Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

akıllı telefon muhabbeti bitirdi diyorlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bitirir tabi, insanlar sizi cıvık muhabbetlerinize katlanmak zorunda mı?

hayır sanki muhabbet edeceğiz de, kuantum fiziği mi konuşacağız? felsefe mi yapacağız? hayır. senin muhabbetin ancak;

memleket neresi?
    senin araba kaç model?
    kilometrede kaç kuruş yakıyor?
    çocuklar kaça gidiyor..

dan öte geçmiyor ki? seninle ben ne konuşayım?

en azından internete girer birkaç faydalı makale okurum, birkaç bilgi edinirim.
    fatih.met bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.M - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok mu yalnız kaldın. İlgilenmediler mi hiç seninle.
    aquarist4 bunu beğendi.

Greenut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

çok da iyi yazmıştım ama neden ti'ye alındı anlamadım.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    İliskilerin bi tarafına koydu desek yeridir

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    4 kişi bir cafede oturun, herkes telefona bıraksın kendini.
    Sorunun cevabı orda işte.

tamam işte ben de onu diyorum, saçmasapan muhabbet edeceğimize iki makale okuyalım, iki bilgi edinelim.

fakat bizim millet varsa yoksa face, instagram, twitter.. vakit öldürüyorlar.

boş icerikler içinde vakit geçiriyorlar.

kim nerde, ne yemiş, ne yapmış, kiminle sevişmiş. bomboş...

iki bilgi edinelim yok!!!!!
    fatih.met bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    kahvedeki insanlarla yapacağın muhabbet genelde bu kıvamda olur.
    bi seminere gidin, ya da üniversiteye gidin, bi öğretmenle, profesörle muhabbet edin.
    çok daha yararlı olacaktır.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    İnsanların birebir muhabbetini küçümsemişsin de telefonda internette şimdi ne yaptığının farkında mısın?

Bu açtığın konuda kendine veya kime ne değer kattın, şuan elindeki telefonla nasıl bir entellektüel konu açtın, telefonda 24 saat makale mi okuyorsun, forumda her girdiğinde kendini geliştirecek şeyler mi okuyorsun saygıdeğer Aristotales Bey.

Muhabbet, sohbet - boş konular burada da oluyor birebirde de. Çevrendeki insanlar doluysa yani kendilerini eğitmiş insanlar ise zaten yüzyüze sohbetlerin bu konulardan öteye gider. Arkadaşlarınla veya ailenle bilim, sanat, edebiyat veya teknoloji gibi konulardan da konuşabilirsin. Tavsiye ederim yani sıkılmazsın hem de telefondaki gibi şarj problemin de olmaz sosyalleşilir...
    bursalıali bunu beğendi.

ersinisdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FJR 1300 AE / Honda NSS Forza 300 Abs
    Birarada olduğunda sadece bilimsel bilgi felsefe vb. konularda konuşmak gerekmiyor. Karşılıklıj samimiyet duygu paylaşımı dert ortaklığı veya ortak bir konu yaratma ya da tecrübe paylaşmak gibi sonsuz muhabbet yapılabilir. Muhabbeti sadece bahsettiğin 3 - 4 konudan ibaret görmemek lazım. Karşındakini konuşturabilecek olan da sen olabilirsin veya kendini dinletebilecek... Tabiki boş ortamlarda konu kısır muhabbete gizliden kendi reklamını yapma veya fitne dedikodu fesat muhabbete döner. Ama en önemlisi kendimiz ilk adımı atan olmalıyız. Telefondan olsa bile.
    bursalıali bunu beğendi.

hardy1234 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkes akıllı telefonlarını yakıcak deseler hiç düşünmeden yakarım o eski arkadaşlarımla muhabbetimi çok özledim

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben şahsen bu görüşe katılmıyorum.

Önceden bir sohbet esnasında sıkılan veya dinlemek istemeyen sağına soluma bakardı. Şimdi telefonuna bakıyor. Arada temelde bir fark görmüyorum.

Şöyle de bir durum var ki; önceden bilim, siyaset veya dünya tarihi konuşan insanlar telefon çıktıktan sonra boş muhabbete başlamış gibi görmek de yanlış. Bahsettiğiniz kitle aynı şekilde "seviyeli" olarak belirttiğiniz bu sohbeti aynı şekilde akıllı telefonları üzerinden de devam ettirebiliyor.

Boş konuşacak adamı da uzay gemisine de koysanız çok bir şey farkedeceğini sanmıyorum.

@ersinisdj ye katılıyorum. Sohbette benim keyif aldığım şeylerin başında da sohbetin konusu gelmiyor.
    bursalıali bunu beğendi.

Sen dostlarınla buluştuğunda hep memleket neresi ? Km de kaç yakıyor muhabbetlerimi konuşuyorsun ?
    O da iyiymiş.
    bursalıali bunu beğendi.

Alıntı huseyin. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen dostlarınla buluştuğunda hep memleket neresi ? Km de kaç yakıyor muhabbetlerimi konuşuyorsun ?
    O da iyiymiş.
    yani, konu bir süre sonra nasıl oluyorsa arabanın kilometrede kaç kuruş yaktığına geliyor. nasıl oluyor ben de anlamış değilim.

karadelik gibi içine kendini çekiyor namussuz kuruş hesabı..

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 kişi bir cafede oturun, herkes telefona bıraksın kendini.
    Sorunun cevabı orda işte.
    Kaç kere telefonu elime aldığımı gordün lan yan yanayken ?
    Demek ki karşımızda lafı dinlenecek adam varsa telefona el uzatmıyormuşuz, ama karşımdaki gevsekse, vakti ziyan etmek yerine iki Enduro Motocross trick izlerim biseyler öğrenirim.

Dimi lan.
    bursalıali bunu beğendi.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizim arkadaş ortamında hele ki demleniyorsak telefonla kurcalayan olmaz da , olursa eğer dotunu kesip yerine maymun dötu takuyoruz .

Ortam da telefonla hasır neşir olmak terbiyesizliktir , muhabbet sarmiyor diye birşey yok sarmiyorsa kalk git . Olay budur

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaç kere telefonu elime aldığımı gordün lan yan yanayken ?
    Demek ki karşımızda lafı dinlenecek adam varsa telefona el uzatmıyormuşuz, ama karşımdaki gevsekse, vakti ziyan etmek yerine iki Enduro Motocross trick izlerim biseyler öğrenirim.

Dimi lan.
    Senin eşşek **** olsun kardo.
    Adam diye okunur alone diye şey pardon mud diye yazılır.
    MrMud ve yürekçe bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bitirir tabi, insanlar sizi cıvık muhabbetlerinize katlanmak zorunda mı?

hayır sanki muhabbet edeceğiz de, kuantum fiziği mi konuşacağız? felsefe mi yapacağız? hayır. senin muhabbetin ancak;

memleket neresi?
    senin araba kaç model?
    kilometrede kaç kuruş yakıyor?
    çocuklar kaça gidiyor..

dan öte geçmiyor ki? seninle ben ne konuşayım?

en azından internete girer birkaç faydalı makale okurum, birkaç bilgi edinirim.
    milleti boş ver sen, kendimden örnek vereyim;

iş yerinde yemek saati geliyor ve yemeğe gidiyoruz ve yemek yiyip çay ocağına gidiyoruz. orada bir oturma odası var ve işçiler orada çay içip sohbet ediyorlar ve bende çoğu gün oraya gidiyorum.

edilen sohbete göre bende katılıyorum yada sohbeti beğenmez isem telefonda asfalt 8 yada one more brick falan oynuyorum yada mt.net bakıyorum.

ama dediğin gibi saçma sapan sohbetler yapıyorlar, yani milletin hiç sıkıntısı yok her gün afedersiniz t...k muhabbeti yapıyorlar.

tamam gülmeye de ihtiyaç var fakat her gün olmaz ki, her gün her gün makara yapılırsa en son bende kızarım. "bir ...ten anladığınız yok deyip stress ile ayrıldım oradan sonra gittim bakkaldan soğuk çay çekirdek alıp keyfime baktım.

sıkıyor abi her gün saçma sohbetleri.

hele 2 yada 3 gün önce konuştukları şey beni deli etti; şantiye şefi arızalı biri ve genelde fırça atar işçilere. taşeron işçisi yada şantiye işçisi ayırt etmez.

ben bu adamdan daha bir gün fırça yemedim, daha doğrusu ben fırça işine karşıyım yani azar işitmiyorum zaten öyle bir şey olursa da işi bırakırım ki bu şu anda iş yerini sıkıntıya sokar bu yüzden bana fırça atacak biri yok. genelde zevkle kural ihlali yaparım ve şefleri kızdırırım ama yinede laf söylemezler, kibarca uyarıyorlar bende aa unuttum deyip geçiştiriyorum fatih nasıl biri diye sorsalar cevap hazır; "sıkı çalışır, dik kafalı, çalışma saatlerine uymaz, kendini bir şey zanneder, psikolojik manyak"

evet fırça mevzusuna döndüm, eşek kadar adam olduk ne o öyle gelip çocuk gibi azarlayacak? 34 yaşında adam utanmadan gülerek yediği fırçayı anlatıyor. ne yapsın tabi çoluk çocuk yapmış işinden olursa eve bakamaz falan filan.

görün bir insan kendini ne şekilde köle yapar. köle olmuş haberi yoktur fakat her gün saçma sapan sohbet yapmaktan geri kalmaz.

eşek olmayı baştan kabullenmiş ve semer vurduruyor kendine.

konumuz boş muhabbet yapan sıkıcı insanlar; dün bir tane arkadaşın telefonu arızalanmış ve tarafımca halledildi, o boş muhabbet yapan insanlar gibi olsaydım bende ne olurdu? dünkü arkadaş telefoncuya 50 lira bayılacaktı.

fatih çevresindeki insanlara iyiliği dokunan birisi ve keşke en kötü insan onun gibi olsa. kendimi övmüyorum sadece olanı söylüyorum, bana iyiliği dokunan insan çok nadir çünkü adamın kendine hayrı yok ki bana olsun.

bende @hokahey ile aynı düşüncedeyim, boş zamanlarımda bazen web aracılığı ile bilgiler edinmeyi severim.

son günlerde beni zehirli örümcek "eresus" sevgisi sardı. sağda solda bulsam eve alıp besleyeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:34 ----------

image 1

image 2

video 1

@fatih.met çok haklısın. bir müddet sonra aynı muhabbetler kabak tadı veriyor.

misal ben son 1 aydır internetten deli gibi "the beatles" okuyorum. love me do ile başlayan süreç ve müzik dünyasının yönünü değiştiren 4 adam.

nette müthiş bilgiler var. hele bir de İngilizce biliyorsan dadından yinmiyor.

çok iyi ya.

Motosikleti
    .
    Tam benlik konu.
    Işte benim bu sebeple arkadaşım yok.
    Ben bir kızla tanışayım bir kereden fazla görüşemiyorum.Sıkılıyorum.Boş sohbet.
    Benim ihtiyacım olan kaliteli muhabbet
    Siyaset,sanat,spor,bilim gibi.
    Yani konuştuğum arkadaş olduğum insan bana yeni birşeyler anlatmalı,öğretmeli.Bende ona anlatmalıyım.

Facebook,intagram bu sebeple açmadım.
    Sonu olmayan muhabbetler.
    Okul arkadaşlarım beni merak ettiklerini söylerler denk gelirsek.
    Ben arkadaşı çok iyi anlıyorum.
    Bende kızların kim ne yapmış,dedikodu,özel hayat hikayelerini dinlemeyi sevmem.Uzattıkça uzatırlar.Anlamsız.

Bu sebeple hiç arkadaşım yoktur.Tercih meselesi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)