Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Müftü mü kıyacak şimdi.? :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Gündem değiştirmek için ortaya atılan fuzuli bir mevzu
    Seçmen kitlesini bir arada tutacak iyide bir arguman
    Cehapede balıklama atladı tabi bu saçmalığa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Bu nikah kıyma olayı fazla abartılıyor. İki kişi evlenmek istedikten sonra kimin nikah kıydığının ne önemi var ki? Sonuçta evlilik denilen şey iki kişinin arasındaki bir sözleşme.

Bence evlenmek isteyen çiftler kendi aralarında kırtasiyeden aldıkları sözleşmeyi(kira sözleşmesi gibi) doldurup muhtara versinler. Muhtar da e-devletten sisteme kaydetsin bilgileri.
    SuleymanE, RoofRoof ve Olcay Avşar bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu nikah kıyma olayı fazla abartılıyor. İki kişi evlenmek istedikten sonra kimin nikah kıydığının ne önemi var ki? Sonuçta evlilik denilen şey iki kişinin arasındaki bir sözleşme.

Bence evlenmek isteyen çiftler kendi aralarında kırtasiyeden aldıkları sözleşmeyi(kira sözleşmesi gibi) doldurup muhtara versinler. Muhtar da e-devletten sisteme kaydetsin bilgileri.
    kesinlikle katılıyorum ama beyinler o kadar uçuk kaçık ve saçmalamaya meyilli ki hemen her şeyle meşgul olabiliyorlar fakat ilgilenilmesi gerekilen ciddi konulara kafa yoran ve ilgilenen yok.

yav kardeşim nikahı kim kıyarsa kıysın! kimin kıydığı bu kadar önemli mi? önemli olan nikahı evlili iptal etmek yani boşanmak. boşanma konusunda bir kolaylık sağlasın devlet.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Ya mühtü fetocu çıkarsa? Şaka bir yana siz hayatınızın insanını bulunda gerisi kolay.
    bursalıali bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Arkadaş nikah ne büyük olaymış bizim ülkede ya? Nikahı kimin kıyacağı bile olay oluyor.

İsterse kaptan kıysın nikahı nedir ki yani? 2 kişi birbirini seviyorsa tamamdır be abicim. Evlilik dediğin kağıt üzerine atılan 2 imza sadece.

Evlendikten sonra sen eşini ilk günkü gibi sevmeye devam ediyor musun? Eşine sadık mısın? Hem iyi gününde hem kötü gününde hep yanında mısın? Ona bak sen. Bırakın nikahı kıydıranı, takılmayın bunlara. Sadece teferruat bunlar...
    aquarist4 bunu beğendi.

brk194 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni bs 125-Yamaha R25
    Alıntı zheroen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanlarımız demokrasiyi. çoğunluğun dediği gerçekleştiren bir sistem diye beyinlerine kazımış fakat durum o değildir. Bu düşünce sistemi; çoğunluğun azınlığı yani güçlünün güçsüzü ezer sistemine dönüşmesini körükler, demokrasinin asıl anlamı azınlıkların söz hakkına sahip olup özgür olarak yaşamasıdır.
    bu sebeple sadece müftülere değil papazlar hahamlar gibi başka inançalar için görevliler de bulundurulması gerekiyor...
    başka bir yandan:
    Hatırlarsanız bir ara "cinsel istismar" suçlarında mağdur ile failin evlenmesi durumunda cezanın affı veya ertelenmesi gibi olaylar vardı,bizim görmediğimiz duymadığımız erkek egomanyasının ve cehaletin korkunç durumlara geldiği ailelerde ve bölgelerde çocuklarımızın neler yaşadığını kestirmek gerçekten çok güç...
    çok eşlilik ,çocuk gelinler gibi hayat görüşlerine ılıman veya sıcak bakan bir dine mensup şahısların bu yetkilerle donatılması insanın gözünü korkutuyor.
    sübyancılık denebilecek ve dini nikahlarla çok eşlilik yapanlara ve yaptıranlara en az 30 yıl ceza verirlerse isterlerse afrika yerlilerinin şamanları kılsın nikahları fark etmez...
    Allahın kanunları herseyin üstündedir birden fazla eşliliğin şartlarından haberin var mı? Zannetmiyorum çok eşli olan hapis cezası olsun diyosun ama zina yapmak serbest olsun isteğinle yat kalk onun adı özgürlük oluyor güzel kafa son olarak kusursuz olan müslümanlar değil islamdır İslamı okuyup araştırın bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı brk194 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Müftünün nikah kıyması insanları niye bu kadar rahatsız etti onu anlamadım. Müslüman olmayanlara sözüm yok ülkenin çoğunluğunun müslüman olduğunu düşünürsek allahın emri nikahın müftünün kıyıyor olması neden rahatsız etti acaba
    Rahatsız olan toplum sizce neden rahatsız oluyor ben biliyorumda siz veya sizler biliyormusunuz ben merak ettim doğrusu tüm savunanlar için veya aman banane diyenler için geçerli bir soru.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Bu işin sonu camide düğüne kadar gider. Din ile devlet işlerini karıştırırsan olacağı bu. Laikliği bitirmenin derdindeler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu işin sonu camide düğüne kadar gider. Din ile devlet işlerini karıştırırsan olacağı bu. Laikliği bitirmenin derdindeler.
    Camide sakince nikah kiyilabilir ama muzik calip gobek atmaya baslarlarsa papaz olurum bastan soyleyeyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:36 ----------

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya mühtü fetocu çıkarsa? Şaka bir yana siz hayatınızın insanını bulunda gerisi kolay.
    O zamana kadar kiydigi tum nikahlar duser, evlendirdigi tum ciftler zina yapmis olur, cocuk yapmislarsa pic olur falan... Saka saka... Gerci? olur mu olur...

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Her seferinde avrupa bizi kıskanıyor, biz şöyle şanlı böyle asiliz deyip modern yaşamaya calisan insanları batı özentisi olmakla suçladıktan sonra bir saçma değişiklikte, bir maden kazasında ya da, topluma zarar verecek herhangi bir olayda insanların gazını almak için ama batıda da böyle demek ne kadar acınası.
    RoofRoof bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Yok abi bizim toplumda ciddi bazı sorunlar var. Emin oldum iyice evet büyük sorunlar hemde. MTV ye yüzde 40 zam dediler, 15-25 yapalım hadi diye kendilerince "tatlıya" bağladılar, gelir vergisine zam yaptılar, yer yerinden oynayacak konularda ses çıkmadı, nikahı kim kıyacak kadar ses getirmedi.

Başkan çıktı kameralar karşısına; "bazı belediye başkanları istifa etsin!" dedi, "hayırdır, neden? eğer görevi kötüye kullanma varsa istifadan önce haklarında soruşturma açılsın, yargılansınlar. Eğer bir suçları yoksa neden istifaları isteniyor, sebep ne?" diye sorulmadı, önemsenmedi.

Sosyal medyada takip ettiğim birçok mecrada bu nikah mevzusu ise hararetli tartışmalara sebep olmuş. Valla ilginç toplumuz vesselam...
    bursalıali, aquarist4 ve zabuzaretta bunu beğendiler.

Motosikleti
    SUPERDUKER
    Allahın kanunları herseyin üstündedir birden fazla eşliliğin şartlarından haberin var mı? Zannetmiyorum çok eşli olan hapis cezası olsun diyosun ama zina yapmak serbest olsun isteğinle yat kalk onun adı özgürlük oluyor güzel kafa son olarak kusursuz olan müslümanlar değil islamdır İslamı okuyup araştırın bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın

Kimin Allah'ına göre hareket edeceğiz?
    Allah'ın kanunlarını kim seçmiş ?
    Benim kime göre hareket edeceğimi sen mi belirleyeceksin ?
    insanları bir görmeyen kadını koleksiyon parçası gören akıl gelmiş bana bilgisiz bilgisiz fikir üretme diyor...
    hadi len ordan burrrrrak
    zabuzaretta bunu beğendi.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    kanka pilav üstü döner dağıtçan mı yanında tulumba tatlısı falan. gelirim öyle bişi varsa

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanka pilav üstü döner dağıtçan mı yanında tulumba tatlısı falan. gelirim öyle bişi varsa
    Hep geliyom diyosun kandırıyorsun beni kankaa. :(

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    [QUOTE=brk194;4235265]Müftünün nikah kıyması insanları niye bu kadar rahatsız etti onu anlamadım. Müslüman olmayanlara sözüm yok ülkenin çoğunluğunun müslüman olduğunu düşünürsek allahın emri nikahın müftünün kıyıyor olması neden rahatsız etti acaba[/QUOT

Nerdeyse müslüman olduğumuzdan utanacak duruma geldik. Müslümanın müslümana yaptığını hangi gayri müslim yapıyor. Baştaki müslümanlar örneklemelerini en iyi hırsızlık, bir kereden bir şey olmaz, haksız kazanç nasıl elde edilir v.b. konularda çok iyi gösteriyorlar zaten. Ülkemizde satılacak, döneminde büyük fedakarlıklarla kurulmuş işletmeler kalmadı sıra gelir elde etmek için vergi ve zamların yükseltilmesine geldi. İcat ettikleri "fon denizleri"nin akibetleri belli bile değil. Sokaktaki müslümanımız da gider dolmuşta kadın tokatlar, kedi kafası koparır, masum köpeği kurşunlar. Bunlar müslümansa ben değilim. 3 yıldır camiye gitmeyi bile bıraktım, bu insanlarla aynı çatı altında olmak bile istemiyorum, biraz da bu yüzden toplu taşıma araçlarını kullanmıyorum zaten çoğu kullanıcı Türkçe bile konuşmuyor. İnancım Allah'la benim aramda. İmamdı, hocaydı, müftüydü, nikahtı, gündem değiştirmeye çalışıp, insanları birbirine düşürüyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:33 ----------

Çok eşlilik; islamiyetin yayılması sırasında gerçekleşen savaşlarda hayatını kaybedenlerin eşleri ve aileleri sefil olmasın diye onlara sahip çıkmak adına ortaya çıkmıştır. Ama siz ve sizin gibi zihniyetli insanlar, zinayı legal hale getirmek için bunu kullanıyorlar. Zina başlı başına ayıp olduğu için gizli saklı yapılır, gizli saklı yapılan bir şeyi meşrulaştırmaya çalışmak hayasızlıktan, rezillikten başka bir şey değildir. Namus size göre iki bacak arasındadır, bakire kadınlarla evlenmek istersiniz, bakire olmazsa afişe edersiniz. Fakat sefil düşüncelerinize alet etmek istediğiniz insanlar, çocuklu, yaşlı kadınları bile kanatları altına alarak sahip çıkmışlardır. Bence siz o kitabı hakkıyla okumamış ya da yanlış yorumlamışsınız.

xealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne fark eder, müftü de devletin para ödediği memur değil mi ?

Hiç bir işe yaradıkları yok bari nikah kıysınlar.
    O zaman benimkini de tapu kadastroda gorevli bir arkadas var o kiysin. Cumhurbaskani muhtarlara takar, din gorevlisi nikah kiyar, neden kimse kendi isini yapmaya calismiyor acaba da her ise burnunu sokuyor. Hayir boyle bir ihtiyac mi var, nikah memursuzlugundan senelerce nikahsiz mi yasiyor ciftler? Siradaki sacmalik ne olacak acaba...

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı xealous adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman benimkini de tapu kadastroda gorevli bir arkadas var o kiysin. Cumhurbaskani muhtarlara takar, din gorevlisi nikah kiyar, neden kimse kendi isini yapmaya calismiyor acaba da her ise burnunu sokuyor. Hayir boyle bir ihtiyac mi var, nikah memursuzlugundan senelerce nikahsiz mi yasiyor ciftler? Siradaki sacmalik ne olacak acaba...
    Ben şöyle düşünüyorum. Nikah memuru için ayrıeten bütçe ayırmak kadro ayırmak ekstra külfet. Diyanete bütçe ayırmak da ekstra külfet. En azından bunlara zaten çok büyük bütçe ayrılıyorken bu işi de aradan çıkarsınlar bir işe yarasınlar en azından. Alt tarafı bi kaç kağıda imza attıracaklar özel bir vasfı olmasına gerek yok.

Benim anladığım kadarıyla ki bu benim ailemde de böyle özeleştiri olarakda kabul edelim bunu. Bizde nikah kıyılmadan önce yada sonra imam nikahı kıyılıyor tanıdık 1 camii imamı çağrılıp 2 taraftanda 1 er şahit ile 1 odada nikah kıyılıyor ve imama ücret takdim ediliyor ve en önemlisi bunun dini olduğunu zannediliyor 1.si İslamiyette nikahın 1 şartı şahitliktir ama bu şahitlik 1 kişi 2 kişi değil evlendiğinizi etrafınızdaki herkese duyurmak için o yüzden resmi nikah dediğimiz nikah salonlarındaki nikah zaten dini nikah yerinede geçer ama bizim ailelerimiz gelenekçi din yapısıyla büyüdüğü için imam nikahıda kıydırıyor bu uygulama benim gözümde benim ailem gibi ailelere şu mesajı veriyor "Yaptığınız saçmalıktan başka bişi değil imama para vermek ney din hizmeti bu. Alın size müftü 2 işi bir arada yapın" ben bunu anladım başka noktalara çekmeyin bence bu işi ki Müftüden bahsediyorsunuz her ilçede 1 tane var öyle imam gibi elini salladığın yerde yok , abartmayın

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Gerçekten pireyi deve yapmak konusunda üstümüze yok. Ayrıca okadar önemli konu varken bunu pankartla protesto edip ciddi ciddi eyleme götürenler ne kullanıyorsa lütfen satışı yasaklansın diyorum

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı Memory42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten pireyi deve yapmak konusunda üstümüze yok. Ayrıca okadar önemli konu varken bunu pankartla protesto edip ciddi ciddi eyleme götürenler ne kullanıyorsa lütfen satışı yasaklansın diyorum
    Sanırım konuyu gene masum gören bilgiden yoksun bu bilgiye ulaşmayı hedeflemeyen hatta bazı kişilerin söylemlerinin sorgusuz sualsiz hukuk zanneden biat eden kişilerin çıkmış ve çıkabilecek yasalarını emir telaki eden bir görü var.
    Bu görüye genel olarak Cumhuriyet düşmanları ve Atatürk düşmanları sahip. Bu görüye sahip olmayan ama destek olmayı kendine görev kabul edenler ise biat kültüründen gelme sorgu araştırma ve bilgi edinmekten aciz kişilerden oluşmakta.

Müftülüklere bahşedilen bu görev aslında Laik düzenin terk edilmesi adına atılan bir adım. Hep bahsettiğim strateji Kaos'dan geçmekte bunun ilk adımları Gezi parkında atılmış fakat yalancılar'dan oluşma medya İsmet Berkan , Elif Çakır , Ali İhsan Karahasanoğlu ve Cevheri Güven gibi dönemin Yandaş kalemleri attıkları yalanı ispatlayamadığı için bu strateji çöpe gitmiştir. Neydi bu yalanlar Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ında Görüntüleri gördüm dediği Yalancı gelin zehranın 70 ila 100 üzeri çıplak kişinin darp ettiği üstüne idrarını yaptığı ve gerçekte hiçde böyle olamayan görüntülerdi. Kadının beyanını esas sayan ve görüntülerden bu kişilerin Gezi parkı eylemcileri olan çapulculardır diyerek hedef göstermeye çalışarak milleti birbirine kırdırmaya çalışmaktan bir şey değildi. Dahada ileri gidilerek ( daha ileriside ne olaki ) camilere ayakkabılarla girdiler alkol aldılar diyerek belli kişleri hedef tahtasına koyup bu kişiler islam düşmanı ( Alevi ) olarak insanların gözünü boyamaktı. Tabi cami İmamı bunları yalanlayınca İmamda kimmiş diyerek bir güzel sürgün hayatına başlatıldı.

Konuları amaçları tamamen Atatürk Cumhuriyet ve kurulan düzeni yıkmaktan başka bir şey değil.
    şuraya bir iki resim atayım'da geldiğimiz nokta anlaşılsın...
    Hiç sanmıyorum gerçekte Anlaşılacağını.

zabuzaretta bunu beğendi.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)