Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Yerli Otomobili üretecek babayiğitler bulundu.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle yukardan aşağıya okudum...

Eğer bu Forum türkiye genelinin ortalamasını yansıtıyor ise bende ümitsizliğe doğru gidiyorum...

Bu kadar ümitsizlik sağlığa zararlı

Şunu anlarım siyasi düşünceden dolayı birşeye karşı çıkmak normal. Ama siyasi körlük başlamış ve ülkeye olan inancımızı kaybetmiş isek %100 bağımlılık çok uzun sürmeyecektir.
    Sorun şu ki siz siyasi körlüğünüzden,siyasi-dini sempatinizden dolayı bu adamlar ne yaparsa yapsın destekliyorsunuz.Bizi 15 yılda dışa bağımlı hale getirse de,bir dediğini yarın tam tersini dese de savunsa da siz bu adamları hep destekliyorsunuz.Ben ve benim gibiler ise mantık ve vicdan çerçevesinde tarafsız olarak bu adamların yaptıklarını değerlendiriyoruz ona göre yorum yapıyoruz ama bu nedense sizin tarafınızdan siyasi körlük olarak karşılanıyor.Telefon operatörünü girdiği araba üretim ihalesinin ne kadar ciddiyetsiz bir iş olduğunu görmek için sanırım süper zekalı olmaya gerek yok.

Evet biz ümidimizi kaybedeli çok oldu.Ama bu bizim suçumuz değil yaptıkları ile 15 yılda bizi ümitsizliğe sürükleyenlerin suçu.Bu arada günaydın Türkiye hemen hemen her konuda dışa bağımlı bir ülke son bir kaç yıldan beri.Tarım ülkesi olarak samanı,tohumu,eti bile dışarıdan ithal ediyoruz.Size göre bunun sebebi bizim ümitsizliğimiz bize göre bizi yöneten kötü niyetli ve beceriksiz insanların suçu.
    YasinC, ilkerabi ve zheroen bunu beğendiler.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Özellikleriyle devlere kafa tutacak, 3 modeli fabrikadan çıktı, yolda, geliyooor SIKI DURUN:

https://www.ahaber.com.tr/webtv/gund...e-kafa-tutacak
    SAAB 2000-2010 arası satışı 677 adet.. 2010 satışı 2 adet Veeee BATIŞ...
    46.609.322 Euro gitti çöpeee...

Halk arasında el şeyiyle gerdeğe girmek deniyor buna..
    BMC yi alan herif pek sağlam pabuç değil, daha önce de havuz medyasına girdi, bırakçam bu işleri dedi çıktı.. 2 yıl sonra bazı gazete tvleri aldı gene medya patronu oldu.. Daha sonra KİRPİ ve ZPT araçları yapan; TMSF eliyle batırtılan eskiden Turkcell sahibi Karamehmet'in BMC fabrikasını aldı...
    Babayiğitler içinde en sağlam ve siyasetten nisbeten (!) uzak duran Zorlu grubu da elindeki Denizbank'ı satmıştı, inşallah batmazlar Manisada o kadar insan ekmek yiyor. Bu grup Japonyada doğalgaz enerji hücresi ihalesi almıştı naaptılar bilmiyorum, ancak görünen HİBRİD yani MELEZ benzinli+ elektrikli olacağı yönünde...

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun şu ki siz siyasi körlüğünüzden,siyasi-dini sempatinizden dolayı bu adamlar ne yaparsa yapsın destekliyorsunuz.Bizi 15 yılda dışa bağımlı hale getirse de,bir dediğini yarın tam tersini dese de savunsa da siz bu adamları hep destekliyorsunuz.Ben ve benim gibiler ise mantık ve vicdan çerçevesinde tarafsız olarak bu adamların yaptıklarını değerlendiriyoruz ona göre yorum yapıyoruz ama bu nedense sizin tarafınızdan siyasi körlük olarak karşılanıyor.Telefon operatörünü girdiği araba üretim ihalesinin ne kadar ciddiyetsiz bir iş olduğunu görmek için sanırım süper zekalı olmaya gerek yok.

Evet biz ümidimizi kaybedeli çok oldu.Ama bu bizim suçumuz değil yaptıkları ile 15 yılda bizi ümitsizliğe sürükleyenlerin suçu.Bu arada günaydın Türkiye hemen hemen her konuda dışa bağımlı bir ülke son bir kaç yıldan beri.Tarım ülkesi olarak samanı,tohumu,eti bile dışarıdan ithal ediyoruz.Size göre bunun sebebi bizim ümitsizliğimiz bize göre bizi yöneten kötü niyetli ve beceriksiz insanların suçu.
    Sizinde okuma körlüğünüz olduğu açık. Nerede hangi yazımda siyasi oluşumun adı geçiyor.....

Eğer bu memlekette güzel şeyler olmasını istemek sadece sizin karşı olduğunuz siyasi görüşe aitse doğrudur

Rahmetli demirel zamanında 1. köprü için (yıkılır,yapılamaz,paraisrafı) diyenlerle ne farkınız var ki. Olmaz olamaz Yapamazlar,Yapmazlar....

Çağın iletişim çağı olduğunu iddia edersiniz türkiyenin en önde gelen iletişim firmasının bu işte olmasını yanlış bulursunuz...Çok komik..Basit bir yazılımla yada donanımla arabanızın asla çalınamayacağını bilmek nasıl olur mesela en basit örnek verirsek

Ayrıca mantık ve vicdanla değil tamamen ideolojik bakıyorsunuz.Benim bu yaşıma kadar oy verdiğim 5-6 adet parti oldu siz hiç parti değiştinizmi meraktan soruyorum.
    “Ey îmân edenler! Şarap, kumar, dikili taşlar (putlar) ve fâl okları ancak şeytanın işinden bir(er) pisliktir; öyleyse ondan kaçının ki kurtuluşa eresiniz.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Hem baba hem de yiğit. İşinin ehli, bu işlere İMZA atmış bir babayiğit.
    ilkerabi bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Bu işlerin Türkiye'de olamayacağını baştan kabul etmişsiniz.

Olacak bunları yapmak CHP ye yada İYİ partiye belki HDP ye denk gelecek ama olacakmi kesin olacak.

Yapamam
    Yapmam lazım
    Yapabilirim
    Yaparım
    Daha iyisini yaparım

Galiba siz birinci şıkkı tercih edenlerdensiniz
    2021 den bahsediyorlar ohaaa!

bırakın bu işleri, yapıyoruz haberlerini görmekten gına geldi. yaptık haberleri daha makbul. bize sürprizler ile gelsinler. bu hükumetin yapacağı şey anca arabalardaki film camlara yasak getirmek olur o kadar.

gözünü aç sen ve diğer tuzu kuru insanlar! biraz çevrenizdeki insanları ve geleceği düşünün şu bencilliği bırakın artık. 2 bin lira maaş ile ev geçindiremeyenleri görüyorum ben çevremde, ne yapsın? 600 gayme kira, 200 gayme 2 tane sıpa okuyor, 100 gayme elektrik, 100 gayme deterjan giderleri, 30 gayme su, kışın 200 gayme en az doğalgaz, 2 sıpa 2 ebeveyn boğazı aylık 500 gayme desek yani sadece ot çöp yeseler 500 gayme kurtarıyor boş verin eti falan.

ee ne kaldı ellerine? 2000 gayme ile hesap kurtarmıyor iken asgari ücretli ne yapsın alooo? bunların ayakkabısını elbisesini zaten hesaplamadım ve çocuklar okula servis ile gidiyorlar onuda hesaplamadım.

gelişsek her şeye razı olacağım fakat gelişme melişme yok.

........abi mümkünse tuzu kuru ve bencil insanlar yorum yapmasın!

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Sizinde okuma körlüğünüz olduğu açık. Nerede hangi yazımda siyasi oluşumun adı geçiyor.....

Eğer bu memlekette güzel şeyler olmasını istemek sadece sizin karşı olduğunuz siyasi görüşe aitse doğrudur

Rahmetli demirel zamanında 1. köprü için (yıkılır,yapılamaz,paraisrafı) diyenlerle ne farkınız var ki. Olmaz olamaz Yapamazlar,Yapmazlar....

Çağın iletişim çağı olduğunu iddia edersiniz türkiyenin en önde gelen iletişim firmasının bu işte olmasını yanlış bulursunuz...Çok komik..Basit bir yazılımla yada donanımla arabanızın asla çalınamayacağını bilmek nasıl olur mesela en basit örnek verirsek

Ayrıca mantık ve vicdanla değil tamamen ideolojik bakıyorsunuz.Benim bu yaşıma kadar oy verdiğim 5-6 adet parti oldu siz hiç parti değiştinizmi meraktan soruyorum.
    Hepimiz memlekette güzel şeyler olmasını istiyoruz. Istemeyen tek kisi gosterebilir misiniz forumda?

Ama Demirel ornegi ile bugun arasinda cok onemli bir fark var. Demirel uzun sure basbakan ve cumhurbaskani oldu, bugunkuler gibi. Ama sonra olamadi, aktif siyasetten cekildi, evinde yasadi, ve evinde vefat etti. Peki bugunkulerin boyle bir luksu var mi sizce? Yoksa guc ellerinden gittigi anda ya icerideler, ya da disaridalar mi? (hapis ya da kacak) Yani rahat rahat evlerinde vefat etmeleri mumkun mu? Eger degilse soyler misiniz, ellerindeki gucu kaybetmemek icin neler yapmazlar? Vatanin gelecegi mi onemli, kendi gelecekleri mi? Cunku ayni sey degiller. Ciddi yatirim yapip araba uretmek ulkenin yararina, ama ulkeye getirecegi maddi yuk iktidari kaybettirebilir onlara... Peki ulkenin gelecegi icin kendi geleceklerini tehlikeye atip boyle bir risk alirlar mi?

Acik soyleyeyim, sayin cumhurbaşkanımız hayattayken, kendisinden bagimsiz birinin iktidar olmasina musaade edecegini dusunuyor musunuz? Sahi n'oldu eski basbakanimiza? Bi suru belediye baskanlarina? Herkes patir kutur en yuksek mevkileri bosaltip gider oldu, ama gozu arkada, istemeye istemeye? Siz hic boyle bir seye sahit oldunuz mu? Neden gidiyorlar? Suc mu islediler? N'oluyor Allah askina? Godfather mi izliyoruz, televizyon mu belli degil? Birilerine boyuna reddedemeyecegi teklifler yapiliyor... Balikesir belediye baskani ayrilmak istemeyince esini gozaltina aldilar, istifa edince biraktilar. Bu isleyis size bir hukuk devletini mi animsatiyor, yoksa mafyayi mi?
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Yav he he kopyala yapıştır icat edileli çok oldu

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepimiz memlekette güzel şeyler olmasını istiyoruz. Istemeyen tek kisi gosterebilir misiniz forumda?

Ama Demirel ornegi ile bugun arasinda cok onemli bir fark var. Demirel uzun sure basbakan ve cumhurbaskani oldu, bugunkuler gibi. Ama sonra olamadi, aktif siyasetten cekildi, evinde yasadi, ve evinde vefat etti. Peki bugunkulerin boyle bir luksu var mi sizce? Yoksa guc ellerinden gittigi anda ya icerideler, ya da disaridalar mi? (hapis ya da kacak) Yani rahat rahat evlerinde vefat etmeleri mumkun mu? Eger degilse soyler misiniz, ellerindeki gucu kaybetmemek icin neler yapmazlar? Vatanin gelecegi mi onemli, kendi gelecekleri mi? Cunku ayni sey degiller. Ciddi yatirim yapip araba uretmek ulkenin yararina, ama ulkeye getirecegi maddi yuk iktidari kaybettirebilir onlara... Peki ulkenin gelecegi icin kendi geleceklerini tehlikeye atip boyle bir risk alirlar mi?

Acik soyleyeyim, sayin cunhurbaskanimiz hayattayken, kendisinden bagimsiz birinin iktidar olmasina musaade edecegini dusunuyor musunuz? Sahi n'oldu eski basbakanimiza? Bi suru belediye baskanlarina? Herkes patir kutur en yuksek mevkileri bosaltip gider oldu, ama gozu arkada, istemeye istemeye? Siz hic boyle bir seye sahit oldunuz mu? Neden gidiyorlar? Suc mu islediler? N'oluyor Allah askina? Godfather mi izliyoruz, televizyon mu belli degil? Birilerine boyuna reddedemeyecegi teklifler yapiliyor... Balikesir belediye baskani ayrilmak istemeyince esini gozaltina aldilar, istifa edince biraktilar. Bu isleyis size bir hukuk devletini mi animsatiyor, yoksa mafyayi mi?
    Gardaş dikkat edersen hiç bir yazımda siyasi güncel isim yada parti adı söylemem. Çünkü burası yeri değil. Ve sonu olmaz tartışmanın. Siyasetin haksızı olmaz. Hepsi haklıdır aksini kabul ettirmesi...

Mesele ülkeyi ilgilendiren iyi bir şey ise kimden olursa olsun olumlu bakarım. Ha olur olmaz ayrı mesele. Hayal dahi olsa olsun bari hayalini yaşayalım.

Sonuçta olursa yapılabilirse( bu kadar rekabetin olduğu yerde gerçekten zor iş ) kötümü olur yav
    Bak hindistandan Tata marka araba bile türkiye de satılıyor. Daha mı kötü olacak zannetmem ( şimdi Tata ya asla para vermeyen biri çıkar Tata büyük markadır der.)

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oecd 2016 raporuna göre Türkiye de 11 milyon erkek 4 milyon bayan sigara kullanıyor. Sigara içmiyorum tavsiyede etmiyorum fakat madem kullanılıyor milli araba gibi şimdilik absurd işlerle uğraşacaklarına milli sigara yapsalar daha mantıklı olur. Gerçi bir zamanlar vardı samsun, maltepe, tekel 2000, bafra, gelinçik, ikinçi, asker sigarası gibi acaba kim bunları Amerikanlaştırdı?
    Haklısınız, daha ufaktan başlamak gerek. Saman, et vs. fena başlangıçlar olmaz.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi mpt ler en iyisi diyoruzda Steyr Aug lara bakalım evrensel piuade tüfeği ilk bulpup tasarımlı tüfektir şarjör tetiğin arkasında olduğu için silah uzamadan namlu uzamıştır 800 1200 mt atış menzili dakikada 650 mermi toz çamur suda çalışma 10 saniyede namlu değişip bomba atar yapabilme 5 56 7 62 sişaha göre değişir 100 ülke bu silahı kullanıyor ülkemizde hs 50 m1 ve sm para versiyonları mevcut ve silah 1976 yapımı
    counter strike 1.6 da en sevdiğim silahlardan. anti terörist timinin 4 4 ü değilmiydi o bulbup mu ne? dediğiniz gibi ateşleme bölümünü tetiğin arkasına yani omuza yaklaştırıp namluyu uzatmak gerçekten iyi bir fikir.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı
    Domates tohumunun kilosu mercedesin kilosundan pahalı
    Bunda garip olan nedir?
    90'lı yıllarda "Kendisine yetecek kadar yiyecek üretebilen 7 ülkeden biriydik." 50 Yıl sonra araba çok önemli birşey olmayabilir fakat yemek zorunlu bir ihtiyaçtır. Samanı bile dışarıdan alıyorsan, yerli tohumu yasaklayıp yetiştiremiyorsan önce bunları düzeltmen gerekir.

--------

Bunlar güzel gelişmeler fakat konuya amatörce yaklaşıldığı kesin. Kim plan yapıyor, kim neyi yönetecek... bu 5 babayiğitten biri hiç sıfırdan marka yaratmış mı ? Yoksa var olanları alıp büyütmüş mü? Gönüllü mü girdiler yoksa zorla mı?

Aklın yolu birdir. Çinliler neden Volvo 'yu aldı ? Tata neden Jaguar 'ı aldı ? Bajaj neden KTM 'nin yarısını aldı? Mercedes neden reno motoru kullanıyor ?

Yukarıda biri daha demiş bana göre de Opel gibi bir marka alınıp onun üstünden ilerlenebilirdi. Çeşitli ortaklıklar edinilebilir. Alttaki tablo "yerli otomobil" aslında çoktan bittiğini gösteriyor. Burada önemli olan ülkece büyük bir iş olanağı sağlamak ve dışarıya giden paralarımızı içeride tutmak.

2010 yılında ortaklık durumları Şuan durumlar çok daha karışık.

Motosikleti
    SUPERDUKER
    bir kaç markanın clone u olur bundan ileriye gidemez .
    Son köprü olayı gibi çok yüksek miktarlara peşkeş çekilip halkın burnundan getirirler.
    yandaş cebini doldurduğuyla halk anüs acısıyla ,biz de eleştirdiğimiz koyun sürüsü tarafından vatan hainliğimizle kalırız

Biz bir yapalım, biz arabalarımızı her yerde satacaz önce komşularımıza sonra dünyaya yayılacak. Türkler çalışkan bir millet ve yaparsa fiyat performans ürünü arabalarımız her yerde olacak.
    Arkadaşın dediği gibi türkiyede deneyim çok. Parayı yatırıp üretime geçecek deneyimli ustalara arabanın tanıtımı yapacak ve servis açılması için izin verecek. Yedek parça da sıkıntı olmaz türkiyenin illerinde yedek parça depoları bulunacak.
    Tabi herşey parayla döner. Devlet te bir babalık yapacak'ki türkiyeye dolar girişi devamlılık sağlasın

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    15 yıldır olduğu gibi Adet bazında alım garantisi verilir tabii hesap tutmaz, aradaki fark vatandaşın cebinden ödenir.
    ilkerabi bunu beğendi.
    112ciyiz

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Yerli otomobile destek vergisi die bi vergi çıkmasından endişeliyim..
    ilkerabi ve chopperrider bunu beğendiler.

Motosikleti
    SD 1290R
    Gardaş dikkat edersen hiç bir yazımda siyasi güncel isim yada parti adı söylemem. Çünkü burası yeri değil. Ve sonu olmaz tartışmanın. Siyasetin haksızı olmaz. Hepsi haklıdır aksini kabul ettirmesi...

Mesele ülkeyi ilgilendiren iyi bir şey ise kimden olursa olsun olumlu bakarım. Ha olur olmaz ayrı mesele. Hayal dahi olsa olsun bari hayalini yaşayalım.

Sonuçta olursa yapılabilirse( bu kadar rekabetin olduğu yerde gerçekten zor iş ) kötümü olur yav

Bak hindistandan Tata marka araba bile türkiye de satılıyor. Daha mı kötü olacak zannetmem ( şimdi Tata ya asla para vermeyen biri çıkar Tata büyük markadır der.)
    Haklisiniz, kotu olmaz... Ama onda da sorun enayi yerine konulma ihtimali. Biri size 3 kez "karsiliginda sana X verecegim" deyip paranizi aldiysa, ve her defasinda da uzerine yattiysa, bir dahaki sefere akillanip "parami bu sahtekara vermeyecegim bu sefer" dersiniz. Ayni sekilde bir dahaki secimde "bakin yerli araba yapacagim" hayali vaadinin oy tercihlerinize pozitif etki etmesine, yani sizi ve hepimizi dolandirmasina ve kandirmasina musaade etmezsiniz. Ama ederseniz de,"zarara kendi rızasıyla girene merhamet edilmez" ifadesinin sonucuna hep beraber katlaniriz.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısınız, daha ufaktan başlamak gerek. Saman, et vs. fena başlangıçlar olmaz.
    Sayın arkadaşım siz beni hafife alsanız da ben size ciddiyetimi bozmadan cevap vereceğim. Önce kendimi tanıtayım emekli kimya mühendisiyim. İlk olarak iş hayatıma tır kasalarının kapaklarını boyayarak başladım.(sıfır km tırların) meslek hayatım boyunca hep otomobil fabrikalarına parça üreten yan sanayi fabrikalarında mühendis olarak çalıştım şeflikte yaptım. Kısa bir dönen kendi işimi de kurdum oto yan sanayi üzerine (çevreyi kirletiyoruz diye belediye kapadı oda öyle bitti). Referanslarım arasında fiat, renault, ford, opel, volkswagen, daf gibi firmalara parça üreten firmalarda çalıştım. Onun için iki kelime söyleyebilirim bu konuda sanıyorum. Şahsi fikrim seçim yaklaştığı için bu konu oy uğruna gündeme getiriliyor hiç bir şeyin olacağı yok seçim yatırımı absurt bir konu tabi bizim milletimiz sever böyle atraksiyonları. Problem araba üretmek değil kim alacak bunu bu tezgahın dönmesi için binlerce araba karlı bir fiyatla satılması lazım.
    - Ziraat konusuna gelirsek anne tarafım eski tütün çiftçisi ben görmedim ama biz ailecek domates, carliston biber, nane, zeytin, mürdüm eriği yetiştiriciliği yaptık. Yani tarla sulamışlığım, meyve toplamışlığım, caba yapmışlığım var. Bakınız etkinlik ve gezi fotoğrafları - 100 cc 1-.
    - Gelelim sigara konusuna ülkemizde 15 milyon içici var.(oecd 2016 raporu.) en ucuz sigara 7.00 tl en pahalısı 17.00 tl en çok içilenler 12.00 tl ile 13.00 tl arası. Sigara peşin para ile satılır ve içenler hep aynı markayı kullanır nadiren markasını değiştirir yani satacağınız sigara ve kazanacağınız para bellidir. Bir kişi ortalama günde bir paket içer. 12.00 tl dersek bir pakete günlük perakende 180 milyon lira veriyoruz millet olarak. yıllık 65 milyar 700 milyon lira eder. Az paramı bu peki her türlü teknolojisine ve tütün kağıt gibi ham maddesine sahip olduğumuz bu sektör kimin elinde? kim para kazanıyor? peki kazanılan bu paralar nereye gidiyor? ben söyleyeyim çuvallarla NEW YORK a
    - sen şimdi sonu ne olacağı belli olmayan hayallerin peşinde koş
    Osm@n bunu beğendi.

Yani diyorki 2021 de biz başta olursak yerli otomobil yapacaklarmış

Otomobili 5 ortakla yapan ,savaş jetine kaç ortakla girer bune la kurban gibi

Motosikleti
    SD 1290R
    Nutella yapan şirket fındık için Türkiye'ye alternatif aramaya başlamış. Hatta Şili ve Kanada'da fındık üretimini fonlamış. Fındık üretiminde verimi arttırıp fiyatı düşürmezsek 2.8 milyar dolarlık fındık piyasasındaki %70 payımız yok olacak... Şili, fındık üretimini önceki yıla oranla 5 kat arttırmış.

Velhasıl Allah'ın vergisi olan iklim, toprak ve bitki örtüsü avantajımızı bile kullanma konusunda bu kadar beceriksizken, elimizdeki avantajı koruyamazken, bizden geride olan ülkeler bize hızla yetişirken, tecrübemizin çok sınırlı olduğu, tamamen entelektüel bir ürün olan arabayı nasıl yapacağız? 2.8 milyar dolar, dile kolay... Allah akıl fikir versin, ne diyeyim...

Üst üste kaç senedir rekor zarar açıklayan, bazı uçaklarını kiralayarak ek gelir getirmeye çalışan THY'ye, Amerika Boeing'den 11 milyar dolara uçak alma sözü verdik... "Aman Zarrab konuşmasın" sekiz takla atıp milyar dolarları rüşvet olarak çöpe atacağımıza, birileri de ülkeyi düşünüp sahip olduğumuz 3-5 Allah vergisi avantajın elimizden kayıp gitmesine göz yummasa keşke...
    zekeriyaimam bunu beğendi.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar,
    Bir seyi yapmaktan cok; o seyi yapabilecegine inanmaktir esas olan...
    Devrim Arabalari filminde de buna isaret ediliyordu bir bolumunde.
    Bugun kopyalariz, yarin aynini deneriz diger gun daha iyisi yapilir.
    Siz meclisin kullandigi zirhli araclarin da savas ucaklarindaki gibi kod'u oldugunu biliyorsunuzdur.
    Bence her sey denenmeli, ne malum sadece bilinen yakit kullanilacagi? Belki bor ve hibritten de faydalanilir?!?
    Dun biza iha vermeyen, parasi odenmis ucak gemimizi vermeyen, gecmiste tsunamiyi gordugu halde uzak dogudaki uydu ucretini odemedigi icin uyarmayip binlerce insani olume gonderen'lere bel baglamayi birakmak gerek.
    Cumhuriyetin ilk yillarinda kurulan seker, tekstil vs fabrikalarinin basit degisikliklerle silah uretim fabrikalari olmasi ve batinin bu fabrikalari israrla kapattirmasi ve dun kibris bugun sinir otesinde silahlarinin kullanilmasina izin vermeyen yine ayni bati.
    Zalimin ekmegini yiyen, onun kilicini da tasir derler.
    Bakini bir kac iha dengeleri nadil degistirdi.
    Mpt 76 ve mpt 55 ler dunyanin en iyileri
    Solo turk
    Turk yildizlari
    Liste uzar gider
    Buna ya ekleme yapar zinde bir inancla yasarsiniz
    Ya da hatti mudafaa ile kendi kendinize aklievvelcilik oynarsiniz.
    Bugun ve dun, ellerinde baskalarinin urettigi devasa hava filolari olan saddam ve suriye neden etkisiz kaldi?

Bugun emeklemeyi denemeyenin
    Yarin kosmayi baskasindan istemeye hakki olmaz.

Muhtac oldugun kudreti uzakta aramayin
    Yoksa yeni kahramanlar beklemek zorunda kalirsiniz!
    Aslında insanımızın hangi konumda olduğunu anlatan bir yazı. Nedeni ise bunu foruma dün üye olmuş 16 yaşında öğrenme gayreti olan biri değil'de foruma 11 yıldır aktif olarak bilgi paylaşan birinin yazması.
    Bu yazıya karşılık verenleri sanki insanlar Araba Uçak Silah ve teknoloji olarak geri kalmayı üretmekten ziyade tüketmeyi kendilerine görev edinmiş gibi algılanmasını doğru bulmuyorum.
    Muhalif olanların geneli yöneten kişilerin yalancılıkta çağ atladığını düşünmekte Uçak elektrikli araba tank silah sanayi uydu gibi yalanların belli bir süre sonra hiç bahsedilmemesi ve halkın balık hafızasını bile kıskandıran bir zekaya sahip olması neticesinde güvenin yerle yeksan olması şaşırılacak bir şey değil.
    Beni asıl etkiliyen ise Devrim arabalarının tarihinden bahsederken Filmden alıntı yapılması.
    Yani Filmden alıntı yapılması pek olmamış.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler