Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çin Malı Grenajlar Hakkında Soru ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar Merhaba,

Ninja 250R motor sahibiyim geçirdiğim kaza sonucunda nerdeyse grenajların tamamında kırıklar ve çatlaklar oldu. Orjinal grenaj fiyatlarını biliyorsunuz ateş pahası önümde 2 alternatif var.1.si grenajlarda ki çatlak ya da kırıkları plastik tamiri yapabilen bir yer ile konuştum tamiri ve boyası yaklaşık 1600 TL denildi. 2. ise imitasyon bir grenaj seti almak ama imitasyonlarda oturmama zamanla renk solması vs. problemler çıktığı iletildi fiyat olarak da seti aşağı yukarı 1500-2000 tl. Daha önce çevresinde çin malı grenaj kullanan varsa bana bir yardımcı olabilir mi tavsiyede bulunabilir misiniz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    R3dBull - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Alıntı NinjaMehmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba,

Ninja 250R motor sahibiyim geçirdiğim kaza sonucunda nerdeyse grenajların tamamında kırıklar ve çatlaklar oldu. Orjinal grenaj fiyatlarını biliyorsunuz ateş pahası önümde 2 alternatif var.1.si grenajlarda ki çatlak ya da kırıkları plastik tamiri yapabilen bir yer ile konuştum tamiri ve boyası yaklaşık 1600 TL denildi. 2. ise imitasyon bir grenaj seti almak ama imitasyonlarda oturmama zamanla renk solması vs. problemler çıktığı iletildi fiyat olarak da seti aşağı yukarı 1500-2000 tl. Daha önce çevresinde çin malı grenaj kullanan varsa bana bir yardımcı olabilir mi tavsiyede bulunabilir misiniz ?
    600rr´da çin malı grenaj kullandık, tırnaklar kırıldı rengi soldu.Yüksek hızlarda yerinden çıkıyor oturtmaya çalışıyoruz, basmaya korkar olduk kırılıp arkadan gelene çarpacak diye.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet grenaj tamiri nasıl 1600 TL arkadaş ?

Lan hepi topu 4 avuç kadar parça var. Parça başı 80-100 TL olsa tamiri boyası vs 500 TL olmalı maksimum.

Şimdi yaz olduğu için kaportacıların elleri dolu, bekle biraz, kış gelince ver bir yere ucuza tamir macun boya yapar.

Ben senin yerinde olsam fiber tamir seti alırım, önce ufak tefek parçaları denerim, sonra kendim peyder peyi kırık yerleri yamarım, zımparalarım, macunlarım, boyarım. 1600 TL ne ? Tamamı el işçiliği bide.
    viper17 bunu beğendi.

Tırnak kırılma durumunu bir kaç kişiden daha duydum. Arada kaldım o kadar masraf edip de 1 ay sonra sağı solu dediğin gibi kırılırmı şüpheye düştük. Bir de bunların da kalitesi varmış çin malı olupda 1 kalite , 2 kalite imitasyon gibi. Anladığım kadarıyla kesinlikle tavsiye etmiyorsun teşekkür ederim cevabın için

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:46 ----------

Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet grenaj tamiri nasıl 1600 TL arkadaş ?

Lan hepi topu 4 avuç kadar parça var. Parça başı 80-100 TL olsa tamiri boyası vs 500 TL olmalı maksimum.

Şimdi yaz olduğu için kaportacıların elleri dolu, bekle biraz, kış gelince ver bir yere ucuza tamir macun boya yapar.

Ben senin yerinde olsam fiber tamir seti alırım, önce ufak tefek parçaları denerim, sonra kendim peyder peyi kırık yerleri yamarım, zımparalarım, macunlarım, boyarım. 1600 TL ne ? Tamamı el işçiliği bide.
    hiç sorma bana da çok masraflı geldi dediğin gibi kışı beklemek mantklı gibi . Fiber tamir setini bende düşünüyorum sürekli işime yarar. Teşekkürler

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    1600 ₺ Ucuk rakam.YZF 125 motorumu komple boyattim,ufagi tefegiyle 14 parca grenaj cikti.Sökme takma dahil 750 lira gibi bi rakam odemistim ve cok memnun kaldim.Ayni yerde 600f komple stickerlar dahil boyattik 900 ₺.

Atasehir palladium a cok yakin şeref usta,bu islemleri onda yaptirdim ve sadece motosiklet boyuyor.İnternette aratin forumlarda gorursunuz isminin gectigini zaten.Ben 2 motorumu komple boyattim memnun kaldim.Biraz uzun surede yapabilir ama tam yapar ozellikle 600f i oyle bir yapti ki,fabrikasyon olsa boyle olmaz dedim

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    oto sanayide motocolor hasan usta var. grenajları sıfır gibi çıkarıyor. ona da bi fiyat sor bence...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)