MotoAVM Motosiklet Aksesuarları
Kapat
Üye Girişi
Motoruma.com
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

ABD'nin Turklere vizeleri süresiz durdurması

Mondial E-xtreme Max 150
    Kuba Motor RX9
    Motosiklet Online
    okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200RS
    17/25 in tüm delilleri cemaat tarafından zaten ABD ye verilmiştir.Burda örtbas ettiğimiz pislikleri ABD deşecek.Bunlar öncesinde yapılan hazırlıklar.Benim asıl merak ettiğim mahkemeler başladığında bu işin sonuna kadar gidermi.Yoksa hükümete şantaj yapmak için üstünü örterlermi.Oradaki sisteme siyasetin nekadar etkisi olduğunu bilmiyorum.

15 Temmuzun arakasında ABD olmadığını düşünmek saftiriklik olur.Ama aynı ABD nin cemaatle olan ilişkilerini görmezden gelmek ve bunları devletin bütün kademelerine yerleştirmek daha büyük saftiriklik ve hainlik.

AVM Forum
    DRD Motorbikes Riders Serving Riders - Motorcudan Motorcuya Hizmet
    Motomax
    Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    FBI Buffalo hilesi de olsaydi turnayi gozunden vurmuslardi... Amerika-cemaat-darbe ucgeni tamamdi

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:34 ----------

Basbakan Binali Yildirim, iki gun once:

"Bir resmî bankamızın genel müdür yardımcısı, görevli gittiği ülkenizde yaka paça tutup hapse atarken bize mi sordunuz? Bizden izin mi aldınız?"

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, dun:

"Nasıl başka ülkeler, bizim vatandaşlarımız yargıya konu edildiği zaman tutuklandığı, sorgulandığı veya ülkeye giriş yasağı konduğu gibi örneklerle karşılaştığımızda bize yargının bağımsızlığını öne sürüyorlarsa aynı şekilde Türkiye'de de bir yargı bağımsızlığı var."

Sayin cumhurbaşkanimiz, bugun:

"Benim kendi bankamın müdür muavinini hiçbir suçu olamadan tutuklayacaksın. Öbür yandan vatandaşımı hiçbir şey ortaya koymadan 2 yıl oldu alacaksın. Yargılayıp itirafçı olarak kullanmak isteyeceksin."

Mesele kuyruk acisi anlasilan... Zarrab davasi yakinda gorusulmeye baslayacak ve akan pisliklerin ucu eli muhtemelen bir kisiye dokunacak. Ama eger oncesinde bir gerginlik ve restlesme olursa "bakin Amerika'nin onunde egilmedim, onlar da intikam almak icin beni Zarrab dosyasina eklediler" denecek...

Fena plan degil. Sonucta 17/25'i darbe diye sindirebildik. Bu neden olmasin? Gerci simdi durum daha kotu... Sonucta 17/25'te cikan pislikleri bastirmak icin ne medya birakildi, ne emniyet, ne de yargi. Sonunda millete faturasi bayagi yuklu cikti. Simdi de Zarrab davasi ile ortaya cikacak pislikleri savusturmak icin uluslarasi iliskilerimiz yok edilecek anlasilan... Bunun da faturasi ucuz olmaz...
    Bu dediklerinin olmaması için geri vitese takıldı.
    Adalet Bakanı Gül, tutuklanan ABD İstanbul Başkonsolosluğu çalışanının avukatıyla görüştürülmediği iddialarına ilişkin, "Düne kadar herhangi bir başvuru Başsavcılığa yapılmamıştır konsolosluk görevlisi tarafından. Dün itibarıyla 'avukatımla görüşmek istiyorum' diye bir talebi oldu, anında bunun teknik olarak hazır olduğu ifade edildi. Dün yapılan başvuru neticesinde Cuma günü, yarın görüşeceğini ifade etti." dedi.
    Bak sen herif konsolosluk çalışanı kaç gündür tutuklu avukat istemek daha yeni aklına gelmiş.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1198
    Sorun ne biliyormusunuz?
    Sorun amerikancı olmak ya da adil olmak mevzusu değil.
    Sorun başımızdakilere güvenememek.
    Şimdi amerikanın ne pok olduğunu hepimiz biliyoruz.
    Ülkeler arası dostluğun bizim çocukluk arkadaşlarımızla aramızda olan gibi olmayacağını da biliyoruz.
    Bu nedenle amerika ya da bir başka ülke Türkiye'ye yamuk yaptığında sinirleniyor,ülkemizden yana tutum almak istiyoruz.
    Fakat biz bu tutumu alamıyoruz.
    Çünkü biliyoruz ki başımızdakiler bizi yarı yolda bırakacak.
    Biliyoruz ki bizim bilmediğimiz ama birilerinin bildiği bir sürü pislik ortaya dökülecek.
    İşte o pislikler dökülmesin diye geri vites yapılacak biz de şey gibi kalacaz ortalıkta.

Velhasıl başımızdakiler bizi aşşa mahalleye kavgaya götürüp kendileri tüyecek biz bir araba sopa yediğimizle kalacağız.
    Daha önce defalarca bunu yaptılar çünkü.
    Mavi marmara olayında İsraille kavgaya gittik bir baktık bizi kavgaya çağıran bana mı sordunuz giderken dedi.
    Rus uçağını düşürdük, önce verdi gazı sonra pilotu hapse attı.
    Amerika başımıza çuval geçirdi, ne notası veriyorsun müzik notası mı diye sordu.
    Fetö darbe yapmaya kalktı dedi vay şerefsiz dedik, fetönün dizinin dibinden ayrılmayanlar hala ülkenin başında.
    Amerika fetöyü vermiyor dedi,
    vay şerefsiz amerika dedik, gitti milyarlık uçak aldı geldi.
    Şimdi de vize krizi var.
    Birlikte gidip dövelim Trump adisini diyecem ama biliyorum ki yarı yolda yine satacak bizi.

Daha bugün amerikalılar üstü kapalı 200 milyarlık rüşvet ağından bahsettiler.
    İddiaya göre Türkiye 15 yılda 800 milyarlık ihale vermiş ve bunun 200 milyarı belli isimler adına Katar ve adını hatırlamadığım iki ülkenin bankalarına yatırılmış.
    Enteresan olan bu bankaların amerikan bankası olması ve amerikalıların bu rüşvet alan şahısları isim isim bilmesi.

Velhasıl çıkalım sefere diyecem hani herşeyi göze alıp ama
    biliyoruz ki yarı yolda kimsesiz bir başımıza dayak yediğimizle kalacağız.
    Üstelik başımızdakiler,
    giderken dönemin başbakanına sordular mı diyecek.

Bu nedenle ben uluslararası bir olay olduğunda artık kim haklı diye düşünmüyorum.
    Ne olursa olsun gönlüm ülkemden yana.
    Ama!
    yine ne halt karıştırdı bizimkiler acaba diye düşünmeden de duramıyorum.
    bektanist ve Osm@n bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Bir şey karıştırmamıza gerek kalmadı zaten öyle bir yüzük'de yok. Bu bir strateji bu stratejiyi okumak aslında çok zor değil.
    İlk önce verilen demeçleri iyi okumak gerek hepsinde bir gönderme var .
    Bu göndermeler'den mesela şu açıklama ile ne demek isteniyor "Türkiye güvenilir müttefik değil artık bir Ortadoğu ülkesi"
    Bu açıklamayı servis ederek bizemi mesaj veriliyor ? Yoksa Natoya bağlı ülkelere bir temennimi iletiliyor ?
    Zamanında çok kez yorumlarımda anlatmaya çalıştım stratejiler şekil değiştirir ama plan değişmez bu plan 1948 yılından beri işletiliyor ve amacına ulaşması için 3 engel vardı ilk engel geçmesi 15 yıl sürdü ikinci engel daha kısa sürebilir tecrübe ve bilgilendi. Şimdi üçüncü engelde fakat bu engeli bertaraf etmesi için önce yalnızlaştırmalı ve bunu bir nebze başardı ama hala bir guruba üye bu guruptan ayrılmalı yada bu gurubun dışlaması sağlanmalı bu sayede ne olacak ?

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizinki gerçekten baya uçuk oluyor. iktidara olan karşıtlığınız bambaşka bir boyut haline gelmiş. ha yani bizimki kuyruk acısı da abd nin yaptıkları hukuka uygun yargılamalar, demokratik haklar falan mı? abd kendi pisliklerinin bir başka devlet tarafından yargıya taşınmasını hazmedemiyor bunu bilelim önce. hala 15 temmuz girişiminde cia parmağı yok diyorsanız olaylara hangi pencereden baktığınızı ve ne kadar taraflı olduğunuzu net bir şekilde göreceğiz.
    Yazdığım şeyle ilgili tek bir yorumunuz olmadığının farkında mısınız? Tamamen bana odaklanmış durumdasınız. Yazılan sizin görüşünüzle farklılık gösterdiğinde yazanda bir sorun mu olması lazım? Hâlâ takım tutar gibi bi tarafa yamamaya çalışıyorsunuz beni. Şahıslara değil, olaylara odaklanmanız mümkün mü?

15 Temmuz konusunda ne düşündüğümü yukarıya yazdım. CIA'in parmağı var mı? Bilmiyorum. Ama delil görürsem inanırım. Sonuçta en kuvvetli birkaç istihbarat biriminden biri, geçmişte yaptıkları da ortada.

Ancak 15 Temmuz konusunda tek bildiğim şey iktidarın aktif şekilde aydınlanmasına engel olduğu. Bu da 15 Temmuz ile ilgili gizlediği birşeyler olduğuna işaret ediyor. Ne olduğunu da hiç birimiz bilmiyoruz. Çok fazla soru işareti ve tutarsızlık var.
    killingroad bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yavrum bu slogan yerli değil ki!
    her türk asker doğar!

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:46 ----------

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her türk asker doğar!
    yorumları okudum, anlayıp anlamadığım konusunda bir fikrim yok. gözlerimde şişti, biraz oyun oynayacağım. en sevmediğim ülkelerde baş sırada amerika var. denildiği gibi dünyada bir hastalık.
    Kanunlar örümcek ağları gibidir; zayıflar ağa yakalanır, güçlülerse ağı delip geçer...

Motosikleti
    Pulsar200NS ABS-TNT250-MT25
    Yazdığım şeyle ilgili tek bir yorumunuz olmadığının farkında mısınız? Tamamen bana odaklanmış durumdasınız. Yazılan sizin görüşünüzle farklılık gösterdiğinde yazanda bir sorun mu olması lazım? Hâlâ takım tutar gibi bi tarafa yamamaya çalışıyorsunuz beni. Şahıslara değil, olaylara odaklanmanız mümkün mü?

15 Temmuz konusunda ne düşündüğümü yukarıya yazdım. CIA'in parmağı var mı? Bilmiyorum. Ama delil görürsem inanırım. Sonuçta en kuvvetli birkaç istihbarat biriminden biri, geçmişte yaptıkları da ortada.

Ancak 15 Temmuz konusunda tek bildiğim şey iktidarın aktif şekilde aydınlanmasına engel olduğu. Bu da 15 Temmuz ile ilgili gizlediği birşeyler olduğuna işaret ediyor. Ne olduğunu da hiç birimiz bilmiyoruz. Çok fazla soru işareti ve tutarsızlık var.
    İşte anlatmaya çalıştığım bu. Önce gerçekler sizin anlattığınız gibiymiş gibi konuşup sonra da bilmiyorum delil görürsem inanırım diyorsunuz. Bu ikili konuşma tarzınızla tutarsız söylemlerde bulunuyorsunuz ben buna itiraz edip size cevap yazıyorum. Konu türkiye ile ilgili olunca kanıtlanmamış ya da iddialar üzerinden söylenenleri gerçekten öylemiş gibi söyleyip konu abd ya da fetö ile ilgili olunca delil görürsem inanırım diyorsunuz. Eğer cia parmağı varsa buna delil görürsem inanırım demek sizce biraz absürt olmuyor mu? Ulu orta her şey bize gösterilecek mi yani bu kadar saf mıyız buna inanacak kadar? Ama farkındayım siz de çok iyi biliyorsunuz kanıtlı bile olsa kamuoyuyla net şekilde paylaşılmayacağını bu yüzden kaçak dövüşmeyi tercih ediyorsunuz, olsun
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    İşte anlatmaya çalıştığım bu. Önce gerçekler sizin anlattığınız gibiymiş gibi konuşup sonra da bilmiyorum delil görürsem inanırım diyorsunuz. Bu ikili konuşma tarzınızla tutarsız söylemlerde bulunuyorsunuz ben buna itiraz edip size cevap yazıyorum. Konu türkiye ile ilgili olunca kanıtlanmamış ya da iddialar üzerinden söylenenleri gerçekten öylemiş gibi söyleyip konu abd ya da fetö ile ilgili olunca delil görürsem inanırım diyorsunuz. Eğer cia parmağı varsa buna delil görürsem inanırım demek sizce biraz absürt olmuyor mu? Ulu orta her şey bize gösterilecek mi yani bu kadar saf mıyız buna inanacak kadar? Ama farkındayım siz de çok iyi biliyorsunuz kanıtlı bile olsa kamuoyuyla net şekilde paylaşılmayacağını bu yüzden kaçak dövüşmeyi tercih ediyorsunuz, olsun
    Oncelikle ben dövüşmuyorum, fikrimi paylasiyorum Ooof offf.

Ikinci olarak, yazdiklarimda neyin gercek, neyin sahsi yorumum oldugu anlasilmiyor mu? Celiski ve iki yuzluluk nerede? Nerede ben yorumum gercektir iddiasinda bulunmusum? Makul geldigi icin siz gercek gibi anlamis olmayasiniz? Amerika 15 Temmuz'da bir parmagi var mi yok mu bilmiyorum, kimse bilmiyor. Bu konuda sahsi yorumum da yok. Ama iktidarin parmagi oldugunda kuvvetli suphem var, cunku aktif olarak olayin aydinlanmasina engel oluyorlar. Bakin bu benim yorumum, niye oyle dusundugumu de yazmisim. Belki oyle degildir. Bu beni yanlis yapar, ikiyuzlu degil. Eger oyle olmadigini bildigim halde "oyledir" diyorsam, o zaman ikiyuzlu olmus olurum. Arada buyuk fark var...

Gelelim size: Iktidarin elinde darbeyi Amerika'nin yaptigina dair bi kanit var da bunu komuoyu ila paylasmaktan mi kaciriyor? Allah askina kim nasil inandirdi bunu size? Soruyorum, niye? Niye iktidar bu yarim yamalak darbeyi aydinlatmayarak kendini saibe altinda birakiyor, hem de elinde delil varken?

Elinde kesin delil oldugu icin mi, isi polis ile calismak olan bir konsolosluk gorevlisini delil gostermeden tutuklaniyor, sonra da "Bakin iste Amerika-cemaat-darbe uclusu" diye yandas medyada ifsa edilip kamuoyu olusturuluyor, ama ne saniga, ne avukatlarina, ne de itham ettikleri konsolosluga tek bir delil sunulmuyor? Buna "sorusturmanin gizliligi" bahane ediliyor, ama gel gelelim bu gizli sorusturma bir sekilde carsaf carsaf haber oluyor, hem de tamamen iktidarin kontrolundeki yandas medyada?

Bak su ise? Nasil oluyor Allah askina?

Tek ricam, n'olur ya elinizde delil olsun, ya da yorumunuzda elle tutulur bir mantik insicami olsun... Mesela tek sebebiniz "Amerika kotu, bizim gelismemizi istemiyor, o yuzden" olmasin. Cunku bu basimiza gelecek hemen hemen her negatif olayda kullanilabilecek gecersiz bir mantik... Ekonomi iyi olunca iktidar yapti, kotu olunca Amerika mi? Niye? Belki iktidar beceriksizdir? Servet duskunudur? Guc ve kontrol hirsi vardir? Gittikce fakirlesen halkinin tepkisini disari yonlendirmek icin gunah kecisi olarak kullaniyordur? Mesela yani...

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her türk asker doğar!

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:46 ----------

yorumları okudum, anlayıp anlamadığım konusunda bir fikrim yok. gözlerimde şişti, biraz oyun oynayacağım. en sevmediğim ülkelerde baş sırada amerika var. denildiği gibi dünyada bir hastalık.
    her türk asker ve futbol yorumcusu olarak doğar. herşey hakkında bilgi sahibidir. herşeyden anlar. en çok ona sorulmasını ister. bir lafa bakar laf mı diye, bir de adama bakar adam mı diye. evrenin sırrını çözmüştür. kesin ve net konuşur. karşı argüman sunarsan şaplağı kafana yersin, ona göre. akıllı ol.

TEKNECI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    amerikanin dunyanin dort bir yanindaki her turlu buyuk olayda parmagi, rolu, haberi vardir.
    bursalıali bunu beğendi.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Dabi dabi bilal oğlana paralarıda amariga sıfırlatı
    Kahrolsun amariga
    hasmet bunu beğendi.

Motosikleti
    Oncelikle ben dövüşmuyorum, fikrimi paylasiyorum Ooof offf.

Ikinci olarak, yazdiklarimda neyin gercek, neyin sahsi yorumum oldugu anlasilmiyor mu? Celiski ve iki yuzluluk nerede? Nerede ben yorumum gercektir iddiasinda bulunmusum? Makul geldigi icin siz gercek gibi anlamis olmayasiniz? Amerika 15 Temmuz'da bir parmagi var mi yok mu bilmiyorum, kimse bilmiyor. Bu konuda sahsi yorumum da yok. Ama iktidarin parmagi oldugunda kuvvetli suphem var, cunku aktif olarak olayin aydinlanmasina engel oluyorlar. Bakin bu benim yorumum, niye oyle dusundugumu de yazmisim. Belki oyle degildir. Bu beni yanlis yapar, ikiyuzlu degil. Eger oyle olmadigini bildigim halde "oyledir" diyorsam, o zaman ikiyuzlu olmus olurum. Arada buyuk fark var...

Gelelim size: Iktidarin elinde darbeyi Amerika'nin yaptigina dair bi kanit var da bunu komuoyu ila paylasmaktan mi kaciriyor? Allah askina kim nasil inandirdi bunu size? Soruyorum, niye? Niye iktidar bu yarim yamalak darbeyi aydinlatmayarak kendini saibe altinda birakiyor, hem de elinde delil varken?

Elinde kesin delil oldugu icin mi, isi polis ile calismak olan bir konsolosluk gorevlisini delil gostermeden tutuklaniyor, sonra da "Bakin iste Amerika-cemaat-darbe uclusu" diye yandas medyada ifsa edilip kamuoyu olusturuluyor, ama ne saniga, ne avukatlarina, ne de itham ettikleri konsolosluga tek bir delil sunulmuyor? Buna "sorusturmanin gizliligi" bahane ediliyor, ama gel gelelim bu gizli sorusturma bir sekilde carsaf carsaf haber oluyor, hem de tamamen iktidarin kontrolundeki yandas medyada?

Bak su ise? Nasil oluyor Allah askina?

Tek ricam, n'olur ya elinizde delil olsun, ya da yorumunuzda elle tutulur bir mantik insicami olsun... Mesela tek sebebiniz "Amerika kotu, bizim gelismemizi istemiyor, o yuzden" olmasin. Cunku bu basimiza gelecek hemen hemen her negatif olayda kullanilabilecek gecersiz bir mantik... Ekonomi iyi olunca iktidar yapti, kotu olunca Amerika mi? Niye? Belki iktidar beceriksizdir? Servet duskunudur? Guc ve kontrol hirsi vardir? Gittikce fakirlesen halkinin tepkisini disari yonlendirmek icin gunah kecisi olarak kullaniyordur? Mesela yani...
    Kaçak dövüşmenin ne anlama geldiğini çok iyi bilmene rağmen ben dövüşmüyorum fikrimi paylaşıyorum diyorsun ya işte burdan başlıyor olaylarla ilgili tek taraflı haber kaynaklarından bilgi aldığınız fikri oluşuyor bende. Çünkü büyükada'da yapılan toplantıdan hiç bahsetmiyorsunuz. Ya da bahsetmek mi istemiyorsunuz desem iktidarın bir parmağı olduğu konusunda çoğu kişi hemfikirdir zannımca. Ama nasıl bir parmak. Sizin söylediğiniz ya da ima ettiğiniz gibi tamamen iktidarın kurguladığı bir olay mı yoksa planları yapılan bir darbeyi aniden devreye sokmak zorunda bırakarak ohal ile fetöcüleri tasfiye etmek mi? Metin topuz olayında hala kanıt yok diyorsunuz acaba haberleri nereden takip ediyorsunuz? Yahu gün boyu hürriyet cnn yeniçağ takip ederim tek bir kanıt olmadığını söyleyeni görmedim ben. Yoksa bizde kapalı olan fetö için çalışan sözde haber sitesinden mi takip ediyorsunuz ayrıca darbeyi abd yaptı demedim burda da olayı çok güzel saptırmaya çalışmışsın ama olmadı o ben cia parmağı dedim. Bizzat yaptı demedim. Cia/abd her zaman piyon kullanarak yapmıştır işlerini. Bunu bilmemek büyük gaflet olur. Bilmem anlatabildim mi?
    bursalıali bunu beğendi.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Birileri iran'a keyfe keder ambargo koymuş.

Birileri de bu ambargoyu delmiş.

Birileri de ambargoyu delerken arada nemalanmış.

Bir diğerleri de çıkmış vay sen ambargoyu nasıl delersin ötekide aradan nasıl nemalanırmış diye emperyalist savunuculuğu yapıyor.

amarigan demohrasisi çok süper sizde gelsenize. Gelmesenizde olur gerçi o ayağınıza kadar getiriyor.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Kaçak dövüşmenin ne anlama geldiğini çok iyi bilmene rağmen ben dövüşmüyorum fikrimi paylaşıyorum diyorsun ya işte burdan başlıyor olaylarla ilgili tek taraflı haber kaynaklarından bilgi aldığınız fikri oluşuyor bende. Çünkü büyükada'da yapılan toplantıdan hiç bahsetmiyorsunuz. Ya da bahsetmek mi istemiyorsunuz desem iktidarın bir parmağı olduğu konusunda çoğu kişi hemfikirdir zannımca. Ama nasıl bir parmak. Sizin söylediğiniz ya da ima ettiğiniz gibi tamamen iktidarın kurguladığı bir olay mı yoksa planları yapılan bir darbeyi aniden devreye sokmak zorunda bırakarak ohal ile fetöcüleri tasfiye etmek mi? Metin topuz olayında hala kanıt yok diyorsunuz acaba haberleri nereden takip ediyorsunuz? Yahu gün boyu hürriyet cnn yeniçağ takip ederim tek bir kanıt olmadığını söyleyeni görmedim ben. Yoksa bizde kapalı olan fetö için çalışan sözde haber sitesinden mi takip ediyorsunuz ayrıca darbeyi abd yaptı demedim burda da olayı çok güzel saptırmaya çalışmışsın ama olmadı o ben cia parmağı dedim. Bizzat yaptı demedim. Cia/abd her zaman piyon kullanarak yapmıştır işlerini. Bunu bilmemek büyük gaflet olur. Bilmem anlatabildim mi?
    Bakın, hâlâ art niyet ve kasıt yamamaya debeleniyorsunuz... Bi türlü kabullenemediginiz durum şu:

Sizin fikriniz gercek degil. Yaniliyor olabilirsiniz. Aynısı benim için de geçerli. Olaylari baskalari sizden farkli gorebilir, okuyabilir, yorumlayabilir. Bu normal. Cunku gercek net degil. Eger boyle bakamazsaniz sizden farkli dusunenleri hep art niyetli, tarafli, gizli ajendasi olan, kotu insanlar olarak gorursunuz. O zaman da normal davranamazsiniz o insanlara. Ayrimcilik yaparsiniz. Toplumda ayrismaya sebebiyet verirsiniz. Turkiye'nin en buyuk problemi de bu.

Herkesin yermeyi pek sevdiği Amerika'nın başarılı olmasının en büyük sebeplerinden biri de asıl o. Biz baskıyla kendi insanımıza eziyet ederken, laik, dindar, alevi, kürt, ulusalcı, komünist, milliyetçi, cemaatçi vs. bir arada bile bulunamazken, onlar binbir milletten insanla bir arada çalışabiliyorlar. Kimsenin dini, politik görüşü, hayatın tarzı kimsenin umrunda değil. Kadrolaşma diye bir şey yok. Bilakis, bir ortamda (şirket, üniversite, hastane, vs) yeterince çeşitlilik yoksa yaptırım uygulanıyor... Düşünün ki büyük bir şirkete eleman alınacak, ve insan kaynakları diyor ki şirkette yeterince olmadığı için Kürt, alevi ve bayan başvurulara öncelik verin...

Mesela niye "büyükada'da yapılan toplantıdan" bilerek bahsetmedigimi dusunuyorsunuz? illa "işime gelmedigi icin görmüyor" olmam mi lazim? Niye art niyet arıyorsunuz? Buyrun yazin, anlatin buyuk adada n'oldugunu, yorumlayin, sizin farkli fikirlerinizi ogrenelim.

Allah askina, tamamen iktidar kontrolundeki ana akim medyada cikan haberlerde kimse delil yok demiyor diye, delil var mi oldu simdi?

Evet, darbeyi ABD yapti dememissiniz, CIA parmagi var demissiniz. Yazdigim yazida "ABD yapti" gecen tum yerleri "CIA parmagi var" ile degistirin, yazdigim hersey hala gecerli.

Motosikleti
    Bakın, hâlâ art niyet ve kasıt yamamaya debeleniyorsunuz... Bi türlü kabullenemediginiz durum şu:

Sizin fikriniz gercek degil. Yaniliyor olabilirsiniz. Aynısı benim için de geçerli. Olaylari baskalari sizden farkli gorebilir, okuyabilir, yorumlayabilir. Bu normal. Cunku gercek net degil. Eger boyle bakamazsaniz sizden farkli dusunenleri hep art niyetli, tarafli, gizli ajendasi olan, kotu insanlar olarak gorursunuz. O zaman da normal davranamazsiniz o insanlara. Ayrimcilik yaparsiniz. Toplumda ayrismaya sebebiyet verirsiniz. Turkiye'nin en buyuk problemi de bu.

Herkesin yermeyi pek sevdiği Amerika'nın başarılı olmasının en büyük sebeplerinden biri de asıl o. Biz baskıyla kendi insanımıza eziyet ederken, laik, dindar, alevi, kürt, ulusalcı, komünist, milliyetçi, cemaatçi vs. bir arada bile bulunamazken, onlar binbir milletten insanla bir arada çalışabiliyorlar. Kimsenin dini, politik görüşü, hayatın tarzı kimsenin umrunda değil. Kadrolaşma diye bir şey yok. Bilakis, bir ortamda (şirket, üniversite, hastane, vs) yeterince çeşitlilik yoksa yaptırım uygulanıyor... Düşünün ki büyük bir şirkete eleman alınacak, ve insan kaynakları diyor ki şirkette yeterince olmadığı için Kürt, alevi ve bayan başvurulara öncelik verin...

Mesela niye "büyükada'da yapılan toplantıdan" bilerek bahsetmedigimi dusunuyorsunuz? illa "işime gelmedigi icin görmüyor" olmam mi lazim? Niye art niyet arıyorsunuz? Buyrun yazin, anlatin buyuk adada n'oldugunu, yorumlayin, sizin farkli fikirlerinizi ogrenelim.

Allah askina, tamamen iktidar kontrolundeki ana akim medyada cikan haberlerde kimse delil yok demiyor diye, delil var mi oldu simdi?

Evet, darbeyi ABD yapti dememissiniz, CIA parmagi var demissiniz. Yazdigim yazida "ABD yapti" gecen tum yerleri "CIA parmagi var" ile degistirin, yazdigim hersey hala gecerli.
    asla artniyet yamamaya çalışmıyorum. benim söylediklerim doğru diye bir iddiada da bulunmadım ben. diğer husus ise iktidar kontrolünde olan basını takip ettiğimi hatta onlar ne diyorsa benim de onu söylediğimi söyleyerek asıl siz karşı görüşe saygı duymuyorsunuz. oysaki kendinizi "Sadece hazır sunulan kolay bilgiye değil tüm kaynaklara ulaşmaya çalış, olayları önyargılı olmadan objektif değerlendirmeye gayret et, ortamdan etkilenmeyip bireysel fikir oluştur... En zoru da komplo teorilerine prim vermemek." sözleriyle belli bi noktaya koymuştunuz bilirkişi/akil insan rolünden çıkmanızı tavsiye ediyorum. her şeyi tarafsız bir bilim insanı gibi yorumladığınızı düşünmekten vazgeçmeniz lazım ki siz de yanlışa düşmeyesiniz. abd yapıyorsa kesin yanlıştır düşmancadır düşüncesinden sıyrılmanız lazım diyorsunuz ama x şahıs veya x basın kuruluşu diyorsa yanlıştır düşüncesine siz düşmüşsünüz. örnek verirken de yiğit bulut'u örnek veriyorsunuz yine kaçak dövüşüyorsunuz birisi ülkesini savununca aha yandaş medyayı takip ediyor deyip neden belli bi kalıba sokmaya çalıştığınızı da anlamıyor değilim bilesiniz. vee cnn hürriyet ve yeniçağa tamamen iktidar kontrolündeki ana akım medya dediniz ya neyse konumuz o değil. büyükada toplantısı hakkında sadece bilerek söylemiyorsunuz demedim. işinize gelen, evet işinize gelen kısımları kalın punto yapmanız da olmuyor kurtarmıyor. o kalın puntodan önce bişey daha demişim bakın ona dikkat çekin bakalım. "olaylarla ilgili tek taraflı haber kaynaklarından bilgi aldığınız fikri oluşuyor bende." çünküü büyükada toplantılarından hiç bahsetmiyorsunuz. bu konudan bilgi alamamış olabilirsiniz. buna hiçbir sözüm yok. fakat kendinizi tanımladığınız o cümlelere bakınca demekki tüm haber kaynaklarını takip etmediğiniz ya da taraflı kuruluşları takip ettiğiniz düşüncesi oluşuyor. böyle açıklama yapmak istemezdim anlaşılacağını düşünmüştüm.

Boşuna tartışıyorsunuz. Ben özet geçeyim sizlere. Bizimkiler dış politika falan yapmıyorlar. Dış politikayı iç politikaya argüman yapmışlar. Dışa ettikleri her laf aslında ülkenin geleceği için değil içeride oylarını artırmak için yaptıkları din, milliyet sömürüsünden başka bir şey değil.
    Zararı hepimize oluyor ama işe yarıyor mu şimdiye kadar yaradı. Bundan sonra da yarar mı derseniz bence bu zihniyetle yarar. İyi yerden yakaladılar bizi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:23 ----------

Alıntı twisten adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşuna tartışıyorsunuz. Ben özet geçeyim sizlere. Bizimkiler dış politika falan yapmıyorlar. Dış politikayı iç politikaya argüman yapmışlar. Dışa ettikleri her laf aslında ülkenin geleceği için değil içeride oylarını artırmak için yaptıkları din, milliyet sömürüsünden başka bir şey değil.
    Zararı hepimize oluyor ama işe yarıyor mu şimdiye kadar yaradı. Bundan sonra da yarar mı derseniz bence bu zihniyetle yarar. İyi yerden yakaladılar bizi...
    Ben böyle yazdım ama son referandumda gördük artık oy sayısı da çok bir şey ifade etmiyor. Mühürsüz oyları araya sokuyorlar ki eğer kaybederlerse sanki mühürsüz oy sahtekarlığını muhalefet yapmış gibi seçimi tekrarlatacaklar. Ama işte denge de gidince o mühürsüz oyları da saydırıp anayasayı hiçe saydılar...
    İktidar partisinin YSK' sıda bu mühürsüz oyları saydı...
    killingroad bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı twisten adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:23 ----------

Ben böyle yazdım ama son referandumda gördük artık oy sayısı da çok bir şey ifade etmiyor. Mühürsüz oyları araya sokuyorlar ki eğer kaybederlerse sanki mühürsüz oy sahtekarlığını muhalefet yapmış gibi seçimi tekrarlatacaklar. Ama işte denge de gidince o mühürsüz oyları da saydırıp anayasayı hiçe saydılar...
    İktidar partisinin YSK' sıda bu mühürsüz oyları saydı...
    tartıştığımız konu farklı. iktidar ciddi oy kaybettiğini görünce şimdi tekrar milliyetçiliği önplana alarak siyaset yapmaya girişti ve söylemlerini buna göre yapıyor şu an. bana hitap ediyor mu? şahsen bana hitap etmiyor. söylemlerinin defalarca değiştiğini çok kez gördük. nabza göre şerbet verme işini iyi yapıyor erdoğan. ama bu abd nin kuyruğuna bastığımız gerçeğini değiştirmiyor. tüm uygulamaları buna bağlı olarak gelişiyor. silah satmaması, vize uygulaması vs. ambargo uygulama söylemlerini de yakında servis edip aba altından sopa gösterecektir. e peki ne yapmalıyız? pes mi etmeli, mücadeleye devam mı etmeli? akıllıca strateji yapıp uygulamaya devam etmeliyiz bana göre. daha da ileri gidip türkiye'ye askeri müdahale seçeneğini konuşturacak kadar güçsüz duruma gelmemeliyiz. çünkü abd çıkarlarına aykırı davranıp üstüne bir de güçsüz duruma düşersek mutlaka bunu da konuşacaklar. TSK yı yıpratma çabaları bu yüzden. S400 gibi bir sistemin olması bu yüzden önemli. bu yüzden patriotları vermediler.

tartıştığımız konu farklı. iktidar ciddi oy kaybettiğini görünce şimdi tekrar milliyetçiliği önplana alarak siyaset yapmaya girişti ve söylemlerini buna göre yapıyor şu an. bana hitap ediyor mu? şahsen bana hitap etmiyor. söylemlerinin defalarca değiştiğini çok kez gördük. nabza göre şerbet verme işini iyi yapıyor erdoğan. ama bu abd nin kuyruğuna bastığımız gerçeğini değiştirmiyor. tüm uygulamaları buna bağlı olarak gelişiyor. silah satmaması, vize uygulaması vs. ambargo uygulama söylemlerini de yakında servis edip aba altından sopa gösterecektir. e peki ne yapmalıyız? pes mi etmeli, mücadeleye devam mı etmeli? akıllıca strateji yapıp uygulamaya devam etmeliyiz bana göre. daha da ileri gidip türkiye'ye askeri müdahale seçeneğini konuşturacak kadar güçsüz duruma gelmemeliyiz. çünkü abd çıkarlarına aykırı davranıp üstüne bir de güçsüz duruma düşersek mutlaka bunu da konuşacaklar. TSK yı yıpratma çabaları bu yüzden. S400 gibi bir sistemin olması bu yüzden önemli. bu yüzden patriotları vermediler.
    Biz mücadele mi ediyoruz? Yoksa kendin söylediğin milliyetçi politikaya malzeme bulmak için çıktığımız düşman avında kim gelse atar mı yapıyoruz?
    AB'ye atarlıyız, Rusya'ya da atarlıyız, ABD'ye de atarlıyız? Kimle müttefikiz biz? Kimseyle.
    Böyle mücadele olmaz, bu dik durmak falan değildir. Hiç yere kendini kandırma, yapılan şeylerin tek amacı içeride güçlü kalabilmek, mevcut durumu koruma adına gerekirse bir savaş çıkarabilmek için sürekli düşmanlık ve çatışma arayışı.

S400 gibi bir sistemin olmasının ne önemi varmış? Sen Rusya'yı arkadaş mı görüyorsun hayırdır? Hiç bir kaynak kodunu vermeyecek Rusya, ne yapacaksın sen o füzeyle? O kimi vur derse onu vuracaksın =) Kardeşim dün sen Rusya'nın uçağını düşürmedin mi? Dün Rusya düşman değil miydi? Şimdi onunla kanka olacaksan da geçen ay niye ABD'ye gittin? Daha dün kendi pilotunu vuracak kadar gözü dönmüş dengesiz birine %100 kontrolü ile S400 gibi kapasiteli bir füzeyi vereceğini mi düşünüyorsun Putin'in? Ya siz Putin'i Erdoğan/Davutoğlu falan mı sanıyorsunuz? (nolur burdan rus hayranlığı iması çıkar nolur)

Sıfır politika, sıfır diplomasi bilen adamların elinde iç politika maymunluğu için kullanılan bir oyuncak Türkiye Cumhuriyeti Dış Politikası.
    Bana çıkıp bir kişi bile anlatamaz bu adamların 5-10-20 yıl içerisindeki amaçlarının ne olduğunu ve buna yönelik ne adımlar atıldığını. Buyrun anlatın kardeşim varsa böyle bir plan. "bölgödö ötkön göç ölmök" diye hayal kurarsınız anca.. Türkiye 40 yıldır bu bölgenin en etkin gücüydü zaten İsrail ile birlikte.. Bu heriflerin sayesinde o da bitti.
    twisten ve hasmet bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz mücadele mi ediyoruz? Yoksa kendin söylediğin milliyetçi politikaya malzeme bulmak için çıktığımız düşman avında kim gelse atar mı yapıyoruz?
    AB'ye atarlıyız, Rusya'ya da atarlıyız, ABD'ye de atarlıyız? Kimle müttefikiz biz? Kimseyle.
    Böyle mücadele olmaz, bu dik durmak falan değildir. Hiç yere kendini kandırma, yapılan şeylerin tek amacı içeride güçlü kalabilmek, mevcut durumu koruma adına gerekirse bir savaş çıkarabilmek için sürekli düşmanlık ve çatışma arayışı.

S400 gibi bir sistemin olmasının ne önemi varmış? Sen Rusya'yı arkadaş mı görüyorsun hayırdır? Hiç bir kaynak kodunu vermeyecek Rusya, ne yapacaksın sen o füzeyle? O kimi vur derse onu vuracaksın =) Kardeşim dün sen Rusya'nın uçağını düşürmedin mi? Dün Rusya düşman değil miydi? Şimdi onunla kanka olacaksan da geçen ay niye ABD'ye gittin? Daha dün kendi pilotunu vuracak kadar gözü dönmüş dengesiz birine %100 kontrolü ile S400 gibi kapasiteli bir füzeyi vereceğini mi düşünüyorsun Putin'in? Ya siz Putin'i Erdoğan/Davutoğlu falan mı sanıyorsunuz? (nolur burdan rus hayranlığı iması çıkar nolur)

Sıfır politika, sıfır diplomasi bilen adamların elinde iç politika maymunluğu için kullanılan bir oyuncak Türkiye Cumhuriyeti Dış Politikası.
    Bana çıkıp bir kişi bile anlatamaz bu adamların 5-10-20 yıl içerisindeki amaçlarının ne olduğunu ve buna yönelik ne adımlar atıldığını. Buyrun anlatın kardeşim varsa böyle bir plan. "bölgödö ötkön göç ölmök" diye hayal kurarsınız anca.. Türkiye 40 yıldır bu bölgenin en etkin gücüydü zaten İsrail ile birlikte.. Bu heriflerin sayesinde o da bitti.
    bu herifler dediğin kişilerin yanlış yaptığını yanlış yolda olduğunu söylüyoruz zaten bana hitaben söylediğin şeylere anlam veremedim? tüm kontrol satıcı olan ülkede oluyorsa kimse kimseden hava savunma sistemi almaz o halde. lütfen saçmalamayın bu konuda. kodlarını vermiyorlar evet. bu başka bişey. S400 ün ne önemi varmış diyorsun

Güçlü olmak derken ??? Biz kurtuluş savaşını topyekün kazandık. Ama başımızda gerçek bir idealist, hem politik hem askeri alanda bir dahi, bir lider vardı. Dediğini yapardı. "geldikleri gibi giderler" dedi ve nihayetinde de geldikleri gibi .iktirip gittiler.
    Öyle önce mavi marmarayı yollayıp, destek olup sonra bana mı sordular giderlerken demek yada rus uçağını vurup, yine olsa yine yaparız diyip sonra fetö yapmış aaa demek gibi değil... Başımızda M. Kemal Atatürk olmasa biz kazanamazdık kurtuluş savaşını. Lider önemlidir.
    Liderin önemli olmasından daha da önemlisi lidere olan inançtır. Bu inancıda halka lider kendi aşılar. Ama halkın tutucu yanlarını, bağnazlığını, milliyetini, mezhebini konu ederek değil... Şimdi ülkenin yarısı kayıtsız inanıyor diğer yarısı aynı inancı beslemiyor. Bu da az önce sözünü ettiğim etnik, mezhepsel siyasetten ve geri dönüşlerden oluyor.
    Sizi bilmem ama ben karamsarım...

Bajaj Dominar 400
    Başlangıç için Motosiklet Modelleri
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)