Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Dolandırıldım Sahibinden.com dan

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar.Kendim üniversite öğrencisiyim

Dün gün içerisinde sahibinden.com'da bir İPHONE 6S 64 GB ilan'ı gördüm.Ürünü almak için satıcıyla iletişime geçtim.Zar zor kıt kanaat biriktigim 1800 tl yatırdım.telefonumu kargoya verdigini soyle bana ama bende kargo gittim adima kargo varmi dedim yok dediler

SEDAT HAKAN ERCE BANDIRMAMOBİLE

Bugün gün içerisinde aradım şahsı tamam kargoya veriyorum dedi bende şüphelendim.Başka bir telefondan aradım şahsı farklı kişi olarak oda duruyor abi dedi halbuki ben ücretini yatırdım ama halen öyle konuşuyordu elinde başka ürün olmamasına ragmen.Ve bu seferde başka bir şirkete ait hesap numarası vs iletti bana.Kendim ise akşama dogru aradım telefonu kapalı ve halende kapalı.

Şahıs erkek olmasına rağmen BAY İSMİ KULLANIYOR ( sahibinden .com'da ) sonra hesap kapatmis

Şahıs ilandaki ismini akşama dogru benim ismimle degiştirdi ( yani benim ismimle satış yapmaya başladı )
    Şahıs dükkanının adresini bana iletti ( ne derece dogru bilmiyorum )
    Yukardaki durumlara ait ekran görüntüsü kaydı mevcut
    Elimde parayı yatırdıgıma dair ASIL makbuz bulunmaktadır
    Dükkannin fotografi çekmis telefon numaralari ariyorum bakmiyor

Ben nasıl bir yol izleyecegim ?

1-) Ücretimi geri alabilirmiyim ? 1800 tl yatırdım
    2-) Şahıs hakkında nereye ve nasıl bir suç duyrusunda bulunabilirim. ?
    3-) Bankaya gidip durumu bildirmelimiyim ?
    3-) Birde sahibinden.com dan magaza acmis bu nasil oluyor anlamadim aslinda sahibinden.com u suçlamak gerekiyor
    3-) Sonra salibindeni aradim kayıt olurdum sonra bana geri mesaj attilar PAYLASİYORUM CEVAPİ

SAHİBİNDEN GELEN CEVAP

28.09.2017 tarihinde ilettiğiniz 3823011 numaralı talebiniz sonuçlandırılmıştır.

Değerli Kullanıcımız,
    İlettiğiniz kullanıcı ile ilgili gerekli çalışma yaparak kullanıcının sahibinden.com üyeliği sonlandırılmıştır.
    Herhangi bir yanlış anlaşılmaya sebep olmamak adına öncelikle kullanıcıyla iletişim kurmayı denemenizi öneririz. Sorunun devamı halinde size en yakın savcılığa giderek şikayette bulunabilirsiniz. Şikayetçi olmanız halinde kullanıcı hakkında sistemimizde bulunan tüm bilgiler, yetkililerin yazılı istekleri üzerine ilgili savcılığa iletilecektir.
    Saygılarımızla,
    Sahibinden.com

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Sahibinden de online ödeme sistemi yok. Anladığım kadarıyla adam hesap numarasını verdi sizde parayı yatırdınız ve telefonun gelmesini beklediniz

Gittigidiyor gibi online ödeme sistemi ve güveenli sitelerden niye almadınız ki? Sahibinden sadece tarafları buluşturur gittigidiyor ürün satar.

Geçmiş olsun tanımadığınız insanlara para göndermeyin. Savcılığa gidip suç duyurusunda bulunmanız lazım başka hiçbir yolunuz yok.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Bu çağda bu nasıl bir güven? Önce hesaba para gönderilip sonra malı kargolamak olmaz. En uygunu kapıda ödeme.

Sözüm meclisten dışarı bizim buralarda bi söz vardır. Sansürleyip yazayım. "baban eşşeği öptükten sonra anayın hayrını gör"

Yani artık iş işten geçmiş. Mahkeme vs parayı almak baya zor. Ha belki ceza alabilir ama bu adalet sisteminde onada pek inancım yok açıkcası.

Motosiklet forumuna bugün kayıt olup ilk mesajında telefon dolandırıcılığı sormanada anlam veremedim. Dolandırılmaktan utandığın için gerçek kullanıcı adınla bu konuyu açamadığını düşünüyorum.

Onla geçmiş olsun.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynı kişi burada bir yazarı daha dolandırmıştı. 3-4 ay once konusu açılmıştı. başlığı bulabilirsem ekleyecegim.

buldum:

www.motosiklet.net/forum/konu-disi/177109-dolandirildim-mi-acaba-sahibinden-com-telefon-alimi.html

işin kötü yanı, aynı kişi ikişer ay ara ile insanları sürekli tokatlıyor; buna ne malum site, ne de devlet müdahale etmiyor.

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Gerçekten yıl olmuş 2017 Hiç tanımadığınız bir insana nasıl güveniyorsunuz ?
    Ben telefoncudan bile alırken IMEI numarasını iki kere kontrol ediyorum.
    Ne diyeyim Geçmiş olsun.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    geçmiş olsun işte malesef insanoğlu acı çekmeden öğrenemiyor.

https://hizliresim.com/9D5N05 detaylar burada

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Savcılığa vericeksin kardeşim .

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ben geçen yan çanta bakıyordum sahibinden e kullanılmış olsun sonuç ta her zaman kullanmayacağım bi baktım ilan sakarya da hemen mesaj attım adam parayı yolla getireyim dedi bende yok dedim adresi ver be gelip alırım dedim
    neyse eleman adres istedi ben konum attım çantaları getirdi çayı içtik alışveriş i yaptık sen sağ ben selamet
    para konusunda babamın oğluna güvenmem
    bursalıali ve DARKSTAR54 bunu beğendiler.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı kişi burada bir yazarı daha dolandırmıştı. 3-4 ay once konusu açılmıştı. başlığı bulabilirsem ekleyecegim.

buldum:

www.motosiklet.net/forum/konu-disi/177109-dolandirildim-mi-acaba-sahibinden-com-telefon-alimi.html

işin kötü yanı, aynı kişi ikişer ay ara ile insanları sürekli tokatlıyor; buna ne malum site, ne de devlet müdahale etmiyor.
    aynı konudan devam etseydiniz donanimhaberden de bana ulaşanlar oldu, ilginç bir şekilde sahibinden.com bandırmamobile dedikleri dükkanı kapatamıyor, adamlar açıyorlar çarpıyorlar kapatıyorlar tekrar açıyorlar vs vs ...

savcıya adresi telefonu tc kimlik vs verildi ama hiçbir işe yaramıyor, ilgilenmiyorlar, tc belli olduğu için aldığı hatlar bulunuyor, oradan yazışabiliyorsunuz, heralde adama bir şey yapsak devreye savcılık girecek
    Adalet bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı konudan devam etseydiniz donanimhaberden de bana ulaşanlar oldu, ilginç bir şekilde sahibinden.com bandırmamobile dedikleri dükkanı kapatamıyor, adamlar açıyorlar çarpıyorlar kapatıyorlar tekrar açıyorlar vs vs ...

savcıya adresi telefonu tc kimlik vs verildi ama hiçbir işe yaramıyor, ilgilenmiyorlar, tc belli olduğu için aldığı hatlar bulunuyor, oradan yazışabiliyorsunuz, heralde adama bir şey yapsak devreye savcılık girecek
    kimbilir bizim bilmediğimiz daha ne vakalar oldu! aynı şahıs, aynı yer, aynı yöntem. pes doğrusu!

geçmiş olsun dostum yapabileceğin çok fazla bişey yok çünkü asılsız kalıcaktır daha doğrusu ülkede sistem yok seni koricak birşey yok uğraşıcaksın %3-5 bir ihtimalle kazanıcaksın ve uğraştığın elinde kalıcak

tüketici haklarına başvurucaksın elindeki herşey ile
    karakoldan şikayetci olucaksın oradan mahkemeye taşicaklar
    birde adama başka bir telefondan kısa mesaj göndericeksin "avukata veriyorum bütün kayıtlarla birlikte avukatının ücretinide onun ödiceğini söyleyecek bir kısa mesaj atarsın" ve sonrasında da başka biri başka bir telefonla arayıp avukat gibi konuşucak falan filan

ama işte bunları yapmanın emek karşılığıda zaten bu meblanın yarısı kadar :D
    bunu yazmanında bile bir emeği var :=)

İstanbul silivri kavakli cumhuriyet mahallesinde yasayan varmi can arkadaslarim

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Elden alman gerekiyordu ..

osiosborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Parayı gönderirken açıklama bölümüne telefon için ödeme şeklinde not düştüysen savcılığa gidip dava edebilirsin, paranı da alırsan dolandırıcılıktan içeri atarlar.

Bizim arkadaş geçen hafta kiralık ev için kaparo gönderdi. Garanti bankası cep telefonu numarasına, IBAN yok yani, hiçbir şey yapamıyor.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Adam olayı iş haline getirmiş , siyasete girer yakında ...

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Mahkeme filan boşuna uğraşma.Paran gitti.Bize de başka bi yoldan ucuz bi araba şekliyle dolandırıldık.Adamların TC kimlik numaralarına kadar vardı elimizde.1 sene oldu daha bekliyoruz.Acı bi ders olsun sana.

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    Sahibinden de online alışverişleri yalnızca GET (güvenli e ticaret) ilanlarindan yapın onun dışında kimseye mali görmeden kapora bile vermeyin. GET olan ilanlarda parayı önce ödersiniz sahibinden in havuzunda kalır satıcı size kargoyu yollar eğer bı kelek yoksa üründe siz satışı onayladiktan sonra havuzdaki para satıcıya gönderilir..

Bu islemler dışında yaptığınız hiç bir alışveriş güvenli değildir para mara göndermeyin kimseye..

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Baştan söylemek gerek iş çetrefilli.

Parayı banka hesabına ya da iban nosuna yollamışsın. Bankalar hesap sahibinin kimlik numarasını, adresini yasal olarak tespit ediyorlar zaten, ayrıca nüfus müdürlüğünde bu şahsın adresi mevcuttur. Parayı alan kişiyi bulmak kolay yani...Fakat bu saate kadar yemiştir bile çekip. ..

Yani bankadan parani alamazsın muhtemelen..Şu önemli, ulaşılacak hesap sahibi o kişinin kendisi olmadığını, para yatırma için birinin rica ettiğini falan söyleyecektir. .Yersen..Açıklama alanına telefon karşılığı ya da bedeli yazdıysan daha kolaydır borç alacak ilişkisi açısından yoksa o iş zor..

Sabah ilk işin savcılığa gitmek olsun.Elindeki ekran görüntülerini, para yatırdığın hesap nosunu, telefon numaralarını ver savcılığa. .Geriye senin açından yapacak bişey kalmıyor. .

Ayrıca dusunuyorum da şimdi, mesela ben dilenciye para verirken bile ne kadar gerçek, kolpa olduğunu, günlük kazancını, işini yapış şeklini!, ne kadar para vereceğimi, onun birikimini, yemeğe mi, içkiye mi yatıracağıni falan hesaplayan biriyim karşımdakinin o esnada işini yaparken, hop diye böyle birine alisveris icin para yollama konularını görünce insan şaşırıyor gerçekten.Umarim parani alırsın.

Geçmiş olsun..
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF150/PCX125/Kawasaki ER6F
    Bak kardeşim bu sana yaşılan nitelikli dolandırıcıktır ve cezası 8 yıl hapistir,ben olsam savcılığa gider şikayet ederdim. Süreç belki bir yıl sürer ama Eninde sonunda o adam o cezayı alır bilesin. Bak evine tebligat gitsin sana o paranın kaç mislisini teklif edecek o zaman görürsün. Bu sözlerimi bilerek ve tecrübe ederek yazıyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)