Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Boş yaşıyorum gibi hissediyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi de bilader, programlama dediğin çalışırken de bir yandan öğrenebileceğin bir meslekmiş. Yıllardır o işle uğraşan, o işin okulunu okuyan adamlar olacak rakiplerin sektörde, bi de sen o yaştan sonra sıfırdan başlayan. Hobi olarak öğrenmiyorsun ki. Öğrenip ortaya bi iş çıkaraksın. Başkaları tarafından tercih edileceksin. Bunlar gerçekleşene kadar kenara attığın paralar bitecek önce, sonra moralin bozulacak. Biraz gecelerden feragat edip 3'er saat çalışsan en azından temelli sağlam yapıp ufak işler alır. Bi süre sonra da artık iş yapacak pozisyona gelip ayrılıverirdin işten. Biraz daha garantici olmak lazım sanki. Yaklaşık 40 yıllık hayatımın bana öğrettiği huzurlu ve sosyal olarak sağlıklı bir hayat geçirmek için asgari bi gelirin üzerinde olmalısın. İyi hobiler edinmek için, huzurlu bi aile, gelecek kaygısı duymayan çocuklar için.

Ha enseyi de çok karartmayın.

Tüm bu anlattığın meselelerden muzdarip, hayatını değiştirmiş bi arkadaşım var. Tanıyanınız vardır. Motorcu camiadan. Bildiğin beyaz yakalı, özel sigortalı, ikramiyeli, ssk lı işini bırakıp gidip assos da camping açtı. Şimdi sezonda kıçından ter eksik olmuyor, gece 2 de yatıp sabah 7 de kalkıyor ama sevdiği işi yapıp, huzurla uyuyor. O taraflara yolunuz düşerse uğrayıp bi çayını içer hikayeyi ondan dinlersiniz. www.neverlandcamping.com Ahmet Alan. Siz de hayalinizin peşinden gidin ama bu işler hiç de dışarıdan göründüğü gibi kolay değil ben baştan uyarayım.
    Merak etmeyin defalarca denedim. Çalışırken bu tip kendini geliştirmek için adım atmak çok zor oluyor. Geçen seneden beri zaten deniyorum. Bu sürede de ikinci kez üni. Endüstri müh. bölümünü kazandım. Gece 2-3 gibi yatıp sabah 7 de kalkıp işe gittim. Bir şeyleri değiştirmenin kolay olmadığını biliyorum.
    Üretim planlama, Satın alma sorumlusu olarak çalışıyordum. Ancak fabrika ortamı sıktı artık. Çalıştığın yerin değil yaptığın işler ile tanınacağın bir meslek istedim. Bir şeyleri değiştirmek istiyorsan fedakarlıklar yapmak gerek. Programlama öyle çalışırken de pek yan taraftan öğreneyim denecek bir şey değil, zaten yıllarını alır.

Şimdiye kadar kötü karar verip yaptıklarımdan pişman olduklarım elbet var ama bunları hata olarak kabul edip devam edebiliyorsun. Ancak yapmadıkların aklında kalıyor. Şu hayatta bir şeyleri yapmak için gerçekten az zamanın var.

Aklıma bu geldi

Deadly Sto(R)m, zaferce ve YasinC bunu beğendiler.

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Oğuz Atay'ın Tutunamayanlar isimli romanını oku. Çözüm bulamasan bile önündeki seçenekleri görürsun.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğru söylemiş şevket. yalan mı. daha bugün bi tarafı kırık ayakkabı aldım 230 liram gitti

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    24 yaşındayım hala okul okuyorum. yüksek lisans dersleri alıyorum. haftada iki gün dersim var diye kimse de işe almak istemiyor. Verecekleri iş de 1 günde bitirebileceğim bi iş... Bu hayatın böyle olacağını bilseydim okumaz lisede bırakırdım.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Kardeşim aramızda 9 yaş var, bundan 9 sene önce ben 2008 yılında Üniversiteden yeni mezun olmuşum, şimdiki eşimle o zamanda birlikteydik, KPSS kazanabilirsem yada bankaya girebilirsem iş sahibi olcam en olmadı Muhasebeciye gircem bize piyango bankadan yana vurdu ben sana bişey söyliyim evlenmeden ben bişey sahibi olamadım para geliyor fakat gideri o kadar hızlıki nere gittiğini anlayamıyorsun evlendikten sonra düzene girdim seninki bekarlıktan hep
    Huseyin9595 bunu beğendi.
    Alan O Veren O, Nedir Senden Gidecek, Görende Can Senin Zannedecek...

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Kardeşim daha çok gençsin ve planların var çoğu insanın planı bile yok, işten sıkıldıysan yazılım alanında kendini geliştir, bu iş tamamen heves ve merak işidir. Tavsiyem ise front end ve mobil sektörüne yönelmen, merakın varsa nasıl başlayacağını adım adım neleri takip etmen gerektiğini söyleyebilirim.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Mavi balina felan oyna ne diyim :D

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bundan tam 10 yil once 1000 tl olan ev kirami odeyemiyordum. Su an evim, arabam, isimle alakasiz para kazanan bir sirketim ve egzotik bir motorum olmasini saglayan tek sey var: hedefler belirleyip onlar gerceklesene kadar yilmamak. Iste o 1000 lira kirayi odeyemedigim zamanlar inat etmistim. Ben para kazanacagim.

Buna inat edip de kazanamayan henuz gormedim. Eger kazanamiyorsan ya useniyorsun, ya risk almaktan korkuyorsun ya da sadece sikayet edip yasamakla mesgulsun.

Boyle bir arkadasim var 35 yasinda, aylik 2400 tl maas aliyor. Ingilizcesi var, unv mezunu. Ben niye boyleyim diyor. Depresyonda yillardir. Nasil cikabilecegine dair zilyon kere tartistik anlattik. Dogru soyluyorsunuz diyor.

Obur sene hala ayni. Ayni cunku o girdaptan aslinda cikmaya ya cesareti yok, ya useniyor ya da sadece sikayet etmek icin dunyaya gelmis.

Dunyanin hic bir yerinde fakir oldugun icin sistemi suclayamazsin. Cunku parasi olanlar sistem sayesinde degil baska nedenlerden sayesinde zengin olur. Kimse sistem yuzunden fakir ya da zengin olmaz. Kader olarak KOC'un oglu olarak dogarsin o baska bisey.
    TUTITO ve Huseyin9595 bunu beğendiler.

Motosikleti
    .
    En büyük icatlar,girişimler can sıkıntısından çıkarmış.Can sıkıntısı,birşeyler aramak,ummak iyidir derler.

O hissiyat bende ankaraya eskişehir yolu tarafındaki gökdelenli semtlere gidince oluyor.Vay canına ne hayatlar var diyorum.Birde bloomberh ht tv cemiyet hayatının magazin haberlerine bakarken şaşkınlık içinde kalıyorum.
    Etiketine bakmadan bir alışveriş yapmak nasıl bir duygu acaba
    Ya da sabah işe gitmemek,bir sülaleyi doğuran kahvaltı masasından kalkıp spora gidip öğleden sonra şirkete imza atmaya gitmek

Tabiki Allah'tan sağlık ve sevdiklerimizle huzurlu bir yaşam dışında isteğim yok.

Sadece merak ediyorum böyle insanlarda var Türkiye'de.Belki onlarda bizim yaşamızı merak eder.Kimbilir.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı aonal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim aramızda 9 yaş var, bundan 9 sene önce ben 2008 yılında Üniversiteden yeni mezun olmuşum, şimdiki eşimle o zamanda birlikteydik, KPSS kazanabilirsem yada bankaya girebilirsem iş sahibi olcam en olmadı Muhasebeciye gircem bize piyango bankadan yana vurdu ben sana bişey söyliyim evlenmeden ben bişey sahibi olamadım para geliyor fakat gideri o kadar hızlıki nere gittiğini anlayamıyorsun evlendikten sonra düzene girdim seninki bekarlıktan hep
    hocam bu laf bana geldi gibi biraz da... Yaw ben de diyorum "Nikahta keramet vardır" diye ama annem diyor "30a kadar sana yasak" diye... Evleneceğim kişinin beni kaçırması lazım.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    jimi_hendrix ve Huseyin9595 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)