Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

erkeklerin berber sadâkati

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    .
    Biz kızların anlayamadığı sadakat neymiş

Şahsen son birkaç yıldır saçımı kendim kesiyorum.Çok kısa saç seven biri değilim.Gittiğim kuaföre ısrarla 1 cm kes ucundan al dedikçe en az 10 cm kesiyor.O saç en az 3 ayda toparlanıyor.Küçükkende böyle olurdu eve gelince hep ağlardım.
    Bu travmalar sebebi ile kuaförlük bütün işlerimi kendim hallediyorum.

Ayrıca erkekler bilmez kuaförlerde benim gibi bir saç kestirmeye gideni sevmezler.En az 2 saat bekletirler.Çünkü öncelikli müşterileri vardır.Bir maaşını oraya bırakan.
    Oysa makyaj,kaş,saç bunlar hep araştırınca nasıl yapıldığı öğrenilen şeyler.
    Ayrıca o kuaförlerdeki pop arabesk müzikler ve dedikodular bile soğumak için en büyük etken.
    yürekçe, Invoker ve gitaristgkn bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Benimde 15 sene olmuştur aynı berbere gidiyorum. Daha hiç deydirmedi çok memnunum

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    benlik bişey yok.

tozluklu, yürekçe, Invoker ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz kızların anlayamadığı sadakat neymiş

Şahsen son birkaç yıldır saçımı kendim kesiyorum.Çok kısa saç seven biri değilim.Gittiğim kuaföre ısrarla 1 cm kes ucundan al dedikçe en az 10 cm kesiyor.O saç en az 3 ayda toparlanıyor.Küçükkende böyle olurdu eve gelince hep ağlardım.
    Bu travmalar sebebi ile kuaförlük bütün işlerimi kendim hallediyorum.

Ayrıca erkekler bilmez kuaförlerde benim gibi bir saç kestirmeye gideni sevmezler.En az 2 saat bekletirler.Çünkü öncelikli müşterileri vardır.Bir maaşını oraya bırakan.
    Oysa makyaj,kaş,saç bunlar hep araştırınca nasıl yapıldığı öğrenilen şeyler.
    Ayrıca o kuaförlerdeki pop arabesk müzikler ve dedikodular bile soğumak için en büyük etken.
    şimdi, iki ayrı ortam, iki ayrı dünyadan bahsediyoruz.

sizin işler daha komplike, daha bir detay barındırıyor. ince işçilik istiyor.

bizim işlerde fazla ayrıntı olmaz. tarif edersin, keser biçer; enseyi alır, kulağı yakar hoopp sıhhatler olsun...

fakat berberde geyik muhabbeti bol olur. posta ve fanatik gazetesi demirbaştır. kral tv default olarak açıktır berber dükkanında. değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez.

bir de değdirme hadisesi var ki onu burada açıklayamam. google'a "berber değdirmesi" yazarsan yeteri kadar bilgiye sahip olursun.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuyu farklı olarak açmayı planlıyordum , neyse buraya kusayım.

Berber : Nassın abe ..?

Müşteri bendeniz : İyidir sen nasılsın?

Berber : İyi şükür vsvs ..

Berber : Ee nasıl gidoyor abe ? (sual edip cevap almasından yalnızca 1 dakika sonra tekrrar nasılsın/nasıl gidiyor)

Müşteri bendeniz : Yine iyidir hojdur şükür..

Berber : 2 dakika sonra yine , ee ne yabyon abbe nasıl gidiyor?

Müşteri bendeniz : Saol iyidir , sen nasılsın?

Berber : İyidir hamdolsundur vsvs , 2 dkk sonra arsızca yine aynı sual , nassın abbe?

Müşteri bendeniz : İçimden 20 senedir aynı ustadasın , sabret ayda yılda bir tahammül et deyip , iyiyim sen nassın diyordum.

Neise değdirme huyu yok katlanıyoz işte.

Fitfol kültürüm yok sıfır , bu herifle bu muhabbeten dolayı keşke fitfola merakım olaydı diyorum , at ortaya iki ay on sene evvelki bi maçtan pozisyon , zaman geçsin , ama yokki.

Taa'ki geçen ay'a kadar , formülü buldum bu herifin kuş merakı varmış , ve sadece nassın dedikten sonra "iyidir deyip kendisine kontra sormadan direk kuş cinslerini soruyorrum , yarım saat 45 ne ise traş bitene değin genel kültür kasıyorum ohhh be , bundan kelli kimseye kontra nassın demeyecem(çokta fifi zaten.)

Yaa işte bu'da beyle bi anımdır.
    onu ben hep yapıyorum, bana nasılsın iyimisin derler ve bende "allaha şükür iyiyim, son günler güzel geçiyor" ya da "iyi değilim, iş güç sorunlar çıkıyor canım sıkkın" diyorum.

verdiğim cevapların ardından karşımdakine sen nasılsın gibi sorular sormuyorum ve benim cevaplarım ise genelde yadırganıyor. yav arkadaş bana hal hatır sorana ben durum ne ise onu söylerim yani boş boş soranlar bıraksın artık şu eşekliği.

kötüyüm dediğim zaman tepki aldığım oluyor ve "yalan mı söyleyeyim" diye soruyorum.

sevdiğim insanlar genelde az olduğu için onlara hal hatır sorma tarzım ayrıdır, onlara sevdiği konularda soru sorarım ve zaten onların hoşuna gider.

bir söz vardır; "ne ektiysen onu biçersin"

evet, sevmediğim insanlara karşı tavırlarım pek samimi olmamasına karşın saygılıyımdır ve saygıyı her zaman bekliyorum. samimiyetsiz tavırlarıma karşı saygısızlık gördüğüm zaman kişi ile çok kolay ters düşüp tartışabiliyorum.

berber mevzusu ise yine saygı duyabileceğim ve müşteriye yalakalık değilde neyse o olan insanlardan olmasını isterim. büyükçekmece de bir yer var en son 15 liraydı saç traşı şimdi ne kadar bilmem. ben oraya giderim genelde. evimden yaklaşık 10 km uzaklıkta belki daha fazladır mesafe sadece gidiş.

her ihtiyacı olana yardım etmem, hak edene yardım ederim. yani kendimce hak ettiğini düşündüğüme desem daha doğru olur. duygusallık zaten insanı yanlışa sürükleyen.

............

naber diyenlere son haberlerden bahsediyorum ve tuhaf tuhaf bakıyorlar ve "ben sana onu sormadım" diyorlar ve "sana halini hatrını soruyorum" diyorlar.

naber ne zaman hal hatır sormak oldu? naber ne demek? naber kelimesinden hoşlanmam.

bu arada son haber derken benim kafamda olan son haberlerden bahsediyorum, yani "geçen gün bizim evde hırsızlık oldu" yada "benzine yine zam geliyor" gibi aklımda olan son haberler.
    Carbondioxid bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Oooo acaip iyi berber hikayelerim vardir... Sanatkar olanlari super. Bizim sulalede vardi. Iki kardes. Herifler cok iyi. Genetik resmen. Hatta birinin oglu milli takima girip madalya falan almisti yurt disinda. Ama heriflerin kani bozuktu. Kardeslerden biri cok dindardi, digeri de tam tersi. Dindar olan tavuk guresiyle ugrasirdi, sonra bi cami yaptirma olayinda yolsuzluk yaptigi ortaya cikti. Dindar olmayan ayni zamanda kuafordu, ama kiminle ne yaptigi belli degildi Bir suru borc yapip yurt disina mi kacti ne... Ama hepsinin trasi superdi ya. Sonra eli mahkum baska bi tane buldum. Onlarin ayarinda olmasa da iyiydi. O da vatan partisinden secime mi girmis ne. Komik adamdi vesselam. Tecrubelerim neticesi asagidaki hipotezi gelistirdim:

Isini iyi yapan sanatkar berber teorisi: Bir suru farkli insanla konusup ciddi sosyal birikime sahip olmalarina ragmen kafalarinda tasarladiklari gercekligin gercek hayatla ortusmemesi ilginctir. Bir sekilde yaptigi isten tatmin olamayip tavuk guresi, siyasi parti uyeligi, bilimum sacmasapan ticaret denemesi turu islere girerler... Hepsinde de basarisiz olurlar. Halbuki sadece berber olsalar ne iyi olacak, hem kendileri, hem de musterileri icin...
    yürekçe bunu beğendi.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    ben 5 senedir berber yüzü görmüyom. Makinayla inceltip basıyom jileti. Küstürdü berberler beni.
    kaan898 bunu beğendi.

tozluklu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar ns 200
    berbere gitmekten nefret ederim. Eşime devrettim işi. Makineyle subay tıraşı. Eli alıştı berberden iyi şu anda..
    jackonbir bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Berber deyip geçmeyin,
    eskiden;

Saç sakal kesimi
    Sünnet
    Dil altı bağının usturayla kesilmesi
    Nasır Alımı
    Siğil tedavisi
    Kocakarı ilaçları
    Hayvan doğurtma

Vs vs berberler yaparmış.
    Saygın ve tecrübe isteyen bir meslek tabii ki günümüz yozlaşmasından nasibini almış

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:59 ----------

@Haşmet hocam,
    Benim berber pardon kuaför demezsek sitem ediyor, oto ve ev alım satım, ev kiralama, dükkan ruhsatları, vep telefon işi falan aksiyon arıyor. Kalfası da öyle..
    Artık nasıl bir durgunluk yaşıyorlarsa..
    Len, tırstım haa...
    hasmet bunu beğendi.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    30 yıla yakın aynı berbere giderim. Taşındım yine aynı berbere gidiyorum. Diğer berberlere göre daha ucuza kesiyor sadıkim diye. Nerdeyse 15 senedir istediğim saç modelini kesemiyordu. Bu arada çeşitli berberlere de gittim. Onlarda kesemedi. Neyse geçen hafta gittim tekrar bu sefer bişi demeden istediğim modeli kesti ama havalar soğuk oldu kafam donuyor. Anlıcağınız istediğim oldu ama soğuktan dondum.
    yürekçe bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    berber değdirmesinin noolduğunu sayenizde öğrendim. daha değdirme olmadı ama vücut yaptıktan sonra bizimkinin ufaktan bir göğüs boyun yoklaması oldu. Bu olaydan sonra bir daha berbere gitmeyeceğim. Belime kadar saç yapacam...
    kurubuz ve ozzzzz80 bunu beğendiler.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hep aynı berbere gitmenin sebebi iyi değdirmesi olabilir mi Yada başka berbere gidildiğinde değdirmeme olasılığı olduğu için mi? Yoksa değdirilmek mi hoşa gidiyor
    Şahsen ben nerde ucuzsa oraya gidiyorum, bi saplantım yok ...

yürekçe ve kaan898 bunu beğendiler.

Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bak dayama dedin olmadı şimdi. Değdirme daha kabul edilebilir, daha naif bi kelime. Şimdi akşam bunu okuyanlar gidip berberine ''lan biz değdirme sanıyoduk, sen resmen dayama yapıyormuşsun diyip tezgahtaki usturayı kapıp ... '' şaka tabi ama dayama kelimesi bayağı ağır ...

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şaka bir yana da bu devirde berber olmak lazım. Bir sadece saç traşı olmuş 25 TL
    Hacı ne ettin burda saç sakal en babası 20 tl. Üstüne losyon ve saç yıkama bedava istediğin şampuanla

Berberi keserler saç traşına 25 tl dese
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

Alıntı twisten adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bak dayama dedin olmadı şimdi. Değdirme daha kabul edilebilir, daha naif bi kelime. Şimdi akşam bunu okuyanlar gidip berberine ''lan biz değdirme sanıyoduk, sen resmen dayama yapıyormuşsun diyip tezgahtaki usturayı kapıp ... '' şaka tabi ama dayama kelimesi bayağı ağır ...
    Dayaması demedim dayatması dedim :D
    twisten bunu beğendi.

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    Kendim traş oluyorum. Sadakatim sadece kendime
    al benden de o kadar.10 yıl once aldım bi moser kablolu,o zamandan beri çalışıyor sorunsuz hayvan.ilk zamanlar epey maymun ettik kendimizi ama sonraları şekil bile kesmeye başladım.böylelikle berber ortamındaki o seviyesiz,ucuz muhabbetlerden kurtuldum,ha berberlerin sizin dediğiniz şekilde değil de kafasına göre kesme hastalığı da bu kararı vermemin nedenlerinden biridir ayrıca...
    Hızın kararı perfect,fazlası past perfect tir...

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kaan898 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    al benden de o kadar.10 yıl once aldım bi moser kablolu,o zamandan beri çalışıyor sorunsuz hayvan.ilk zamanlar epey maymun ettik kendimizi ama sonraları şekil bile kesmeye başladım.böylelikle berber ortamındaki o seviyesiz,ucuz muhabbetlerden kurtuldum,ha berberlerin sizin dediğiniz şekilde değil de kafasına göre kesme hastalığı da bu kararı vermemin nedenlerinden biridir ayrıca...
    her işimizi kendimiz yapsak o zaman evlenmeye bile gerek yok. vur tokadı çavuşa, dön sırtını yat.

berber dediğin adam taş mı yesin?

Dayaması demedim dayatması dedim :D
    Tekrar baktım dayama demişsin Neyse dayama yada dayatma aynı manada değil mi

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)