Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

erkeklerin berber sadâkati

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer bayram öncesi berberler açılırsa çok büyük izdiham olur.

Dün bu konuyu berber arkadaşımla istişare ettik. Dedim bayram öncesi açılırsanız askerdeki gibi milleti sıradan 3 numaraya vur geç. Hiç uğraşma dedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fırsat bu fırsat , bi makina alıp kendimi kırpayım , ileride ustalaşırım zaten ..

Bıktım usandım , lak lak lak konuşmasından ..

Saç kesme makinası tavsiyeleriniz varsa alayım. (Braun/Philips vb , keşke mekanik makinalarda bol saç numara ayarı olsa idi , zevkle alırdım)
    Sert ve kivircik saç değilse

Saçı biraz nemlendir,

İnce uzun berber taragi arkasina usturayi yasla..

Tara geç..
    Carbondioxid bunu beğendi.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fırsat bu fırsat , bi makina alıp kendimi kırpayım , ileride ustalaşırım zaten ..

Bıktım usandım , lak lak lak konuşmasından ..

Saç kesme makinası tavsiyeleriniz varsa alayım. (Braun/Philips vb , keşke mekanik makinalarda bol saç numara ayarı olsa idi , zevkle alırdım)
    Ben de siyasetinden bikmıştım berberin..

Berber parası falan bi yana, aslında büyük rahatlıkmis bu istediğin zaman tras olma işi (30 TL yıkama dahildi gittiğim berber para değil yani, ıvır zıvır ne harcamalar yapiyoruz, 1-2 ayda anca gidiyordum..)

Neyse yıllık izinlerde falan sirf sakal favori fln düzeltmeye şu makineyi aldım bi kaç sene önce. ..Fişte çalışmıyor o açıdan sıkıntısı da yok, şarjı ise bir saat fln gidiyor.Senede bir wd40 layıp koyuyordum kenara, virüsten dolayı bi deneme yapayım dedim...Makine bu bendeki..

https://www.usa.philips.com/c-p/QG33...in-one-trimmer

Bunu ben sac makinesi bilmiyordum meger kesiyormuş Berber makinesinden bi tık yavaş çalışıyor sanki fakat fena değil.. Saçlar seyrek zaten, yanları yukarıya doğru 2-3-4-5 numara üstleri 10 numara yaptım, yirmi dakka falan surdu..Hemen hemen berber trasının aynısı oldu.Üç kez saç trasi oldum el alışıyor. .Yanlız Philips in benzer makineleri şu makine üstündeki aparatları 1 numara gibi alıyor sakal trasi yapmaz yani, küçük aparat 0 numara gibi sinekkaydi değil. ..Benzer modelleri var ihtiyaca göre farklı model alınabilir bence...Arıza, pil ömrünün kısalması fln yok 3-4 yıldır. ..

-Yine de fişte de çalışan makine alınabilir. ..
    -Marketlerde zibil gibi satılan ürünleri tavsiye etmem, arıza yapıp çöp olmasın. (Önceden bi yakınım aldi, direkt çöp doğru düzgün kesmiyor.
    -En azından enseyi sıfır almaya ve kulak v.s. icin aparatı olsun bence makinenin..
    -Saç modelli falansa kendi kendine tras zor olur..Kısa kesecektim uzattım. .

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sert ve kivircik saç değilse

Saçı biraz nemlendir,

İnce uzun berber taragi arkasina usturayi yasla..

Tara geç..
    Enson çare bu olur , artık bayram arefesi gibi bide seyyar berber çağırıp , önümde alkolle banyo ederse makası kıvırı zıvırı idare ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:29 ----------

Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de siyasetinden bikmıştım berberin..

Berber parası falan bi yana, aslında büyük rahatlıkmis bu istediğin zaman tras olma işi (30 TL yıkama dahildi gittiğim berber para değil yani, ıvır zıvır ne harcamalar yapiyoruz, 1-2 ayda anca gidiyordum..)

Neyse yıllık izinlerde falan sirf sakal favori fln düzeltmeye şu makineyi aldım bi kaç sene önce. ..Fişte çalışmıyor o açıdan sıkıntısı da yok, şarjı ise bir saat fln gidiyor.Senede bir wd40 layıp koyuyordum kenara, virüsten dolayı bi deneme yapayım dedim...Makine bu bendeki..

https://www.usa.philips.com/c-p/QG33...in-one-trimmer

Bunu ben sac makinesi bilmiyordum meger kesiyormuş Berber makinesinden bi tık yavaş çalışıyor sanki fakat fena değil.. Saçlar seyrek zaten, yanları yukarıya doğru 2-3-4-5 numara üstleri 10 numara yaptım, yirmi dakka falan surdu..Hemen hemen berber trasının aynısı oldu.Üç kez saç trasi oldum el alışıyor. .Yanlız Philips in benzer makineleri şu makine üstündeki aparatları 1 numara gibi alıyor sakal trasi yapmaz yani, küçük aparat 0 numara gibi sinekkaydi değil. ..Benzer modelleri var ihtiyaca göre farklı model alınabilir bence...Arıza, pil ömrünün kısalması fln yok 3-4 yıldır. ..

-Yine de fişte de çalışan makine alınabilir. ..
    -Marketlerde zibil gibi satılan ürünleri tavsiye etmem, arıza yapıp çöp olmasın. (Önceden bi yakınım aldi, direkt çöp doğru düzgün kesmiyor.
    -En azından enseyi sıfır almaya ve kulak v.s. icin aparatı olsun bence makinenin..
    -Saç modelli falansa kendi kendine tras zor olur..Kısa kesecektim uzattım. .
    Groom serisini araştırıp duruyorum son bir haftadır , şarj olması 16 saat süren modelleri oluyor oba dikkqt edip bi multi başlıklı edinmek en iyisi olacak galiba.

Motosikleti
    cıks

https://youtu.be/Tcl3sXKhhWA
    Yılanoğlu hoooy

Motosikleti
    MT-07
    Ben böyle papaz gibi gezmeye çok alıştım. Yasaklar kalkarsa İzmir Bornova Özkanlar Mahallesindeki berberime gidip, bir şekil yapmasını isteyip, oradan İstanbul'a bile dönerim. Bu saçlar kolay uzamadı

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tam yasak öncesi kestirdiğimden saclarımı su an idare ediyorum

ancak biraz uzadı, kaskı cıkarınca ömer çelakıl gibi oluyorum

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Bu da lazım buda lazım diye diye ben yavaş yavaş seti kurdum. 2 sefer oldu kendim tıraş oluyorum. elim alışmaya başladı. kısa kesim saç kullanıyorsanız makine ile kesmek kolay. Youtube ta anlatan adamlar var. Makas kullanmadan yapanları izleyin öncelikle , makas sonra
    İlk favori ve sakal düzeltmek için en soldaki turuncuyu aldım. En sonra büyük kablolu olanı aldım. set tamamlandı.. Pembe fırçayı ense ve makine tamizliği için kız arkadaşımdan aldım. En dandik fırçam bu bunu al dedi :D

İşte Berber Setim :

Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu da lazım buda lazım diye diye ben yavaş yavaş seti kurdum. 2 sefer oldu kendim tıraş oluyorum. elim alışmaya başladı. kısa kesim saç kullanıyorsanız makine ile kesmek kolay. Youtube ta anlatan adamlar var. Makas kullanmadan yapanları izleyin öncelikle , makas sonra
    İlk favori ve sakal düzeltmek için en soldaki turuncuyu aldım. En sonra büyük kablolu olanı aldım. set tamamlandı.. Pembe fırçayı ense ve makine tamizliği için kız arkadaşımdan aldım. En dandik fırçam bu bunu al dedi :D

İşte Berber Setim :

https://i.hizliresim.com/6MGgt8.jpg

18-22 yaş arası tamamen kendim kestim saclarımı, ense kıllarını ve favorileri makina ile alıp kalan her yeri makasla tutam tutam tutup kesiyordum 45 dk mı falan alıyordu.

O zamanlar şimdikinin 3-4 katı sac oldugu için gürlükten dolayı orantısız olsa bile fark edilmiyordu.

Şimdi seyreldi saclar, 1 tutam yanlıs kessem kel gibi olurum, cesaret edemiyorum ekipman var bende de yapacak yürek yok
    tarikcapar bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Selçuk Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Enson çare bu olur , artık bayram arefesi gibi bide seyyar berber çağırıp , önümde alkolle banyo ederse makası kıvırı zıvırı idare ederim.

Groom serisini araştırıp duruyorum son bir haftadır , şarj olması 16 saat süren modelleri oluyor oba dikkqt edip bi multi başlıklı edinmek en iyisi olacak galiba.
    3730 bir kere kullandım, memnunum.
    Şarjı 16 saat diye hatırlıyorum, şarj ışığı yok, düğmesi biraz kullanışsız.
    Aparatları yeterli, sorunsuz.

Arar tara , beynim sulandı , geç kalmışım vesselam Philips 7000 serisi şu bu derken , Wahl (moser) color pro cordless edindik gitti , gelmesi 3-4 gün sürecek tahminen.

Ürünü değerlendiremem hemen ancak! (renkli aparatlar harici) güzel bi makina imiş , bilhassa bol kesim ucu , kablolu ve kablosuz kullanım desteği , ve en önemlisi "25" mm ye kadar uç bulunuyor ve 10 adet uç var ..

Bakalım hayırlısı , bi kaç tıraş yolunmuş tavuk gibi olacam o muhakkak , elveda berber....

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

O değilde şu ne acıtırdı be

potasyum bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Saçı Kessin Yeter ...

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hiç boşuna alet edevata para vermeyin. Berberler açılınca tıpış tıpış gideceksiniz. O değdirmenin hazzını yaşayacaksınız.

Motosikleti
    MT-07
    Saçıda saldım sakalıda saldım. Saçtan yana bahane hazır da sakaldan sıkıştırmaya başladılar. Maske takıp devam edeceğim. Berberler açılınca ilk kez verdiğim paraya değecek

Fakat berberlerde zam yapmaz ise iyidir.

Motosikleti
    Yok
    Valla hocam çok güldüm..çok samimi yalığız değdirmion deelmi.😁😁😁

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç boşuna alet edevata para vermeyin. Berberler açılınca tıpış tıpış gideceksiniz. O değdirmenin hazzını yaşayacaksınız.
    valla bir iki pratikten sonra gitmeyi düşünmüyorum. yapıyorum aynısını çünkü... Berberin değdirmesi, dedikodusu, sırası....yıldırmıştı beni. Cesaretimde yoktu kendim kesmeye... ama zor oyunu bozdu :D
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Motosikleti
    MT-07
    Veeee beklenen gün açıklandı. 11.05.2020 tarihinde erkekler tekrardan berberlere gidebilecek, kadınlar tekrardan güzel olacak

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Bizim hanım saç kesme konusunda meğer bir yetenekmiş. Bundan sonra kolay kolay berbere gitmem herhalde.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    ben kafayı 1 numaraya vurdum geçen gün 1.5 ay daha gitmem berbere

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)