Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

'ye kürküm ye'deki inanılmaz çelişki

Motovento
    REKLAM ALANI
    NeXuSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ironmax - Honda İntegra - Xmax 250
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı çelişki
    "Parayı veren düdüğü çalar"
    Sözünde de var.
    Adam bişey çalmak için niye para versin?
    Zaten bedavaya getirmek için çalıp çırpıyor.

Not: koyun dediler koyduk. Hedef 2023
    İMZA SÜPER

giyim konusuna çok takılmam. benim takıldığım konu kişinin kirlilik durumu. kirli ve bakımsız kişiyi pek dikkate almam. çünkü kendine saygısı yok adamın. kirlilikten kastım sanayide usta kirliliği değil elbette. onun haricinde kötü giyim kişinin giyim konusundaki cahilliği(bilgi eksikliği)dir. ve öğrenilebilir.
    Honda NC750D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet forumu la bura...
    Felse de mi yapmayahhhh gardaaaaşşş? Bak gel sende katıl kafileye, en karlı sen çıkacaksın bu işten. Nasıl mı? Araziden pis ve çamurlu kıyafetlerle dönünce "iyyyy, pis şeyyy" diye halkın seni yadırgamasını engellemeye çalışıyoruz burada

Gietti17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Levend84 otobüs şoförü aynı kişimiydi

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Gietti17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Levend84 otobüs şoförü aynı kişimiydi
    Bak orayi atlamisim bravo bir sonraki sefere denk getirdiler,ayni şofördu

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tüm toplumlarda iyi giyinen kişilere bilinçaltından direkt "zengin" mesajı gidiyor.

zenginlik demek refah demek, iyi bir yaşam demek, rahat ve konforlu bir hayat demek. her istediğine her an ulaşabilmek demek.

bu yüzden zengin insana itibar ediliyor. olay bu.

ek: kötü giyimli kişi fakir olarak görüldüğü için size zarar verme potansiyelinden ötürü uzak duruyorsunuz..

vişneçürüğü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio beverly 300
    İnsan beyni ''genel olarak'' hemen böyle bir algı gerçekleştirebilir. Söz konusu pahalı, şık vs olması değil. Eğer üstündeki kıyafetler temiz ise kendi açımdan problem yoktur.. Mesela 5 tl'ye aldığı bir tişörtü bile kendine yakıştırabilirse, buruş buruş ve pasaklı bi halde değilse, benim gözümde şıktır. İlla parayla pulla değil bence giyim kuşam ve şıklık kendi açımdan.
    qıp bunu beğendi.
    “Hayatta yapılacak o kadar çok hata var ki, aynı hatayı yapmakta ısrar etmenin anlamı yok.”

giyim mi kuşam mı
    "at binenin, kılıç kuşananın"
    jilet gibi giyinmiş
    "göze iyi görünür kötü kişiler, daha kötüleri varsa eğer. en kötü olmamak da, bir bakıma övgüye değer"

Motosikleti
    Artık Yok...
    yıllarcana inşaat sektöründe çalışdım öyle kişilere benzinlik fabrika sattı ki bizim firma adamı görseniz medine dilencisi dersiniz ama kapıda son model s class mercedesi bir ton malı mülkü giyimine kuşamına bakıyorsun ayağındaki ayakkabı 5 yıllık belki her yeri çatlamış üstündeki kazak sarkıyor gömlek yakaları artık bilmem kaç yüzüncü kez yıkanmışki düşüyor ama adamda mal mülk gani benzinlikler fabrikalar..

tam aksine öylede insanlar gördük jilet gibi giyinmiş diksiyonu oturması kalkması on numara tam beyefendi ama adamlar üç kağıtçı dolandırıcı çıkdı.. kısaca parayla pulun kimde olucağı hiç belli olmaz..
    salihozturk bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Felse de mi yapmayahhhh gardaaaaşşş? Bak gel sende katıl kafileye, en karlı sen çıkacaksın bu işten. Nasıl mı? Araziden pis ve çamurlu kıyafetlerle dönünce "iyyyy, pis şeyyy" diye halkın seni yadırgamasını engellemeye çalışıyoruz burada
    Milletin tepkisine göre yaşasam, motor üstüne çıkmazdım be hocam
    Enduro bir sevdadır, yadırgamalar beni yıldıramaz
    fatih.met ve qıp bunu beğendiler.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benden paspal olamassın müdür ama ben mutluyum ya...
    Bende mutluyum. Diğer insanlar beni iyi görsün diye saatlerimi boşa harcamıyorum. Daha faydalı şeylere zaman kalıyor. Nasıl göründüğümü kesinlikle dert etmiyorum. Saç sakal rahatsız etmese berbere bile gitmem. O kadarda iddialı olma kapışabiliriz. :D
    qıp bunu beğendi.

Bana kalsa 31 yasımda hala lcw den giyincem. Hiç özenemedim kılık kıyafete sadece önemli bir işim varsa aklıma gelir olmuşmu diye bakmak. Hanım kavga dövüş Beymene sokuyor artık. İnsanların davranışları değişiyor ama bence uzun süreçte kıyafet hiç bir şey sadece ilk intiba buffı veriyor o kadar.

"PAZAR AKŞAMLARI
    Şimdi kılıksızım, fakat
    borçlarımı ödedikten sonra
    ihtimal bir kat da yeni esvabım olacak
    ve ihtimal sen
    yine beni sevmeyeceksin.
    bununla beraber pazar akşamları
    sizin mahalleden geçerken,
    süslenmiş olarak,
    zannediyor musun ki ben de sana
    şimdiki kadar kıymet vereceğim ?"

Motosikleti
    Artık Yok...
    seni bilenler biiyorsa tanıyanlar tanıyorsa gerisinin bir önemli yok.. bilmeyenlerde bilmeyi versin tanımayanlarda üstündeki bir karış kumaşa göre seni değerlendirsin yargılasın demek ki onun dünyasıda tamamen o tip bir dünya şekilci yani.. üstündeki kıyafete altındaki arabaya göre değerlendiren insanlar.. öyle insanlardan zaten hayır gelmez.. boş verin sizi siz olduğunuz için seven takılan insanlar varsa isterseniz atletle gezin ..

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Çok kalite forumuz heeeeee

Motosikleti
    .
    Hayat felsefesi gibi sözü tesadüfen kışın durakta karşılaştığım,bavulla çorap satan bir amca vermişti.Yıllarca çalıştım,şu dünyada babadan kalmayınca istediğin kadar çalış,biryere gelemiyorsun demişti.
    Nede haklıymış.Onunda üstünde başında yoktu.
    Yaşlı, kıyafetleri eski,çamurlu yada esmer,herkes tarafından horgörülen çingene denilen insanlar bana daha ilgiye ve yardıma muhtaç gelir.Daha yakın davranırım.Acıma değil bu sadece yakın hissederim.
    Mesela üstünde başında olmayan bir çocuğa aşı yaparken yada kan alırken daha hassas,duygusal oluyorum,normal aileler gibi beslenmelerini konuşamazlar,oyuncak sözü veremezler çocuklarına.Bileğinde 20 bilezikle sürekli çocuğundan yakınan,mutlu olmayı denemeyen bir aileden daha yakın gelir.
    Herşeyi olmuş bir insan herşeyin ederini olduğunu düşünür.Eğitim verirsin,şikayet etmemden korktuğu için veriyor zanneder.
    En ufak aksilikte sana internetten öğrendiği üç kuruşluk bilgi ile tavır alır.Anlamak istemez.
    Bana sorarsanız kıyafet (normal pahada) kişilik(tarz) bilgisi verir.
    Ben kendimi en rahat, spor bir kıyafetle değil,günlük ama klasik tek düz renk koyu bir elbise ile hissederim.Kışın kaban giyeceksem bile omzuma atarım.Belli bir tarzım vardır.Küçüklüğümden bugüne zarafeti sevmişimdir.Bana en pahalı spor kıyafeti yada pantolon,kotu verin kendimi rahat hissedemem.
    Kısacası önemli olan rahat olduğun veya özel hissettiğin kıyafeti giymek.
    Bu kıyafetlerin içinde insan varmı birde o önemli.
    Onlarca yönetici lüks takımlar,elbiseler,çantalar takar ama senim adalet arayışınla dalga geçip seni ekmeğinden etmeye çalışır.

Hayvanlar içinde geçerli.
    Ben hayvan hastalığına yakalanmış bir deri bir kemik kalmış bir köpeği görünce,sahibinin yanında pehlivan gibi yürüyen heybetli,bakımlı köpekten daha değişik hissediyorum.Maaalesef
    Dış görünüş=Yaşanmışlık,yaşam kalitesi,güç hakkında bilgi verir.Fakat tarz dışında huylar,karekterler,manevi değerler hakkında bilgi vermez..

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Beynimiz ilk defa gördüğü birisini ilk 3 saniyede analiz eder. Boy, kilo, saç rengi, cinsiyet, kılık kıyafet, kokusu gibi algılar 3 saniyede yazılır hafızaya ve sonra siz o kişi 2. gördüğünüzde farklı bir algı varsa hemen kendisine -ne kadar değişmişsin dersin veya zayıflamışsın, saçın uzamış, parfümün değişmiş v.b.
    Kılık kıyafet ilk 3 saniyede algılandığı için önem arz eder. Temiz olmalı, üzerinize yakışmalı, sizi anlatan bir tarzı olmalı ve bunu yapabilmekte para harcamanız demek. YE KÜRKÜM YEEEEEEE...... devir bu şuanda arkadaşlar

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    vay arkadaş nekadar pislik paspal pıraçal varsa bu foruma toplanmış

şaka yapıyorum kızmayın;

mesela ben bu gün yırtık pantolon ile dolaştım ve ayağımda ayakkabı biraz kirli idi daha doğrusu ben hep iş pantolonum ile dolaşırım ve genelde diz bölgelerinden yırtık ve yamalı olur. mont temizdi fakat görüntü biraz pasaklıydı. evde yeni aldığım gri pantolonu giymiyorum nedense ve çokta severek aldım fakat giymiyorum.

benim için çokta önemli değil. yırtık pantolonuma bakıp kim bana kabalık yapacak? istediğimi giyerim! yırtık tişört ile dolaşırım kim gelipte benim ne giydiğime karışacak? onun ne haddine?

kötü kokar isem o zaman haklıdır derim çünkü kokuya ben önem veririm. pis kokan insanlardan uzak dururum.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Göz gördüğüne katlanır ama burun öyle değil
    Kirli pasaklı geziyorsanız bunun anlamı ben yıkanmıyorum demektir.
    Dolayısıyla kötü kokuyorum.

Çünkü kimse yıkanıp üstünden çıkarttığı kirli çamaşır ve kıyafetleri giyip sokağa çıkmaz.

Bu nedenle insanların sizi kıyafetlerinizle yargılamasını yadırgamayın.
    Çünkü mesele iyi kıyafetlerden önce temiz kıyafetlerdir.
    Burun tahammülsüzdür.
    Kokuya tahammül edemez.
    Oradan uzaklaşmak ister.
    Doğal olarak bu istek ikili ilişkileri etkiler.
    Pisseniz isterseniz milyarder olun etraf sizi pis olarak mimler.

Elbiseleriniz eski olabilir.
    Ucuz ve kalitesiz olabilir.
    Bu çoğu zaman sizin elinizde olmayan bir şeydir.
    Fakat temizlik tamamen sizin elinizde olan bir mevzu.
    Bu aynı zamanda topluma olan saygınızı göstermenin bir yoludur.
    Siz topluma saygı gösterirseniz, toplum karşılığını verir.
    qıp bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Göz gördüğüne katlanır ama burun öyle değil
    Kirli pasaklı geziyorsanız bunun anlamı ben yıkanmıyorum demektir.
    Dolayısıyla kötü kokuyorum.

Çünkü kimse yıkanıp üstünden çıkarttığı kirli çamaşır ve kıyafetleri giyip sokağa çıkmaz.

Bu nedenle insanların sizi kıyafetlerinizle yargılamasını yadırgamayın.
    Çünkü mesele iyi kıyafetlerden önce temiz kıyafetlerdir.
    Burun tahammülsüzdür.
    Kokuya tahammül edemez.
    Oradan uzaklaşmak ister.
    Doğal olarak bu istek ikili ilişkileri etkiler.
    Pisseniz isterseniz milyarder olun etraf sizi pis olarak mimler.

Elbiseleriniz eski olabilir.
    Ucuz ve kalitesiz olabilir.
    Bu çoğu zaman sizin elinizde olmayan bir şeydir.
    Fakat temizlik tamamen sizin elinizde olan bir mevzu.
    Bu aynı zamanda topluma olan saygınızı göstermenin bir yoludur.
    Siz topluma saygı gösterirseniz, toplum karşılığını verir.
    koku
    Patrick Süskind

alın teri, kokmaz

Motosikleti
    Artık Yok...
    insanlar zaten bir garip zenginlerin giydiği pantalonlara bakıyorum adam diyorki bu kota 2 bin lira verdim valla billa o kotu ben üstüme giymem badanacı boyacı kotu gibi her yeri yırtık lekeler var boya izi gibi modaymış bu .. birde o pantalona dünyanın parasını vermiş.. zevkler renkler derim saygı duyarım normalde ama onu bile yapamıyorum kotu görseniz dersinizki adam hani sokakda kimsesiz gariban birinin üstünden almış giymiş ..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)