Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Dolandırıldım Sahibinden.com dan

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Ben nisan ayında pulsarı satarken adam 1000 tl kapora verdi 20 gün satma dedi acil ödemem var halledip alacağım dedi , eşiyle gelip bakmıştı motoruma güvendim. Dedim kaporaya gerek yok acil satmayada ihtiyacım var ama kesinsiniz madem dedim , ilanı askıya aldım 7 8 gün sonra adam aradı kardeşim herşey tamam yarın noterde buluşalım dedi uygunsa , tamam dedim gittik yaptık. Adam almasa olan bana olmuştu aciliyetim vardı ama kaporasını dahi kabul etmedim belki ben kaza yaparım , belki motorum çalınır ne bileyim emanetin canı az olur. Geçen günde r25'i alırken noterde sıkıntı çıktı işe gelmem lazımdı gecikiyoduk, çocuk dedi abi sen motoru al git kalsın sende yarın tekrar görüşüp satış yaparız dedi. Dedim kardeşim iyimisin öyle şey mi olur diye. Sigortası yoktu , sigortasını ben yaptırdım satış aldık sonra iptal ettik tekrar , kısacası yüzyüze görüşün o güveni birbirinizde sağladınız mı gerisi hep hallolur ama yok bizde söz senettir felan hikaye en azından ulabilceğiniz yerleri tercih edin. At izinin it izine karıştığı dönemde telefonda 2 dakika konuştuğunuz kişiye 1800tl gönderilmez unutmayın herkes biz değil

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Savcılık, polis, mahkeme İki yıl uğraşacaksın.
    İki örnek vereyim,
    -birinde lokantada masada unutlan telefonu 1 dk sonra herifler çalıp gidiyor, araç plakasından tespit ediliyorlar, 3 yıl sonra mahkeme sonucu: bilmem kaç ay cezaya çarptırılmasına, onu da para cezasına çevirilmesine, maddi durumu uygun olmadığı için 5 yıl denetimli serbestlik. Madur, üstüne soğuk su içti.
    -Bisikleti kamera önünden çalıyorlar, hırsız yakalanıyor, diyor ki: acele hastaneye gitmem lazımdı mecburen aldım. Bisikletin üstüne soğuk su iç.
    Sen eğer para transferinde "... IMEI telefon için" diye açıklama yazmadıysan hiç uğraşma sen de soğuk su iç. Dolandırıcı, "bana borcu vardı, onu ödedi" demesi yeterli.

Bu arada, mahkeme evrakları sayesinde bu şerefsizlere senin bütün bilgilerin gidiyor, o da işin fişleme kısmı.
    112ciyiz

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Savcılık, polis, mahkeme İki yıl uğraşacaksın.
    İki örnek vereyim,
    -birinde lokantada masada unutlan telefonu 1 dk sonra herifler çalıp gidiyor, araç plakasından tespit ediliyorlar, 3 yıl sonra mahkeme sonucu: bilmem kaç ay cezaya çarptırılmasına, onu da para cezasına çevirilmesine, maddi durumu uygun olmadığı için 5 yıl denetimli serbestlik. Madur, üstüne soğuk su içti.
    -Bisikleti kamera önünden çalıyorlar, hırsız yakalanıyor, diyor ki: acele hastaneye gitmem lazımdı mecburen aldım. Bisikletin üstüne soğuk su iç.
    Sen eğer para transferinde "... IMEI telefon için" diye açıklama yazmadıysan hiç uğraşma sen de soğuk su iç. Dolandırıcı, "bana borcu vardı, onu ödedi" demesi yeterli.

Bu arada, mahkeme evrakları sayesinde bu şerefsizlere senin bütün bilgilerin gidiyor, o da işin fişleme kısmı.
    Eee sistem iyiymiş işte ne güzel. Tam bir hukuk devletiyiz (: Mahkeme salonunun ortasına ring kurup "haydi dalın birbirinize, kazanan herşeyi alır" demediklerine dua etmek lazım bence (:

Sadece adresinizi adamlara veriyorlarmış. Ya kendini dolandırtmak da suç sayılsaydı ve dolandırıcı da şikayetçi olup "Kendisini dolandırmam için beni tahrik etti hakim bey" deseydi? Dolandırılan arkadaş kesin ağır bir ceza yerdi bence. Olur mu olur.

Çok ileri hukuk devletlerinde olur böyle şeyler, takılmayın fazla...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı fkambay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahibinden de online alışverişleri yalnızca GET (güvenli e ticaret) ilanlarindan yapın onun dışında kimseye mali görmeden kapora bile vermeyin. GET olan ilanlarda parayı önce ödersiniz sahibinden in havuzunda kalır satıcı size kargoyu yollar eğer bı kelek yoksa üründe siz satışı onayladiktan sonra havuzdaki para satıcıya gönderilir..

Bu islemler dışında yaptığınız hiç bir alışveriş güvenli değildir para mara göndermeyin kimseye..
    Katılıyorum. GET'in tek avantajı, site GET üzerinden %9 (galiba) komisyon aldığından satıcı onu size yükleyebilir. Değeri yüksek bir mal alıyorsanız da güvenlik için o yüzdeyü yüklenmeyi kabul etmeyi düşünebilirsiniz.
    May the Force be with McLaren Mercedes

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Get komisyonu, birkac yildan beri bireysel satislar icin %12 oldu. Eskiden %5-8 arasi bir seydi sanirim. Felaket bir komisyon var yani, onlar da fiyata yansiyor tabi.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    http://www.motosiklet.net/forum/konu-disi/177109-dolandirildim-mi-acaba-sahibinden-com-telefon-alimi.html

nisan'da benimle beraber tespit edebildiğimiz kadarıyla 5-6 kişiyi topluca dolandırmıştı, ay olmuş kasım, halen devam ediyor ...

bizler farklı şehirlerden farklı savcılara dilekçe verdik, SONUÇ SIFIR ...

adamın adresi belli, annesinin adresi telefonu belli, karakol bana savcı dosya yollasın gidip bakayım diyor, savcılar ne yapıyor bilmiyoruz ...

adamın tc numarası belli, yeni telefon hatları alınca dolandırılanlar adama ulaşabiliyor ama savcılar ne yapıyor, bilmiyoruz ...

SONUÇ ŞU AN İÇİN KOCAMAN BİR SIFIR, SIFIRA SIFIR ELDE VAR SIFIR ...

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı konudan devam etseydiniz donanimhaberden de bana ulaşanlar oldu, ilginç bir şekilde sahibinden.com bandırmamobile dedikleri dükkanı kapatamıyor, adamlar açıyorlar çarpıyorlar kapatıyorlar tekrar açıyorlar vs vs ...

savcıya adresi telefonu tc kimlik vs verildi ama hiçbir işe yaramıyor, ilgilenmiyorlar, tc belli olduğu için aldığı hatlar bulunuyor, oradan yazışabiliyorsunuz, heralde adama bir şey yapsak devreye savcılık girecek
    BİMER'e şikayet edin arkadaşlar. O zaman çok güzel ilgileniyoRLAR.
    Ben gece 12:00'den sonra yapılan inşaat çalışmasını polise şikayet ettim ilgilenmediler.
    Çalışma gece 03:00'a kadar sürdü. Bimer'e şikayet ettim. Bir ay sonra karakoldan komiser aradı.
    Şikayeti alan memurun adını sordunuz mu dedi. İsmini almadım dedim. Hakkında soruşturma yapacaklardı.
    Çay içmeye falan çağırdı adam. Savcılığın ilgilenmediğini ve bu şahısların düzenli olarak dolandırıcılık yaptığını falan yazın.
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    bimere de yazdık, adalet bakanlığına iletildi dendi, sonuç yok, adam yıllardır herkesi dolandırıyor işte, kimse dokunmuyor ona, ilginç değil mi?

Motosikleti
    İlginç tabii. Ondan bu ülkenin ne hırsızı biter nede dolandırıcısı.
    Bimer başvurunuz daha işlemde demek ki. Sonuç olumlu yada olumsuz size dönüyorlar.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Yine mi aynı adam. Adam amma mala vurdu he. Ya kardeş alışveriş yapacağınız yeri google dan bi aratsanıza önce...

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Bende şu sahibinden.com'u bimere şikayet edeyim en iyisi.
    Kurumsal üyeliği iptal ettiğim halde iptal etmemişler telefonda onay alıyorlar ıslak imzada yok 8.500 borc çıkardı avukatları.

Benim gibi tonla mağdur var şikayetvar.com'da yardımcı olmuyorlar..

Motosikleti
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende şu sahibinden.com'u bimere şikayet edeyim en iyisi.
    Kurumsal üyeliği iptal ettiğim halde iptal etmemişler telefonda onay alıyorlar ıslak imzada yok 8.500 borc çıkardı avukatları.

Benim gibi tonla mağdur var şikayetvar.com'da yardımcı olmuyorlar..
    8500 TL ne borcu çıkarttılar?

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı Taner YILMAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8500 TL ne borcu çıkarttılar?
    Emlak için kurumsal üyelik. Önceden 1200 küsür verip senelik üyelik alıyorduk içinde promosyon doping veriyordu bir miktar. İlan sınırsız mesela ama doping sınırlı bitince satın alınıyordu. Bunlar gözü açtı işi ranta çevirdi senelik sistemi kaldırdılar. Garip bi sistem yaptılar tam aklımda değil şuan. Aylık 300 350 ödemesi oluyordu.
    Sözleşmeler sahibinden de telefondan onaylı oluyormuş öyle satın almıştım. İptal ettik son 150 filan borc çıkar sandık sonra bir bakmışız avukat ücreti dahil 8.500 şuan 9 olmuştur.
    Benim gibi olan çok insan var. Sözleşmeyi otomatik kendileri yenilemiş benim haberim yok ve sözleşme fes ettiğim için cezası falan filan.
    Sağlıklı bir bilgi kesinlikle alamadım daha. Çok saçma bir çalışma şekilleri var.
    Bakalım tüketici mahkemesi filan uğraşcaz.

Motosikleti
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emlak için kurumsal üyelik. Önceden 1200 küsür verip senelik üyelik alıyorduk içinde promosyon doping veriyordu bir miktar. İlan sınırsız mesela ama doping sınırlı bitince satın alınıyordu. Bunlar gözü açtı işi ranta çevirdi senelik sistemi kaldırdılar. Garip bi sistem yaptılar tam aklımda değil şuan. Aylık 300 350 ödemesi oluyordu.
    Sözleşmeler sahibinden de telefondan onaylı oluyormuş öyle satın almıştım. İptal ettik son 150 filan borc çıkar sandık sonra bir bakmışız avukat ücreti dahil 8.500 şuan 9 olmuştur.
    Benim gibi olan çok insan var. Sözleşmeyi otomatik kendileri yenilemiş benim haberim yok ve sözleşme fes ettiğim için cezası falan filan.
    Sağlıklı bir bilgi kesinlikle alamadım daha. Çok saçma bir çalışma şekilleri var.
    Bakalım tüketici mahkemesi filan uğraşcaz.
    Bunlarda kanundaki eksiklikleri kullanarak soygun yapıyorlar. Allah yardımcın olsun.
    Adaletin yavaş sağlandığı bir ülkede yaşıyoruz.
    Alonedark93 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)