Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Aileye motor aldırma ACİL

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Öncelikle üyesi olmadan uzun süre forumu,bu konuda açılan mentionlar başta olmak üzere bir çok kez ziyaret ettiğimi söylemek isterim,bu konuyu tekrar acmamın sebebi benim ebeveynlerimle olan durumumun farklı olması.Benim siz tecrübeli motor sürücülerine soracak 3sorum var.Almak istediğim motor Cbr125 2015 model.Üniversiteyi evime 5km ötede kazandım,fakat iki farklı otobüse binmem gerekiyor. Okula gidip gelebilmek için.fakat ben dürüst bir kişiliğe sahibim 125cbr seçmemin sebebi az yakıyor olması,ss görünüşü,havası ayrı.Neyse sizi sıkmadan sorularıma geçiyorum.
    -Birkaç gün içinde A2 ye yazılıcam,Önceden hiç motor kullanmadım.Bir kerede alabilir miyim?
    -Ailemle bu konuda nasıl konuşabilirim.Ünideyim,geri ödemeli kredi kartımı babama versem,motorun parası çıkana kadar sende kalsın desem,sizce kabul edermi(bu yollardan geçtiğiniz için soruyorum)
    -Motora binme kaygısı Motora bindikten , öğrendikten sonra sona eriyormuş doğrumu? Yani motor tehlikedir,motor öldürür gibi halk arasında yaygınlaşmış safsatalardan sıyrılmamıza yardımcı olur mu motor hakimiyetine sahip olmak.Benim gibi yaşayan var mı en başta?

çok teşekkür ederim herşey için

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bisan Pasific 125
    Benim için pek bir sorun olmadı aslında. 17 yaşındaydım. Motor kullanmak istediğimi söyledim ikiletmeden kabul etti babam. 125cclik bir şey alırız demişti. 1 haftaya kalmadan ehliyet kursuna yazıldım. Belki de bana çok güvendiğindendir. Etrafta tehlikeli falan diyenlere de kafaya koyarsa elbet bir gün alır. Eskiden Türkler ata binerdi şimdi de motor işte özgürlük demişti.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Çok teşekkür ederim cevabınız için,babama ; yıllardır istiyordum,yaşımın gelmesini bekledim.Burs kartım senin olsun.bana 125cbr alır mısın, okula gidip gelirken kolaylık olur diyeceğim bugün.Bu arada çok istekliyim fakat tecrübem yok.A2 kursu bunun için yeterli olur mu? İzmir ağam şaham trafik yok tabii ama eğitimsiz sürücü gider direğede vurur.Bu eğitimi uygun fiyata verebilecek kurumlar biliyor musunuz? Yamaha ve Hondanın eğitimleri cep yakıyor.(nekadar faydalı olduğunu biliyorum fakat beni aşar)

Motosikleti
    Bisan Pasific 125
    22 yaşında birisiyim. Burada benden yaşça büyük birçok kimse var onların tavsiyeleri daha değerli olacaktır. Ancak babanızı en iyi siz tanıyorsunuz. Buradaki kimse sizin kadar iyi bilemez. Fikirden öteye gitmeyecektir. Babanıza samimi bir şekilde yalansız dolansız gerçekten olduğunuz gibi anlatırsanız en düzgün cevabı alacağınızı umuyorum.

Ehliyet kursu sınavı geçmek için yeterli olacaktır. Fakat iyi bir kurumdan alacağınız eğitimin yararı çok büyük olacaktır diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Teşekkür ederim sağ olun, aslında babam motora hayır demez,ehliyete b ye zaten şuanda gitmekteyim.Öğretmenler bu konuda gerikafalı değiller,fakat bu aralar ekonomik durum sıkışık,biraz toparlama gerekebilir. O sebeple geri ödemeli kredi kartımı kendisine vermeyi , karta her ay 450tl ücret yattığını, 1.5senede motoru çıkartacağını söylesem,acaba ne der bilemiyorum.Burada baba olan abilerimizde fikirlerini sunarlarsa çok mutlu olacağım gerçekten

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Ünivesiteye gidince işler değişir o para başka yerlere lazım olur acele etme. Motoru kyk kredisiyle aldın peki sen ne yiyip içeceksin harçlığı kimden alacaksın? Pederden. Az biraz bekle. Ben 3. Sınıfa geçtim bu sene. Yazın da extraya gidip paramı biriktirdim 3500 e temiz bi cbf aldım.

Ha aile boyutuna gelirsek de. Babam annem hayatta olmaz diyolardı bikaç ay önce. Babam dalga bile geçerdi eve sokmam motoru kırarım vs vs. Şimdi motor babamın şirketindeki garajında ve motor babamın üzerine. Sigortayı kendisi yaptırdı. Arada da binmeyi öğreniyo. O yüzden ikna işi biraz zor. Kendin alıp kapıya koyana kadar okey vermelerini bekleme. Az sabret kısacası.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Ben şuan hazırlıktayım,üni evin 5km ötesinde, evden 800 alıyorum zaten fix o , onunla idare ederim zaten motorda yakıtı kokluyor,tek sorun ikna.a2 yi elimden gelse b yi yarıda bırakıp alacağım

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    cbr ss görünüş hava huva bırak bunları al birtane sağlam tatlı bir scooter alt bagajına kitap ve kask mont eldiven dizlik koyarsın rahat yolculuk yapar etrafı seyrederek giderisin tirafikteki öküzlerin ne yapıcağı beli olmaz

Neden scooter kulanımı kolay koltuk altı bagajı var yetmese arkaya topcase de takarsın kilit vesayre alırsın mutavazi bir şekilde gider gelirsin efendi efendi sonra montu kask okulda nereye koyucam diye konu açmasın kışın yağmuru çamuru var soğuk günleri var scooter candır hava cıva görünüş bi yere kadar sonrası genel ihtiyaçları hisetirir
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Kız tavlarım diye CBR125 alma.Paranı boşa harcama o motora.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    De get bisiklet al 5 km yolun var.Çevreyi koru
    yürekçe, Ocanner35 ve osiosborn bunu beğendiler.

MotoRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -YOK-
    5km yol göze küçük geliyor tabi ama bisikletle yarım saatte gittim 5 kmyi

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:08 ----------

Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    De get bisiklet al 5 km yolun var.Çevreyi koru
    R25 alanlar coşuyo şu an zamanında 13.500 olan şimdi 23.400 nerdeyse 10 milyar zam yedi kârın dibine vurdun imammmmmm

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Öğrenciyken olmuyor o işler. Maddi durumun yerinde olsa neyse ama kıt kanaat harçlık biriktirmeyle yakıt ekonomisi düşünmekle motora binilmez. Binersin heves edersin hayatın motor olur derslerinden çakarsın. Okulu 2 yıl uzatırsın o zaman da babanla hepten bozuşursun.
    Üstelik senin için ihtiyaç değil. 5km ne ki? bisiklet ile bile gidersin sıfır masraf.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Üstad öncelikle kız tavlamak için Cbr alacaksak bırakalım gidelim çok haklısın,izmirde üni okuyoruz motor olmadan özgüvensiz olacaksak zaten bizde sıkıntı vardır.Ama ben motorun duruşunu seviyorum.Acayip yokuş var , kral bisikletçiyim diyenin kolaylıkla çıkabileceğini zannetmiyorum.Bugün annemle konuştum,almazlarsa dondurup öyle alacağım,artık 20yaşımıza geldik nekadar evdekilerin eline bakıyor olsakta, o motoru ihtiyacım olarak görüyorum.inanın aklımdanda çıkmıyor,iki tip insan var zaten. Motor alcam bi ara diye aydan aya aklına getirenler,bide o motor benim olacak diye çıldıranlar,scooterdan inanın nefret ediyorum,cbr istiyorum.Almazlarsa reste rest,iş bile buldum.Barda çalışıcam 1.6maaş 5ay sonra gider motorumu alırım

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Benimkiler hiç kabul etmedi.

Çok eskiden mobylette enduro almıştım babamdan gizli. Yakalayınca kürekle kırdı motoru.

İkna çalışmalarım yıllarca sürdü. 27 yaşındayım ikna edemedim. Bi gün gittim aldım. Ben motor aldım diye haber verdim.

Hala sürekli kızar. Ama artık birazda yaş büyüdüğünden fazla ses etmiyor.

Şehirlerarası yola çıkmama izin vermiyorlar hala. O konuyuda halledersem tamamdır.

Babadan babaya değişiyor bu durum. Bizimki motora çok karşı. Birde benim gençlikte nasıl araba sürdüğümü biliyor. Şimdi uslandım ama hala aklanamadım.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Ben motoru alacağım o konuda bi sıkıntı yok abi.bu işi iyi bilen birinden eğitim almalıyım önce,ekipmanları önceden tamamlamaya karar verdim.Yoksa para çıkıştırıp alırım diye diye ertelerim.Sanırım yeni bir sürücüye göre bilmem gereken üç önemli madde var.
    1-Ekipman
    2-Soğuk kanlılık
    3-yanına bir süre artçı almamak.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    aynen kucuk kardeşim,
    ekipman almalısın, öncelik bu, sonrasında küçük bir scooter almalısın bu şekilde ailen o küçük motoru gorunce
    çokta hızlı gitmiyor zaten hevesini alsın diyecektir,

Seninle aynı yasta yanımda çalışan genç bir arkadaş var, abla babama cbr 125 gosterdim, asla olmaz yarış motoru dedi, dedi
    yani aileler 125 lik motor nedir anlamıyor, gorsele bakıor ss modeli mi evet ozaman olmaz,

bi minik scooter al fiddle, pcx gibi..
    güven kazan sonra istedigini alırsın aynı zamanda bu aldıgın motor sana bir para açısından alt yapı yapacak,

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Abi söylediğin çok doğru aslında,scooter konusu.Ama şu yönden avantajlıyım babamın en yakın arkadaşlarından bir tanesi Cbf150 kullanıcısı. Motor olayında muhtemelen ona danışacaktır,adam 60yaşında altında yıllardır cbf150 var, muhtemelen honda cbr125 hakkında kötü görüşler paylaşmaz babamla o sebeple direk cbr konusu açma taraftarıyım

MotoRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -YOK-
    Abi değil abla olacak o awesomee bizden yaşça büyük (derken ben küçüğüm yanlış anlama abla) bir ablamız.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Okurken calisilmiyor mu?

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Motor tamam gibi üstad, ikna aşaması bitti sayılır.Zaten 1200tl para giriyor cebime , öğrenim kredisi ile ayda,yemeden içmeden kıssam.ailemle kalıyorum okurken. Motoru öyle bile alırım ki ikna oldular kredi çekip alırlar ben onlara öderim, öncelik a2 fakat son açtığım konuda anlattığım gibi bazı kaygılarım var , bunlardan kurtulmalıyım sanırım

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)