Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Yerli Otomobili üretecek babayiğitler bulundu.

Motovento
    REKLAM ALANI
    mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Cumhurbaşkanı Erdoğan "Türkiye'nin Otomobili Ortak Girişim Grubu Tanıtım Toplantısı"nda yerli otomobili üretecek şirketleri açıkladı. Erdoğan, şirketlerin Anadolu Grubu, BMC, Kıraça Holding, Turkcell ve Zorlu Holding olduğunu söyledi. Piyasaya sürülecek ilk otomobile talip olduğunu belirten Erdoğan, "Ortak girişim grubumuzdan beklentimiz en geç 2019'da prototipi tamamlaması, 2021'de de satışa başlamasıdır" dedi. (NTV)

Yıllık 757bin aracın satıldığı ülkemizde
    artık yerli ve milli bir otomobil
    markamız olacak. Vatana millete hayırlı olsun.
    mhmtesk bunu beğendi.
    Kafan varsa kask kullan.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Tam da bu haberin çıkması gereken zamanlar zamanlama süper

Bizim göklerdeki uçak ne oldu ya marsın ordan bi tur atmaya gitti galiba hala yere inemedi :D :D

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson

tyrung, RoofRoof, osiosborn ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250

Bu işlerin Türkiye'de olamayacağını baştan kabul etmişsiniz.

Olacak bunları yapmak CHP ye yada İYİ partiye belki HDP ye denk gelecek ama olacakmi kesin olacak.

Yapamam
    Yapmam lazım
    Yapabilirim
    Yaparım
    Daha iyisini yaparım

Galiba siz birinci şıkkı tercih edenlerdensiniz
    bursalıali ve Olcay Avşar bunu beğendiler.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Olacak bunları yapmak CHP ye yada İYİ partiye belki HDP ye denk gelecek ama olacakmi kesin olacak.

Yapamam
    Yapmam lazım
    Yapabilirim
    Yaparım
    Daha iyisini yaparım

Yaparız ama ithal edip üstünden vergi almak daha tatlı napalım.
    Ar-ge'ye 1 kuruş para akmıyor.
    killingroad ve xawa bunu beğendiler.

Biz zaten 4/3 nü devlete veriyoruz maaşların. Uçak,gemi, otomobil ve uzay biliminde yenilikler yapsınlar bende maaşımın hepsini vereyim. Bir kap yemek versinler yeter. Yapmazlarsa da it ürür kervan yürür derim ve yoluma bakarım.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaparız ama ithal edip üstünden vergi almak daha tatlı napalım.
    Ar-ge'ye 1 kuruş para akmıyor.
    Yani argeye yatırım olursa olur.😀😀

O zaman ikinci şık
    bursalıali bunu beğendi.

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Akdenizde doğalgaz bulmuşuz. Seçime yakın doğuda da petrol bulduk mu 2019 seçimlerinde yine 1. parti olur.
    fatih.met ve xawa bunu beğendiler.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Benim yaşam kaliteme artısı olacakmı?
    Olacaksa ne zaman, yaşım 42 ölmeden nasiplenebilirliyim
    Bu arada Otomobil ihtiyacımda yok.
    Harbi göklerdeki uçağımız lost mu oldu
    drtayfun ve fatih.met bunu beğendiler.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    bu araba geçen yıllarda seçim zamanı ortaya çıkan araba değil mi? modelini hatırlamıyorum ama sanırım chewrolet marka otomobilin bir modelinin haklarını satın almışız, aynısını üretip biz yaptık diye satacaklar.

yanlışım varsa düzeltin lütfen.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Seçime de çok var ama işi sağlama almak istemişler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:01 ----------

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu araba geçen yıllarda seçim zamanı ortaya çıkan araba değil mi? modelini hatırlamıyorum ama sanırım chewrolet marka otomobilin bir modelinin haklarını satın almışız, aynısını üretip biz yaptık diye satacaklar.

yanlışım varsa düzeltin lütfen.
    Saab idi..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    Artık Yok...
    biz yıllarcana bu ülkede opel vectraları ürettik ,honda civicleri ürettik ve üretiyoruz ,toyota coralla,hyundai i20 leri hem üretiyoruz hem tüm dünyaya satıyoruz fiat egea aileside öyle renault lar öyle Fordlar say say bitmez..

biz araba üretiriz hemde en kralını üretiriz bu konuda yeterli tecrübemizde var geçmişimizde var.. sorun üretmek değil üretmek işin en kolay kısmı.. parayı ortaya koydunmu her şey tıkır tıkır halolur..

sorun aracı satıcak pazar bulmakta..

dünya devleri mercedes bmw bile pazar ufaldığı için kalite çıtalarını son 10 yılda aşağı çekdiler.. sırf satabilmek için..

pazar kurtlar sofrası asırlık firmalar var.. aracı satıcak bir pazar bulunmassa sadece türkiye içi pazarla o çarklar dönmez.. dünyaya satmaları lazım.. ne diyim aklım kesmiyor çok zor iş..

aklımın kesmediği kısım kimse altındaki mercedes,bmw,audi yada toyota hondayı satıpda alıcağını ben pek düşünmüyorum bunuda türkiye geneli için demiyorum sadece dünya genelinde söylüyorum.. umarım tam tersi olur harika satışlar yakalar hem türkiyede hem dünyada..

piyasada asırlık almanlar japonlar varken hatta italyanlar ingilizler fransızlar varken amerika pazarı zaten çok ayrı bir pazar kime satılır kim alır zor iş valla Allah yollarını açık etsin.. Allah yardımcıları olsun..

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Bunlarla yolu kesişen, ortaklık yapmak zorunda olup da (yandaş, yalaka hariç) bundan zararsız çıkabileni görmedim. Şimdiden geçmiş olsun.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Fadıl Bey 2 yıla kalmadan projeyi tamamlar. Babayiğitlere gerek yok.

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biz yıllarcana bu ülkede opel vectraları ürettik ,honda civicleri ürettik ve üretiyoruz ,toyota coralla,hyundai i20 leri hem üretiyoruz hem tüm dünyaya satıyoruz fiat egea aileside öyle renault lar öyle Fordlar say say bitmez..

biz araba üretiriz hemde en kralını üretiriz bu konuda yeterli tecrübemizde var geçmişimizde var.. sorun üretmek değil üretmek işin en kolay kısmı.. parayı ortaya koydunmu her şey tıkır tıkır halolur..

sorun aracı satıcak pazar bulmakta..

dünya devleri mercedes bmw bile pazar ufaldığı için kalite çıtalarını son 10 yılda aşağı çekdiler.. sırf satabilmek için..

pazar kurtlar sofrası asırlık firmalar var.. aracı satıcak bir pazar bulunmassa sadece türkiye içi pazarla o çarklar dönmez.. dünyaya satmaları lazım.. ne diyim aklım kesmiyor çok zor iş..

aklımın kesmediği kısım kimse altındaki mercedes,bmw,audi yada toyota hondayı satıpda alıcağını ben pek düşünmüyorum bunuda türkiye geneli için demiyorum sadece dünya genelinde söylüyorum.. umarım tam tersi olur harika satışlar yakalar hem türkiyede hem dünyada..

piyasada asırlık almanlar japonlar varken hatta italyanlar ingilizler fransızlar varken amerika pazarı zaten çok ayrı bir pazar kime satılır kim alır zor iş valla Allah yollarını açık etsin.. Allah yardımcıları olsun..
    Cumhurbaşkanlığından başlayarak tüm devlet daireleri makam, koruma, görev aracı olarak bunu kullansın, yeterli satış yapılmış olur zaten.
    yürekçe ve fatih.met bunu beğendiler.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bizimkiler çok hevesleniyor ama bence bu ülke bu arabayı markalaştırıp üretemeyecek uğraşacak ama beceremeyecek böyle bir üretim planlaması olmaz akıl işi değil yanlış yapıyorlar(bence) ta 2019 da eğer yetişirse ilk prototip yapılacakmış 2021 de ise seri üretime geçeçekmiş oda her şey sorunsuz olursa arkadaş iyi niyetliler ama yaptıkları akıl işi değil bu recebin yancılarında hiç mi akıl yok insan biraz geçmiş den ders çıkarır bakınız örnek hyosung firması nereden nereye gelmiş yada gelmeye çalışmış adamlar suzukinin parcacısı iken ürettikleri parçaları bir araya getirip birazda dışarıdan tedarik ile kendi markalarını oluşturdular bu kadar bilgi birikimine tecrübeye rağmen adamların motorlarındaki şikayetler bitmiyor bakınız bajaj o kadar üretim yapmasına rağmen kendi motorlarında yabancılara yaptıkları kadar temiz iş çıkartamıyorlar ki o kadar yılın bilgi birikimine rağmen arkadaşlar konsorsiyum ile marka mı oluşturulur muş tank,helikopter değil ki bu az sayıda yüksek karla satılıp 20 yılda bır yenı modeli tasarlansın böyle bir üretim tekniği ile tüketicinin taleplerine karşılık veremezsiniz insanlar size hadi yapın biz alacağız derler ama ürettikten sonra o arabaya burun kıvırırlar ben perakende sektöründe çalışıyorum biliyorum müşteri psikolojisini sorar getirirsin fiyat beğenmez ucuzunu getirirsin mala burun kıvırırlar gider o pahalı dediklerini alır yinede senden almaz siz insanların gazına göre değil en mantıklı yolda düz gideceksiniz onlar sizin yolunuza gelsin (biraz karmakarışık oldu idare edin)

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:53 ----------

bilmiyorum ama bu seri üretime kadar olan süreçte harcanacak sermaye ne kadar bilen var mı ?

ben 2 milyar euro yu geçtiğini var sayıp yazıyorum

adamlar opeli sattılar daha yeni 2.2 milyar euro ya (10milyar euro da borcu olan bir firma) her şeyi ile hazır üretim yapan fabrikaları olan patentleri ve tasarımları olan bir marka Türkiyede hiç bir godaman adını dahi anmadı bu satış işini ben recep den hadi beyler kaçırmayın arkanızda ben varım size ötv vergiden çok büyük kıyak geçeceğim demesini bekledim o dahi adını anmadı eee her şeyi ile hazır marka satılıyorken niye konsorsiyomlar ile uğraşıp paraları boşu boşuna harcayıp vakit kaybediyorsunuz şimdi kimisi diyebilir yaa bize satmazlar o markayı iyide kardeşim sen talep et adamlar satmasın bizde deriz ki adamlar art niyetli bize satmadılar ama bizimkilerin niyetleri var ama bakıyorsun oda yok malesef...

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Geçen resimleri çıkan araba neydi böyle üstünde garip kamuflajımsı bişi vardı dediler çıkacak.

Bence araba filan uğraşacaklarına askeri sanayiden yürüsünler.Kobranın dünyada örneği çok az.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yapamam
    Yapmam lazım
    Yapabilirim
    Yaparım
    Daha iyisini yaparım

Yok, yok, öyle bir kabul yok. Tabii ki olur, yapılır, neden olmasın? Arkadaş sadece inandırıcı bulmuyor galiba. Hani daha önce sözde tank, uçak, helikopter falan yaptık dendi ya, ama ortalıkta hiç bir şey yok. Tam da seçim öncesi benzer bir yalan olarak algılandığını belirtiyor sanırım.

Yoksa yapariz evelallah. Sadece yapmak istemiyoruz anlaşılan. Kimsenin umrunda değil. Yemiyor. Onun yerine bol bol lafını edip üzerinden siyasi fayda sağlanıyor.

Bazıları da haliyle mal yerine konulmak istemiyor. "Niyetiniz olsaydı 15 senedir yapardınız, kaç defa lafını ettiniz, ortada tek çivi yok" şeklinde düşünüp inandırıcı bulmuyorlar galiba... Daha önce benzeri çok yalan söylendiği için... "insan bu kadar da aptal yerine konulmaz" tarzı bir tepki sanırım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:13 ----------

Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen resimleri çıkan araba neydi böyle üstünde garip kamuflajımsı bişi vardı dediler çıkacak.

Bence araba filan uğraşacaklarına askeri sanayiden yürüsünler.Kobranın dünyada örneği çok az.
    Bu da bi fikir. Yerde giden tanka pistonlu motor bulamazken, türbinli motorlu uçan bir taşıt yapalım. Acaba yapmışken uzay mekiği mi yapsak ki? Hazır elimiz kirlenmişken... Ne kadar zor olabilir ki?
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cumhurbaşkanlığından başlayarak tüm devlet daireleri makam, koruma, görev aracı olarak bunu kullansın, yeterli satış yapılmış olur zaten.
    Tiiye aldığınızı biliyorum ama açıklama olarak genede yazıyım..
    vw 2016 da 11 milyona yakın satış rakamı yaptı toyota 10 milyon küsur sattı Gm 9 milyon sattı honda 5 milyon sattı v.b liste uzar gider..

bu iş öyle 3 bin 5 bin yada 30 bin 100 bin arabayla satmakla olmaz.. satıcak pazarı bu yüzden dedim.. satıcak pazar lazım ama hangi pazar..

sadece türkiye içi ve devlete satıyım taksicilere satıyım ile çarkı döndürmelerine imkan yok..

şu milyon milyon satan markaların bazıları bile zarar ediyor hissesini satıyor başka markaya kurtarabilmek için kendini.. dediğim gibi umarım çok satarlar ve çarkı döndürürler ama bence zor iş bana hiç inandırıcı gelmiyor.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Oecd 2016 raporuna göre Türkiye de 11 milyon erkek 4 milyon bayan sigara kullanıyor. Sigara içmiyorum tavsiyede etmiyorum fakat madem kullanılıyor milli araba gibi şimdilik absurd işlerle uğraşacaklarına milli sigara yapsalar daha mantıklı olur. Gerçi bir zamanlar vardı samsun, maltepe, tekel 2000, bafra, gelinçik, ikinçi, asker sigarası gibi acaba kim bunları Amerikanlaştırdı?
    zekeriyaimam, ilkerabi ve -Black- bunu beğendiler.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Dostlar,
    Bir seyi yapmaktan cok; o seyi yapabilecegine inanmaktir esas olan...
    Devrim Arabalari filminde de buna isaret ediliyordu bir bolumunde.
    Bugun kopyalariz, yarin aynini deneriz diger gun daha iyisi yapilir.
    Siz meclisin kullandigi zirhli araclarin da savas ucaklarindaki gibi kod'u oldugunu biliyorsunuzdur.
    Bence her sey denenmeli, ne malum sadece bilinen yakit kullanilacagi? Belki bor ve hibritten de faydalanilir?!?
    Dun biza iha vermeyen, parasi odenmis ucak gemimizi vermeyen, gecmiste tsunamiyi gordugu halde uzak dogudaki uydu ucretini odemedigi icin uyarmayip binlerce insani olume gonderen'lere bel baglamayi birakmak gerek.
    Cumhuriyetin ilk yillarinda kurulan seker, tekstil vs fabrikalarinin basit degisikliklerle silah uretim fabrikalari olmasi ve batinin bu fabrikalari israrla kapattirmasi ve dun kibris bugun sinir otesinde silahlarinin kullanilmasina izin vermeyen yine ayni bati.
    Zalimin ekmegini yiyen, onun kilicini da tasir derler.
    Bakini bir kac iha dengeleri nadil degistirdi.
    Mpt 76 ve mpt 55 ler dunyanin en iyileri
    Solo turk
    Turk yildizlari
    Liste uzar gider
    Buna ya ekleme yapar zinde bir inancla yasarsiniz
    Ya da hatti mudafaa ile kendi kendinize aklievvelcilik oynarsiniz.
    Bugun ve dun, ellerinde baskalarinin urettigi devasa hava filolari olan saddam ve suriye neden etkisiz kaldi?

Bugun emeklemeyi denemeyenin
    Yarin kosmayi baskasindan istemeye hakki olmaz.

Muhtac oldugun kudreti uzakta aramayin
    Yoksa yeni kahramanlar beklemek zorunda kalirsiniz!
    Olcay Avşar bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler