Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Yurt dışına kaçmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı huseyin. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepinize merhabalar. Şuan almanyadayım Frankfurt’a 60 km mesafede bir yer çok güzel gerçekten en yüksek ev 3 katlı ( en dazla 5 ev var böyle ) herkesin garajı arabası kayınçom burda 1500 Euro maaş alıyor 350 Euro kiraya veriyor 2+1 evi. Hayat gerçekten ucuz gidip kebap bile yeseniz 7 Euro felan Türkiye’de 15 20 lira kola 1.25 Euro araba fiyatlarını söylemiyorum bile 800 Euro’ya bile var Türkiye’de 4.5 olan redbul Burda 2.16 Euro makarna 0.35 cent nargile 6 Euro çorba 3.90 sütün litresi 0.60 restoran ve cafeler cıvıl cıvıl en kötü yerler bile iş yapıyor. Kayınço haftada 2 gün izinli yıllık izni 30 gün. Daha 2. Günüm burda buraya yerleşmeyi düşünüyorum bir şekilde belki ufak bir restoran açarım imkan olursa. Bu arada hiçte bizi kıskanmıyorlar aksine üzülüyorlar sokaklar tertemiz havası temiz. Hepinize iyi geceler ilerleyen günlerde tekrar yazarım.
    Sus yalan söyleme, orada 1 kilo domates alamıyorlar kaç yürolara. Biz burada 9 liraya bile alıyoruz.
    potasyum bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hepinize merhabalar. Şuan almanyadayım Frankfurt’a 60 km mesafede bir yer çok güzel gerçekten en yüksek ev 3 katlı ( en dazla 5 ev var böyle ) herkesin garajı arabası kayınçom burda 1500 Euro maaş alıyor 350 Euro kiraya veriyor 2+1 evi. Hayat gerçekten ucuz gidip kebap bile yeseniz 7 Euro felan Türkiye’de 15 20 lira kola 1.25 Euro araba fiyatlarını söylemiyorum bile 800 Euro’ya bile var Türkiye’de 4.5 olan redbul Burda 2.16 Euro makarna 0.35 cent nargile 6 Euro çorba 3.90 sütün litresi 0.60 restoran ve cafeler cıvıl cıvıl en kötü yerler bile iş yapıyor. Kayınço haftada 2 gün izinli yıllık izni 30 gün. Daha 2. Günüm burda buraya yerleşmeyi düşünüyorum bir şekilde belki ufak bir restoran açarım imkan olursa. Bu arada hiçte bizi kıskanmıyorlar aksine üzülüyorlar sokaklar tertemiz havası temiz. Hepinize iyi geceler ilerleyen günlerde tekrar yazarım.
    İnşallah istediğin gibi olur herşey , market fiyatları gerçekten ucuz. Dönünce sıkıcı olacak senin için
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Benimde en büyük hayallerimden birisi türkiyeden göç etmek. Almanya hep hayallerimi süsler ucuz araba ama oraya gidince ne iş yaparım hiç bilmiyorum. Üniversite mezunu değilim yabancı dilim de yok. Gidersen kalıcı olacağım için yabancı dil şart ve yabancı dil olmadan vatandaşlık alamıyorsun diye biliyorum.

İş olarak herhangi bir motosiklet veya araba servisinde çalışmayı düşünüyorum.
    Bu konuda da aklıma takılan eminim Almanya da donanımsız servis elemanı almıyorlardır. O yüzden üniversite sınavına hazırlanıp otomotiv mühendisliği bölümünü okurken, yabancı dili de yapıp almanyaya yerleşme hayallerim var. Bakalım hayat bizi nereye götürecek

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    @huseyin.
    Sonunda gide bilmene sevindim.

Yukarıda yazılanlarda bazılar gerçekten çok enteresan. Neymiş 1 evde 3 kişi çalışıyormuş..çöpçülük yapıyormuş.. temizlik işlerinde çalışıyormuş vs vs.
    Yahu sanki bizim ülkemizde herkes mühendis, herkes plazalarda çalışıyor .

Sen adamın kazandığı refah düzeyine bak.
    retox70 ve GT250rAlanya bunu beğendiler.

Motosikleti
    cıks
    Konunun tamamını okumak için mesajım bulunsun,

Türkiyeden 2017 itibari ile yurtdışına kaçan insan sayısı 80-100 bin ile ifade edildiğini, genel olarak göç ün yaşandığı meslek sahiplerinin mühendisler olduğu ile alakalı birşeyler okumuştum. Konunun ayrıntılarına artk gece zaman bulursam bakarım

https://youtu.be/gzhbpiEFetg

Izleyiniz lutfen.yani adamin digeri videolarini bilmem fakat bu konusmasi hosuma gitti. Yarim saatlik video. Hakli oldugu konular var

Evet arkadaşlar ülkemizde ki kaos ortamından bunalan bir birey olarak geçen yıl yurt dışına kaçmak gibi bir fikrim olduğunu sizlere belirtmiştim ve 35 gündür almanyadayım. İnanın bana kendimi 100 yıl ileri gitmiş gibi hissediyorum. İltica ettim ( lütfen ülkeni sattın vatan haini vs vs ) şeyler yazacaksanız yazmayın hatta konuyu okumayın. Evet iltica ettim mülteciyim ama İnan’ın o kadar rahatım ki 20 gündür kampta kalıyorum bu süre zarfında etiketli sıfır kıyafetler 1000 Euro para kalacak yer. Bu arada kamp dediğime bakmayın otel gibi bir yer. Tenceremizden yorganımıza kadar verdiler ve hepsi sıfır. 300 saat ücretsiz Almanca Kursu çocuğa kreş yine ücretsiz. Yakın bir zamanda ev bulup eve geçeceğim evin kirasını devlet karşılıyor. Burda fiyatlar acayip ucuz dün 80 Euro ile abartısız söylüyorum buz dolabını ağzına kadar doldurduk. Aklınıza ne gelirse aldık. İnsanları çok iyi kavga,korna küfür yok. Heryer orman mesleki eğitimde verecekler yakında. Benim gibi kaçmayı düşünen ülkedeki koyunlardan sıkılan ve aklında sorusu olanlar buraya yazarsa elimden geldiğince yardımcı olurum. İyi günler
    Siyahi, potasyum ve sdt bunu beğendiler.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Evet arkadaşlar ülkemizde ki kaos ortamından bunalan bir birey olarak geçen yıl yurt dışına kaçmak gibi bir fikrim olduğunu sizlere belirtmiştim ve 35 gündür almanyadayım. İnanın bana kendimi 100 yıl ileri gitmiş gibi hissediyorum. İltica ettim ( lütfen ülkeni sattın vatan haini vs vs ) şeyler yazacaksanız yazmayın hatta konuyu okumayın. Evet iltica ettim mülteciyim ama İnan’ın o kadar rahatım ki 20 gündür kampta kalıyorum bu süre zarfında etiketli sıfır kıyafetler 1000 Euro para kalacak yer. Bu arada kamp dediğime bakmayın otel gibi bir yer. Tenceremizden yorganımıza kadar verdiler ve hepsi sıfır. 300 saat ücretsiz Almanca Kursu çocuğa kreş yine ücretsiz. Yakın bir zamanda ev bulup eve geçeceğim evin kirasını devlet karşılıyor. Burda fiyatlar acayip ucuz dün 80 Euro ile abartısız söylüyorum buz dolabını ağzına kadar doldurduk. Aklınıza ne gelirse aldık. İnsanları çok iyi kavga,korna küfür yok. Heryer orman mesleki eğitimde verecekler yakında. Benim gibi kaçmayı düşünen ülkedeki koyunlardan sıkılan ve aklında sorusu olanlar buraya yazarsa elimden geldiğince yardımcı olurum. İyi günler
    iltica etmek için ülkeye kaçak yollardan girmek ve geri gönderilirsen hayati tehlikenin olduğunu kanıtlaman lazım diye biliyorum, sen ne yaptın?

bir de iltica sürecinde çalışma hakkın var mı?
    nereye dönersen dön popon arkanda kalir..

Motosikleti
    cıks
    Alıntı _chaotic_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iltica etmek için ülkeye kaçak yollardan girmek ve geri gönderilirsen hayati tehlikenin olduğunu kanıtlaman lazım diye biliyorum, sen ne yaptın?

bir de iltica sürecinde çalışma hakkın var mı?
    bende merak ettim ? fetö mü :D
    halimiz itten beter, keyfimiz paşada yok

İltica etmek için o ülkenin topraklarında olmak yeterli. Nasıl geldiğinin bir önemi yok hayati tehlike yada hapse atılma işkence gibi sebepler. Örnek veriyorum ben bank Asya’dan kredi çektim ve devlet bana operasyon yapacak/yaptı vs diye başvurabilirsiniz. Yada ben Kürt’üm herkesi kodese tıkıyorlar,yada ben eşcinselin gay lezbiyen vs.ilk 3 ay çalışma izni yok kurs uyum süreci ev vs ile geçiyor zaten.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    İltica etmek için o ülkenin topraklarında olmak yeterli. Nasıl geldiğinin bir önemi yok hayati tehlike yada hapse atılma işkence gibi sebepler. Örnek veriyorum ben bank Asya’dan kredi çektim ve devlet bana operasyon yapacak/yaptı vs diye başvurabilirsiniz. Yada ben Kürt’üm herkesi kodese tıkıyorlar,yada ben eşcinselin gay lezbiyen vs.ilk 3 ay çalışma izni yok kurs uyum süreci ev vs ile geçiyor zaten.
    sen ne sebep gösterdin?
    GT250rAlanya bunu beğendi.

siyasi iltica talebinde bulundum ben

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:21 ----------

Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende merak ettim ? fetö mü :D
    Hayır fetö değil ama. Burası Türk dolu herkes kaçıyor öğretmeni doktoru vs

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vay hain vaaay şaka şaka umarım hep mutlu olursun. Sınırlı olan ömrümüz de sıkıntı çektiğimiz her an yazık.

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay hain vaaay şaka şaka umarım hep mutlu olursun. Sınırlı olan ömrümüz de sıkıntı çektiğimiz her an yazık.
    İyi dileklerin için teşekkür ederim. İnşl. Ülkemiz hak ettiği yere gelir.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    siyasi iltica talebinde bulundum ben

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:21 ----------

Hayır fetö değil ama. Burası Türk dolu herkes kaçıyor öğretmeni doktoru vs
    Siyasi ilticayı açabilir misin biraz ?
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Burası Türk dolu herkes kaçıyor öğretmeni doktoru vs
    Zamanında köylüleri işçi olarak alıp ekonomilerini kalkındırmışlardı, şimdi de eğitimli iş gücümüzü alıp kendi ülkelerinin faydasına kullanacaklar.Bu çok daha karlı yatırım, eğitmek için bir dünya para harcayan biz, faydayı sağlayacak olan Almanya. Aahh akıl aahh...
    GezeGeze bunu beğendi.

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siyasi ilticayı açabilir misin biraz ?
    Etnik bir kökene bağlı olduğun için veyahut hdp hüdapar vs gibi partiye üye isen karşıt görüşlüysen gibi sebepler. Gerçi şuan bunlara ihtiyaç yok CHP li olsan bile terör muamelesi görüyorsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:13 ----------

Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zamanında köylüleri işçi olarak alıp ekonomilerini kalkındırmışlardı, şimdi de eğitimli iş gücümüzü alıp kendi ülkelerinin faydasına kullanacaklar.Bu çok daha karlı yatırım, eğitmek için bir dünya para harcayan biz, faydayı sağlayacak olan Almanya. Aahh akıl aahh...
    Onların bizim gibi insanlara ihtiyacı yok. Dünyanın her yerinden beyin geliyor. Bizdekiler çerez sayılır. Ama insan olarak herkes eşit bunu iliklerinize kadar yaşıyorsunuz okulda hastanede. Yolda lokantada herkesin eşit olduğunu görüyorsunuz. Zengin ve fakir eşit gösteriş ve kabadayılık yok. Keşke 20 yıl önce gelseymişim diyorum.
    potasyum bunu beğendi.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Selam hüseyin, nasıl durumlar ?

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tyrung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam hüseyin, nasıl durumlar ?
    durumlar nasıl olacak hacı abi, allemania uber alles işte!

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    durumlar nasıl olacak hacı abi, allemania uber alles işte!
    allemania uber alles; almanya hakkında her şey mi? ne demek bu?

bir grup işçi daha eylem yapmış, bursadan yola çıkmışlar ve bilmem ne yerde tutuklanmışlar ortalık iyi karışacak, milleti susturmaya çalıştıkça millet daha çok sesini çıkaracak.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)