Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Apple Ipod hakkında bir soru...

Motovento
    REKLAM ALANI
    chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Arkadaşlar motorun bagajında ipod slotu var.
    buraya ister iphone ister ipod ya da mp3 içeren herhangi bir flash bellek takınca içindekileri motorun ses sistemine yönlendiriyor ve gidondaki kontrollerle şarkılar arası geçiş yapabiliyorum.
    Ipod interface sayesinde de appple music uygulamasındaki klasör ve playlist seçimleri arasında dolaşıp seçim yapabiliyorum.

Telefonum Iphone. Apple music ve itunes kullanıyorum müzik için.
    Ancak her motora inip bindiğimde telefonu bagajdaki usb girişine bağlamak kullanışlı değil.
    O yüzden ikinci el ucuzundan bir ipod alıp bagaja devamlı surette koyayım flash bellek olarak kullanayım istiyorum.
    yalnız aklıma takılan bişey var.
    Daha önce hiç ipod kullanmadım.
    şimdi ben telefonuma apple musicten ya da itunestan indirdiğim müzikler otomatikman ipod'a da iner mi ?
    şu cloud olayı bu işe mi yarar ?
    yoksa müzik güncelleyeceğim zaman ipodu çıkarıp wifi olan bir yere götürüp indirme işlemi mi yapıcam.
    ipod telefonla bluetooth ya da kişisel erişim noktasından iletişme geçiyor mu ?

bilgi veren olursa çok sevinirim.
    gidip boşu boşuna ipod almayayım verimli kullanamayacaksam.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Sadece iPod Touch Apple Music ile sync olabiliyor diye biliyorum, Nano ve Shuffle'da bu özellik yok.
    iPod Touch da kaç para ki? Onu yapana kadar ikinci el bir iPhone 5C falan bulsan sanki daha mı iyi olur? WiFi açık bırakırsın telefonla motora oturdukça halleder işini.

Test etmen de oldukça kolay, başka herhangi bir iPhone ile deneyebilirsin, ama aynı Apple ID ile iki "telefonda" birden Apple Music kullanabilmek için aile üyeliği gerekiyor olabilir, ondan emin olamadım. O zaman da iPod Touch daha iyi olabilir.

Kullancağın, aktif olması gereken hizmetin adı da iCloud Music Library.

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sizin de yazdığınız gibi her müzik eklemenizde silmenizde güncellemenizde doğal olarak aynı alletler arasında ortak kullandığınız applemusic yada icloud hesabına erişmek için internete ihtiyaç var. Kişisel erişim noktası dediğiniz yolla bir wifi ağı oluşturmuş olursunuz . Ipod bu şekilde bağlanmaması için sebep yok. Müzik listenizde ekleme güncelleme yaptığınız zaman değişikliklerin ipodtaki müzik listesine yansıması için İphone dan internet paylaşın. Bir kez ayarlayınca otomatik paylaştığınız ağa giriş yapar her seferinde bagaja ulaşmanıza gerek yok. Ama önemli nokta ipod applemusic ve icloud ayarlarından otomatik indirmeyi aktif etmelisiniz.
    Ben ipod kullanmadım ama apple tv ve iphonedan aynı apple müzik hesabı kullanıp ikisinde ortak şarkılara ve kliplere erişebiliyorum. Buradaki tek fark apple tv sürekli wifi ağında. İpod için kişisel erişim noktasından internet paylaştığınızda olayınız çözülür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:40 ----------

Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece iPod Touch Apple Music ile sync olabiliyor diye biliyorum, Nano ve Shuffle'da bu özellik yok.
    iPod Touch da kaç para ki? Onu yapana kadar ikinci el bir iPhone 5C falan bulsan sanki daha mı iyi olur? WiFi açık bırakırsın telefonla motora oturdukça halleder işini.

Test etmen de oldukça kolay, başka herhangi bir iPhone ile deneyebilirsin, ama aynı Apple ID ile iki "telefonda" birden Apple Music kullanabilmek için aile üyeliği gerekiyor olabilir, ondan emin olamadım. O zaman da iPod Touch daha iyi olabilir.

Cavabınızı görmeden yazmıştım ekleme yapayım;

Aynı tür iki cihaz kullanılırsa evet aile paylaşımına ihtiyaç var. İki telefon kullanılacaksa ek bir maliyet çıkıyor . Nano ve shuffle da wifi özelliği varmı bilemiyorum ama bildiğim şu bu olay için sadece internete bağlı olmak yetecektir. Sync eşitleme filan bilgisayara indirilecekse gerekli diye biliyorum.Aynı apple müsic hesabından kullanılacak müzikler mobil cihazlarda. Yanılıyorsam affolo...

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    ULEN ZENGİNLİK BEE, DERDİ BİLE ZENGİN

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Alıntı Akhunturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin de yazdığınız gibi her müzik eklemenizde silmenizde güncellemenizde doğal olarak aynı alletler arasında ortak kullandığınız applemusic yada icloud hesabına erişmek için internete ihtiyaç var. Kişisel erişim noktası dediğiniz yolla bir wifi ağı oluşturmuş olursunuz . Ipod bu şekilde bağlanmaması için sebep yok. Müzik listenizde ekleme güncelleme yaptığınız zaman değişikliklerin ipodtaki müzik listesine yansıması için İphone dan internet paylaşın. Bir kez ayarlayınca otomatik paylaştığınız ağa giriş yapar her seferinde bagaja ulaşmanıza gerek yok. Ama önemli nokta ipod applemusic ve icloud ayarlarından otomatik indirmeyi aktif etmelisiniz.
    Ben ipod kullanmadım ama apple tv ve iphonedan aynı apple müzik hesabı kullanıp ikisinde ortak şarkılara ve kliplere erişebiliyorum. Buradaki tek fark apple tv sürekli wifi ağında. İpod için kişisel erişim noktasından internet paylaştığınızda olayınız çözülür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:40 ----------

Cavabınızı görmeden yazmıştım ekleme yapayım;

Aynı tür iki cihaz kullanılırsa evet aile paylaşımına ihtiyaç var. İki telefon kullanılacaksa ek bir maliyet çıkıyor . Nano ve shuffle da wifi özelliği varmı bilemiyorum ama bildiğim şu bu olay için sadece internete bağlı olmak yetecektir. Sync eşitleme filan bilgisayara indirilecekse gerekli diye biliyorum.Aynı apple müsic hesabından kullanılacak müzikler mobil cihazlarda. Yanılıyorsam affolo...
    Çok teşekkür ederim arkadaşlar, baya aydınlatıcı oldu benim için.
    Nano ve shuffle incelediğim kadarıyla wifi desteği yok onlar sadece mp3 çalar gibi daha çok.
    O zaman ikinci el bir ipod touch alıp bu işe gireyim.
    telefondan internet paylaşmak ipod apple music hessabından indirme yaparken biraz data tüketimi yapacak bu durumda ama ondan kaçış yok.
    yüklü miktarda indirme yapacağım zaman ipodu'u çıkarıp bi wifi ağına bağlarım artık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:16 ----------

Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ULEN ZENGİNLİK BEE, DERDİ BİLE ZENGİN
    dedi Z1000'e binen fakir(!) bir arkadaş

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Akhunturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wifi özelliğinden ziyade iPod Nano ve Shuffle doğrudan iCloud Music Library kullanamıyormuş, ulaştığım bilgi buydu.
    Sync'ten kastım iTunes üzerinden sync etmekten ziyade jenerik olarak sync kelimesini kullanmaktı =) Zaten iCloud Music Library'nin kullanımı sayfasında da Apple konuyu iki başlıkta aktarıyor. Birincisi iPhone, iPad ve iPod Touch üzerinde şöyle yapılır, ikincisi Mac ve PC'de böyle yapılır şeklinde. Nano ve Shuffle bunun dışında kalıyor, baya da eleştiri alan bir konu hatta.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:19 ----------

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    telefondan internet paylaşmak ipod apple music hessabından indirme yaparken biraz data tüketimi yapacak bu durumda ama ondan kaçış yok.
    yüklü miktarda indirme yapacağım zaman ipodu'u çıkarıp bi wifi ağına bağlarım artık.[COLOR="Silver"]
    Evin garajına/motoru bıraktığın yere evin WiFi yetişmiyorsa bir cafe kestir gözüne, iPod'u oranın WiFi'ına bağla =)
    Telefonun internet paylaşımını kapattığında otomatikman bağlanabildiği herhangi bi WiFi'a yönelir =)
    chopperrider ve Akhunturk bunu beğendiler.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP

dedi Z1000'e binen fakir(!) bir arkadaş
    chopperrider bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar motorun bagajında ipod slotu var.
    buraya ister iphone ister ipod ya da mp3 içeren herhangi bir flash bellek takınca içindekileri motorun ses sistemine yönlendiriyor ve gidondaki kontrollerle şarkılar arası geçiş yapabiliyorum.
    Biraz basit olacak ama bagajda usb girişi varsa ve flash bellekten okuyorsa ipod ile uğraşmayın alın ucuza bir usb bellek kullanın.

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz basit olacak ama bagajda usb girişi varsa ve flash bellekten okuyorsa ipod ile uğraşmayın alın ucuza bir usb bellek kullanın.
    o şekilde okuyor flashı ama internetten devamlı mp3 indirip flasha kaydetmek zor geliyor.
    açıkçası nasıl mp3 indiriliyor korsan sitelerden onu bile pek bildiğim söylenemez.
    eskiden yapıyordum ama ya virüslü bişeyler geliyor ya mp3 kalitesi düşük oluyor.
    Apple muziğin kalitesi güzel bir de inanılmaz seçenek var istediğim türlere, sanatçılara göre listeler hazırlayıp bunları motorda çalmak istiyorum.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Arabayla daha iyi anlaşıyor diye Spotify'dan Apple Music'e geçtim.. Telefonda çok bieşy farketmiyor da, bilgisayarda müzik dinlemeyi bıraktım.
    iTunes heralde yazılım tarihinin en kötü "şey"i =))

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    o şekilde okuyor flashı ama internetten devamlı mp3 indirip flasha kaydetmek zor geliyor.
    açıkçası nasıl mp3 indiriliyor korsan sitelerden onu bile pek bildiğim söylenemez.
    eskiden yapıyordum ama ya virüslü bişeyler geliyor ya mp3 kalitesi düşük oluyor.
    Apple muziğin kalitesi güzel bir de inanılmaz seçenek var istediğim türlere, sanatçılara göre listeler hazırlayıp bunları motorda çalmak istiyorum.
    İnternette convert yapan siteler var artık ibrahim tatlıses mp3 indir diye aramaya gerek olmuyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)