Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Müftü mü kıyacak şimdi.? :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım konuyu gene masum gören bilgiden yoksun bu bilgiye ulaşmayı hedeflemeyen hatta bazı kişilerin söylemlerinin sorgusuz sualsiz hukuk zanneden biat eden kişilerin çıkmış ve çıkabilecek yasalarını emir telaki eden bir görü var.
    Bu görüye genel olarak Cumhuriyet düşmanları ve Atatürk düşmanları sahip. Bu görüye sahip olmayan ama destek olmayı kendine görev kabul edenler ise biat kültüründen gelme sorgu araştırma ve bilgi edinmekten aciz kişilerden oluşmakta.

Müftülüklere bahşedilen bu görev aslında Laik düzenin terk edilmesi adına atılan bir adım. Hep bahsettiğim strateji Kaos'dan geçmekte bunun ilk adımları Gezi parkında atılmış fakat yalancılar'dan oluşma medya İsmet Berkan , Elif Çakır , Ali İhsan Karahasanoğlu ve Cevheri Güven gibi dönemin Yandaş kalemleri attıkları yalanı ispatlayamadığı için bu strateji çöpe gitmiştir. Neydi bu yalanlar Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ında Görüntüleri gördüm dediği Yalancı gelin zehranın 70 ila 100 üzeri çıplak kişinin darp ettiği üstüne idrarını yaptığı ve gerçekte hiçde böyle olamayan görüntülerdi. Kadının beyanını esas sayan ve görüntülerden bu kişilerin Gezi parkı eylemcileri olan çapulculardır diyerek hedef göstermeye çalışarak milleti birbirine kırdırmaya çalışmaktan bir şey değildi. Dahada ileri gidilerek ( daha ileriside ne olaki ) camilere ayakkabılarla girdiler alkol aldılar diyerek belli kişleri hedef tahtasına koyup bu kişiler islam düşmanı ( Alevi ) olarak insanların gözünü boyamaktı. Tabi cami İmamı bunları yalanlayınca İmamda kimmiş diyerek bir güzel sürgün hayatına başlatıldı.

Konuları amaçları tamamen Atatürk Cumhuriyet ve kurulan düzeni yıkmaktan başka bir şey değil.
    şuraya bir iki resim atayım'da geldiğimiz nokta anlaşılsın...
    Hiç sanmıyorum gerçekte Anlaşılacağını.

http://3.bp.blogspot.com/-e_VnxszNiP...+atıf+hoca.jpg

http://www.mehmetciktv.com.tr/assets...ideo/16506.jpg
    Arkadaşım siz bu iskilip li atıf hoca işini pek araştırmadan buraya koymuşsunuz atılan bildiriler imzasız olup hoca hiç bir yerde bu olayla ilgisini kabul etmemiştir. Milli mücadeleyi destekleyip desteklemediği ayrı konu ama o ilanlarla hiç bir alakası olmadığını ve tanınan bir kişi olduğu için ismi karıştırıldığını söylemiştir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Kusura bakmayın ama gerçeği tamamen çarpıtmak adına yada yanıltmak üzere kurgulanan her durum ve düşünceyi olmuşçasına kullanarak bilip bilmeden atıp tutuyorsunuz. Cumhuriyetinde laikliğinde bir yere gittiği yok. Esen kalın...

evlilikleri artıracak
    boşanmaları azaltacak
    dünyayı kıskandıracak
    dahice

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Cumhuriyetin de laikliğin de bir yere gittiği yok mu? Cumhuriyet gitti zaten onun seçimi yapıldı. Laikliğin gittiğini de görmek için gözünüzden din gözlüğünüzü çıkarıp bakmanız lazım ama o gözlükler size monte edileli çok oldu çok geç artık o işler sizler için.
    aquarist4 bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evlilik özünde gayet muhafazakar ve dini izahati olan bir kavram iken müftülerin nikah kıyması normal bir iş.
    nikah memurları bizde namaz kıldıralım o zaman derse ortalık karışır işte.
    öyle amuda kalkıp namaz kılabilecek birisi varsa bırakın öyle kılsın...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı gaddarnahra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim anladığım kadarıyla ki bu benim ailemde de böyle özeleştiri olarakda kabul edelim bunu. Bizde nikah kıyılmadan önce yada sonra imam nikahı kıyılıyor tanıdık 1 camii imamı çağrılıp 2 taraftanda 1 er şahit ile 1 odada nikah kıyılıyor ve imama ücret takdim ediliyor ve en önemlisi bunun dini olduğunu zannediliyor 1.si İslamiyette nikahın 1 şartı şahitliktir ama bu şahitlik 1 kişi 2 kişi değil evlendiğinizi etrafınızdaki herkese duyurmak için o yüzden resmi nikah dediğimiz nikah salonlarındaki nikah zaten dini nikah yerinede geçer ama bizim ailelerimiz gelenekçi din yapısıyla büyüdüğü için imam nikahıda kıydırıyor bu uygulama benim gözümde benim ailem gibi ailelere şu mesajı veriyor "Yaptığınız saçmalıktan başka bişi değil imama para vermek ney din hizmeti bu. Alın size müftü 2 işi bir arada yapın" ben bunu anladım başka noktalara çekmeyin bence bu işi ki Müftüden bahsediyorsunuz her ilçede 1 tane var öyle imam gibi elini salladığın yerde yok , abartmayın
    Ben 17 yıllık evliyim imam nikahı yaptırmadık. Biraz aileye inat ettim üstelemediler onlar da. İslamda zorlama yoktur. İki kişi birbirini sevip evlenme kararı almışsa bunu kanun önünde yasal olarak ilan etmek yeterli bence. Geri kalan Allah ile kul arasındadır, imamdı papazdı karışmamalı.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım siz bu iskilip li atıf hoca işini pek araştırmadan buraya koymuşsunuz atılan bildiriler imzasız olup hoca hiç bir yerde bu olayla ilgisini kabul etmemiştir. Milli mücadeleyi destekleyip desteklemediği ayrı konu ama o ilanlarla hiç bir alakası olmadığını ve tanınan bir kişi olduğu için ismi karıştırıldığını söylemiştir.
    Bazen konuları çarpıttığımı söyleyenler çıkar.
    Çok değil daha geçen günlerde bu yüzden forumdan uzaklaştırılıp yalancı denildim.
    Hemde işde videonun aslı bu denilerek kesilmiş bir video gösterildi.
    Tabi uzaklaştırmam bitince ben videonun kesilmemiş halini paylaştım.
    Hatta fazla uğraşmasın millet diyede videonun hangi saniyesinde söz olan konu geçiyor diyede belirttim.
    Bununla ilgili bana özür mekanizması işlenmedi zaten özelden edilen hiç bir özrü kabul etmem.
    Çünkü eğer ben genelden birisini yalancılıkla suçlarsam özrümüde genelden yaparım.

Konumuza dönemiyecek olursak çünkü konumuz müftülüklere verilen nikah ve yapılmak istenen gerçek ne (Laik Düzen) terk edilmesi.
    Ama ben fazla arştırmayı sevmediğim için buraya bir kaç yazı paylaşacağım bilin bakalım bu kelimeler kime ait.

Cemiyet-i Müderrisin

İslam Teali Cemiyeti adına bir bildiri yayınlanmıştı:
    Bu bildiride “Mustafa Kemal ve Kuvayı Milliye maskaraları Yunan askerlerinin önünden kaçıyor.
    Zavallı saf ve gafil halktan topladıkları askerlere ‘siz burada onlarla savaşın, biz de arkalarını çevirelim’ diyerek sıvışıyorlar.
    Yazık ki halkımız Talât, Enver, Cemal, Mustafa Kemal gibi beş on eşkıyanın vücudunu ortadan kaldırmak için gereken fedakarlığı yapmıyor.
    İngilizleri kızdırdınız, üzerimize Yunanlıları musallat ettiler.
    Şimdi usulca oturup yenilginin sonuçlarına katlanmak yerine Yunanlılarla harbe tutuşuyorlar.
    Bu eşkıyaları ve asileri en kısa zamanda bertaraf etmek hepimize farzdır

“Cemiyeti Müderrisin Beyannamesi” (25 Eylül 1919)

Cemiyeti Müderrisin Kurucuları:
    1-Fatih Dersiamlarından Abdülfettah
    2-Fatih Dersiamlarından Geyveli İbrahim Hakkı
    3-Fatih Dersiamlarından İskilipli Mehmet Atıf
    4-Beyazıt Dersiamlarından Ermenekli Mustafa Safvet

Cemiyeti Müderrisin Yönetim Kurulu:
    1-Başkan: Fatih Dersiamlarından Mustafa Sabri Efendi.
    2-Başkan Yardımcısı: Darü’l-Hilafeti’l- Aliyye İbtida-i Dahil Medresesi genel müdürü İskilipli Mehmet Atıf Efendi.
    3-Katip: Darü’l-Hilafeti’l- Aliyye İbtida-i Dahil Medreseleri Osmanlı Edebiyatı Müderrisi Ermenekli Mustafa Safvet Efendi.
    4-Üye: Darü'l-Hikmeti'l-İslamiye üyelerinden Eşref Efendizade Şevketi,
    5-Üye: Darü'l-Hikmeti'l-İslâmiye üyelerinden Said-i Kürdi,
    6-Üye: Fatih Dersiamlarından Düzceli Zahid,
    7-Üye: Darü'l-Hilafeti'l-Aliyye Sahn Medreseleri Fıkıh Müderrislerinden SeydişehirliHasan Fehmi,
    8-Üye: Darü'l-Hilafeti'l- Aliyye İbtida-i Dâhil Medreseleri Mantık Müderrisi ManisalıMustafa,
    9-Üye: Fatih Dersiamlarından Asitaneli Hafız Abdullah,
    10-Üye: Dersiamdan Sinoplu Mehmet Emin Efendi.

Hiç araştırmamışım sevmem zaten.
    twisten bunu beğendi.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

brk194 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni bs 125-Yamaha R25
    Alıntı zheroen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimin Allah'ına göre hareket edeceğiz?
    Allah'ın kanunlarını kim seçmiş ?
    Benim kime göre hareket edeceğimi sen mi belirleyeceksin ?
    insanları bir görmeyen kadını koleksiyon parçası gören akıl gelmiş bana bilgisiz bilgisiz fikir üretme diyor...
    hadi len ordan burrrrrak
    İstedigimi söylerim hareket ederim diyorsun ama başkasının hareketlerine söylemlerine karışıyorsun sonrada bunun adı özgürlük Müslüman olduğunu düşünüyorsan eğer Allahın kanunları bütün emir ve yasaklarına şeriat denildiğini bilmen gerekiyor. Müslüman olanlar bu kanunlara uymak durumundadır.Tekrar diyorum kusursuz olan islamdır.Kadın koleksiyon olarak gören şuanki toplum bütün reklam işlerinde kadın kullanılıyor. Kadın günümüzde cinsel obje olarak kullanılıyor.Allah kadının ayaklarının altına cenneti sermiştir. Bundan daha büyük bir değer var mı? ama müslüman değilsen zaten konuşmanın manası yok
    sadraf bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)

Allah kadının ayaklarının altına cenneti sermiştir.
    Kusursuz olan islamdır demişsiniz %100 katılıyorum size. Zaten Cat stevens Yusuf İslam olduğunda şöyle bir sözü vardı "Eğer islam'ı Kuran'dan değil de müslümanlardan öğrenseydim, eğer Kuran'dan önce müslümanları tanısaydım asla müslüman olmazdım." Evet islamiyet kadınlara çok değer veriyor doğru kesinlikle katılıyorum ama cennetin kadınların ayakları altına serildiği de boş bir hikaye Allahın ben yaptım diyerek bize bildirmediği hiçbir şeyi yapmıştır etmiştir diyemeyiz.

Kimin Allah'ına göre hareket edeceğiz?
    Allah'ın kanunlarını kim seçmiş ?
    Benim kime göre hareket edeceğimi sen mi belirleyeceksin ?
    Kimsenin Allahına inanma durumun yok Allah seni muhattap aldığı kadar beni de muhattap aldı Sahabileride muhattap aldı ve Kuran'ı indirdi oku öğren eğer hangi Allah diye merak ediyorsan.

Motosikleti
    Kanuni bs 125-Yamaha R25
    [QUOTE=aquarist4;4235454]
    Alıntı brk194 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Müftünün nikah kıyması insanları niye bu kadar rahatsız etti onu anlamadım. Müslüman olmayanlara sözüm yok ülkenin çoğunluğunun müslüman olduğunu düşünürsek allahın emri nikahın müftünün kıyıyor olması neden rahatsız etti acaba[/QUOT
    Nerdeyse müslüman olduğumuzdan utanacak duruma geldik. Müslümanın müslümana yaptığını hangi gayri müslim yapıyor. Baştaki müslümanlar örneklemelerini en iyi hırsızlık, bir kereden bir şey olmaz, haksız kazanç nasıl elde edilir v.b. konularda çok iyi gösteriyorlar zaten. Ülkemizde satılacak, döneminde büyük fedakarlıklarla kurulişletmeler kalmadı sıra gelir elde etmek için vergi ve zamların yükseltilmesine geldi. İcat ettikleri "fon denizleri"nin akibetleri belli bile değil. Sokaktaki müslümanımız da gider dolmuşta kadın tokatlar, kedi kafası koparır, masum köpeği kurşunlar. Bunlar müslümansa ben değilim. 3 yıldır camiye gitmeyi bile bıraktım, bu insanlarla aynı çatı altında olmak bile istemiyorum, biraz da bu yüzden toplu taşıma araçlarını kullanmıyorum zaten çoğu kullanıcı Türkçe bile konuşmuyor. İnancım Allah'la benim aramda. İmamdı, hocaydı, müftüydü, nikahtı, gündem değiştirmeye çalışıp, insanları birbirine düşürüyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:33 ----------

Çok eşlilik; islamiyetin yayılması sırasında gerçekleşen savaşlarda hayatını kaybedenlerin eşleri ve aileleri sefil olmasın diye onlara sahip çıkmak adına ortaya çıkmıştır. Ama siz ve sizin gibi zihniyetli insanlar, zinayı legal hale getirmek için bunu kullanıyorlar. Zina başlı başına ayıp olduğu için gizli saklı yapılır, gizli saklı yapılan bir şeyi meşrulaştırmaya çalışmak hayasızlıktan, rezillikten başka bir şey değildir. Namus size göre iki bacak arasındadır, bakire kadınlarla evlenmek istersiniz, bakire olmazsa afişe edersiniz. Fakat sefil düşüncelerinize alet etmek istediğiniz insanlar, çocuklu, yaşlı kadınları bile kanatları altına alarak sahip çıkmışlardır. Bence siz o kitabı hakkıyla okumamış ya da yanlış yorumlamışsınız.
    İslamda 2. Eş için nikah izni vardır. Ancak bununda şartları vardır ve ağırdır. En güzeli tek eştir. Nisa suresi 2. Ve 3. Ayet Müslümanlara bakarak yorum yapmayın kusursuz olan müslümanlar değil islamdır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:51 ----------

Alıntı gaddarnahra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusursuz olan islamdır demişsiniz %100 katılıyorum size. Zaten Cat stevens Yusuf İslam olduğunda şöyle bir sözü vardı "Eğer islam'ı Kuran'dan değil de müslümanlardan öğrenseydim, eğer Kuran'dan önce müslümanları tanısaydım asla müslüman olmazdım." Evet islamiyet kadınlara çok değer veriyor doğru kesinlikle katılıyorum ama cennetin kadınların ayakları altına serildiği de boş bir hikaye Allahın ben yaptım diyerek bize bildirmediği hiçbir şeyi yapmıştır etmiştir diyemeyiz.

Kimsenin Allahına inanma durumun yok Allah seni muhattap aldığı kadar beni de muhattap aldı Sahabileride muhattap aldı ve Kuran'ı indirdi oku öğren eğer hangi Allah diye merak ediyorsan.
    Anne cennet kapılarının ortasındadır." (İbn Hanbel, V, 198);
    "Cennet annelerin ayakları altındadır." (Nesâî, Cihad, 6)

EĞER KENDİ SÖZLERİNİ BİZİM SÖZLERİMİZ DİYE SÖYLESEYDİ ONU YAKALAR ŞAH DAMARINI KESERDİK.” (HAKKA, 69/44-46)

Ayettende anlaşılacağı üzere HZ Muhammed Mustafa S.A.V sözleri allahın sözleri olduğunu görüyoruz namazın kaç rekat kılınacağı buna en büyük örnektir.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    İnsanoğlu herhangi bir şeye yöneleceği zaman örneklere bakarak karar verir.
    Mesela yabancı dil öğrenmek için bir kursa gitmeye karar verirseniz, o kursa gidenlerin öğrenip öğrenemediğine bir bakarsınız.
    Aylarca gittiği halde büyük bir kesim öğrenememişse i kurstan uzak durursunuz.
    Ama kurs kitapları şahane demezsiniz.

Mesela vücud geliştirmek istiyorsanız yine seçeceğiniz salondan çıkan örneklere bakarsınız.

Din mevzusu da böyledir.
    Biz içine doğduğumuz için dışardan bakamıyoruz diye dışardan bakanları eleştirmek pek doğru olmaz.

Güzel ahlaklı olmak istiyor ve bunun yolunun her hangi bir dine inanmak olduğunu düşünürseniz yine bakacağınız ilk şey o dinin mensuplarının güzel ahlaklı olup olmadığıdır.
    Adı ne olursa olsun milyonlarca mensubu olan bir dinden ancak 3-5 güzel ahlaklı insan çıkmışsa o din sizin aradığınız din değildir.
    Bu nedenle sen aslına bakacaksın demek bir anlam ifade etmiyor.
    Bu her din için geçerlidir.
    İnsanlar için örnekler çok önemlidir.

Mevcut hükümetin dinle ilgili konularda iyi örnek olmadığı ortada.
    Bu nedenle yaptıkları herşeyin altında yine ne hinlik çıkacak diye bakar olduk.

Bu müftü ve nikâh meselesinin uzaması da bu nedenledir.
    Memlekette nikâh memuru sıkıntısı yok. Belediyeler boş boş gezen yandaşlarla dolu. ( parti ayırmadan söylüyorum)
    Yani bunun gereği neydi diye insan düşünüyor.
    Baştakiler güvenilir insanlar olsalardı bu tartışmalar yaşanırmiydı sizce?
    Hükümetin kadına bakışı ortada.
    Bu nedenle attıkları her adım, kadınları ezmek için yeni bir adım mı diye düşündürüyor.
    Alonedark93 bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Kanuni bs 125-Yamaha R25
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanoğlu herhangi bir şeye yöneleceği zaman örneklere bakarak karar verir.
    Mesela yabancı dil öğrenmek için bir kursa gitmeye karar verirseniz, o kursa gidenlerin öğrenip öğrenemediğine bir bakarsınız.
    Aylarca gittiği halde büyük bir kesim öğrenememişse i kurstan uzak durursunuz.
    Ama kurs kitapları şahane demezsiniz.

Mesela vücud geliştirmek istiyorsanız yine seçeceğiniz salondan çıkan örneklere bakarsınız.

Din mevzusu da böyledir.
    Biz içine doğduğumuz için dışardan bakamıyoruz diye dışardan bakanları eleştirmek pek doğru olmaz.

Güzel ahlaklı olmak istiyor ve bunun yolunun her hangi bir dine inanmak olduğunu düşünürseniz yine bakacağınız ilk şey o dinin mensuplarının güzel ahlaklı olup olmadığıdır.
    Adı ne olursa olsun milyonlarca mensubu olan bir dinden ancak 3-5 güzel ahlaklı insan çıkmışsa o din sizin aradığınız din değildir.
    Bu nedenle sen aslına bakacaksın demek bir anlam ifade etmiyor.
    Bu her din için geçerlidir.
    İnsanlar için örnekler çok önemlidir.

Mevcut hükümetin dinle ilgili konularda iyi örnek olmadığı ortada.
    Bu nedenle yaptıkları herşeyin altında yine ne hinlik çıkacak diye bakar olduk.

Bu müftü ve nikâh meselesinin uzaması da bu nedenledir.
    Memlekette nikâh memuru sıkıntısı yok. Belediyeler boş boş gezen yandaşlarla dolu. ( parti ayırmadan söylüyorum)
    Yani bunun gereği neydi diye insan düşünüyor.
    Baştakiler güvenilir insanlar olsalardı bu tartışmalar yaşanırmiydı sizce?
    Hükümetin kadına bakışı ortada.
    Bu nedenle attıkları her adım, kadınları ezmek için yeni bir adım mı diye düşündürüyor.
    Bunun gereği şu şekil vardı resmi nikah için ayrı dini nikah için ayrı uğraşılıyordu tek seferde işlem bitmiş oluyor isteyen yine nikah memuruna yaptırabilir şart değil müftüye kıydırmak

EĞER KENDİ SÖZLERİNİ BİZİM SÖZLERİMİZ DİYE SÖYLESEYDİ ONU YAKALAR ŞAH DAMARINI KESERDİK.” (HAKKA, 69/44-46)

Ayettende anlaşılacağı üzere HZ Muhammed Mustafa S.A.V sözleri allahın sözleri olduğunu görüyoruz namazın kaç rekat kılınacağı buna en büyük örnektir.

Yalnız yazdığın baştan sona mantık hatası dolu Senin yazdığından şu anlam çıkıyor ibn hanbel ve Nesai kaynak alınarak Peygambere ait olduğu RİVAYET edilen bu sözler kesindir. Peygamberimiz Hakka suresini kaynak göstererek Allaha ait olmayan hiçbir söz söylememiştir çünkü öyle olsa ayetteki gibi cezalandırılırdı. Bunun olasılığını bir kenara koyup başka bir olasılık düşünelim

Peygamberimiz bu sözleri hiç söylememiştir çünkü De ki: "Ben peygamberlerin ilki değilim; kendime de size de ne yapılacağını asla bilmiyorum; ben sadece (vahyi) olduğu gibi beyan eden bir uyarıcıyım." (AHKAF suresi 9.ayet) ayetinde yazdığı gibi o VAHYİ olduğu gibi beyan eden bir elçidir peygamberime söylemediği sözleri söylemiş gibi atfedip karalamayın o bu dini KURAN'dan öğrendi ve buna ROLMODEL oldu gidip söylemediği bir lafı söylemiş gibi anlatarak onu kuranla çelişen peygamber haline getirmeniz sadece bu dini şuanda yapıldığı gibi yaralar. ayete yanlış taraftan bakıyorsunuz. ama konumuz bu değil eğer uzatmak isterseniz ö.m ulaşmanızı rica ederim

Motosikleti
    SUPERDUKER
    [QUOTE=brk194;4235607]
    Alıntı aquarist4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İslamda 2. Eş için nikah izni vardır. Ancak bununda şartları vardır ve ağırdır. En güzeli tek eştir. Nisa suresi 2. Ve 3. Ayet Müslümanlara bakarak yorum yapmayın kusursuz olan müslümanlar değil islamdır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:51 ----------

"Ayettende anlaşılacağı üzere HZ Muhammed Mustafa S.A.V sözleri allahın sözleri olduğunu görüyorlarmış"
    yaptıkları hesaba bakın hele :D
    yaptığınız mantık; kendi kuyruğunu kovalayan köpek gibi, şüpeciliğiniz de kanıtlarınızda bu kadar işte...
    bu sebepten dolayı sizin başka inançlara ,farklı düşüncelere tehammülünüz ve birşey öğrenmeye karşı açıklığınız yoktur.
    benim de kendini evrenin merkezinde gören bütün bildikleri ve bağlı olduğu temaları birincil ve kesin doğru gören sizin gibi insanlara tehammülüm yok malesef...

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım konuyu gene masum gören bilgiden yoksun bu bilgiye ulaşmayı hedeflemeyen hatta bazı kişilerin söylemlerinin sorgusuz sualsiz hukuk zanneden biat eden kişilerin çıkmış ve çıkabilecek yasalarını emir telaki eden bir görü var.
    Bu görüye genel olarak Cumhuriyet düşmanları ve Atatürk düşmanları sahip. Bu görüye sahip olmayan ama destek olmayı kendine görev kabul edenler ise biat kültüründen gelme sorgu araştırma ve bilgi edinmekten aciz kişilerden oluşmakta.

Müftülüklere bahşedilen bu görev aslında Laik düzenin terk edilmesi adına atılan bir adım.
    Sayın cumhurbaşkanımızı tebrik ediyorum. Kim neresinden tutulur çok iyi biliyor. İnsanlar böyle olunca başarısız olması mümkün mü?

Herkesin gözü önünde ülkenin çivisini çıkardı, ülkenin tüm kurumlarını ve işleyişini iki dudağı arasına aldı, kimsenin umrunda olmadı, şimdi gündem değiştirmek için ortaya attığı saçmasapan bir değişiklik için dünyayı ayağa kaldırıyorlar.

Garip bir hadise:

Halkın seçtiği belediye başkanları gitmek istemiyor. Cumhurbaşkanı ise "yargıyı kullanmakla" açıktan tehdit ediyor.

Kimin umurunda? Nikahı kim kıydıracak o çok daha önemli. Yetişin a dostlar cumhuriyet elden gidiyooor...
    SuleymanE bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı brk194 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Müftünün nikah kıyması insanları niye bu kadar rahatsız etti onu anlamadım. Müslüman olmayanlara sözüm yok ülkenin çoğunluğunun müslüman olduğunu düşünürsek allahın emri nikahın müftünün kıyıyor olması neden rahatsız etti acaba
    98 de evlendim. Dini nikah kıymadık çünkü din görevlisinin kıyacağı nikahı tanımıyorum.
    Alonedark93 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Valla benim çevremde evlenen herkes , istisnasız imam nikahıda yapıyor. İmam nikahı için ayrı , resmi nikah için ayrı uğraşılmaz hiç yoktan . Müftü ikisinide halleder , bence iyi bi uygulama.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:24 ----------

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    98 de evlendim. Dini nikah kıymadık çünkü din görevlisinin kıyacağı nikahı tanımıyorum.
    Senin tanımaman diğerlerininde tanımayacağı anlamına gelmiyor , isteyen Nikah memuruna isteyen Müftüye gider.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın cumhurbaşkanımızı tebrik ediyorum. Kim neresinden tutulur çok iyi biliyor. Eldeki malzeme böyle olunca başarısız olması mümkün mü?

Herkesin gözü önünde ülkenin çivisini çıkardı, ülkenin tüm kurumlarını ve işleyişini iki dudağı arasına aldı, kimsenin umrunda olmadı, şimdi gündem değiştirmek için ortaya attığı saçmasapan bir değişiklik için dünyayı ayağa kaldırıyorlar.

Garip bir hadise:

Halkın seçtiği belediye başkanları gitmek istemiyor. Cumhurbaşkanı ise "yargıyı kullanmakla" açıktan tehdit ediyor.

Kimin umurunda? Nikahı kim kıydıracak o çok daha önemli. Yetişin a dostlar cumhuriyet elden gidiyooor...
    Bu pencereden'de bakılabilir bence bir sorun yok. Yada en azından bir görüştür. Benim anlatmak istediğim alıştırma devresi çünkü zaten biz milletçe verdiğimiz oyla Cumhuriyeti değiştirme yetkisini kendisine verdik. Ama ölüler oy kullandı ama hile işin içine girdi bir şekilde bu oyu aldı.
    Şimdi bu millet geçişi yaşarken bocalama'sın diye belli düzeltmeler peşinde ama Anayasadaki Laiklik metni buna izin vermiyor. Bunun için önce delinip sonra ortadan kaldırılması gerek ve bunun peşinde.
    Belediye başkanlarının görevi bıraktırması istifa ettirmesi seçilen kişi seçimle gider tezine uymuyor. Ama bu zihniyet kendisine Müslüman olduğu için çok'da önemli değil umursamıyorda.
    15 temmuz günü kadir Topbaşın ABD'de olması dönmesi gereken tarihi uzatması ipleri gerdi aynı şekilde Melih Gökçek'in Beyaz Tv binasının fetö'nün olması ve telefon trafiği takiplerinde belli kişilerle iletişime geçmesi 17-25 aralıktan sonra cepheleşmeyi net olarak ortaya koydu.
    Şu an Melih efendi istifayı hemen yapabilir fakat pazarlık aşamasında Oğlu Osman ve Beyaz Tv var. millete fetönün siyasi ayağıda bu diyerek belli kişileri içeri alacağını düşünüyorum... Göreceğiz.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    [IMG][/IMG]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)