Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: konu hakkında düşünceniz nedir?

Katılımcı sayısı
5. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • oh iyi olmuş, zaten gıcık oluyorum sana.

2 40.00%
  • geçmiş olsun, işallah daha fazla sorun yaşamazsın.

3 60.00%
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

superonline ev internetinden ttnet sürprizli geçiş

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    öncelikle konuyu bilgilendirme amaçlı açtığımı belirteyim, amacım sadece okuyanların bu duruma düşmemesi için bilgi vermek.

18 ekim 2017 tarihinde öğle vakti 444 0 375 türk telekom çağrı merkezinden aradılar ve ttnet kampanyalarından bahsettiler ve bende süperonline kullanıcısı olduğumu ve sözleşmemin devam ettiğini söyledim. bana "sözleşmeden muaf" olacaksınız dediler ve bana söyledikleri kampanya ilgimi çekince bende kabul ettim fakat "süperonline sözleşmemin henüz bitmediğinden dolayı bana bir bedel ödetmeyeceklerinden eminmisiniz" diye bir kaç sefer sordum ve gelen cevap "hayır ödemeyeceksiniz" oldu.

aradan 19 gün geçti ve yaklaşık 1 haftadır ttnet kullanıcısıyım. superonline bana vermiş olduğu huwai hg552 modemi iade etmemi söylüyor ve aksi halde faturanıza yansıyacak şeklinde mesaj atıyorlar bende "en fazla 100 lira eklerler, modem zaten 60 lira" diyordum kendi kendime.

herşey bugün telefonuma gelen mesaj ile başladı; süperonline fatura bilgilendirme mesajı yolladı bana her ay olduğu gibi ve gelen fatura 602 lira tabi bende bir gülümseme içim bir hoş oldu bir an gevşedim.

444 1 444 aradım ve durumu izah ettim, şikayet bildirgesi oluşturdular. hızımı alamadım ve süperonline aradım ve bana "sözleşme bitmeden iptal ettirdiniz o yüzden 558 lira ceza bedeli" dendi ve modemi sordum hazır aramışken ve "200 lira yansıtacağız eğer 10 güne iade etmezseniz" dendi.

bu sefer ttnet tekrar aradım ve

+ bana superonline sözleşmemden muaf olacağımı söylediniz ama bana fatura kestiler, niye böyle oldu? dedim ve
    - anlaşma yaptığınız kişi kimdi?
    + bilmiyorum, türk telekom çağrı merkezinden aradı her kimse. dedim

uzun lafın kısası süperonline cezamın 150 lirasını ödeyebileceklerini söylediler ve başka bir şekilde yardımcı olmadılar. bana kampanyadan bahseden elemanın niçin beni bilgilendirmediğini sorduğumda cevap vermediler ve en son türk telekom müdürlükleri ile görüşmemi önerdiler.

şimdi durduk yere iş çıktı bana 3 megabit hız farkı için nelerle uğraşacağım şimdi.

süperonline bana "gerikazanım" adı altında sözleşmemi devam ettirebileceğimi söyledi. şu anda beklentim; ttnet aboneliğimi iptal edecek ve superonline geri döneceğim yada süperonline olan ödememi ttnet yapacak ve ttnet devam edeceğim.

işin tuhaf yanı ben hattımı vodafone'den türk telekom'a taşıdığımda sözleşmem bitmemişti ve türk telekom vodafone sözleşmemden beni muaf etmişti ve şimdi internette niye böyle yanlış yapıyor bana?

daha öncede türksell den vodafona geçmiştim sözleşme bitmeden ve sorun olmamıştı. ilk defa böyle bir şey yaşıyorum.

bakalım ilerleyen zamanlarda ne olacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:41 ----------

korkudan huwai hg552 modemi paketledim, 200 lira bari şişmesin hesap dedim ve şimdi telefondan kullanıyorum interneti ve hız şaşırttı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sözleşme bitmeden nasıl oluyorda sana garanti veriyorlar anlamış değilim.

ttnet odesin o zaman senin 650 lirayı.

böyle bir şey olabilir mi ya!

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Benide aramislardi ve dedikleri aynen suydu:
    Cayma bedelinin 100-150lirasina kadarini(rakami tam hatirlayamadim) biz oduyoruz.

Seni eksik bilgilendirmis ses kaydinda vardir ve itirazda bulunabilirsin.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benide aramislardi ve dedikleri aynen suydu:
    Cayma bedelinin 100-150lirasina kadarini(rakami tam hatirlayamadim) biz oduyoruz.

Seni eksik bilgilendirmis ses kaydinda vardir ve itirazda bulunabilirsin.
    o ses kaydına nasıl ulaşacağım bilmiyorum evet sorun bu. yarın ttnet müdürlüğü var bana yakın büyükçekmece/batıköyde. durumu izah edeceğim ve savcı dava boyutuna gelmez diye ümit ediyorum.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Turk telekon senin türkcell ile aranda olan sözleşmeyi iptal edemez. Kotasını doldurmak isteyen bir satış temsilcisi sana yalan söylemiş. Ses kaydın varsa savcılığa gidebilirsin.
    Artık kask kamerası nasıl gerekliyse telefon ses kayıt programı da öyle gerekli.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Turk telekon senin türkcell ile aranda olan sözleşmeyi iptal edemez. Kotasını doldurmak isteyen bir satış temsilcisi sana yalan söylemiş. Ses kaydın varsa savcılığa gidebilirsin.
    Artık kask kamerası nasıl gerekliyse telefon ses kayıt programı da öyle gerekli.
    işin tuhaf yanı ben vodafone kullanırken sözleşmem devam ediyordu ve türk telekoma geçtim telefon operatörü olarak ve onu ödediler? ve daha öncesi de türksell faturalı hattımda sözleşme devam ederken vodafone'ye geçmiştim ve vodafone'de türksele kalan taahhütümü ödemişti.

yani türk telekom telefon sözleşmemi ödüyor ama internet sözleşmemi ödemiyor? o zaman telefon sözleşmemi niçin ödedi ve şimdi interneti niye ödemiyor?

ama denildiği gibi evet, en başta bana eksik bilgi verildi çünkü benim içime doğarcasına ben defalarca sordum çünkü sözleşmem bedelsiz bitecek mi diye.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Telefonda acr kayıt edin tek onlar değil siz de ses kaydı yapın.
    HONDA

#BZ3082

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Telefonda acr kayıt edin tek onlar değil siz de ses kaydı yapın.
    iş işten geçtikten sonra önlem almaya başlayacağım evet yarın türk telekom müdürlükte yardımcı olmazlar ise işte o zaman uğraştıracaklar beni. müşteri memnuniyeti adı altında zaten kendileri kayıt yaptığı için 18 ve 23 ekim konuşmalarımız onlarda kayıtlıdır ama üç kağıtçılığa sürerler ise işi bilemiyorum.

savcılığa suç duyurusunda bulunmam gerekecek. bu işler hakkında pek bilgim yok ama öğrenmek durumunda kalacağım artık.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Nasil olfu da sen bunu yaptin.
    Hakkini ara dostum,,

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Ttnet e geçmek büyük hata. Ben yıllardır kullandım mecburiyetten, şimdi vodafone fiber geldi bizim adrese kampanya yapmışlar cayma bedeli ne olursa olsun tamamını karşılıyorlar. Ttnet kapattım, telefonu da iptal ettim çok şükür. Hızım 50Mbps oldu AKK kotası dolsa bile hızı 16 ya düşecek yaklaşık 4 katı hızlandım faturam da bayağı düşecek.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    ...............................

Ben ttnette aynı şeyi ev taşırken yaşadım.
    sözleşmem bitmeden cayma bedeli yansimayacak diye ozellikle sordum cevabini aldim ileride bunu hatırlatırım dedim.
    Aynen bekledigim ibi cayma bedelini odetmeye çalıştılar ödeyip odemedigimi hatirpamiyorum ama musteri hizmetlerini arayip kayitlari kontrol etmelerini istedim.bi yada 2 hafta sonra geri aradılar cayma bedelini yansitmiyoruz diye. Ttnetin sitesinden genel merkeze de bir mail döşe.

Yine serefsiz bir musteri temsilcisi 3 kurus prim için sana bi ton zarar açmış. Bunlar hep böyle, onlar aradığında hiç bir şeyi kabul etmeyin. İptal edeceğiniz firmaya danışmadan hele kesinlikle etmeyin. Olumlu bilgi alırsan daha sonra sen cagrı merkezini arar tekrardan ne istiyorsan yaptırırsın.
    Hemen şikayetvar.com a yaz konuyu 3 kağıtçı ttnet baişlığıyla direk sert giriş yap onlar başlığı düzeltirler zaten ama sikayetvar ile direk ilgileniyorlar.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Cin olmadan sol çarpma demişler..

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    İnternet sağlayıcılar bu tür taahhütlü sözleşmelerin feshinde 125 TL'ye kadar olan cayma bedelini karşılıyorlar.

TTNET'den ses kaydını dinlemeyi iste, o arada sana 125 TL'ye kadarını ödüyoruz dediyse ve sen bunu anlamadıysan geçmiş olsun.

Modemi iade et, sahibinden.com'da ya da gittigidiyor'da sebil gibi ttnetten artan ikinci el airties modem var, al kullan yıllardır böyle yaparım 3-4 tane aboneliğimde.

En kötü TTNET'e "beni kandırıp abone yaptınız, aboneliğimi iptal edin eski sağlayıcıma geri döneceğim" de.

Fakat bu sefer de TTNET'in cayma bedeli isteme ihtimali çok çok yüksek

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Alacaklı gibi arıyor şerefsizler.. borcum mu var la?? 0 375 numarasını yasakladım.İlgisizlikten kızıp ttnet den çıkarken 60 lira havadan ödettiler 120 lirasını karşılamıştı türk.net.. problemler daha kolay çözülüyor başka servis sağlayıcıdan alınca..60 lira sınırsız+ ev telefonu .. pis lübnanlı..

Motosikleti
    KAWASAKİ-R6
    Son zamanlarda baya moda oldu bu yöntem buda benim başıma gelen olay hemen hemen aynı.

D-Smart Net Yanıltıcı Beyanda Bulundu!
    Kendisini Ttnet müşteri temsilcisi olarak tanıtıp Ttnet sözleşmemin bitiğini söyleyerek yeni sözleşme yapmak istediğini beyan etti, tarifeler hakkında bilgi verirken 63 TL. karşılığında Ttnet in D-Smart la ortak çalışarak yeni sözleşmede D-Smart uydu alıcısı verdiklerini söyledi, yanlış anlaşılmasın D-Smart la ortak çalışıyoruz ve böyle bir kampanyamız var, 24 ay taahhüt ederseniz uydu alıcısı hediye beyanında bulunuldu.

Fakat sonradan yanıltıcı beyan olduğu ortaya çıktı ve sözleşmemin iptalini istedim dinlenen ses kayıtlarında müşteri temsilcisinin yanıltıcı beyanı kayıtlıdır, fakat benden sözleşme iptalinden dolayı cayma ve geri sökme ücreti talep ediliyor. (300 tl)

Şikayetvar.com kaydından sonra EŞŞEK gibi gelip söktüler bir kuruş da vermedim, bu şekilde çok insanın canını yakıyorlar, eğitim seviyesi düşük insanlar ne yapacaklarını bilmedikleri için, bu olayı kabullenip parayı ödüyor.

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Turksat altyapınız varsa Turksat kullanın, kullanmadığın ev telefonuna para ödemek saçmalığı ttnet'te var. Bu arada birçok şirket cayma bedeli olarak üst bir rakam koyuyor, hiçbiri 600 TL ödemez.

Evde 50 mbit 150 GB kotalı internet, Turksat tüm TV ve sinema kanalları, ayrıca bir de aylık her yöne 50 dk telefon toplam 76 TL ödüyorum. Telefonu kullanmıyorum gerçi, cep telefonu varken ev telefonu nedir

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    ttnette bir modem hikayem var tarih gün saat isim verdiğim halde ne hikmetse o ses kaydına ulaşamadılar bak sen şu işe seninde başına gelebilir.......
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Erhan Tosun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son zamanlarda baya moda oldu bu yöntem buda benim başıma gelen olay hemen hemen aynı.

D-Smart Net Yanıltıcı Beyanda Bulundu!
    Kendisini Ttnet müşteri temsilcisi olarak tanıtıp Ttnet sözleşmemin bitiğini söyleyerek yeni sözleşme yapmak istediğini beyan etti, tarifeler hakkında bilgi verirken 63 TL. karşılığında Ttnet in D-Smart la ortak çalışarak yeni sözleşmede D-Smart uydu alıcısı verdiklerini söyledi, yanlış anlaşılmasın D-Smart la ortak çalışıyoruz ve böyle bir kampanyamız var, 24 ay taahhüt ederseniz uydu alıcısı hediye beyanında bulunuldu.

Fakat sonradan yanıltıcı beyan olduğu ortaya çıktı ve sözleşmemin iptalini istedim dinlenen ses kayıtlarında müşteri temsilcisinin yanıltıcı beyanı kayıtlıdır, fakat benden sözleşme iptalinden dolayı cayma ve geri sökme ücreti talep ediliyor. (300 tl)

Şikayetvar.com kaydından sonra EŞŞEK gibi gelip söktüler bir kuruş da vermedim, bu şekilde çok insanın canını yakıyorlar, eğitim seviyesi düşük insanlar ne yapacaklarını bilmedikleri için, bu olayı kabullenip parayı ödüyor.
    Az cok gonlume su serptiniz, hepinize tesekkur ederim.

Evet bu yorumdan sonra gurur meselesi oldu, artik kabullenecek isemde kabullenmem. Bugun iş cikisi hemen turk telekom mudurlugune gidecegim once cunku fazla ugrasmak istemiyorum. 18 ve 23 ekim ses kayitlarini dinlemek zorundalar.

Asıyordum kesiyordum hadi bakalim basima eskiyalar üşüştü ne yapacağım bende merak ediyorum.

Elim kaşınıyor

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)