Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sigaranın Zararları !!! (Herkes biliyor ama ben yinede göz önünde olsun istedim)

Motovento
    REKLAM ALANI
    serdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F/05
    Ben tam 14 yıl kullandım. Son 5 yıldır da 1 tane bile içmedim...

Herkes herşeyi biliyor... Aman içmeyin ama etmeyin demeyeceğim

Herkesin aklı var

Bu mesaj sadece bilinenleri tekrar vurgulamak amacıyla yazılmıştır.

SAĞLIKTA SİZİN, KEYİFTE....
    34 TK 2701 / A(RH)+ / 2005 CBR600F

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Sigaranın yararları (Kaynak ekşisözlük)

-sigara içenlerde özellikle de sigara içen kadınlarda alzheimer hastalığı, içenlere oranla daha az görülür. hazmı kolaylaştırır. zevk için yapılan eylemlerden daha fazla zevk alınmasını sağlar.

-Stres giderir. aşırı içilirse intiharı önleyebilir (aynı anda sürekli birden fazla içilme durumunda hadi şunu da bitireyim ziyan olmasın derken intihar olayı sürekli ertelenir)

-edilen bir kavgadan sonra veya sinir bozucu bir durumla karsilastiktan sonra sakin bir yere gidip sigara yakmak (nasil becerdigini bilmedigim bir sekilde) insani acaip rahatlatir,sinirini alir. ama tabii her zaman etkili olmayabilir,sinirden sigaralari yemeye de baslayabilirsiniz

- mutluluk hormonu olan serotoninin salgılanma işini vücudun elinden aldığı için, sinir, mutluluk, kızgınlık vs anlarda içilmesi insanı rahatlatır.

- bi defa alkolün kardeşidir, belki de alkolün var olma sebebidir.

- dişler üzerine saldığı sarı tabaka ile diş çürümelerini önler, kalbe, damarlara ve sindirim yoluna böylece faydalıdır.

- patlıcangillerden olan tütün esaslı bir vitamin kaynağıdır, yiyin onu.

- akciğer kanseri yapar, doğrudur, fakat haftada 2 aspirin alarak bu riski %5o oranında azaltabilirsiniz (bkz: bir grup bilimadamı), (bkz: yapılan bir araştırmaya göre).

- ölümü hatırlatır, hayata bağlar.

- sigaraya başlama aşamasında: yok hocadan kaçacam, yok babadan saklıyacam derken bir de bakmışsınız maceradan maceraya koşuyorsunuz. rutinlerinize heyecan getirir. hayata bağlar.

- barda, cafede sigara iç(e)meyen insanların nasıl zorlandıklarını söylemeye, bu perspektifte sigaranın faydasını vurgulamaya, gerek yoktur. hayata bağlar.

- ve, ve: sigara içilmese, tütün çiftçisi napsındır ? böylece ekonomiye, sosyal dengeye sigara faydalıdır.

-tırnak yemeği engeller

-sinirliyken insan şu sigarayı içeyim ondan sonra zıççam ağzına diye düşünür ama sigaranın içilme süresi insanı mantıklı düşünme süresi tanır ve rahatlatır

-sigara içenlere surekli sagliktan filan bahsedildiginden ortalama bir eczaci kivaminda olurlar. bununla birlikte sigara içenler sigara içecek yer ararken cok gezerler ve cok gezen cok bilir mantıgından hareketle pek cok sey ogrenirler.
    dahası,sigara içenler,sigaran var mı?, atesinizi alabilir miyim? gibi sorularla karsı karsıya kalarak daha cok insanla tanısma fırsatı bulurlar.yani sigara içenler sigara içmeyenlere gore daha sosyal varlıklardır.

-sonra sigara içen birinin canı asla sıkılmaz. alın bir tiryakiyi, koyun sahra çölü'nün ortasına, verin bir paket sigara, etrafında da bir tane allahın kulu olmasın, gene de sigarası bitene kadar canı sıkılmaz, yakar bir tane etrafını seyre bakar.

-evet sosyalleşmeyi de sağlar ayrıca. sigara içmediği halde ateş istenmesi durumuna karşı çakmak taşıyan insanlar biliyorum ben. bir bara girdiğinizde sigara içiyorsanız o bardan tek başınıza çıkmama şansınız katlanarak artar.

-iktidarsızlık yapıyormuş, canı sağolsun. ben bittikten sonra bir tane yakıp sevgiliyi seyre dalacağım ve/veya onunla muhabbet edeceğim on tane sevişmeyi bittiğinde hemen kıçımı dönüp uyuyacağım bin tane sevişmeye tercih ederim.

-güzel bir yemekten sonra ya da keyifli bir andan sonra hayatı zenginleştiren şeylerden biridir sigara. verdiği bu keyif sanalmış, varsın olsun, zaten bence matrix daha gerçek.

-ha bir de şöyle bir şey var. sigara içmediğim halde sırf insanlara "siz salaksınız sigara içiyorsunuz. bakın ne kadar zararlı ben o yüzden içmiyorum, çok süperim ben" diyerek egomu okşayıp (bkz: sıkma tatlı canını okşa patlıcanını) tatmin olacağıma, yakarım bir tane, çekerim bir nefes, etrafıma şöyle bir bakar keyiflenirim daha iyi.

Ha bir de:
    http://ic1.deviantart.com/fs6/i/2005...r_membrane.jpg

Tütün şirketim yok, sigara da pek içmem

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sigaraya başlama aşamasında: yok hocadan kaçacam, yok babadan saklıyacam derken bir de bakmışsınız maceradan maceraya koşuyorsunuz. rutinlerinize heyecan getirir. hayata bağlar.

SİGARA İÇMEK SİZE VE ÇEVRENİZDEKİLERE CİDDİ ZARARLAR VERİR
    ÇOCUKLARI KORUYUN DUMANINIZI ONLARA SOLUTMAYIN
    Comfirmation Bias

toprak_cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 600
    verdiğin bilgiler umarım bilmeyenlerin ilgisi çeker ve bir kulağından girip bir kulağından çıkar ben bu sigaraya abi o kadar kıl oluyorum ki ama bende içtim içmedim değil 19 yaşındayım 1 paket falan içmişimdir 15 16 yaşımda toplam olarak bir insandan daha üstün hiç bir varlık olamaz çok büyük konuşuyorum iradesine sahip olucak insan uyuşturucu içsem yine bırakırdım bırakamıyosam kafama sıkardım ama yine bırakırdım herkesin iradesinde bitiyo iş bence

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    13 senelik ağır sigara bağımlılığından sonra 15 aydır içmiyorum yeniden doğmuş gibiyim diyebilirim. Çok güzel ve sürekli irdelenmesi gereken bir konu, teşekkürler.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Hepsi çok doğru ve güzel de o sigara içenin akciğeri biraz abartı gibi geldi yani bilemiyorum doğru da olabilir...

3-4 senedir içiyorum.Son dönemlerde günde 2 pakete yakın içmeye başladım.Allah sonumu hayır etsin.Umarım bi gün bırakarım

mindtrap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Freelander,Mulhacen
    Khutucuk bende dindar bir insan degilim ama bu yazdiklarinla kendini rahatlatacak ve psikolojik olarak daha rahat hissettigi icin daha fazla sigara icecek insanlarin yakalanacagi hastaliklarin sorumlulugunu almak buyuk is

Bende en basta puro icerek basladim ise cunku sigaranin 3. sinif insan isi oldugunu dusunuyordum, sonra nargile ve en son sigara cunku sigara daha kompak daha az yoruyor, suan agzimdan kan gelmekte belkide olcem bilmiyorum doktora'da gitmek istemiyorum. Bitsin sinavlar ondan sonra olim felsefesi ama inan bana olume yakin hissetmek bukadar rahatlatmiyor. Kısaca, icen oluyorda icmeyen olmuyor mu deme, cunku icmeyen olmuyor. Bu gelen kan dis etinden de geliyor olabilir sinav zamani herseyi takiyor insan, ama bak o sari tabaka dis eti cekilmesine yol aciyormus degil mi gunde 6 kez dis fircaliorum. Sevgilim mutsuz kokudan neyse Kendine iyi davran mutlu kal!

Motosikleti
    Üstteki mesajım tamamen dalga amaçlıdır

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    serdark, teşkkrler hocam.. yeni başlamıştım bıraktım..
    CBR 600F Honda,

Hocam Ben Bİ Amelİyat İzlemİstİm
    Adam CİĞer ÜstÜnde ÇaliŞicak. Bakti Sİmsİyah, Aldi Bezİ Elİne Toz Alir Gİbİ Sİldİ CİĞerİn ÜstÜnÜ Ovdu. Sonra Bezİ Kameraya GÖsterdİ İĞrenÇ Bİ GÖrÜntÜydÜ
    3 GÜn Sİgara İÇmemİŞtİm.
    Comfirmation Bias

ataper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS - Honda AfricaTwin Adv
    sanıyomusunuz ki sigara içenler bu topiği okuyacak?

eminim siz ve ben gibi sigara içmeyenler burayı okuyor.

inşallah birilerine yarar bu topik. 1 kişi bile kurtarsak kardır.
    Aydın ATAGÜL
    Maltepe-İstanbul
    BMW R1150GS

Motosikleti
    CBR600F/05
    Alıntı PcKopatGhostRider adlı üyeden alıntı
    serdark, teşkkrler hocam.. yeni başlamıştım bıraktım..
    ATAPER, bak 1 kişi kurtardık şimdiden...

PcKopatGhostRider,
    SENİ TEBRİK EDİYORUM, YAŞAMAYI SEÇTİĞİN İÇİN

demonicdreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW
    Alıntı ataper adlı üyeden alıntı
    sanıyomusunuz ki sigara içenler bu topiği okuyacak?
    Okumaz olur muyuz hiç? Bu zıkkımın ne b*ktan bir şey olduğunu bilsek de bu hatırlatmaya tabii ki bakıyoruz. Bunun için teşekkür ederim.
    25 yaşındayım. Kaç yıldır sigara içtiğimi söylemeye utanıyorum. Sadece bir kez denemek için "bu gün sadece 5 tane sigara içeceğim" demiştim ve günü sigara içmeden bitirmiştim. İnanın öylesine bir şartlandırma olmasına rağmen aklıma bile gelmemişti. Sigarayı çok içsem de arada sırada canım gerçekten istiyor. Zaten bırakmama da az kaldı (sakın bana kimse 'neyi bekliyorsun, hemen bıraksana... bırakacak adam gün saymaz, hemen bırakır' demesin... çok kızarım). Kutlamasını bir çayır gezisi ile beraber hep beraber yaparız.

Motosikleti
    Alıntı demonicdreams adlı üyeden alıntı
    Okumaz olur muyuz hiç? Bu zıkkımın ne b*ktan bir şey olduğunu bilsek de bu hatırlatmaya tabii ki bakıyoruz. Bunun için teşekkür ederim.
    25 yaşındayım. Kaç yıldır sigara içtiğimi söylemeye utanıyorum. Sadece bir kez denemek için "bu gün sadece 5 tane sigara içeceğim" demiştim ve günü sigara içmeden bitirmiştim. İnanın öylesine bir şartlandırma olmasına rağmen aklıma bile gelmemişti. Sigarayı çok içsem de arada sırada canım gerçekten istiyor. Zaten bırakmama da az kaldı (sakın bana kimse 'neyi bekliyorsun, hemen bıraksana... bırakacak adam gün saymaz, hemen bırakır' demesin... çok kızarım). Kutlamasını bir çayır gezisi ile beraber hep beraber yaparız.
    'neyi bekliyorsun, hemen bıraksana... bırakacak adam gün saymaz, hemen bırakır'

akalteke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tiger
    20 yıl içtim. ve bir sabah içmeyecem bunu dedim bıraktım. 5 yıl oldu. Şükürler olsun.

Kuru fasulyenin tadını. musakkanın lezzetini. tanımak şerefine erdim. ve artl 3. kattaki evime çıkarken 2. ci katta mola vermek zorunda değilim. En önemlisi bunu espri olarak söylemiyorum ciddiyim. Erkek olmanın farkına vardım.

Kesinlikle söylüyorum bunu sağlık adına sigara içmeyen biri içene oranla 3 kat daha cinsel güce sahiptir. Bu yazdıklarımı hiçbir yerden okumadım bizzat yaşadım.

saygılarımla.

T.D.

Ve unutmayın "hergün sigarayı bırakma günüdür"
    Köpeklerin efendileri, Kurd'un Allah'ı vardır. (Cengiz Aytmatov)

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı
    'neyi bekliyorsun, hemen bıraksana... bırakacak adam gün saymaz, hemen bırakır'
    Sen gıcık bir kütüksün. Afferimmm
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı serdark adlı üyeden alıntı
    ATAPER, bak 1 kişi kurtardık şimdiden...

PcKopatGhostRider,
    SENİ TEBRİK EDİYORUM, YAŞAMAYI SEÇTİĞİN İÇİN

hocam asıl ben teşkkr ediyorum.. yaşamayı seçmemde büyük katkınız oldu.. tşkkrler..
    CBR 600F Honda,

Hoca Ne Forum Be ?
    Adam Sİgarayi Birakiyo O Kadar Etkİlİyo BÜnyeyİ ??
    Comfirmation Bias

Motosikleti
    CBR600F/05
    Güncel kalsın

SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    16 yaşımda başladım şimdi 17,5 yaşındayım arada bi kaç gün içmiyorum sonra ne iştir canım çok istiyor, rekorum 13 gündür eğlencesine can sıkıntısına yine başladım belki bırakırım ama içmeyince canım sıkılıyor öyle sinirlenmem konsantre bozukluğu filan olmuyo sadece sigara aklımdan hiç çıkmıyor
    büyük para büyük araba büyük kalçalı kızlar, tek düşündüğüm yalnız bunlar(üstü açık mercedes içi kız dolu)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler