Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Amerika'nın Asfaltı Neden Çatlak

Motovento
    REKLAM ALANI
    efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    Ben henüz gitmedim. Tek Tabanca ve İki Teker gibi ABD'de vlog çeken kişileri takip ediyorum. Yollarda asfaltın her yerinde boylu boyunca çatlaklar var. Öyle belli bölgelerde de değil, cadde boyunca komple çatlak ve düz çizgi şeklinde izlerle dolu. Kışın yağan karın yapmış olduğu tahribat mı yoksa başka bir sebebi mi var? Gidip görenler cevap verirse sevinirim, tahmin yürütmeye gerek yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Çünkü başkanları Rte değil..

Bknz. Yol yaptı yol...
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Motosikleti
    Bisan Pasific 125
    Asfalt değil de beton yollari diyorsan yana doğru boşluklar var arabayla giderken hissediliyor. Asfalt olmamasının sebebi yapımı bakımı vs daha ucuz daha uzun süre dayanıyor. Asfalt tamamen masraf bizdeki gibi her yere asfalt atmaya çalışmıyorlar.

Isı değişimleri. O gördüğün yerler çöl

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Amerikaya gitmeye gerek var mı, bizim asfaltta hiç mi çatlaklar görmediniz acaba. İbb arada bir onarır hatta.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Amerikalıların çatlak asfaltı bizim sağlam asfalttan kaliteli haberin olsun. Bizim yollarımızda ufak çatlaklar oluşmuyor çünkü yol eskiyip çatlayamadan ya dandik zeminden dolayı tamamen çöküyor ya da dandik asfalttan dolayı sıcakta eriyip akıyor. Eğer biz de yıllarca yenilemeye gerek kalmayacak kadar sağlam, sıcakta erimeyen yollar yapsak bizim yollarımızda da zamanla çatlaklar oluşacaktır.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Haşmet ağabey Türkiye senden cevap bekliyor.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çünkü başkanları Rte değil..

Bknz. Yol yaptı yol...
    Her konuda her cevap ta niye konuyu siyasi ortama çekiyorsun. Tamam bir karın ağrın var. Ama biliyorsun hemen ters cevap gelecek ve konu sulanacak. Genel yazsan kimse birşey diyemez...
    Hiç yol olmamasını mı tercih edersin
    Bu kadar hazımsız olma
    1. Köprüyü kim yaptı
    2. Köprüyü kim yaptı
    Türkiye'yi otobanda kim tanıştırdı
    İstanbul'a ilk metroyu kim yaptı...vs
    Hepsinin ayrı siyasi görüşü vardı. Ama eserleri duruyor. İyi veya kötü demiyorum bak Eser bıraktılar
    Senin gibi boş konuşanlar olacaktır ama eser bırakanlar unutulmayacaktır.
    Eskişehir de yılmaz Büyükerşen unutulur mu
    İzmir'e sor bakalım Burhan ozfatura unutulmuş mu
    Urfa fakibabayi unuturmu....vs

Burda kimse senin düşüncelerini değiştiremez. Sende kimsenin kini onun için siyaseti isim vererek sokma buraya
    Tekerine taş değmesin
    OğuzÖztürk ve 900rr bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her konuda her cevap ta niye konuyu siyasi ortama çekiyorsun. Tamam bir karın ağrın var. Ama biliyorsun hemen ters cevap gelecek ve konu sulanacak. Genel yazsan kimse birşey diyemez...
    Bu kadar hazımsız olma
    1. Köprüyü kim yaptı
    2. Köprüyü kim yaptı
    Hepsinin ayrı siyasi görüşü vardı. Ama eserleri duruyor. İyi veya kötü demiyorum bak Eser bıraktılar

Burda kimse senin düşüncelerini değiştiremez. Sende kimsenin kini onun için siyaseti isim vererek sokma buraya
    Tekerine taş değmesin
    sizin başkanınız hep göz boyuyor arkadaşım, bir dünya serveti köprüye saraya dökeceğine mimarlar ve mühendisler yetiştirse olmaz mı? daha senelerdir altay tankının motorunu yapacak bir babayiğit çıkmadı ülkeden. henüz %100 yerli t129 helikopteride 2018 yılında havalanacak denildi hadi bakalım.
    yalanlardan dolanlardan ne zaman arınacağız?

abicim hizmet yok hizmet! burada 599 liraya aldığın kamerayı git gavur ülkesindem 64 euroya satın al. gavur ülkesinde 50 euroya satın aldığın et burada 220 lira. gavurlar site yapmış fakir insanlar için 10 euro ev kirası ve enerjisini devlet karşılıyor. bizim ülkede bir halt yok diyorum.

gavur ülkesinde hizmet verenler saygı görüyor burada ise sömürenler saygı görüyor. atatürk ne demiş? "millet vekili maaşı öğretmenlerin maaşını geçmesin."

padişahımızı pohpohlamayı bırakın artık mahvetti bizi bir halt yaptığı yok! devir yazılımcılık devri yani öyle altay tanklarıyla güç gösterilecek bir devir kalmadı artık daha neyin tribindeyiz? savaş uçağı olacak! sağlam hackerlerin olacak! sağlam mühendis ve mimarların olacak! dediğim gibi daha kendi köprümüzü araç motorumuzu yapacak mühendisimiz yok?

ne diye öğrencilerimiz makine mühendislik falan okuyor o zaman? eğitim sisteminden başlayalım önce yolu köprüyü sonra yaparız.

bakın tekrar ediyorum; ADAM GÖZ BOYUYOR! henüz ülkenin sömürülecek tarafları var ve oyalama taktik ve stratejisindeyiz.

bak şu anda odamın içi amerikan yapımı JBL marka iki adet müdbass ve bir tane Harward marka bas ile inliyor yapsın bizim insanımızda onu satın alalım.

bu arada midbass 180 watt normal bass ise 1000 watt yani öyle ucuz bir sistem.
    TanImsIz bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizin başkanınız hep göz boyuyor arkadaşım, bir dünya serveti köprüye saraya dökeceğine mimarlar ve mühendisler yetiştirse olmaz mı? daha senelerdir altay tankının motorunu yapacak bir babayiğit çıkmadı ülkeden. henüz %100 yerli t129 helikopteride 2018 yılında havalanacak denildi hadi bakalım.
    yalanlardan dolanlardan ne zaman arınacağız?

abicim hizmet yok hizmet! burada 599 liraya aldığın kamerayı git gavur ülkesindem 64 euroya satın al. gavur ülkesinde 50 euroya satın aldığın et burada 220 lira. gavurlar site yapmış fakir insanlar için 10 euro ev kirası ve enerjisini devlet karşılıyor. bizim ülkede bir halt yok diyorum.

gavur ülkesinde hizmet verenler saygı görüyor burada ise sömürenler saygı görüyor. atatürk ne demiş? "millet vekili maaşı öğretmenlerin maaşını geçmesin."

padişahımızı pohpohlamayı bırakın artık mahvetti bizi bir halt yaptığı yok! devir yazılımcılık devri yani öyle altay tanklarıyla güç gösterilecek bir devir kalmadı artık daha neyin tribindeyiz? savaş uçağı olacak! sağlam hackerlerin olacak! sağlam mühendis ve mimarların olacak! dediğim gibi daha kendi köprümüzü araç motorumuzu yapacak mühendisimiz yok?

ne diye öğrencilerimiz makine mühendislik falan okuyor o zaman? eğitim sisteminden başlayalım önce yolu köprüyü sonra yaparız.

bakın tekrar ediyorum; ADAM GÖZ BOYUYOR! henüz ülkenin sömürülecek tarafları var ve oyalama taktik ve stratejisindeyiz.
    Seninde çizgin belli değil be kardeşim.
    Bi öyle diyorsun.
    Bi böyle diyorsun.
    Ama en büyük sorun.
    Sen ne dediğini bilmiyorsun...

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi öyle diyorsun.
    Bi böyle diyorsun.
    Ama en büyük sorun.
    nasıl bir öyle bir böyle? yalan bir şey mi yazdım ben? ne saçmalıyorsun?

çizgim belli değilmişş, ne çizgisi? adamın ne kadar dürüst ve ülke refahı ve güvenliği için çalıştığını sorguluyoruz ve yalan dolanlarını ve kusurlarını görüyoruz. ne çizgisi olacak? bir yanlışlık varsa yazda görelim.

Motosikleti
    Şu an yok..
    otoban ve metro vardı mevcut hükümetten önce ,
    köprüleri de cebinden yapmadı..
    ama şu doğru verginin vergisi yoktu ,artık var
    birbilent ve berk_cglr bunu beğendiler.

R3dBull - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF - R6
    Konu yine nereye geldi...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar hazımsız olma
    1. Köprüyü kim yaptı
    2. Köprüyü kim yaptı

Tekerine taş değmesin
    tebrik ederim hocam , ibretlik tesbit.

TUTITO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enduro
    Bana enteresan gelen; politikacıların kendilerinin olmayan milletin parasını harcayıp sonra sanki kendi parasıyla yaptırmış edasıyla konuşmaları. Bu para milletin parası, kendi paraları değil.
    Onların orada olmalarının sebebi hizmet etmek zaten. O yüzden oradalar.

Soruyorum size; maaşlı bir işiniz var, sizi bir işi yapmanız için seçmişler ve oraya getirmişler. Ay sonundada maaşınızı alıyorsunuz. İşinizi yaparken çalıştığınız şirketin parasını harcıyorsunuz. Üstelikte işinizi yaparken çalıştığınız şirketin parasıyla milyon dolarlık araçlar alınmış, uşaklar kapıda bekliyor, yediğiniz yanınızda, yemediğiniz arkanızda, sizi oraya getirenlerin hayal bile edemeyecekleri lüks bir hayat yaşıyorsunuz.
    Hanginiz ay sonunda böyle afra-tafra yapıyor? Ben şunu yaptım, ben bunu yaptım diye böbürleniyor?
    Eminim hiçbiriniz. İşinizi elinizden geldiğince en iyi şekilde yapıp maaşınızı alıyorsunuz.
    Olsa olsa işinizi çok iyi yaptığınızı göstererek zam döneminde maaşınıza zam istersiniz. Zammı alamazsanız sümüğünüzü çeker işinize bakarsınız. O kadar.
    Politikacılar öylemi? Lan zaten oraya o yüzden seçilmişsin. Kendi paranlamı yaptın, milletin parası bu, ne hava atıyorsun?

Yanlış anlamayın, 1 kişiden değil politikacı denen binlerce, onbinlerce asalaktan bahsediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:19 ----------

--------------
    Bir konu daha var. Ben bu foruma yeni üye oldum. Birçok defa bir şekilde konu politikaya dönüyor. Belki motosiklet.net forumunda bu hep böyleydi, eski halini bilmiyorum.
    Ben bu durumu insanların sıkıntılı ve dolu olduğuna bağlıyordum ama artık çok fazla sayıda konu böyle sonlanıyor.
    Bu iyimi bilemiyorum. :/
    fatih.met bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Bi öyle diyorsun.
    Bi böyle diyorsun.
    Ama en büyük sorun.
    valla yazıyı anlamadan cevap vermişim karnım acıkmıştı şimdi tok dinç kafayla okuyunca anladım. mahcup oldum kendimi kötü hissediyorum birileri teselli etsin beni zaten onun yazdığına alakasız bir cevap vermişim.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    haşmet aga yeşillendir çocukları

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla yazıyı anlamadan cevap vermişim karnım acıkmıştı şimdi tok dinç kafayla okuyunca anladım. mahcup oldum kendimi kötü hissediyorum birileri teselli etsin beni zaten onun yazdığına alakasız bir cevap vermişim.
    Merak etme biz hiç şaşırmadık forum olarak.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Merak etme biz hiç şaşırmadık forum olarak.
    siz kaç kişisiniz, şizofren olduğunu bilmiyordum. dostum gıcıklık yapmakta diretme olur mu, anlamadan yazdım diyorum sen sorunlu falan değilsin umarım. forum ne düşünüyorsa düşünsün onlar ile senin bir alakan var mı?

o yazıyı alıntı yapmadan yazdığımı farzet anlam karmaşası ortadan kalkacak zaten hadi bakalım.

nihalce9191 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ortalık biraz karışmış ama ben soruya cevap vermek istiyom yine de. Asfaltı çatlatan iklim koşullarıdır ya gündüz çok sıcak gece çok soğuk olursa öyle yarık yarık çatlar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)