Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Aileye motor aldırma ACİL

Motovento
    REKLAM ALANI
    shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ailenle kalıp kredi mi alıyorsun
    zekeriyaimam bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Krediyi işe girince öderim,zaten üniden mezun olduktan 2sene sonrasına kadar güzel bi işe giremeyeceksek 5sene okumanın anlamı yok,bi tık daha iyi üni hayatım olsun diyerekten alıyorum krediyi. Hem iyi oldu bu durum, motoru alacak olmama sebep veren belkide budur

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Umutksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama ben motorun duruşunu seviyorum... artık 20yaşımıza geldik nekadar evdekilerin eline bakıyor olsakta, o motoru ihtiyacım olarak görüyorum... Almazlarsa reste rest,iş bile buldum.Barda çalışıcam 1.6maaş 5ay sonra gider motorumu alırım
    İhtiyacınız değil. Sadece canınız çok istiyor. Ve ille de bu isteğiniz olsun diye mantıksız ve bizzat kendinize zararlı olacak şeyler yapmaya hazırsınız. 5 sene sonra ödeyeceğiniz kredi almak gibi, ya da asıl işiniz olan öğrenciliği askıya almak gibi. 5km yol için İzmir'de belki küçük bir scooter mantıklı olabilir. Ama hayir, SS görünümlü makina istiyorsunuz, illa ki hem de.

Bence asıl problem, gerçekten de ihtiyacınız olmayan bir şeyi, içinde bulunduğunuz şartları aşırı zorlayacak derecede şiddetli istemenizde. Artık liseyi bitirmiş, üniversiteye gidecek, hayatın yükünün yarısını omuzlarında hissetmesi gereken sorumlu bir genç insan olarak, kendi isteklerinize gerçekçi yaklaşıp, daha makul kararlar vermeniz güzel olur. Her ne kadar canınızın istediği olmamış olacak olsa da, gerçekten güzel, doğru, ve başarılı bir karar vermiş olursunuz. İstekleriniz sizi değil, siz isteklerinizi kontrol etmiş olursunuz.

Şimdi bu kararı verecek yapıda ve karakterde olursanız, zaten yakın gelecekte de başarılı olur, hayatınızı kazanır, hangi motosikleti istiyorsaniz en güzelini alırsınız.
    zekeriyaimam, Ercument ve killingroad bunu beğendiler.

hangi unide hangi bölümü okuyorsun

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Katip çelebi üniversitesi iktisat ingilizce buda yapıyor bana 5 yıl, 5km gidiş geliş için 2otobüs değiştireceğime motor alırım daha iyi , scooter almayı düşünmüyorum bu düşüncemi kınabilirsiniz anlarım,belki doğru düşünüyorda olabilirsiniz.görmüş geçirmişsinizdir bu konuda.ama şuan istediğim motor cbr125 , deneyim göreceğim.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    1. Seni tanımıyoruz, bilemeyiz 1 seferde geçebilir misin geçemez misin.
    2. Babanı hiç tanımıyoruz, bunu sorduğunda gerek yok oğlum kartın sende kalsın al da diyebilir, seni eşek sudan gelinceye kadar dövebilir de. Bize bunu sorman çok garip, biz bu yollardan geçmiş olsak da ne seni, ne babanı ne de ilişkinizi bilmiyoruz. Bu konuda sana kimse yardımcı olamaz, akıl vereyim diyen kendine çalışan yöntemi anlatır sana bir faydası olup olmayacağı belli değil.
    3. Bu da seninle ilgili. Ben halen her binişimden önce bir tedirginlik yaşıyorum, her uzun yolumdan önce "ulan gitmese miydim" gibi cümleler bile geçiyor aklımda. Kullanırken korkmuyorum, bir kere korktum sadece, onda da çektim kenara mola verdim. (Ayı atladı kamyon çıktı vb durumlar harici düz yolda giderken gelen tedirginlikten bahsediyorum). Aklında bu soru ile sürmemeli insan, o yüzden kenara çektim.

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Tabiki çalışarak Alman mantıklı..
    Illa Rafet tr (yarış görünümlü) motor Alman gerekmiyor..
    Bütçe Japonlara yetmiyorsa zorlama en ucuz japon olmuş 9500 TL "Hintliler i arastir "Bajaj-Tvs-Hero"

Motosikleti
    NMAX 155
    http://cfmoto.com.tr/model/touring/150-nk Madem bu kadar istiyorsun fiyat sorunu var bunun 2.ellerine bakmanı tavsiye ederim veyahut Pulsar 150NS

Krediyi işe girince öderim,zaten üniden mezun olduktan 2sene sonrasına kadar güzel bi işe giremeyeceksek 5sene okumanın anlamı yok,bi tık daha iyi üni hayatım olsun diyerekten alıyorum krediyi. Hem iyi oldu bu durum, motoru alacak olmama sebep veren belkide budur
    şu cümleye bakarak ingilizce iktisat bu sene bitiren bir tanıdığım çift anadal yaptı bu sene diğer üniversitede bitecek iş olanağı yok o kredi senin önüne engel olarak çıkacak
    daha yaşın genç bazı şeyleri düşünmüyor olabilirsin
    bu dediklerimi 5 sene sonra anlayacaksın hele iş hayatına atıl

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Abi doğru söylüyorsun iş olanağı konusunda , herkes ünideyken işim hazır edebiyatı yapar fakat benim işim gerçekten hazır gibi görünüyor,para sorunum şöyle var.ocak ayında kyk 1700yatacak,o güne kadarda 1500biriktirirsem babamın karşısına her türlü çıkarım,adam öğretmen,en iyi arkadaşı honda cbf kullanıcısı,birlikte şehirlerarası gidip geldiler o motorda.motora ön yargılı değildir diye düşünüyorum.A2 alıcam dedim al istediğin zaman dedi.Motorda alıcam dedim.Macera peşinde koşma hepsi hallolur ben senin çalıştığını görürsem dedi,adama parayı gösterdiğimde istekli olduğumu anlayacaktır çünkü hiç para biriktirmedim hayatımda

Motosikleti
    SD 1290R
    Bu babalar ne cekiyor ogullardan? Babanin derdi ne, oglun derdi ne...

Filmlerde goruldugu aksine Amerika'da baba parasi yiyen universite ogrencisi cok degil. En az yarisi essek gibi calisiyo. Subway'de kasiyerini mi ararsin, kampuste otobus soforlugu yapani mi, gece garsonluk yapani mi, pizza dagitani mi... Kimisi 2-3 ayri iste calisiyor. Bi de tam yuk ders aliyorlar ustune... Universite parali oldugundan bi de onun icin borca giriyorlar.

Belki de ondan caliskan, basarili ve profesyonel oluyorlar is hayatinda...

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Söyledikleriniz cidden bana mantıklı gelmiyor abi,size saygım sonsuz.İki öğretmen cocuguyum,çalıştım özele gitmedim evimin dibinde üniversite kazandım.Hayalim başka ilde okumaktı,tutmasına rağmen isteklerimden vazgeçip izmiri yazdım.8bin tl ye motor alınmayacalsa ben kendim alırım

Söyledikleriniz cidden bana mantıklı gelmiyor abi,size saygım sonsuz.İki öğretmen cocuguyum,çalıştım özele gitmedim evimin dibinde üniversite kazandım.Hayalim başka ilde okumaktı,tutmasına rağmen isteklerimden vazgeçip izmiri yazdım.8bin tl ye motor alınmayacalsa ben kendim alırım
    benim babam asgari ücret+mesai çalışan biri
    babama bana motosiklet al demedim yazları çalışarak paramı biriktirdim babama verdim motosiklet almak istiyorum dedim beni destekledi ehliyet ardından motosiklet aldım
    üniversite için dışarı bir ile gidecektim fakat ülkemizde ne okusam da meslek sahibi olurum diplomalı işçi olmaktansa bunları düşündüm
    2 tane üniversite düşüncem vardı ikiside tutuyordu ben ailemin yanında kalıp fazla yük olmak istemedim manisa hemşirelik yazdım
    şuan sorunsuz üniversitede son yılım ve ortalamamı yüksek tutarak yüksek lisans akademisyen yolumu kapatmak istemedim
    bu sene 2. üniversiteyi açıktan okuyorum ileride işime yarayacak bölüm
    bu devirde sürekli kendimi ilerletmem gerek öyle 5 sene üni okuyayım işim hazır demekle olmuyor
    bunları niye yazdım diye sorarsan biraz kendini düşün bakalım

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Usta tamamda baba tarafından 3-4mali müşavir,ana tarafından lg,nestle gibi firmalarda üst düzey yönetici akrabalar var.çoğuyla şimdi konuştuk.hatta kendileri duyunca bile arayıp söylediler,hiç bişey garanti değil tabikide.ama bana söyledikleri üniversitem bitene kadar ingilizce+ orta seviye ikinci dil.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İhtiyacınız değil. Sadece canınız çok istiyor. Ve ille de bu isteğiniz olsun diye mantıksız ve bizzat kendinize zararlı olacak şeyler yapmaya hazırsınız. 5 sene sonra ödeyeceğiniz kredi almak gibi, ya da asıl işiniz olan öğrenciliği askıya almak gibi. 5km yol için İzmir'de belki küçük bir scooter mantıklı olabilir. Ama hayir, SS görünümlü makina istiyorsunuz, illa ki hem de.

Bence asıl problem, gerçekten de ihtiyacınız olmayan bir şeyi, içinde bulunduğunuz şartları aşırı zorlayacak derecede şiddetli istemenizde. Artık liseyi bitirmiş, üniversiteye gidecek, hayatın yükünün yarısını omuzlarında hissetmesi gereken sorumlu bir genç insan olarak, kendi isteklerinize gerçekçi yaklaşıp, daha makul kararlar vermeniz güzel olur. Her ne kadar canınızın istediği olmamış olacak olsa da, gerçekten güzel, doğru, ve başarılı bir karar vermiş olursunuz. İstekleriniz sizi değil, siz isteklerinizi kontrol etmiş olursunuz.

Şimdi bu kararı verecek yapıda ve karakterde olursanız, zaten yakın gelecekte de başarılı olur, hayatınızı kazanır, hangi motosikleti istiyorsaniz en güzelini alırsınız.
    Bu mesajiniz bana ergenlik cagimi atlattiran mesajdir.Motorda aceleci davranmadan kendi ehliyet kurs ucretini odememi saglayan mesajdir,Kendi param ile kendi girdigim borc ile alabilsigim en iyi ekipmanlari almama sebep olan ve mukemmeliyetciligi bir kenara birakmayi ogrenmemi saglayip,beni bilinclendiren bir mesajdir.Iste bu forumun ne kadar yararli oldugunu gosteren bir ornek,sagolun var olun

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:12 ----------

Bu mesajiniz bana ergenlik cagimi atlattiran mesajdir.Motorda aceleci davranmadan kendi ehliyet kurs ucretini odememi saglayan mesajdir,Kendi param ile kendi girdigim borc ile alabilsigim en iyi ekipmanlari almama sebep olan ve mukemmeliyetciligi bir kenara birakmayi ogrenmemi saglayip,beni bilinclendiren bir mesajdir.Iste bu forumun ne kadar yararli oldugunu gosteren bir ornek,sagolun var olun
    en onemliside ailemi uzmeden sadece; baba ben motorsiklet kullanmak istiyorum,durumlar musait olursa,ehliyeti ve universitedeki dersleri halledince almayi dusunur musun? diye sormamda da rolunuz buyuktur,ve tatli dilin oneminide verilen olumlu yanittan anlamis olduk

Motosikleti
    SD 1290R
    Rica ederim. Benimkisi laf söylemek, ondan kolay şey yok. Zor olan tavsiyeyi kabullenip işleyişe dökmekte...

Benim de babayım. Tehlikeli şey motor. Bizim ufaklık büyüyüp "baba bi tur atayım senin motorla" diyeceğini anladığım gün gider evden SDR, gelir bi tane Grom, veya düşük güçlü Zero. Tehlikeli şey motosiklet. Bugün sahip olduğum motosiklete 20 yaşında sahip olsaydım bu satırları yazamıyor olurdum muhtemelen...

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim. Benimkisi laf söylemek, ondan kolay şey yok. Zor olan tavsiyeyi kabullenip işleyişe dökmekte...
    Tekrardan tesekkurler abi

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Konu çok acilmiş

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Alıntı cem_fb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu çok acilmiş
    anlayamadim üstad

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)