Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Patates Cipsi Nasıl Yapılıyor..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Sonuçta bunuda insan evladı yapıyor evde deniyorum bayağı benzedi ama olmadı bilen var mı tarifini..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    patates cipsi dediğin şu burger king'de olanlardan mı, yoksa ruffles, lays vs. gibi olanlardan mı?

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    patates cipsi dediğin şu burger king'de olanlardan mı, yoksa ruffles, lays vs. gibi olanlardan mı?
    Lays gibi iştem müdür o dediğin çıtır patates burger kingteki..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Lengeli Fötr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 - Suzuki V-Strom DL-650
    Tarifini bilmem ama benim yaptığım şu şekilde. Çok keskin bir bıçak ile patatesleri incecik kesiyorum. Ardından nişastasından arındırmak için ılık suda yıkayıp suyunu da süzdükten sonra kızgın yağda kızartıyorum. Kızarmış patatesleri kağıt havluya koyup fazla yağını emdirdikten sonra üzerine tuzot döküyorum. Malum monosodyum glutamatsız cips olmaz (biliyorum zararlı ama namuzsuz çok lezzetli) sonra da afiyetle yiyorum.

Birde şöyle bir tarif var. Mısır unundan yapılma ufak lavaşlar var, marketlerde poşet içinde satılır. Onu 8e bölüyon. Tabağa zeytinyağı tuz (tuzot daha güzel oluyor) az kekik, biraz tatlı kırmızı toz biber, accık da köri koy karıştır. Sonra lavaş parçalarını hazırladığın sosa batır. Fırın tepsisini yağlı kağıt kapladıktan sonra lavaş parçalarını tepsiye diz. Ama sakın lavaşlar üst üste gelmesin. Sonra, önceden 180° de ısıttığın fırına at. 5 - 10 dakika pişir. Al sana ev yapımı doritos cips
    ogzcngdk bunu beğendi.

İnce ince dilimle at frütöz e al sana cips. Artık yağını tuzunu demeye gerek yok herhalde

Lengeli Fötr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 - Suzuki V-Strom DL-650
    Konuyla alakası yok ama bu da bonus olsun
    Karamelli popcorn
    Büyük bir tencereye bir miktar sıvı yağ koyduktan sonra mısırları da koy. Ama mısır miktarını öyle bir ayarla ki tüm mısırlar patladıktan sonra tencere yaklaşık olarak %20si boş olsun. Patlamış mısırları tencereden alıp başka bir kaba koyuyoruz. Tencereyi temizledikten sonra 2 tatlı kaşığı toz şekeri ve 1 paket şekerli vanilini tencereye koy. Tencerenin altını yak ve şekerin erimesini bekle. Şeker tamamen eridikten sonra hemen 1 yemek kaşığı varsa tereyağı yoksa margarini ekle. Ama acele etmelisin şeker eridikten sonra çabuk yanıyor. Yanık şekerin tadı hem kötü hem de kansorojendir. Tereyağını da ekleyip eriyen şekerle karıştırdın mı karamelin hazırdır demek. Sonra patlamış mısırları tencereye koyup karamelle bir güzrl karıştır karıştır karıştır ve afiyetle ye

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    nusret bir video paylaşmıştı, olay patatesleri ince kesmekte ve yeterince kızgın yağda kızartmakta.

ince kesmek için özel bir makineye ihtiyaç duyulacağını tahmin ediyorum.

Motosikleti
    Duke 200
    Kesilebileceğin kadar inçe kesip biraz sıvı yağa banıp mikrodalgaya atıyorum kafama göre de tuz baharat. Kesin deneyin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)