Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

erkeklerin berber sadâkati

Motovento
    REKLAM ALANI
    Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Başlığı görünce şu meşhur ve harika anı gelecek sandım, 2 sayfadır gelmemiş ilginçtir ki...

https://eksisozluk.com/entry/58924055

1950'lerın sonu.

babam köydeki ilkokulu bitirince okumak için ankara'daki dedesinin yanına geliyor. dedemin yenimahalle güzelevler'de bir ciğerci dükkanı var o zamanlar. babam hem okuyor, hem de okuldan çıkınca orada çalışıyor. eti en güzel şekilde işlemeyi, terbiye etmeyi orada öğreniyor. arkadaşı var okuldan bir de, abdullah. ite kaka beraber bitiriyorlar ortaokulu.

ortaokul bitince abdullah bir berberin yanında çırak olarak başlıyor. bu arada büyük dedemin ciğercisinin üst katına babamın yaşıtı bir çocuk ve annesi taşınıyor. haşarı, yaramaz, komik bir çocuk. adı levent. levent ile babam liseye beraber gidiyor, ama pek okumuyorlar. sürekli atıldıkları için okul değiştiriyorlar, hiçbir okul onları almıyor. öğretmeni sepete koyup camdan sallamalar, okul asıp sürekli sinemaya gitmeler.

her fırsatta babam ciğerciden nevale aşırıyor, abdullah berberden kaçıyor, levent'in evinde mangal yapıyorlar. üç kardeş gibi yaşıyorlar. yedikleri içtikleri ayrı gitmiyor. bir de tutturmuşlar birbirlerine "nuri" diyorlar, nuri aşağı nuri yukarı.

sonra levent istanbul'a taşınıyor. dedem ve babannem de ankara'ya geliyor dedemin tayini ile, şimdiki kaçak sarayın olduğu yerde bulunan orman bakanlığı lojmanlarına yerleşiyorlar. babam hem çalışıp hem okuyarak üniversiteyi bitiriyor. abdullah berberde önce kalfa sonra usta oluyor.

babam, işte o yıllardan başlayarak uzun yıllar abdullah amca'nın ragıp tüzün caddesi'ndeki küçük berber dükkanına gitti. "berber apo"nun içtiği sigaradan duman altı olmuş minik dükkanda muhabbet ederlerken birbirlerine öyle küfürler ederlerdi ki, sanırım bu kadar dost olamayanlar kaldıramazdı. doksanların sonuna doğru krizler üst üste gelince kirasını çıkaramayan berber dükkanı kapandı. o günden sonra; güzel havalarda babam abdullah amca'nın karşıyaka'daki gecekondusuna gider bahçesinde tıraş olur, hava kötüyse abdullah amca takımlarını alır bize gelir babamı evde tıraş ederdi.

2009 yılında önce istanbul'dan levent'ten bir hastalık haberi geldi, ardından babam - belki de ciğerci dükkanının o en güzel etleriyle tetiklenmiş gut'un sonucu olarak- böbrek yetmezliğine yakalandı, aylarca hastanede yattı. berber apo duman altı dükkanın doğal sonucu ile verem oldu, sanatoryuma yattı.

sonra bir gün abdullah amcanın vefat haberi geldi, ben yurt dışında görevdeydim o zaman. hastanedeki babam cenazeye bile gidemedi. ardından babam bypass oldu, levent geldi hastaneye ilk herhalde, "vayt nuri ne oldu lan sana?" dedi. inanılmaz bir moral oldu babama o an. babamın hastalığı ortaya çıkmadan evlilik kararı almıştık. erteleyelim demiştik de babam razı olmamıştı. kız isteme işini "levo" üstlendi duyunca tabi, sonra nikahta da şahidim oldu.

nikahtan bir yıl kadar sonra kalp-böbrek ve akciğer yetmezliği ilerleyen babam günde 30-40 ilaç, haftada üç gün diyaliz ve bir süre sonra da solunum kolaylaştırıcı makineler ile yaşadı evde. berber apo öldükten sonra, pek saçı çıkmadı lan babamın. az çok çıkanı da annemle kız kardeşim keserdi o uyurken.

2013 yılında kaybettik babamı. levent hasta olduğu için gelemedi cenazeye, aradı annemi konuştular. helalleştiler. zaten çok geçmedi levent de ayrıldı aramızdan, onu duydunuz çoğunuz; levent kırca'ydı.
    twisten, gitaristgkn, Ekarademir ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlığı görünce şu meşhur ve harika anı gelecek sandım, 2 sayfadır gelmemiş ilginçtir ki...

https://eksisozluk.com/entry/58924055
    Ne güzel insanlarmış :( Nurlar içinde yatsınlar...

Motosikleti
    tvs apache rtr 150
    Yorumlarınıza çok güldüm bende bi erkek berberiyim ama kimseye değdirmiyorum ama genel olarak şunu belirtmek isterim bu insanlarda çok tuhaf ne yapsan yaranamıyosun konuşsan dert konuşmasan dert erken gelip gece geç saatlerde kapatıyoruz ben sırf müşteri rahatsız olmasın diye akşama kadar sigara bile içmem ama yinede yaranamıyoruz 😀😁😁😀😀😀
    GT250rAlanya bunu beğendi.

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    İstanbul, Silivri de 10 sene kahrimi cekti, hem berber hem balik avi agabeyim.

Bi gun makas altindaki isim bitince bunu tufaya getirdim 55 yasinda adami berber koltuguna oturttum, onlugunude taktim. Korkusu yok tabi, kafada saç yok. Kakara kikiri yayila yayila oturdu...

Hesap baska ama...

Abi dedim nasil oluyomuş.... iyimi böyle...😂

Allah gani gani rahmet eylesin...Mekani cennet olsun, oglumun da ilk traşini yapmişti, gözlerim doldu lan....

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Laaaaan var yaaaa....

Çok kötü oldu be...

Az önce yazdigim mesajdaki agabeyimin kardesini aradim, adam marangoz. Rahmetliyi yad edelim dedim. Dukkanda kalfasi vardi iyi cocuktu efendiydi eli agirdi ama pudraya bandirilmis kivamdaydi.. Gecen ay trafik kazasinda vefat etmis.. Dukkani kapatmislar....

Cok uzuldum be... Oglumdan ayriyim, cocuk duymus krize girmis berber abi diye...simdi haberim oldu..

Beter oldum lan...

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Laaaaan var yaaaa....

Çok kötü oldu be...

Az önce yazdigim mesajdaki agabeyimin kardesini aradim, adam marangoz. Rahmetliyi yad edelim dedim. Dukkanda kalfasi vardi iyi cocuktu efendiydi eli agirdi ama pudraya bandirilmis kivamdaydi.. Gecen ay trafik kazasinda vefat etmis.. Dukkani kapatmislar....

Cok uzuldum be... Oglumdan ayriyim, cocuk duymus krize girmis berber abi diye...simdi haberim oldu..

Beter oldum lan...
    Başın sağolsun

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    bununla ilgili bi whatsapp konuşması vardı bulup ekliyeyim..

twisten ve something123 bunu beğendiler.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(

https://www.youtube.com/watch?v=HmFLsF8WpkE

İzleyin, izletin. Anlasınlar

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Bugun berberde konusunu actim bizim berberde goygoycunun krali fena gulduk dayama falan muhabbetine yillardir giderim baska yere gitmemeye ozen gosteririm hinyenik temiz ve kaliteli malzeme kullanmasi vede guzel kesim yapmasi herzaman tercih sebebimdir daha onceki berberime 13 senedir gidiyordum arkadasimdi is degistirdi hadi desim gene bildigimiz yer baktim kesim bi iyi bi kotu sonra kakite dusmeye baslayinca murab abiyi buldum 4 senedir onunla devam ediyoruz simdilik

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Hiç bu kadar bağlı olduğunu bilmezdim insanların berberlerine...

Küçükken babamın hiç pas geçmediği, her tıraşta mutlaka ona gittiğimiz bir berber vardı, aynı zamanda çok yakın arkadaşıydı; hep o arkadaşlık ilişkisine yormuştum ben bu sadakati.

Son 10-12 yıldır 1 kez (askerlik öncesi) gittim sanırım berbere, sıkıntıdan, ne işim var burada durumundan kurtulmak için saniyelerin geçişini saymıştım hatırladığım kadarıyla... Kalbur üstü bir yer olmasına rağmen, o aynı at yarışı bültenleri aynı gereksiz bel altı şakalar oldukça güzel yaşattı geleneksel berber ambiansını.

Berber ve anılardan konuşurken aklıma geldi. Şunu lanet aleti tanıyanlar vardır
    GT250rAlanya ve espresso bunu beğendiler.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    taşındım ama hala aynı berbere gidiyorum.
    gerçi taşınmadan öncede çok yakın değildi.
    başka berbere gidemem.

koltuğa oturduğumda

"napalım" dediğinde
    "kafana göre" diyebildiğim tek yer

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İzleyin, izletin. Anlasınlar
    fevkalade

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    makina adlım kendime filibis kendi kendimi traş ediyorum :D zaten uzayınca direkt kazıttığım için sorun olmuyor :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:17 ----------

Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Berber ve anılardan konuşurken aklıma geldi. Şunu lanet aleti tanıyanlar vardır
    https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1QNetJ...f-rl-k-Ara.jpg
    onun biraz daha gelişmişiyle müşerref oldum saç kesmek için değil zaten o alet saç yolmak için :D

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saç yapım biraz garip, şakaklarım açık tepemde de saç uzattıgım dönemin hediyesi ufak bir seyreklik var.

5yıldır aynı berbere gidiyorum (taşındığım için mecbur değiştirdim) , adam saç yapımı biliyor direk yukardaki kusurları örtecek şekilde kesim yapıyor. hiç anlatmama bile gerek yok, sadece bazen kısa bırak bazen uzun bırak diyorum 2 türlü de o dengeyi buluyor.

Başka berbere gitsek öyle bir kesecek ki armut gibi çıkacak kafa.

O yüzden berber sadakati önemlidir, berberleri sevelim saygı duyalım

Dipnot: izmirde saç kesimi olmuş 22 tl

Hiç sabit bi berbere gitmedim malzeme belli zaten çok kısa olmasın kafana göre takıl usta stili tercihim😋 zaten bu zamana kadar 10TL’ye de. 30TL’ye de sonuç değişmiyor mucizeler yaratmasını beklemeyin berberden.Hayırlı traşlarrr😁🤣

ojo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nası yapıcaz

Motosikleti
    MT-07
    Sakal için yolan eski makineni bulacaksın. Saç için ise kendi stilini yaratacaksın. Ense için ise aile bireyi yada sevgili şart.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nası yapıcaz

İşin ilginç yanı, fotoğrafı ceken nasıl bir karaktersizdir ki insanların ekmeği ile oynamaya calısır

Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)