Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Yerli Otomobili üretecek babayiğitler bulundu.

Motovento
    REKLAM ALANI

Bahsedilen babayigitler hukumete şirin gozukmek birazda döt korkusuyla bu operasyona dahil olmustur..Yukarida belirtildigi gibi biz araba isini baska markalari ulkede montajlayarak cozduk konu uretilen arabanin pazarlanmasi ama her sabah kalktiginda derin hezeyanlar yasayarak ona buna heyyy diye kelkinirsen o arabalari mok satarsin..Ilk once ithal yol ile gelen gida maddelerini adam gibi bu ulkede uretmek....Ama beyin bedava....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar,
    Bir seyi yapmaktan cok; o seyi yapabilecegine inanmaktir esas olan...
    Devrim Arabalari filminde de buna isaret ediliyordu bir bolumunde.
    Bugun kopyalariz, yarin aynini deneriz diger gun daha iyisi yapilir.
    Siz meclisin kullandigi zirhli araclarin da savas ucaklarindaki gibi kod'u oldugunu biliyorsunuzdur.
    Bence her sey denenmeli, ne malum sadece bilinen yakit kullanilacagi? Belki bor ve hibritten de faydalanilir?!?
    Dun biza iha vermeyen, parasi odenmis ucak gemimizi vermeyen, gecmiste tsunamiyi gordugu halde uzak dogudaki uydu ucretini odemedigi icin uyarmayip binlerce insani olume gonderen'lere bel baglamayi birakmak gerek.
    Cumhuriyetin ilk yillarinda kurulan seker, tekstil vs fabrikalarinin basit degisikliklerle silah uretim fabrikalari olmasi ve batinin bu fabrikalari israrla kapattirmasi ve dun kibris bugun sinir otesinde silahlarinin kullanilmasina izin vermeyen yine ayni bati.
    Zalimin ekmegini yiyen, onun kilicini da tasir derler.
    Bakini bir kac iha dengeleri nadil degistirdi.
    Mpt 76 ve mpt 55 ler dunyanin en iyileri
    Solo turk
    Turk yildizlari
    Liste uzar gider
    Buna ya ekleme yapar zinde bir inancla yasarsiniz
    Ya da hatti mudafaa ile kendi kendinize aklievvelcilik oynarsiniz.
    Bugun ve dun, ellerinde baskalarinin urettigi devasa hava filolari olan saddam ve suriye neden etkisiz kaldi?

Bugun emeklemeyi denemeyenin
    Yarin kosmayi baskasindan istemeye hakki olmaz.

Muhtac oldugun kudreti uzakta aramayin
    Yoksa yeni kahramanlar beklemek zorunda kalirsiniz!
    Ne kullanıyorsan aynısından istiyorum. Neler denedim hiçbiri böyle kafa yapmıyor.
    Osm@n bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dişe dokunur yaptığımız tek şey bu oldu. Keşke devam etse... Eleştirilecek yönü çok (helikopter aslında İtalyan, sözde satabiliyoruz, ama Amerika veto edebiliyor, çünkü motor Amerikan malı, vs.) ama bir yerden başlanması güzel.

Araba olayı mümkün değil. İmzalayanlarda, imzalatanlar da inanmıyorlar eminim. Zamanında ekonomik ferahlık varken ve uluslararası ilişkiler iyiyken vizyon sahibi bir yönetim inisiyatif alıp bunu başlatabilirdi belki, şimdi mümkün değil.

Neden mi? Dünyaya satamazsanız pahalı olur, pahalı malı kimse almaz. Bu kadar basit. İnsanların yıllardır araba yapan A firmasının ürününü değil sizi tercih etmeleri lazım... Bu da ciddi yatırım, ve kar getirene kadar ciddi bir yükün devlet tarafından yüklenilmesi demek... İmkansız o yükün altına girmezler. 10 sene önce durum kısmen iyiyken girmediler, şimdi ciddi ekonomik darboğaz esnasinda mümkün değil.

Bunlar uzun soluklu yatırımlar. Ciddi sıkıntı çekersiniz, ama ileride ciddi getirisi olur. Günübirlikçi ve fırsatçı yaklaşımla olmaz bu işler.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Araç üretimi konusunda Anadolu Grubu, BMC, Kıraça Holding'in ihaleye girmesini anlarım.Bu şirketlerin araç konusunda deneyimleri var.Turkcell ve Zorlu ne ayak diye sorarlar.Biri çocuk tecavüzcülerini destekleyen yandaş telefon operatörü firması diğeri Çinden parça getirip Türkiye'de telefon ve LCD TV MONTAJI yapan yandaş firma.İhale bu iki firmadan birine kalacak.Maksat araba üretmek değil bizim vergimizi çarçur edip yandaşları zengin etmek.
    Osm@n bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı ewo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kullanıyorsan aynısından istiyorum. Neler denedim hiçbiri böyle kafa yapmıyor.

Derdiniz kafa yapmak mı?

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar,
    Bir seyi yapmaktan cok; o seyi yapabilecegine inanmaktir esas olan...
    Devrim Arabalari filminde de buna isaret ediliyordu bir bolumunde.
    Bugun kopyalariz, yarin aynini deneriz diger gun daha iyisi yapilir.
    Siz meclisin kullandigi zirhli araclarin da savas ucaklarindaki gibi kod'u oldugunu biliyorsunuzdur.
    Bence her sey denenmeli, ne malum sadece bilinen yakit kullanilacagi? Belki bor ve hibritten de faydalanilir?!?
    Dun biza iha vermeyen, parasi odenmis ucak gemimizi vermeyen, gecmiste tsunamiyi gordugu halde uzak dogudaki uydu ucretini odemedigi icin uyarmayip binlerce insani olume gonderen'lere bel baglamayi birakmak gerek.
    Cumhuriyetin ilk yillarinda kurulan seker, tekstil vs fabrikalarinin basit degisikliklerle silah uretim fabrikalari olmasi ve batinin bu fabrikalari israrla kapattirmasi ve dun kibris bugun sinir otesinde silahlarinin kullanilmasina izin vermeyen yine ayni bati.
    Zalimin ekmegini yiyen, onun kilicini da tasir derler.
    Bakini bir kac iha dengeleri nadil degistirdi.
    Mpt 76 ve mpt 55 ler dunyanin en iyileri
    Solo turk
    Turk yildizlari
    Liste uzar gider
    Buna ya ekleme yapar zinde bir inancla yasarsiniz
    Ya da hatti mudafaa ile kendi kendinize aklievvelcilik oynarsiniz.
    Bugun ve dun, ellerinde baskalarinin urettigi devasa hava filolari olan saddam ve suriye neden etkisiz kaldi?

Bugun emeklemeyi denemeyenin
    Yarin kosmayi baskasindan istemeye hakki olmaz.

Muhtac oldugun kudreti uzakta aramayin
    Yoksa yeni kahramanlar beklemek zorunda kalirsiniz!
    şimdi mpt ler en iyisi diyoruzda Steyr Aug lara bakalım evrensel piuade tüfeği ilk bulpup tasarımlı tüfektir şarjör tetiğin arkasında olduğu için silah uzamadan namlu uzamıştır 800 1200 mt atış menzili dakikada 650 mermi toz çamur suda çalışma 10 saniyede namlu değişip bomba atar yapabilme 5 56 7 62 sişaha göre değişir 100 ülke bu silahı kullanıyor ülkemizde hs 50 m1 ve sm para versiyonları mevcut ve silah 1976 yapımı

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    https://en.wikipedia.org/wiki/GM_Epsilon_platform
    Ulaşabilirseniz bir inceleyin.Sözde yerli aracımızın haklarını satın aldığımız platform.
    2002 de piyasaya Opel Vectra olarak girmiş.
    2021-2002=19.
    19 yılık teknolojiyi nasıl kime satacağız?.Ha derseniz halka hayrına veriyoruz eyvallah.
    Bu projeden kim karlı çıkacak belli

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Şöyle yukardan aşağıya okudum...

Eğer bu Forum türkiye genelinin ortalamasını yansıtıyor ise bende ümitsizliğe doğru gidiyorum...

Bu kadar ümitsizlik sağlığa zararlı

Şunu anlarım siyasi düşünceden dolayı birşeye karşı çıkmak normal. Ama siyasi körlük başlamış ve ülkeye olan inancımızı kaybetmiş isek %100 bağımlılık çok uzun sürmeyecektir.

MPT ler nasıl dünyanın en iyileri oluyor anlamadım. Kaç yıl kaç ordu personeli tarafından hangi şartlarda kullanılmış? hangi savaşlarda kendini kanıtlamış? özgün tasarım milli tüfeğimiz hk417 klonundan başka bir şey değil maalesef.

Araba konusunda da umarım kaliteli bir şey yaparlar Allah utandırmasın diyorum. Dün maalesef törenine maruz kaldım. Öyle bir şişirdiler ki ülkenin tüm dış borcu kapanacak ihracatımız çoşacak dünya devi olacağız. iki laftan biri milli. sene 2017 millet marsta yaşamı konuşurken elektrikli milli araba yapıyoruz. Tamam çok hoş ama elektrikli araba altı üstü. Neyse yakında bunu eleştirenleri fetocü vatan haini ülkesinin gelişmesini istemeyen güruh olarak yaftalayacaklar.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seçime de çok var
    Çok yok, bu ekonomik şartlarla uzun süre dayanamaz ülke, bir an önce yapılması gerekir. Çöktü-çökecek, altında kimin kalacağı belli olmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:48 ----------

http://www.hurriyet.com.tr/40-milyon...geldi-40632238

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MPT ler nasıl dünyanın en iyileri oluyor anlamadım. Kaç yıl kaç ordu personeli tarafından hangi şartlarda kullanılmış? hangi savaşlarda kendini kanıtlamış? özgün tasarım milli tüfeğimiz hk417 klonundan başka bir şey değil maalesef.

Araba konusunda da umarım kaliteli bir şey yaparlar Allah utandırmasın diyorum. Dün maalesef törenine maruz kaldım. Öyle bir şişirdiler ki ülkenin tüm dış borcu kapanacak ihracatımız çoşacak dünya devi olacağız. iki laftan biri milli. sene 2017 millet marsta yaşamı konuşurken elektrikli milli araba yapıyoruz. Tamam çok hoş ama elektrikli araba altı üstü. Neyse yakında bunu eleştirenleri fetocü vatan haini ülkesinin gelişmesini istemeyen güruh olarak yaftalayacaklar.
    42 nato testini geçen ilk silah olduğu yazıyor. Hk klonu olduğunu yazmışsınız. “Klon” olması için iç ve dış özelliklernin birebir aynısı olması gerek. Ben böyle bir bilgiye sahip değilim, siz biliyorsanız açıklarsanız sevinirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:12 ----------

Alıntı ewo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazıda mantıksız gelen neresi varı da cümlelerin ayık kafayla yazılmadığını düşündün? Çok fazla denemişsin bence o bi şeyleri Fazlası zarar
    yürekçe bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Tum testleri tamamiyla gecen tek tufek.
    Klon mlon..
    Uretiyorsak uretiyoruz. Ir yerden baslamak lazim.siyaseten konusmuyorum.
    Ama size kalsa hic bir yerden baslamayalim mi? Dunya devlerine bakin, sanayi devrimlerine, osmanlinin cokusune...
    Kibris savasinda Kaddafi olmasaydi su an kibris ne haldeydi kimbilir.

Obu bunu bilmem, gobegi bagli olan kisi mecbur boyun eğer.
    En buyuk guc ise, ekonomidir.
    Rokofiller ailesi tek basina 2. Dunya savadini finanse etmis ve avrupada ve orradogusa pek cok siniri degistirmislerdir. Abdulhamid kendinden oncekilerin firsat bulamamasindan oturu de karsi duramamistir.
    Ayni teraneler yuzyillardir bu topraklarda donup duruyor.
    Su anda dur deme sansimiz zayif ama 1, sifirdan buyuktur.
    Cin'den ibret alin.
    Hirosimadan daha degerli uyaricilarimiz var!
    Haa, kafa bulmak isteyen canakkale sehitliklerine ugrasin...

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Abdülhamit ve Rockafeller da işin içine girmiş ohh.Arkadaş tembeliz işte üretmiyoruz.Başka bahane aramaya gerek yok.
    Gizli Yahudi ailesiymiş,illuminatiymiş,masonlarmış bunlar hep masal.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    Hali hazırda bulunan, Tümosan ve Pancar motor gibi motor üreten fabrikalara, önce motor ürettir, sonra kolay olan, üretim bandında ,araç kasası üretip monte et, diğer aksamlar zaten kolay, şimdi yerli otomobil yapılacak deniyor, çok güzel haberde, 10 senedir halen deniyor, ciddi bir yerli üretim yapılacaksa, peki neden diğer yerli kitler, yabancılara satıldı, yoksa seçim yatırımı mıdır ?
    Altay tankı da üretilecekti ne oldu ? Cevap motorunu Tümosan üretecekti olmadı, şimdilik rafta bekliyor
    Atak helikopteri üretilecekti ne oldu ? Cevap üretiliyor ama motor Amerikan ve Abd izni olmadan satılamıyor ve İtalyan tasarım
    Yerli otomobil üretilecekti ne oldu ? Cevap Saab tan belli ürünler ve prototip alındı 5.6 senedir beklemede, 40 milyon heba olmuş, bugün çıkan haber

Pancar motor TÜRKİYE nin ilk yerli dizel motor üreten fabrikası ve şimdi kapalı, arazisi de satılacak, belkide satıldı, yerli otomobil deniyor ama bir aracı bir yerden ,bir yere götüren ,elektrikli veya içten yanmalı motoru yoksa ,o araç nasıl yerli olacak, oysaki motor üretsek, sıradan bir atölyede bile motora yürüyen aksam yapabiliriz, yüzen, uçan ve karada hareket eden her makine nin ve aracın motoru vardır, sen motor üretmeden, araç yaparsan, bu yerli olmaz, o motoru kimden alıyorsan, ona bağımlı olursun, bakınız Almanya Leopar tanklarına parça vermedi, geçenlerdeki tartışmalardan sonra bilmem anlatabildim mi, seçim yatırımı başka birşey değil bana göre

madem yerli otomobil yapacaksın ,neden bu alanla ilgili en önemli parça olan, motor üretilmiyor, hali hazırda üretebilecek fabrikalar varken, bu fabrikalara neden motor ürettirilmiyor, destek verilmiyor, tam tersi kapatılıp, satılmasına razı olunuyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:40 ----------

bende yorumuma cevap yazacak bir babayiğit arıyorum

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Araba da yapılır bu ülkede uzay gemisi de..
    ANCAK sen bu yaptıklarını DÜNYA pazarına çıkarıp ÜLKENE PARA GETİREBİLİYOR MUSUN?

YOKSA dışardan ALIP HER AY 5 MİLYAR DOLAR BÜTÇE AÇIĞI MI VERİYORSUN?

İŞTE BÜTÜN mesele BURADA..

YERLİ sigara niye yapmıyorsun diyen arkadaşa not:
    TÜTÜN EKİMİ torba yasayla YASAKLANDI... EKEN olursa HAPİS CEZASINA MAHKUM EDİLECEK SATMAYA KALKARSA..
    drtayfun, zekeriyaimam, Osm@n ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    2019 seçim vaatleri bunlar. Nedense her yıl yerli otomobil üretiyoruz. Şimdi senin otomobil üretmen için arabanın tüm parçalarını üretebilecek bir fabrikan yok. Sağ dan soldan toplanan parçalar ile araba üretilmez. Hadi bunları geçtim. Gümrükten geçirdiğin 100.000 TL lik arabayı kolun yorulmadan vatandaşa 300.000 TL ye satmak varken kimse bu yükün altına girmez

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araba da yapılır bu ülkede uzay gemisi de..
    ANCAK sen bu yaptıklarını DÜNYA pazarına çıkarıp ÜLKENE PARA GETİREBİLİYOR MUSUN?

YOKSA dışardan ALIP HER AY 5 MİLYAR DOLAR BÜTÇE AÇIĞI MI VERİYORSUN?

İŞTE BÜTÜN mesele BURADA..

YERLİ sigara niye yapmıyorsun diyen arkadaşa not:
    TÜTÜN EKİMİ torba yasayla YASAKLANDI... EKEN olursa HAPİS CEZASINA MAHKUM EDİLECEK SATMAYA KALKARSA..
    Ya millet yerli arabadan bahsediyor 15 milyon kullanıcısı olan neredeyse otomobil endüstrisi kadar ekonomisi olan ve direk köylünün cebine para girmesini sağlayan bir konuda geldiğimiz yere bak. belirlenmiş alan dışına tütün ekene 3 ay ile 1 yıl arası hapis tütünler sökülüp imha edilecek kıyılmış tütün ticareti alımı satımı yasak NEDEN Amerikan şirketleri mağdur olmasın daha çok para kazansın gönlü hoş olsun. Her teknolojisi elinde olan konuyu otomobil kadar kadar ticari hacmi endüstriyi sen Amerikanlaştır gel kime satacağın belli olmayan otomobil ile uğraş.
    NOT: Tütün mamulleri kullanmıyorum tavsiyede etmiyorum ama ekonomik bir gerçek görmemezlikten gelemeyiz.
    ilkerabi bunu beğendi.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    millet elektrikliye geçti biz benzinliye anca başlıyoruz.
    Başlarızda sonu gelirmi? Sanmıyorum.
    Bknz: devrim.

Yerli tüfek hikayesi yılan hikayesi gibi bir şey. Nette oldukça bilgi mevcut. Link atarım alta. Yapsınlar, yapmasınlar demiyorum. Keşke daha iyisini en iyisini biz yapsak tüm dünya bizden alsa. Benim takıldığım konu olayın çok abartılması. Yaptığı basit bir işle yıllarca övünen insanlar vardır ona benzetiyorum. Aylarca yandaş basında şişirdikçe şişirdiler. Keskin nişancı tüfeği bora'da da benzer hikaye var. Silah konusunda yetkili şahıs çıksa dese ki "ordumuza en uygun kalibre ve platform olarak hk417'de karar kıldık ve bu silahı üzerinde bazı ufak değişiklikler yaparak artık kendimiz üreteceğiz." ama sunuş şekli alışık olduğumuz gibi "mpt geliyor almanya şaşkın, amerika panikte, pkk teslim oldu" tarzı olunca beni kaybediyorlar.

Dün yerli araba töreninde cumhurbaşkanı "bize tabanca vermiyorlar ben de almayacağım yerlisini kullanacağız" dedi. Bir süredir memurlara yine bir klon olan tp9 tabanca dağıtılıyor. Ama maalesef bir memurun ölümüne sebep olması dahil pek çok sorun yaşandı. Firma ürünümüz hatasız dedi. Ama gel gör ki yandaş basın bir süredir tp9 övmekte. "glock'un tahtını sallayan tabanca" "dünyanın en iyisi" "bordo bere tabancası" gibi ilkokul talebelerinin yapacağı muhabbetler dönüyor. Hayır efendim tp9 daha sahada rüştünü ıspatlayamamış bir tabanca. İnşallah ıspatlar sorunsuz bir tabanca olur ve tüm dünyada güvenlik güçlerinin ilk tercihi olur. Amerikada çok sattı çünkü glockun yarı parasına 300 dolar civarında bir fiyatı var. Gerçi bizde 2500tl civarında satılıyor. O ayrı konu

Neyse mpt ile ilgili bir link. http://www.tabancatufek.com/forum2/s....php?tid=12343

Araba konusunda da şu linke bakın. https://www.ahaber.com.tr/otomobil/2...uroya-mal-oldu
    Şimdi bu yerli cadillac işi yalan oldu gibi. Yeni bir dizayn yapılacağı konuşuluyor. 40 milyon euro da yalan olmuş oluyor.
    ilkerabi ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler