Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

aşırı derecede led ışık takan kamyonlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu konu kafamdaydi, yazacaktim, az once e.karademir'in yazısını okurken aklıma geldi.

yollarda aşırı derecede led ışık takan kamyonlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

geçen Kırşehir'de geceyarısı gördüm bir tane, ön kafa komple led ışık ile donatılmış. yıkılıyor fakat karşıdan gelenin gözünü alıyor.

yaşadığım yerde bir oto kurtarma kamyoneti arkasına 33362 tane kırmızı led ışık taktırmış. yolda dev bir kırmızı ışık küresi görünüyor. yanına yaklaşınca kamyonet olduğu ancak farkediliyor. yuh dedim ya.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    göz almadığı sürece şıkır şıkır kamyonlar bana güzel geliyor.tabi ki bunu uygun ışıklar ile yaparsa.yeri geliyor motosikletin tek zenonu bile gözümü alabiliyor. keşke bir kaç şikayet üzerine komple ceza yazacaklarına bir standardı olsa ona göre taksa ışığını meraklısı.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Bunlar elektrigi kacak mi kullaniyor?
    Lambasi, klimasi vs derken dunyanin elektrigini yakiyordur.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlar elektrigi kacak mi kullaniyor?
    Lambasi, klimasi vs derken dunyanin elektrigini yakiyordur.
    Kesin ip var.
    yürekçe bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Spacy 110
    2918 s. Karayolları Trafik Kanunu'nun 63. maddesi umarım sorunuza cevap olur.

MADDE 63- Karayolunda trafiğe çıkan bütün araçların, nicelik ve nitelikleri yönetmelikte belirtilen şartlara uygun ışık donanımı bulundurmaları zorunludur.Kanun ve yönetmelikte belirtilmeyen lambalar trafik zabıtasınca söktürülür. Bu madde hükmüne uymayan sürücüler para cezası ile cezalandırılırlar.

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu onlardan daha iyi...
    yürekçe ve crxforever bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    yürekçe bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Şu tır istediğini takabilir :D

Mitoqondri bunu beğendi.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aşırı derecede abartmadan yapılan her ışıklandırma aracı güzelleştiriyor. Farklılık katıyor. Bunun yanında da gece görünürlüğünü arttırıyor. Madem böyle bir konu var. Bu da benim aracımın görüntüsü. Burada bulunsun.

Lucas, jimi_hendrix, yürekçe ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aşırı derecede abartmadan yapılan her ışıklandırma aracı güzelleştiriyor. Farklılık katıyor. Bunun yanında da gece görünürlüğünü arttırıyor. Madem böyle bir konu var. Bu da benim aracımın görüntüsü. Burada bulunsun.

https://i.hizliresim.com/PryRA8.jpg
    Nazım Zeki Uysal Youtube kanalınız vardı dimi sizin takip ediyordum denk geldikçe
    Mitoqondri bunu beğendi.
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Aynen nazimi bende takip ediyorum. Tır vloglari hosuma gidiyor bir sen iki aydin bahar
    Mitoqondri bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Bence çok hoş duruyor, öylelerine korna çalarak selam veriyorum karşılık bile veriyorlar
    Mitoqondri bunu beğendi.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen nazimi bende takip ediyorum. Tır vloglari hosuma gidiyor bir sen iki aydin bahar
    Eyvallah. Aydın abi de iyi bu işte. Sağolsun onunlada irtibattayız. Neyse bayramın 3. günüde video var. Söyleyeyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:03 ----------

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nazım Zeki Uysal Youtube kanalınız vardı dimi sizin takip ediyordum denk geldikçe
    Teşekkür ederim sağolasın. Elimizden geldiğince içerik üretiyoruz Youtube'a.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:04 ----------

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence çok hoş duruyor, öylelerine korna çalarak selam veriyorum karşılık bile veriyorlar
    Selam olayı bir tırcılarda birde motorcularda var zaten. Genellikle motorlarada selam veriyorum. Bazen geri dönüş oluyor.
    yürekçe, Lucas ve crxforever bunu beğendiler.
    Hayallerime Sürüyorum.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    konuyu okuduğum gibi aklıma digimonlar geldi, çocukken izlerdim "wargreymon" vardı ve bunun özel bir kuvveti vardı "kırmızı alevtopu"

videosunu koyayım hatta; wargreymon vs blackwargreymon

"wargreymon" iyi taraftaydı ve "blackwargreymon" ise 100 tane karakuleden yapılmış ve wargreymondan daha güçlü ve kötü taraftaydı. sonradan iyi tarafa geçti ve "wargreymon" ile arkadaş oldular gerçi.

hatta "blackwargreymon"un ölüm sahnesi var onuda paylaşayım, "wargreymon"da dahil herkes üzülmüştü. çocukken ağlamıştım bu bölümde.

blackwargreymon ölüm sahnesi

yolda giden ateş topu deyince aklıma bunlar geldi.

edit: şu afsane "skullgreymon"uda paylaşmadan edemeyeceğim; skullgreymon buda kötü tarafta.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Kamyona ne hacet, endurocu abiler var birde 500 tane isik mi led mi zenon mu takmis...
    1.koprude sagdan gidiyorum zaten araba ile yan bariyer arasi minnacik arkadan o isikla mahvetti beni.. motorcu bide kufur ettim hay senin dedim motoruna bir sana 2 yok bole bisi..

R3dBull - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyu okuduğum gibi aklıma digimonlar geldi, çocukken izlerdim "wargreymon" vardı ve bunun özel bir kuvveti vardı "kırmızı alevtopu"

videosunu koyayım hatta; wargreymon vs blackwargreymon

"wargreymon" iyi taraftaydı ve "blackwargreymon" ise 100 tane karakuleden yapılmış ve wargreymondan daha güçlü ve kötü taraftaydı. sonradan iyi tarafa geçti ve "wargreymon" ile arkadaş oldular gerçi.

hatta "blackwargreymon"un ölüm sahnesi var onuda paylaşayım, "wargreymon"da dahil herkes üzülmüştü. çocukken ağlamıştım bu bölümde.

blackwargreymon ölüm sahnesi

yolda giden ateş topu deyince aklıma bunlar geldi.

edit: şu afsane "skullgreymon"uda paylaşmadan edemeyeceğim; skullgreymon buda kötü tarafta.
    Abi Allah aşkına ne diyorsun ya yorumlarindan beynim yandı
    yürekçe ve Mertcan39 bunu beğendiler.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Zevk meselesi.

Benim kamyonda 108 tane lamba yanıyor normal zamanda. 11 tanede uzuna bağlı far var. Karşıdan uzunla gelenlere onları açıyorum. Normal zamanda açık değil farlar. Yada arkamdan uzun yakıp gelen önüme geçtiğinde yakıyorum. Cezalandırma yöntemi yani.

Diğer lambalarda gizli düğme var. Polisi görünce kapatıyorum. Geçen dalgınlıktan kapatamadım durdurdu çevirmede polis. 500 liraya yakın cezası varmış. Ufak bişeyden yaz diye rica ettim emniyet kemerinden yazdı 90 lira.

Ha sökermiyim? Sökmem tabi. Akşam işi bitirince lambaları yakar bi izlerim keyfim yerine gelir. Düğmeli eksozu açarım bir iki aragazı veririm iyice neşelenirim.

Aküye bi zararı olmaz bunların. Led lamba fazla yakmaz zaten. Birde araba çalışıyor olduğu için ürettiği tükettiğinden fazla olduğu sürece sorun yok. Ama normal sarı ampüllü olsa bu kadar lambayı tesisat kaldırmaz. Ayrıca röle takılı. Yani koldan gelen elektirik ile yanmıyor. Yoksa kolu bozar.

Birde video atayım bari. Benim küheylanda bu işte.

Kornada vapur kornası diye geçiyor. Biraz yüksek sesli.

hayat2teker, crxforever ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Özellikle beyaz renk çok göz alıyor. Ön kafaya takılan ışıkların wattı düşük olursa rahatsız etmez ama yüksek wattlı olunca karşıdaki resmen kör oluyor

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı Mitoqondri adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://i.hizliresim.com/PryRA8.jpg
    Allah kaza bela vermesin.tam kararında bir ışıklandırma olmuş .
    Mitoqondri bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı R3dBull adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi Allah aşkına ne diyorsun ya yorumlarindan beynim yandı
    Ahaha gece gece güldürdün beni ya.
    Al benden de o kadar.
    Kafam kaçtı yorumu okuyunca.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:42 ----------

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zevk meselesi.

Benim kamyonda 108 tane lamba yanıyor normal zamanda. 11 tanede uzuna bağlı far var. Karşıdan uzunla gelenlere onları açıyorum. Normal zamanda açık değil farlar. Yada arkamdan uzun yakıp gelen önüme geçtiğinde yakıyorum. Cezalandırma yöntemi yani.

Diğer lambalarda gizli düğme var. Polisi görünce kapatıyorum. Geçen dalgınlıktan kapatamadım durdurdu çevirmede polis. 500 liraya yakın cezası varmış. Ufak bişeyden yaz diye rica ettim emniyet kemerinden yazdı 90 lira.

Ha sökermiyim? Sökmem tabi. Akşam işi bitirince lambaları yakar bi izlerim keyfim yerine gelir. Düğmeli eksozu açarım bir iki aragazı veririm iyice neşelenirim.

Aküye bi zararı olmaz bunların. Led lamba fazla yakmaz zaten. Birde araba çalışıyor olduğu için ürettiği tükettiğinden fazla olduğu sürece sorun yok. Ama normal sarı ampüllü olsa bu kadar lambayı tesisat kaldırmaz. Ayrıca röle takılı. Yani koldan gelen elektirik ile yanmıyor. Yoksa kolu bozar.

Birde video atayım bari. Benim küheylanda bu işte.

Kornada vapur kornası diye geçiyor. Biraz yüksek sesli.

https://www.youtube.com/watch?v=z2-M...ature=youtu.be
    Ya bu nedir ya.
    Bir hafta seninle yola çıkalım valla gezdir beni sıkılırsan salla biyerden uçakla dönerim ben.
    Kamyon efso.
    Şeyy pardon.
    Küheylan.
    Ekarademir bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)