Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

artık acıda bile birleşemiyoruz

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir yağmur yağıyor, küfür kıyamet gırla gidiyor. bu nedir yahu!

doğal felakette bile insanlar birbirine giriyor arkadaş, acıda bile birleşemiyoruz.

bütün enerjimizi birbirimizi hırpalayarak tüketiyoruz farkında mısınız?

bu ülke insanı birbirini sevmeyi ne zaman öğrenecek merak içindeyim!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    çünkü din istismarcısı tayfa, herkesi herşeyi kutuplaştırdı.
    iktidar denen güç psikolojilerini alt üst etti, güç peşinde koşanlar da oyuna dahil oldu
    artık muhalefet edemiyorsun bile, anında "vatan haini" oluyorsun, anında "dinsiz" oluyorsun

"kesilen kuzey istanbul ormanları buna sebep oldu, yeşil alanlar bitti o yüzden oldu. çünkü, artık her yer beton dolayısıyla sıcaklar yüksek oluyor ve yüksek sıcaklıkla aniden karşılana soğuk hava dalgası doluya ve ani fırıtnalara neden oluyor. 25 senedir bu şehri yönetenler altyapyı geliştirmek bir yana rant amaçlı olarak mevcut olanı da felç ettikleri için artık her yağmur taşkınlara yol açıyor" desen bile siyaset yapma vatan hainliği yapma diye başlıyorlar küfürlere

doğru düzügn konuşamıyorsun, ses çıkarmana bile müsaade etmiyorlar
    kendi doğruları var bu doğrulara en ufak muhalif cümle haakretle, hukuk savaşı ile ve nihayetinde cezaevi ile sonuçlanıyor.
    hukukun tanımı "ezmek" oldu, ezilen napsın
    YsNLzTrK, bilirkişi, Emreerol ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    Doğa intikamını tabiki alacak , bazıları "yeryüzündeki her şey bize nimet olarak sunuldu" talanına inanmaya devam edebilir.Kahrolsun insanoğlu.
    jimi_hendrix, espresso ve killingroad bunu beğendiler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sizce eleştirenler hunharca eleştirmiyor mu?

yapıcı değil yıkıcı eleştiri bizi mahvediyor!

Motosikleti
    HONDA NC750S
    ben "doğa intikam alıyor" cümlesine inanmıyorum
    doğa intikam almaz. bunun adı intikam değil. intikam bizim kendi kurgumuz olan bir terim
    doğa sadece, doğa olaylarını gerçekleştirir.

bir yere betonla kaplarsan çim zemine göre ağaçlık alana göre aynı güneşi görseler bile beton olan yerde sıcaklık çok yüksek olur.
    şu resme bir bakın
    https://i.hizliresim.com/VM8dmr.jpg

burda rüzgar esmez. burda çölde gördüğünüz serap misali ısınıp yükselen havanın resmini bile göreiblrisiniz. zira burda zemin çok sıcaktır. zemin çok sıcak olursa, soğuk bir cephe ile karşılaştığında reaksiyonu da sert olacaktır. (aynen dün akşam olduğu gibi)

bunun adı intikam değildir, bazı forum üyelerinin sandığı gibi cenabı hakkın kendisini hatırlatması değildir.. tipik bir doğa olayıdır. kendi yarattığımız kurgularda boğuluyoruzi paranın kölesi olmak gibi, parayı da biz yarattık ama kölesi olduk.

mevzu iklimdir. müdahale edersen süreci hızlandırırsın, şurda 50 bin yıllık bir ılıman dönemde dünya denen gezegende yaşıyoruz. karbonifik dönem gibi, büyük yokoluşların üçüncüsü gibi, çevreye hızla karbondioksit salarsan hızla zemini beton yaparsan, doğanın ellerinle dengesini değiştirirsen bu süreç hızlanır. bunun adı doğa intikamı değildir bunun adı allah gazabı değildir, bunun adı fuhuş değildir, depreme bile fuhuş dediler. ayıptır cehalettir. eskiden bu tip fırtınalar 3-4 yılda bir olurdu, sonra her sene olmaya başladı bu sene 10 gün arayla iki kez oldu.

bilinçlenmek gerek. en önemlisi kibirden kurtulmak gerek. kibir şu anki en büyük düşmanımız. din istismarcıları büyük kibir içinde, büyük cehalet içinde. cahil halk bunların peşinde. doğa ile iç içe yaşamayı öğrenmemiz gerek. doğaya saygı duymayı öğrenmemiz gerek.

"en üstün varlık" biz değiliz. doğadır en üstün varlık. biz sadece ona adapte olabilen canlılarız. dünya olmazsa biz birer hiçiz. içmizdeki kibiri bitirmemiz lazım.

"herşey insanoğlu için" saçmalığını bi kenara koymamız lazım. hiçbirşey insanoğlu için değil, biz sadece istifade ediyoruz o kadar. insanoğlu dünyadan yok olsa dünya yok olmaz, bu kibirmizden kurtulmamız lazım. aksine dünya daha iyi bi yer olur.

neyse söylenecek çok şey var da...gene bi "damga" yemeden bitireyim.

Çocuklar duymasındaki harfiyat kamyonu güzellemesi geldi niyeyse aklıma.
    DadasOflu bunu beğendi.

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Alıntı SavageGarden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben "doğa intikam alıyor" cümlesine inanmıyorum
    doğa intikam almaz. bunun adı intikam değil. intikam bizim kendi kurgumuz olan bir terim
    doğa sadece, doğa olaylarını gerçekleştirir.

bir yere betonla kaplarsan çim zemine göre ağaçlık alana göre aynı güneşi görseler bile beton olan yerde sıcaklık çok yüksek olur.
    şu resme bir bakın
    https://i.hizliresim.com/VM8dmr.jpg

burda rüzgar esmez. burda çölde gördüğünüz serap misali ısınıp yükselen havanın resmini bile göreiblrisiniz. zira burda zemin çok sıcaktır. zemin çok sıcak olursa, soğuk bir cephe ile karşılaştığında reaksiyonu da sert olacaktır. (aynen dün akşam olduğu gibi)

bunun adı intikam değildir, bazı forum üyelerinin sandığı gibi cenabı hakkın kendisini hatırlatması değildir.. tipik bir doğa olayıdır. kendi yarattığımız kurgularda boğuluyoruzi paranın kölesi olmak gibi, parayı da biz yarattık ama kölesi olduk.

mevzu iklimdir. müdahale edersen süreci hızlandırırsın, şurda 50 bin yıllık bir ılıman dönemde dünya denen gezegende yaşıyoruz. karbonifik dönem gibi, büyük yokoluşların üçüncüsü gibi, çevreye hızla karbondioksit salarsan hızla zemini beton yaparsan, doğanın ellerinle dengesini değiştirirsen bu süreç hızlanır. bunun adı doğa intikamı değildir bunun adı allah gazabı değildir, bunun adı fuhuş değildir, depreme bile fuhuş dediler. ayıptır cehalettir. eskiden bu tip fırtınalar 3-4 yılda bir olurdu, sonra her sene olmaya başladı bu sene 10 gün arayla iki kez oldu.

bilinçlenmek gerek. en önemlisi kibirden kurtulmak gerek. kibir şu anki en büyük düşmanımız. din istismarcıları büyük kibir içinde, büyük cehalet içinde. cahil halk bunların peşinde. doğa ile iç içe yaşamayı öğrenmemiz gerek. doğaya saygı duymayı öğrenmemiz gerek.

"en üstün varlık" biz değiliz. doğadır en üstün varlık. biz sadece ona adapte olabilen canlılarız. dünya olmazsa biz birer hiçiz. içmizdeki kibiri bitirmemiz lazım.

"herşey insanoğlu için" saçmalığını bi kenara koymamız lazım. hiçbirşey insanoğlu için değil, biz sadece istifade ediyoruz o kadar. insanoğlu dünyadan yok olsa dünya yok olmaz, bu kibirmizden kurtulmamız lazım. aksine dünya daha iyi bi yer olur.

neyse söylenecek çok şey var da...gene bi "damga" yemeden bitireyim.
    Söylediğin imkansız be abi sonuçta biz insanız Her şey bizim için.Biz olmasak bu hayvanlar ne yapar ?

Ben 1999 doğumlu bir insanım çok merak ediyorum acaba ben ölene kadar dünya sağlam kalacak mı ?
    Çok değil 55,60 görsem yeter.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Ne acısı?
    Acı; benim yaşadığım şehre tecavüz edilmesi sonucu aslında Dünya standartlarında orta seviyede olan bir yağış sonucu sel felaketleri yaşanması. Yağış değil acı, bunun sonucu ve bu sonuçlar karşısında da hiç bir sorumluluk kabul etmeyen yetkililer.
    Şimdi ben bana bu yerel yönetimi savunan adamla hangi ortak noktada buluşacağım? 99 depreminden sonra belirlenen 408 afet toplanma noktasının %75'ine inşaat yapılmış, bana bunu savunan insanla ben hangi ortak noktada birleşeyim?

Yapıcı eleştiri de neymiş? Eleştirinin e'sine tahammül yok, al sana yapıcı eleştiri işte, İstanbul kötü yönetiliyor, çok dar çerçevede bıraktım. İmar politikası yanlış. E hani neye yaradı?
    fatih.met, espresso ve EmirŞengezer bunu beğendiler.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne acısı?
    Acı; benim yaşadığım şehre tecavüz edilmesi sonucu aslında Dünya standartlarında orta seviyede olan bir yağış sonucu sel felaketleri yaşanması. Yağış değil acı, bunun sonucu ve bu sonuçlar karşısında da hiç bir sorumluluk kabul etmeyen yetkililer.
    Şimdi ben bana bu yerel yönetimi savunan adamla hangi ortak noktada buluşacağım? 99 depreminden sonra belirlenen 408 afet toplanma noktasının %75'ine inşaat yapılmış, bana bunu savunan insanla ben hangi ortak noktada birleşeyim?

Yapıcı eleştiri de neymiş? Eleştirinin e'sine tahammül yok, al sana yapıcı eleştiri işte, İstanbul kötü yönetiliyor, çok dar çerçevede bıraktım. İmar politikası yanlış. E hani neye yaradı?
    +1
    ..........
    DadasOflu bunu beğendi.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı yusufkalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söylediğin imkansız be abi sonuçta biz insanız Her şey bizim için.Biz olmasak bu hayvanlar ne yapar ?

Ben 1999 doğumlu bir insanım çok merak ediyorum acaba ben ölene kadar dünya sağlam kalacak mı ?

Umarım Üniversite okumuyorsundur.
    killingroad bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA NC750S

hayvanlar mı ne mi yapacak? yaşayacaklar

bak sana günümüzden rakamlar vereyim:
    köpekler biliyorsun kurt'tan evrildiler. üstelik sadece 30 bin yıldır varlar bu dünyada
    günümüzde sadece almanyada 5 milyon evcil köpek var
    tüm gezegende 400 milyon civarı köpek dolanıyor. 30 bin yıldaki ulaştıkları rakam bu.
    buna karşılık kurt sayısı kaç biliyor musun? 200 bin

doğal yaşamı ne hale getirdiğimizin en acı kanıtlarından birisi bu

insana düşman hayvanlar yok olma tehlikesi ile karşı karşıya

kedigilleri de örnekleyelim...600 milyon adet evcil kedi var dünyada, peki kaç aslan var biliyor musun.. 40 bin

900bin civarı afrika mandası olduğu sanılıyor (o da artık korumada oldukları için) kaç inek var peki? 1.5 milyon inek

tavuk, insan olmasa idi, günümüzüde bu kadar sayıda olur muydu bu dünyada? 20 milyar tavuk var şu anda...onları yiyoruz diye varlar.

bütün dünyadaki büyük canlıların (yani ağırlıkları birkaç kg'dan fazla olan bütün hayvanların) yüzde doksanı (%90) insanlardan ve evcil hayvanlardan oluşuyor.

dünyanın dengesini bile bu şekilde değiştirdik biz.

eskiye dönelim demiyorum tabii ki. ütopya bunlar artık
    ama değiştirme huyumuz bizi mahvediyor
    mahvetmeye de devam edecek
    benim değinmek istediğim nokta bu.

"life after people" diye bir belgesel var, muhakkak izleyin.
    insan olmazsa dünyada neler olabilir diyor.
    adamın nevrini döndürür, dünya görüşünü değiştirir.

insanoğlu çok kibirli.
    kendini değerli görme huyu bizi bitirecek.
    forum mesajlarından bile anlaşılıyor bu.

işin acı kısmı cehalet ile kibir birbirini tetikliyor
    öğretmeye anlatmaya çelışıyorum, cahil olduğunu kabul etmek yerine kibirini daha çok artırıyor
    ve ardından en büyük savunma mekanizması devreye giriyor; aşağılamaya çalışarak suçlamak. ötekileştirmek
    "haklı olma"ya çalışma ve "kendini üstün görme" çok güçlü iki güdü ve bunları kırmak zor.

bunu bazen cehaletiyle bazen din istismarı ile, çoğunlukla ikisi birleştiğinde yapıyor.

çevrenizden görebilirsiniz örnekleri, cahil cesareti denen kavram bu yüzden türemiş durumda
    adam evrim diyor öteki legoları karıştıralım helikopeter olsun diye dalgasını geçmeye çalışıyor. olmaz böyle.

yani işin en başı eğitimde bitiyor. kişi önce cahil olduğunu kabul edecek ve cehaletini giderebilmek için eğitime adayacak kendini. e bunun için de alçakgönüllülük lazım...okuyacak. araştıracak.

gene doldum..işte. neyse

Motosikleti
    .
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir yağmur yağıyor, küfür kıyamet gırla gidiyor. bu nedir yahu!

doğal felakette bile insanlar birbirine giriyor arkadaş, acıda bile birleşemiyoruz.

bütün enerjimizi birbirimizi hırpalayarak tüketiyoruz farkında mısınız?

bu ülke insanı birbirini sevmeyi ne zaman öğrenecek merak içindeyim!!

Insanların birbirini sevebilmesi için önce kendini sevebilmesi gerek.

Otur sabah akşam hamurişi yap,evlilik programı izle 120 kilo ol.

Kahvehanede cafede,vakit öldür

Yeni nesilse çek,paylaş,takip et.

Tek duyguya bak,aşk arayışında ol.

Kendini tanımadan meslek seç,evlen,sonra huzur ara.

Insanlar kendini sevmiyor ki başkasını sevsin.

Bir ülkenin kalitesini kadına verdiği değerle anlayabilirsiniz demişler.

Kısır ve börekle mideyi değil, müzikle ruhu
    doyurmak gerek.
    Çekip paylaşmak değil,çizmek,sanata bakan göz gerek.
    Kahvelerde taş atmak yerine olta altıp balık tutmak gerek.
    Kendini sevmeyen,başkasını sevemez.
    RoofRoof ve DadasOflu bunu beğendiler.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısır ve börekle mideyi değil, müzikle ruhu
    doyurmak gerek.
    Çekip paylaşmak değil,çizmek,sanata bakan göz gerek.
    Kahvelerde taş atmak yerine olta altıp balık tutmak gerek.
    şurası için +1
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Allah benim cezamı versin şu ironi işini bir türlü beceremiyorum ya.İnce mizah bana göre değil demeki.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Allah benim cezamı versin şu ironi işini bir türlü beceremiyorum ya.İnce mizah bana göre değil demeki.
    Mesajlarının başına [*I] koy ironi olduğu anlaşılsın

Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesajlarının başına [*I] koy ironi olduğu anlaşılsın
    Eyvallah abi bilmiyordum.Kötü oluyor ya böyle olunca.

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Neden birleşemiyoruz ?

Amaçladıkları tam da buydu zaten. Halkı birbirinden nefret eder hale getirmek, saldırganlaştırmak, cahilleştirmekti amaç. Hepsini başardılar. Malum kitle ile ülke gündemi, ekonomi, gidişat vs konuşmaya kalkarsanız durumun ne kadar vahim olduğunu görürsünüz.(ben denedim bir kere, ama kendisi tam su katılmamış anadolu çomarıydı, hepsi böyle midir bilmiyorum. benim konuştuğum 'advanced çomar'dı belkide)

Eskiden Cumhuriyet Bayramı, Zafer Bayramı, 19 Mayıs Kutlamaları gibi ortak değerlerimiz vardı. Kaldı mı ?
    Ege kasabalarında Bağ Bozumu Şenlikleri adı altında yörenin Yunan işgalinden kurtuluşunu temsil eden zaman diliminde 1 hafta kutlamalar, şenlikler olurdu. Kaldı mı ? Ben söyleyeyim, kalmadı.

Hızla üreyen Suriyelileri getirdiler şimdi de. Bunlara doğma büyüme T.C vatandaşı olan insanlardan daha fazla hak tanıyorlar. Ve şimdiden buna laf söyleyen, karşı çıkanlara aba altından sopa göstermeye başladılar bile. Yarın ne olur malum, vatan haini oluruz.

Peki tüm yapılanların esas amacı ne ? İç savaş çıkarmak.
    Türkiye'nin dünya kamuoyundaki imajı yerlerde şu an. Cihatçı, medeniyet düşmanı, işid destekcisi bu imajımızdan sonra amaçladıkları gibi bir iç savaş çıkması durumunda kimse elimizden tutmaz.
    Ortadoğu ülkelerinin yakın tarihte nasıl halkı birbirine düşürülerek, iç savaşla parçalandığını gördük, okuduk.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)