Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

erkeklerin berber sadâkati

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim bir berberim var. çok temiz değil. kafa hafif kırık. arada değdirme hadisesi de yaşanıyor istemsizce. alıştık ona da. lakin başka bir berbere gitmek istemiyorum. sanki onu aldatacakmış gibi hissediyorum. başka bir yere gitsem her gün onun dükkanının önünden geçerken yaşayacağım suçluluk duygusu içimi kemirir, yer bitirir.

geçen aylarda baktım bizimki kapalı idi. gittim başka bir berberin ellerine teslim ettim kafamı. ertesi gün berberime gidip binbir özür diledim. bir daha olmayacak diye and içtim.

erkeklerde var böyle bir sadâkat. kadınlar anlayamaz.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eline düşersen usturayla boğazını keser valla asla aldatma

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Berberi değiştirip, bir kaç ay sonra gittiğinde hazır olun, hesapta da geçirebilir.
    Ne zaman olsa geçirdiler hesabı.
    Ondan buna derken tutunamadık bir berbere.
    Sevdiğimiz vardı bitane, adaştık. Adam geç geldiği için işe tutunamadık. Çok temiz çalışır güzel de keserdi.

Kendim traş oluyorum. Sadakatim sadece kendime

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    En son geçen yıl taşınınca berberimi değiştirdim. Arada halen eskisine giderim ama randevulu çalışıyor haftasonları yoğun, bu nedenle evin karşı komşusu konumundaki yeni berbere gidiyorum artık. Eskisi gibi özenli değil ama neyse ki eli çabuk, artık çok da şekle şemale bakmıyoruz, yaş oldu 45. Sadakat bitti bende.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Aynı durum bende de var normaldir.

Çok merak ettim kafayı başka berbere emanet ettiniz ya.. Peki o berber değdirdi mi?

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Çok merak ettim kafayı başka berbere emanet ettiniz ya.. Peki o berber değdirdi mi?
    değdirmek nedir yaw, nerene değdirecek koskoca berber koltuğu var arada.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    değdirmek nedir yaw, nerene değdirecek koskoca berber koltuğu var arada.
    Abicim önceki değdiriyormuş öyle dedi ya hani.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne zaman gitsem değdirirdi berberim, burnuyla da havayı sürekli tıs tıs içine çekerek. kesim bittikten sonra da güreşirdik suratlarımız kıpkırmızı olurdu sonra gülerek sarılırdık birbirimize ayrılırkende maç tahmini yapar el sallardık birbirimize (anladınız) :D saçı sorarsanız 2 haftaya kendine gelirdi

Bu konuyu farklı olarak açmayı planlıyordum , neyse buraya kusayım.

Berber : Nassın abe ..?

Müşteri bendeniz : İyidir sen nasılsın?

Berber : İyi şükür vsvs ..

Berber : Ee nasıl gidoyor abe ? (sual edip cevap almasından yalnızca 1 dakika sonra tekrrar nasılsın/nasıl gidiyor)

Müşteri bendeniz : Yine iyidir hojdur şükür..

Berber : 2 dakika sonra yine , ee ne yabyon abbe nasıl gidiyor?

Müşteri bendeniz : Saol iyidir , sen nasılsın?

Berber : İyidir hamdolsundur vsvs , 2 dkk sonra arsızca yine aynı sual , nassın abbe?

Müşteri bendeniz : İçimden 20 senedir aynı ustadasın , sabret ayda yılda bir tahammül et deyip , iyiyim sen nassın diyordum.

Neise değdirme huyu yok katlanıyoz işte.

Fitfol kültürüm yok sıfır , bu herifle bu muhabbeten dolayı keşke fitfola merakım olaydı diyorum , at ortaya iki ay on sene evvelki bi maçtan pozisyon , zaman geçsin , ama yokki.

Taa'ki geçen ay'a kadar , formülü buldum bu herifin kuş merakı varmış , ve sadece nassın dedikten sonra "iyidir deyip kendisine kontra sormadan direk kuş cinslerini soruyorrum , yarım saat 45 ne ise traş bitene değin genel kültür kasıyorum ohhh be , bundan kelli kimseye kontra nassın demeyecem(çokta fifi zaten.)

Yaa işte bu'da beyle bi anımdır.

Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

evet o da değdirdi. sadece erkeklerin anlayabildiği "berber değdirmesi" diye bir şey var. hangisine giderseniz gidin, bundan kaçış yoktur.

kollarınızı birbirine kavuştup koltuk kolçağından mümkün olduğu kadar uzak tutarak temastan kurtulma şansınız var.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Berber meselesi motosiklet ustan gibidir. Baskasina gidemezsin korkarsin ya kotu bir sey olursa diye.

Eskiden bir de terzilerimiz vardi. Berbere, terziye, ustaya yalnizca bildigimiz icimizin rahat ettigi insanlara giderdik.

Bu halen her konuda gecerli. Begendigimiz marka kisi ya da konumlardan vazgecemiyoruz. Hatta bazen bunlardan iyi olsalar bile onlari savunanlara karsi holigan tavirlara giriyoruz. Halbuki her zaman o berberden daha iyisi vardir.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim berber kafadan 25 yıllık arkadaşım . Olur da başka bir berber de tras olursam yeminle bogazima ustura dayar .

Parasından değil adamı aldatmış olurum , onun gözün de hain olmuş olurum .

Hee ben başka berber de tras olmaya cesaret edebilir miyim ? Galiba ederim sonuçta malzeme belli ortaya çıkabilecek en kotu en iyi model belli . Olmadı 3 numara yapar geçerim

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bide 10 yıldır aynı berbere gidip hala nasıl keseyim diye sormasına uyuzum.Gerçi küçükken de şöyle olsun böyle kes derdik.Hiç dinlemez alaburusu dayardı

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Ben de berbere gidiyorum, selam çakıyorum. Sadece hoş geldin diyor.
    Oturuyorum koltuğa, işine başlıyor, tek kelime etmez. Ben bu arada uyuklamaya başlarım, arada açarım gözümü bitirmiş mi diye.
    Saatler olsun der, kalkarım. Ödeşiriz, çıkarken kolay gelsin derim. Giderim.

Bu kadar.. Geveze olmayan bir berber buldum, hayatta bırakmam.
    drtayfun bunu beğendi.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de berbere gidiyorum, selam çakıyorum. Sadece hoş geldin diyor.
    Oturuyorum koltuğa, işine başlıyor, tek kelime etmez. Ben bu arada uyuklamaya başlarım, arada açarım gözümü bitirmiş mi diye.
    Saatler olsun der, kalkarım. Ödeşiriz, çıkarken kolay gelsin derim. Giderim.

Bu kadar.. Geveze olmayan bir berber buldum, hayatta bırakmam.
    *Sıhhatler...

Sabit berberim olmadı pek, birkaç şehirde birkaç tane sürekli gittiğim berber var. Benim saçları ve kafayı düzgün kesebilen bir tek berber çıktı şu ana kadar, o da başka şehirde. Eğer dükkan değiştirmediyse gittiğimde ona bir daha tıraş olacağım.

Bu arada şu an gittiğim berbere tarif ederken motorcu tıraşı diyorum artık, adını kendi koydu... Motorcu tıraşı mı? Ehehehe evet şeklinde muhabbetimiz oluyor.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    *Sıhhatler...

...
    Biliyorum da. Bozmayayım diyorum.
    kadango bunu beğendi.

birinden duydum: berber, adam her gidişinde "nasılsın, iyi misin, anan nasıl, buban nasıl?" diye 45 dakika kafa ütülermiş. adam en son gidişinde oturmuş koltuğa ve direkt "gardaşım ben iyiyim, anam bubam iyi, çoluk çocuk hepsi fevkalade durumda, şimdi konuşmadan tıraşını yap" demiş...lol

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Şaka bir yana da bu devirde berber olmak lazım. Bir sadece saç traşı olmuş 25 TL

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Benim berber tam simetri hastasi,sağ tarafa 10makas atsa,solada 10makas atacak,en son taragin onune ustura yaslayip bir postada o sekilde tariyor.

Her gittigimde farkli aksiyonlu muhabbet ulen en son dedim yahu selcuk usta,sen sabah 9 aksam 9 burdasin ne ara bukadar macera yaşadin..adam resmen çakiyla aslan avliyor..neyse iyi berberdir.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)