Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

BITCOIN çılgınlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz anlamak istemiyorsunuz sanırım. Bitcoin'e para yatırın yatırım aracıdır mı dedim ben?

Alıntılar mısınız lütfen o mesajımı okuyayım? Bu arada geçtiğimiz yılbaşından bu yana düşüşe rağmen 16 kat artmış. Üfürerek muhalefetlik yapmak yerine öğrenmeyi deneyin. Daha mesajlarımı okumadan gelip sırf laf sokmak eleştirmek için yazmayın.

Sözlüklerde zaman geçirmeyin fazla...
    Sevgili Yasin,

zaten alıntılamıştım,yazdığın bu.

Yatırım aracı olarak bakarsan da doygunluğa ulaşana kadar o tahvillerden daha çok kazanç getirir. Tahvillerden dolayı batan insan sayısı baya bir fazladır.

Kabul edersin ki insanlar bu bitcoin i amazon dan Alibaba dan birşeyler satın almak için almıyor.%99.99 u yatırım için alıyor.

16 kat sadece 1 senede,o da bişey mi 3 senelik grafiğe bakalım kaç kat artmış

Anlatmak istediğimiz şu;

Ortada glikoza batırılmış bir balon var,bu balon şiştikçe iştahlanan sinekler bu balona konuyor,balon daha da şişiyor..diğer sinekler ise ulan millet semirdi bizim neyimiz eksik diyerek balona konmaya devam ediyor..fakat balon şişmeye devam ediyor.

Zamanında ayrılan sinekler için yedikleri şeker yanlarına kar kalacak kuşkusuz..bunu taaa ilk mesajlarımda Kuvvetmira ya aslında çorap var Kuvvetmira diyerek soyledim zaten.

Lakin günün birinde ki bence cok uzun zaman kalmadı,bu balon patlayacak ve üzerindeki sinekçiklerde ne kol kalacak ne de kafa.

İzleyelim,görelim.

Sözlük derken neyi kastettin anlamadım ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı computeus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşın söylediği sitelere üye olun, anlayacaksınız nasıl işlediğini.

Aracı siteler bunlar. BTC alacak ve satacak kişiler bu siteye üye olur. Satacak olanlar elindeki BTC'yi buraya, alacak olanlar elindeki parayı buraya gönderir. Sonra ekranlarından alış satış emirleri verirler. BTC satışı yapmış olan, parasını çekmek isterse TL çekim emri verir ve bu aracı sitenin hesabından size para gönderilir.
    Öğrenmek için soruyorum. Bu para yatırılan siteler kim mesela dünyanın herhangi bir yerinde gücü olan birimi? Mesela Türkiye'de parası olan( banka açabilecek kadar) biri bu işi yapabilir mi(nasıl yapılır değil yapması için kimden izin alması gerekiyor.
    Sonuçta gerçek para olmaz ise bitcoin mi yada diğerleri alınamıyor anladığım kadarıyla.
    Ve bu gerçek paralar kimde toplanıyor. O gerçek parayı kim çalıştırıyor gibi....

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kızma yok hafız, sadece bir soru sordun genele, laf anlatmaya çalıştım (en büyük hatam), ardından (sana göre) ben anlatamadım veya (bana göre) sen anla(ya)madın, olay bitti. Kendinle karıştıma ama insanları, lütfen...

Ben bitcoin alın mı dedim? veya almayın mı dedim? Sen yine lafı evirip çevirip anlamak istediğin şekilde anlamışsın. Adımızın tarihe altın harflerle yazılacak bir durumu yok yani.

Bitcoin mucidi de değilim,savunma gereği duyayım, bence az rahat ol, bırak insanlar araştırsın, okusun, öğrensin, ona göre hareket etsin.

Sen dedin diye birşey kötü olmaz, ben dedim diye iyi de olmaz. Okumak ve araştırmak kötü şey değil, okuyup araştırır insanlar ona göre hareket ederler. Zaten okuyup anlamadan hareket eden eninde sonunda hata yapar. Bu kadar basit.

Bu konu hakkında (sana) söyleyeceklerim de bu kadar, haydi kal sağlıcakla.
    böyle büyük bir dümenin okuyup araştırmakla anlaşılamayacağı kanaatindeyim.
    baksana; burada bildiğini iddia edenler bile hep fıs çıktı.
    bitcoin'e dair son sözüm şudur; böyle şaibeli, ne idüğü belirsiz spekülatif bir dümene para yatırmak caiz değildur.

computeus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO CL-X 700 Adventure
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoca bu bitcoin'e aklın yatmış senin anladık da sorduğumuz o değil ki?
    benim soru sormama neden kızıyorsun?
    madem cevaplamayacaksın bi bilen cevaplar ki bence bilen milen yok bu işin aslını astarını,
    ortada uluslararası bi titan zinciri var, insanlar bu zincirden bi bakla da bize düşer mi diye araştırıp duruyo işte.
    çorap nerde? yok.
    olan biten nedir, niye yükselip niye düşüyor, teminatı nedir, yatırılan paralar nasıl çalışıyor da para kazanıyor, aracı şirketler bu hesap hareketlerini nasıl izah ediyor, beyannameye ne yazıyor, sizin paralar cortingen oldu deseler kime gidecek bu insanlar?
    biliyorsan sen söyle.
    Siz sadece soru sormuyorsunuz. Aynı zamanda eksik ve yanlış bildiklerinizle kanıya varıyorsunuz ve bunu burada açık açık duyuruyorsunuz. Üstelik illa bitcoin kullananlar açıklamak zorundaymış gibi bir tavır sergiliyorsunuz. Burada hiç birimiz 4G'nin çalışma şeklini bilmiyor ancak günlük hayatımızda kullanıyoruz. Çoğumuz iktisat ta bilmiyor ancak parayı kullanıyor.

Tek bir sonuç var, para kazanmak isteyen haftada 3-5 saat mesai harcayan, kiloyla çorabını alır. Kafa yormak istemeyen de, forumlarda nasıl çorap alacağız diye sorar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:47 ----------

Gücü olan biri değil. Bankalar gibi tabi olmaları gereken bir lisans bir sözleşme yok şu an. Siz de bir şirket kurup böyle bir site işletebilirsiniz.

Bu siteler gittigidiyor.com, n11.com gibi çalışır. Aracıdır. Elinde bitcoin olan kişiler burada bitcoinleri satış ilanına koyar. Elinde parası olanlar da bitcoini almak için bu satış ilanlarını alır. (Aslında ilan yok, alış satış ekranları var borsa ekranları gibi) Elinde Bitcoin olan Bitcoin'i bu siteye gönderir. Elinde TL olanda bu siteye gönderir. Hesaplarına işlenir. Bitcoin satan sattıktan sonra parasını hesabına çeker. Bitcoin'i alan da nereye gönderecekse oraya gönderir. Günlük al sat yapmayan kişiler, Bitcoin aldıktan sonra PC'ye kurduğu Bitcoin cüzdanına çeker ve saklar. Siteyle işiniz bu aşamada biter.

Gerçek para olmadan bu sitelerden alamazsınız. Ama motosikletinizi Bitcoin ile satıp, para yerine BTC alabilirsiniz (eğer btc ile almak isteyen çıkarsa).

Bitcoin kimsenin hakimiyetinde değil. Arkasında kimse yok. İnsanların birbirine olan güvenine bağlı bir fiyatlaması var. Evinizdeki bilgisayar ile (teoride böyle, pratikte evinizdeki PC'nin gücü artık yetersiz) Bitcoin madenci programı kullanarak Bitcoin bulabilirsiniz. Bunun maliyeti harcadığınız elektriktir. Eğer bir Bitcoin bulursanız, piyasa fiyatından da satabilirsiniz. Gerekli donanım gücüne sahip herkes bitcoin kazabilir, bitcoin bulabilir. İstediği kişiye istediği fiyattan satmayı deneyebilir.

Motosikleti
    Siz sadece soru sormuyorsunuz. Aynı zamanda eksik ve yanlış bildiklerinizle kanıya varıyorsunuz ve bunu burada açık açık duyuruyorsunuz. Üstelik illa bitcoin kullananlar açıklamak zorundaymış gibi bir tavır sergiliyorsunuz. Burada hiç birimiz 4G'nin çalışma şeklini bilmiyor ancak günlük hayatımızda kullanıyoruz. Çoğumuz iktisat ta bilmiyor ancak parayı kullanıyor.

Tek bir sonuç var, para kazanmak isteyen haftada 3-5 saat mesai harcayan, kiloyla çorabını alır. Kafa yormak istemeyen de, forumlarda nasıl çorap alacağız diye sorar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:47 ----------

Gücü olan biri değil. Bankalar gibi tabi olmaları gereken bir lisans bir sözleşme yok şu an. Siz de bir şirket kurup böyle bir site işletebilirsiniz.

Bu siteler gittigidiyor.com, n11.com gibi çalışır. Aracıdır. Elinde bitcoin olan kişiler burada bitcoinleri satış ilanına koyar. Elinde parası olanlar da bitcoini almak için bu satış ilanlarını alır. (Aslında ilan yok, alış satış ekranları var borsa ekranları gibi) Elinde Bitcoin olan Bitcoin'i bu siteye gönderir. Elinde TL olanda bu siteye gönderir. Hesaplarına işlenir. Bitcoin satan sattıktan sonra parasını hesabına çeker. Bitcoin'i alan da nereye gönderecekse oraya gönderir. Günlük al sat yapmayan kişiler, Bitcoin aldıktan sonra PC'ye kurduğu Bitcoin cüzdanına çeker ve saklar. Siteyle işiniz bu aşamada biter.

Gerçek para olmadan bu sitelerden alamazsınız. Ama motosikletinizi Bitcoin ile satıp, para yerine BTC alabilirsiniz (eğer btc ile almak isteyen çıkarsa).

Bitcoin kimsenin hakimiyetinde değil. Arkasında kimse yok. İnsanların birbirine olan güvenine bağlı bir fiyatlaması var. Evinizdeki bilgisayar ile (teoride böyle, pratikte evinizdeki PC'nin gücü artık yetersiz) Bitcoin madenci programı kullanarak Bitcoin bulabilirsiniz. Bunun maliyeti harcadığınız elektriktir. Eğer bir Bitcoin bulursanız, piyasa fiyatından da satabilirsiniz. Gerekli donanım gücüne sahip herkes bitcoin kazabilir, bitcoin bulabilir. İstediği kişiye istediği fiyattan satmayı deneyebilir.
    Bulunan bitcoin için ödenen gerçek para oluyor doğal olarak ( yada gerçek değeri olan mal) satıldığı anda. Ve anladığım kadarıyla bununda kimse üretmiyor zaten olan bir şeyi bulup paraya çeviriyor.
    Yani yoktan olmayan bir şey için mi para ödeniyor.
    Yeni alımlar olduğu sürece değeri olacak peki yeni alımlar durursa. Toplam kazananlardan sistemden çıkarsa ne olacak.
    Jet Fadıl da insanlara olmayan parayı veriyordu ve herkes memnundu. Ne zaman para girişi kesildi herşey gümledi
    Anlamak için aklıma geleni yazdım. Saçamalamış da olabilirim 😂😂

computeus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO CL-X 700 Adventure
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bulunan bitcoin için ödenen gerçek para oluyor doğal olarak ( yada gerçek değeri olan mal) satıldığı anda. Ve anladığım kadarıyla bununda kimse üretmiyor zaten olan bir şeyi bulup paraya çeviriyor.
    Yani yoktan olmayan bir şey için mi para ödeniyor.
    Yeni alımlar olduğu sürece değeri olacak peki yeni alımlar durursa. Toplam kazananlardan sistemden çıkarsa ne olacak.
    Jet Fadıl da insanlara olmayan parayı veriyordu ve herkes memnundu. Ne zaman para girişi kesildi herşey gümledi
    Anlamak için aklıma geleni yazdım. Saçamalamış da olabilirim ����
    Madenciler sadece Bitcoin bulmuyor. Aynı zamanda kişiden kişiye gönderilen Bitcoin işlemlerini onaylıyor.
    Piyasa büyüklüğü 300 milyar dolar, Amerika'da borsalarda işleme açıldı. Tüm kazananlar bir anda ortadan kaybolamaz.
    Olmayan para verilmiyor. Bilgisayarlar üretilecek Bitcoin'i bulmak için elektrik harcıyorlar. Bitcoin'in değerinin bir kısmı da buradan gelir.

Ben düzgün veya eksik anlatıyor olabilirim. Türkçe bir çok kaynak bulabilirsiniz. Kafanızdaki soruların daha fazlasını çözmüş olursunuz.

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    Anlamaya calisiyorum bende ama bir türlü kafama yatmıyor. Tamam bir para birimi dedim sonra madencilik dedikleri iş cıktı. 60 yasinda teknoloji özürlü de degilim ama cozemedim ben bu işi

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet

trattataa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olan Biteni anlamak için tümevarım değil tümden gelin yöntemini kullanın.tabiri caizse sizi yaratanın gözüyle kendinize bakın.
    Ya da büyük resmi görmeye çalışın moda tabiriyle.
    Çok köklü değişikliklere gebeyiz.büyük bir son , büyük bir savaş, bir düzenin sona erişi eşiğindeyiz.

Başarısız olduk, perde kapanıyor 😉

Hep BEN , BENİM, BANA dedik
    Tom ve Jerry kadar var olduğumuzu, gerçek olduğumuzu unuttuk.

Alın mutlaka seyredin.

https://www.cnnturk.com/tv-cnn-turk/...-neden-dusuyor

Motosikleti
    Madenciler sadece Bitcoin bulmuyor. Aynı zamanda kişiden kişiye gönderilen Bitcoin işlemlerini onaylıyor.
    Piyasa büyüklüğü 300 milyar dolar, Amerika'da borsalarda işleme açıldı. Tüm kazananlar bir anda ortadan kaybolamaz.
    Olmayan para verilmiyor. Bilgisayarlar üretilecek Bitcoin'i bulmak için elektrik harcıyorlar. Bitcoin'in değerinin bir kısmı da buradan gelir.

Ben düzgün veya eksik anlatıyor olabilirim. Türkçe bir çok kaynak bulabilirsiniz. Kafanızdaki soruların daha fazlasını çözmüş olursunuz.
    Biraz araştırdım da sanki herkes anlamasın diye yapılmış birşey gibi. Yani nasıl yapıldığını zaten merak dahi
    etmiyorum. Sadece mantığı anlamaya çalışıyorum 😂😂
    Anlayan yönetsin ama anlamayanlarda para versinler gibi

trattataa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şeytanın avukatı filminde Al Pacino nun
    Eddie Barzoon tiradı vardır.
    Izleyin mutlaka.

https://youtu.be/0urFvJ0Faxg

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:33 ----------

Türkçesi 😉

eddie barzoon,eddie barzoon... boşanma davalarında, kokaini bırakırken ve resepsiyonisti hamile bırakırken ben yanındaydım. tanrının evlatları değil mi? tanrının özel yaratıkları.. onu uyarmıştım kevin, onu her attığı adımda uyarmıştım. onun rüzgarda bir sağa bir sola salınışını izledim. 120 kg lık kendi kendine hareket eden kurmalı bir oyuncak gibiydi.
    bir sonraki bin yıl görünmek üzere kevin. eddie barzoon, ona iyi bak; çünkü o gelecek bin yıl insanın en iyi örneği olacak. bu insanlar geldikleri yerde bir sır değildirler. ve sen, insan iştahını öyle bir keskinleştirirsin ki sadece isteyerek maddeyi atomlarına ayırır, katedral büyüklüğünde egolar geliştirirsin, dünyayı fiberoptik olarak her heveslinin algılayabileceği şekilde birbirine bağlarsın. en sıkıcı düşleri bile dolar yeşili, altın fantezilere bağlarsın. taa ki her insan arzularının peşinde bir imparator olana dek. kendi tanrısı olana dek. peki ondan sonara nereye gidersin? bir anlaşmadan diğerine koşup dururken bu dünyayı kimse önemsemez. hava yoğunlaşır, sular kirlenir, arıların balı bile metalik bir radyoaktivite tadı alır. ve bu her gün ve her an devam eder. hazırlanmaya vaktin bile yoktur. geleceği satın alır, geleceği satarsın. taa ki gelecek kalmayana dek. yoldan çıkmış bir trendeyiz evlat. geleceğe doğru koşan sayıları milyarları bulan eddie barzoonlar var. ve her biri tanrının eski gezegenini biraz daha becerebilmek için hazırlanır. siber uzayda hesaplarını biraz daha doldurabilmek için temiz sibernetik klavyelerine otururken kendilerini her türlü pislikten arındırmayı unutmazlar. sonunda gerçek kaçınılmaz olur. yaptıklarının hesabını vermen gerek eddie! özgürlüğü satın almak için biraz geç kaldın.
    miden fazla dolu, penisin artık aşınmış, gözlerin kan çanağına dönmüş ve birinin sana yardım etmesini bekliyorsun. ama tahmin et ne oldu? etrafta hiç kimse yok. artık yapayalnızsın eddie.
    artık yapayalnızsın..seni tanrının özel küçük yaratığı

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    çok güzel anlatmış.

SuleymanE bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Donanımhaberde takılıp kendini teknoloji çakalı sanan adamları düdükleme para birimi.

Motosikleti
    kuba kee100
    Deneme amacli 6000 dolar civarindayken 100 dolar ile girip 7000 seviyelerinde cikmistim.. daha gecen gunler de 20.000i gormus bugun ise 14.000lerde.. dususe gecmis..

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Bizim insanımızın spekülatif şeylere balıklama dalmaya büyük hevesi var. Yıllardır borsayı takip ederim. Yatırım da yaparım. Bi ara borsa zirveye giderken yatırımcılara da güzel para kazandırıken bu işle hiç alakası olmayan arkadaşlar gelip bana sorular sormaya başladılar.

Ama ilk sordukları soru hep şu oluyor genelde: "X miktar param var, şimdi borsaya yatırsam Y ay sonra kaç para olur?" (X ve ye Y değişken)

Adam borsa nedir, hisse senedi nedir, borsada yatırım yapmak ne demektir, sistem nasıl işler, riskleri nelerdir, temel analiz nedir, teknik analiz nedir? Hiçbiri hakkında gram bilgiye sahip değil. "Borsa yatırımcısını zengin etti" diye duymuş haberlerde, şark kurnazı ya, hemen dobloyu satıp atacak borsaya, zengin olup mercoya binecek. Tüm uyarılarıma rağmen bu zihniyetle borsaya giren birçok kişi evini ve arabasını kaybetti krizde borsa çakılınca.

Neden anlattım bunu? Şu anda aynısı bitcoinde de yaşanıyor. Haberlerde, gazetelerde sürekli bir bitcoin şöyle değerli, yatırımcısını böyle zengin etti haberleri dolanıyor. Daha blockchain nedir, sistem nasıl işliyor, dijital para birimlerinin geleceği nedir? Bu konularda hiçbir bilgisi olmayan kişiler "acaba 10bin yatırsam seneye kaç olur" derdine düşmüşler bile. Tehlikeli olan kısım aslında bu.

Hatta bircoin çalışma prensibinin teknik kısmını anlamak için motosiklet forumundan yardım isteyenler var ki evlere şenlik
    Buyrun amme hizmeti yapıyorum, okuyunuz efendim: Tıkla (anlamadıysanız bir bilgisayar mühendisine götürüp; "doğru mu la burada yazanlar" diye de sorabilirsiniz

Yanlış anlaşılmasın, temel çalışma prensibini soranları kastetmiyorum, merak edip sorulabilir. Herhangi bir mühendis arkadaşıma 5dk anlatınca adam temel kısmını anlıyor zaten. Teknik kısımda merak ettiklerini de açıp okuyor internetten. Birşey demeye kalmadan ertesi gün teknik kısmına hakim şekilde geliyor yanıma. Eğer yazılımla biraz ilgisi varsa yukarıda paylaştığım linkteki makaleyi okuyup sistem nasıl çalışıyor anlayabilir zaten.

İşin yazılım ve işleyiş kısmında hiçbir sıkıntı yok. Gerçekten kırılması imkansıza yakın bir kripto para birimi yapılmış. Fakat işin tehlikeli kısmı fiyatlandırma kısmı. Her şeyde olduğu gibi bu dijital para birimi de piyasaya açık ve fiyatlandırması spekülasyona açık. Fiyatlandırma üzerinde hiçbir denetim yok. Tamamen arz-talep dengesine bağlı.
    Önümüzdeki hafta bitcoin madenciliği yapan tüm bilgisayarlar kapatılsa, hiç kimse bitcoin talep etmese, değeri sıfır olabilir. Böyle bir riskin var olduğunun dahi farkında olmadan yatırım yapanlar var.

Hayatta ne olursa olsun, işleyişine iyice hakim olmadığınız, risklerini tamamen bilip kabul etmediğiniz bir şeye para yatırmayın. Aksi takdirde sadece kumar oynuyorsunuz fakat farkında değilsiniz demektir.

Risklerini bilerek, sistemin işleyişi hakkında yeterli bilgi sahibi olup, belirli tahminlerde bulunarak yatırım yapanlara zaten sözüm yok. Genelde bu şekilde yatırım yapan kişiler de zarar etmiyor zaten.
    espresso bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Has be has saadet zinciri isteyen çiftlikbanka yatırım yapsın.Tosun yeni nesil jet fadıl.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Bizim insanımızın spekülatif şeylere balıklama dalmaya büyük hevesi var. Yıllardır borsayı takip ederim. Yatırım da yaparım. Bi ara borsa zirveye giderken yatırımcılara da güzel para kazandırıken bu işle hiç alakası olmayan arkadaşlar gelip bana sorular sormaya başladılar.

Ama ilk sordukları soru hep şu oluyor genelde: "X miktar param var, şimdi borsaya yatırsam Y ay sonra kaç para olur?" (X ve ye Y değişken)

Adam borsa nedir, hisse senedi nedir, borsada yatırım yapmak ne demektir, sistem nasıl işler, riskleri nelerdir, temel analiz nedir, teknik analiz nedir? Hiçbiri hakkında gram bilgiye sahip değil. "Borsa yatırımcısını zengin etti" diye duymuş haberlerde, şark kurnazı ya, hemen dobloyu satıp atacak borsaya, zengin olup mercoya binecek. Tüm uyarılarıma rağmen bu zihniyetle borsaya giren birçok kişi evini ve arabasını kaybetti krizde borsa çakılınca.

Neden anlattım bunu? Şu anda aynısı bitcoinde de yaşanıyor. Haberlerde, gazetelerde sürekli bir bitcoin şöyle değerli, yatırımcısını böyle zengin etti haberleri dolanıyor. Daha blockchain nedir, sistem nasıl işliyor, dijital para birimlerinin geleceği nedir? Bu konularda hiçbir bilgisi olmayan kişiler "acaba 10bin yatırsam seneye kaç olur" derdine düşmüşler bile. Tehlikeli olan kısım aslında bu.

Hatta bircoin çalışma prensibinin teknik kısmını anlamak için motosiklet forumundan yardım isteyenler var ki evlere şenlik
    Buyrun amme hizmeti yapıyorum, okuyunuz efendim: Tıkla (anlamadıysanız bir bilgisayar mühendisine götürüp; "doğru mu la burada yazanlar" diye de sorabilirsiniz

Yanlış anlaşılmasın, temel çalışma prensibini soranları kastetmiyorum, merak edip sorulabilir. Herhangi bir mühendis arkadaşıma 5dk anlatınca adam temel kısmını anlıyor zaten. Teknik kısımda merak ettiklerini de açıp okuyor internetten. Birşey demeye kalmadan ertesi gün teknik kısmına hakim şekilde geliyor yanıma. Eğer yazılımla biraz ilgisi varsa yukarıda paylaştığım linkteki makaleyi okuyup sistem nasıl çalışıyor anlayabilir zaten.

İşin yazılım ve işleyiş kısmında hiçbir sıkıntı yok. Gerçekten kırılması imkansıza yakın bir kripto para birimi yapılmış. Fakat işin tehlikeli kısmı fiyatlandırma kısmı. Her şeyde olduğu gibi bu dijital para birimi de piyasaya açık ve fiyatlandırması spekülasyona açık. Fiyatlandırma üzerinde hiçbir denetim yok. Tamamen arz-talep dengesine bağlı.
    Önümüzdeki hafta bitcoin madenciliği yapan tüm bilgisayarlar kapatılsa, hiç kimse bitcoin talep etmese, değeri sıfır olabilir. Böyle bir riskin var olduğunun dahi farkında olmadan yatırım yapanlar var.

Hayatta ne olursa olsun, işleyişine iyice hakim olmadığınız, risklerini tamamen bilip kabul etmediğiniz bir şeye para yatırmayın. Aksi takdirde sadece kumar oynuyorsunuz fakat farkında değilsiniz demektir.

Risklerini bilerek, sistemin işleyişi hakkında yeterli bilgi sahibi olup, belirli tahminlerde bulunarak yatırım yapanlara zaten sözüm yok. Genelde bu şekilde yatırım yapan kişiler de zarar etmiyor zaten.
    bana sataşmışın, aldım plakanı süleyman

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana sataşmışın, aldım plakanı süleyman
    Sıkıntı yok, plakam yerli sırtım terli, ye yoo wow wow wooooo

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Sıkıntı yok, plakam yerli sırtım terli, ye yoo wow wow wooooo

Hayat bi garip, işyerimde 7 ad pc var zaten elektirik harcıyorlar nolucakki diyip KAIROS a girdim. Girdiğim yetmezmiş gibi bir kaç arkadaşımıda sokup müridim yaptım. Sonuç 20bin tl zarar. Benim önerim üzerine sisteme girip 16bintl zarar eden 1900tl maaşlı güvenlik görevlisi arkadaşımla papaz oldum. Bana dava açmak üzereydi en son 3-5 ay görüşmedik bi gün çıkageldi kardeşim senden Allah razı olsun 16bin köpeğin olsun falan dedim noldu. Başka bi ponzi sistemden 1.3m euro vurmuş bunun 1.5 milyon tl sini sistem patlamadan tl ye çevirmeyi başarmış bana dua ediyor
    Ticaretten anlamayan bu arkadaşım zamanında 17bintl den 12 adet bitcoin satın almış. Başladığından beri ara ara benide çağırıyor.
    Bir insan 1 kere öpülür prensibindeki ben ise btc nin ponzi olmadığını bilsemde olayı bitirmişim kafamda bir kere. Şimdi olmuş 60-70 bin tl hiç girmem bu saatten sonra lakin bu arkadaşım şubat mart gibi keşke 80bin tl den alsaydım diceksin diye durmadan taciz ediyor.
    Sanırım 2. kere öpülmeyi göze alamayacağım. Ama beni ilk kairosçu arkadaşlarım yerine keşke bitcoinci arkadaşlarım gazlasaymış diyorum.
    Kadermi kısmetmi bilinmez.

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)