Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Halka Açık Alanlarda Sigara Yasaklansın

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Kullanmayan biri olarak ben bu önermeyi desteklemiyorum. Hayatın her anında sinirli, gergin, mutsuz insanlarla karşı karşıyayız ve bu yasaktan sonra karşımızdakiler insanlıkta çıkmış farklı canlılar olacaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125
    Alıntı osiosborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://s1.postimg.org/7xzsl7qk8f/de...king-sign-.jpg

Açık alanlarda sigara içmenin yasaklanıp, sadece belirlenecek alanlarda içilmesini istiyoruz.

Parklarda çocukların oynamasını, gençlerin, yetişkinlerin sosyalleşmesini istiyoruz. etkinlikleri sırasında zehirlenmelerini değil,

* Otobüs durakları, sokaklar herkes için. Sigara dumanının açık havada ya da rüzgarın etkisiyle sigara içmeyen çocuklar dahil herkesi zehirlemesine dur demeliyiz,
    * Kafelerde, restoranlarda açık alanlar sadece sigara içenlere ayırılmış durumda. Sigara içmeyenlerin kapalı alana tıkılmaktan başka seçenekleri yok. Oysa güzel havanın, temiz oksijenin sigara içenler için ayrılması kötü bir haksızlık gibi,
    * Alış veriş merkezleri, kamu kuruluşları hatta bir rahatsızlığımız için gittiğimiz hastane bahçelerinde zehirleniyor olmamız kabul edilemez,
    * Sahiller, denizler, orman, milli parklar sigara izmaritleri ile dolmasın, insanlar bu alanlarda zehirlenmesin.

Sağlıklı bir yaşam, sağlıklık bir gelecek, sağlıklı yarınlar için dumansız açık alanlar istiyoruz.

Sigara içmek isteyenler özgürlüğünü de kısıtlamak istemiyoruz, eğer isterlerse ayrılmış, belirlenmiş yerlerde sigara içmeye devam etmelerini destekliyoruz. Ama onlara da tavsiyemiz sigarayı bırakmaları yönünde.

https://www.change.org/p/dogancoban-...saklans%C4%B1n
    Sigara içen biri olarak şiddetle destekliyorum.

Ozzy osbourne

Yaşasın yasaklar

İnsanlarin okuzlugune çare yasaklama.
    Gerçi bu haliniz normal herseyin yasaklandığı birbzaman da siz de istemediğiniz hosunuza gitmeyen birşeyin hemen yasaklanmasını istiyorsunuz.

Motosikleti
    Honda msx 125
    Alıntı Birheves adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.google.com.tr/search?q=o...w=384&bih=511#

Ozzy osbourne

Yaşasın yasaklar

İnsanlarin okuzlugune çare yasaklama.
    Gerçi bu haliniz normal herseyin yasaklandığı birbzaman da siz de istemediğiniz hosunuza gitmeyen birşeyin hemen yasaklanmasını istiyorsunuz.
    Hollanda’da coffee shop’larda tütün kullanmak yasak. Ne kadar da cahil ve ortadoğulular

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Kapalı alanlarda sigara yasağı geldiği zaman mahalledeki kahveciyi önce ben uyardım; “Sigara içirirsen senin yanında şikayet edeceğim” diye. O gün bugündür herkes sigarasını dışarda içer. Kısacası her şeyi devletten beklemeyelim, denetleme mekanizmasını kendi içimizde çalıştıralım.
    Olcay Avşar bunu beğendi.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    "Kapalı alan yasak açık alan yasak, nerde içelim sigarayi" derse biri kızmayın sakın

Motosikleti
    Honda msx 125
    Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Kapalı alan yasak açık alan yasak, nerde içelim sigarayi" derse biri kızmayın sakın
    Cevabı bu kadar basit soruya kimse kızmaz bence: sigara içmek için özel olarak düzenlenmiş alanda ya da evinde
    Onlarca büyük firmanın kampüsünde bu şekilde işliyor sistem, herkes de halinden memnun. Ülkenin kalanına neden yayılamasın ki.

AsirMahfi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Yasaklansın tabi. Hiç bi yerde içemeyelim. O zaman bende parfüm kokusu istemiyorum alerjim var. He bide şey bu forumun maksadı olan motosikletleri de istemiyorum egzozdan mütevellit, olmayan çocuğumun geleceğini karartmayın. Egzoz a çözüm bulabilirsiniz belki o yüzden başka bi yerden daha vurayım. Grenajlardan dolayı da istemiyorum motosiklet. Plastik sonuçta, hep zarar.

Velhasıl kelam, abartmayın abi. Kapalı alan mantıklı tamam. Açık alanda da gelip suratına suratına üflemiyoruz. He buna dikkat etmeyen insanlar var. Ama onları eğitmek yerine benim özgürlüğümü elimden almak saçma. Diyorsanız ki zararlı bu ne özgürlüğü o zaman bende dediğim gibi parfüm, motosiklet, araba, her çeşit ısınma aracı falan istemiyorum. Nasıl ısınıyorsanız ısının, banane öyle değil mi?
    killingroad bunu beğendi.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Sigara içen biri olarak bende destekliyorum.

Sigara içenler öyle bir dışlansın ki yeni nesil için özenç kaynağı olmasın. Bizi yandık onlar yanmasın. Bu laneti kim icad ettiyse kemiklerine tüküreyim.
    xealous ve Olcay Avşar bunu beğendiler.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dubai’ de halka acik yerlerde sigara içmek yasak mesela. ben elektroniğe geçtim acayip rahatladım şu sıra
    Sigarayı birakali 2 yili geçti, Elektronik kullanıyorum. Bunda da şöyle bir problem olmaya başladı, cinnet geçirmek üzereyim. Kahvecide oturuyorum, herkes sigarasını içiyor, benim buhar yan masaya gidince, ya biraz dikkat etsene fln tarzında bakışlar, rahatsız olmalar vs. ulen sigara içiyorsun sen ve leş gibi herkesin üzerine siniyor, ben gık demiyorum, ama elektronik sigara buharı daha rahatsızlık verici birşey miş gibi hal ve hareketler blabla.
    espresso bunu beğendi.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigarayı birakali 2 yili geçti, Elektronik kullanıyorum. Bunda da şöyle bir problem olmaya başladı, cinnet geçirmek üzereyim. Kahvecide oturuyorum, herkes sigarasını içiyor, benim buhar yan masaya gidince, ya biraz dikkat etsene fln tarzında bakışlar, rahatsız olmalar vs. ulen sigara içiyorsun sen ve leş gibi herkesin üzerine siniyor, ben gık demiyorum, ama elektronik sigara buharı daha rahatsızlık verici birşey miş gibi hal ve hareketler blabla.
    valla levent avm lerde, starbucks larda falan keyfime göre içiyorum. kimse de bir şey demiyor. geçen ikeada içeyim dedim, yav sıkıntı yok içebilirsin ama yangın sensörü devreye girerse mahfoluruz dediler. bende nezaketen bıraktım.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    valla levent avm lerde, starbucks larda falan keyfime göre içiyorum. kimse de bir şey demiyor. geçen ikeada içeyim dedim, yav sıkıntı yok içebilirsin ama yangın sensörü devreye girerse mahfoluruz dediler. bende nezaketen bıraktım.
    Benimde bahsettiğim aynı şey, starbucks vb. fakat insanımız bir garip.. sana da denk gelmeye başlar yakında.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    otobüs duraklarında içiyor yawşaklar nasıl küfür ediyorum allah bilir

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde bahsettiğim aynı şey, starbucks vb. fakat insanımız bir garip.. sana da denk gelmeye başlar yakında.
    gözlerinin içine bakarak çekiyorum vallahi ters ters bakanların. ahahah acayip mutluluk verici

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de sigara içiyorum hee bu olayı desteklermiyim evet yapılsın tabi ama uyarmiyim hayır , ben isyerinde bile bakimhane' de sigara içip laf söyleyen adama '13 lira lan bu sen dışarı çık saygisiz ' diyorum

sigara içmiyorum
    metni okudum, ürktüm (tahammülsüzlük mü, şov mu)
    neyse ki şu an 39 destekçisi varmış

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gözlerinin içine bakarak çekiyorum vallahi ters ters bakanların. ahahah acayip mutluluk verici
    geçen zırtapozun birisi dışarıdan elektronik sigarayı üfleye üfleye halısahayı dumana boğdu. (duman değil biliyorum) böyle bir çekiyor, içeriye bir üflüyor, sanırsın yangın dumanı. o nasıl bir şeydir ya, anlam veremedim.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı mrt20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yasaklamak basit. Kim denetleyecek onu?
    Evet şimdi kapalı alanlarda içilmiyor avm gibi ama ara sokak kafe kahvehane vs yerlerde
    halen içiliyor. Dışardaki adamı denetlemek ne bileyim bence zor
    Bassınlar cezayı. Caydırıcı cezası olursa cesaret edemezler.
    İçiyorum.
    Açık alanda yasak olsun.
    İçmem.
    mrt20 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskiden şehirler arası otobüslerde içilirdi.Nasıl gidilir içmeden o kadar yol diyorlardı.Şimdi sigara içenler kendi evlerinde bile içmiyor.

Balkonda yada pencerede içiyorlar.Ben ondanda şikayetçiyim külü uçuyor aşağıda balkonda çamaşır olur.Mutfağın penceresi açık olur.Hoş değil.Hele bazısı içtikten sonra atıyor,balkona düşebiliyor yada bahçede pislik oluyor.Ben 46 yaşındayım hiç merak edip bir nefes çekmişliğim yok.Bir eksikliğinide hissetmedim.Ama içenler yüzünden pasif olarak bizde içmişizdir.
    Ben uçakta içtiğimi hatırlıyorum sene 1998 falandı. Arka 3-4 sıra sigara içenlere ayrılıyordu. Uçak havada iken arkaya geçip sigara içmek serbestti. Otobüsler hele felaketti, tamamen dumanaltı gidiyordu yani. Bir de o dönem içilen sigaralar belli Maltepe, Samsun, Birinci, parası olan Marlboro, Kent içerdi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:00 ----------

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen zırtapozun birisi dışarıdan elektronik sigarayı üfleye üfleye halısahayı dumana boğdu. (duman değil biliyorum) böyle bir çekiyor, içeriye bir üflüyor, sanırsın yangın dumanı. o nasıl bir şeydir ya, anlam veremedim.
    Geçen motorla gidiyorum önümdeki arabanın camından öyle acayip dumanlar çıkıyordu, camı da üşüyor diye çok açmamış, bilmeyen sanki arabanın koltukları yanıyor zanneder yani o derece. Yanından geçtim adam elektronik sigara tüttürüyor. Bana göre duman gibi görünen bir şey dumandır. Yanlış bir tanımlama değil dağın üstüne inen buluta da dumanlı dağ diyoruz aynı hesap. Buhar deyince sanki daha kibar ve zararsız oluyor ama ütü buharı değil bu sigara gibi görünen ve sigara gibi içilen bir maddeden çıkan şey buhar değil dumandır.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)