Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Adım Adım İstanbul'u Gezmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Eşimle beraber 3-4 günlük İstanbul turu yapmak istiyoruz ancak öğretmen olduğumuzdan bu daha çok kültür gezisi olacak.Sizden yardımlarınızı talep ediyorum.Bizi zorlayacak şey ulaşım olacak.Çünkü araçla gezmek istemiyoruz.Adım adım,1.gün şuraya şu vapurla gidin,buraya şu metrobüsle gidin gibi aydınlatıcı bilgiler verirseniz çok memnun oluruz.Ve bu gezi süresince kalınabilecek en iyi lokasyon neresidir?
    Bütçe olayımızda çok bir sınır yok.Çünkü kitaplardan ve gezilerden edinilen tecrübelerin değeri parayla ölçülmez.Teşekkür ederiz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Size tek tavsiyem İstanbul'u gezecekseniz bayramda geziniz.
    İstanbul bayramda güzel, boş, sessiz, sakin, trafik yok.
    Düşüncesi bile harika..

Lokasyon olarak aklıma Cihangir geldi.
    Tramvay, vapur, Eminönü, Taksim, Sultanahmet heryere ulaşım kolay olur..
    Keoma bunu beğendi.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Istanbul, motorla gezildiginde güzel. Konserve kutularinda bir yerden biryere gitmek minimum 1 saat.
    Keoma bunu beğendi.

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Yakın bir zamanda birkaç arkadaşımla gerçekleştirdik benzer bir turu; 3-4 günlük bir plan olacaksa bir gün tarihi yarım ada tarafına, bir gün Taksim-Nişantaşı-Beşiktaş-Ortaköy civarına, bir gün Kadıköy-Bostancı arasına, bir gün Çengelköy ve belki Anadolu Hisarı taraflarına ayrılabilir. Yürümeyi seven insanlarsanız bu lokasyonlardan herhangi birine bir kez ulaştıktan sonra günün devamı yeme/içme/görme/gezme molalarıyla yürünerek bile tamamlanabiliyor. Hisar biraz uzak kalıyor bu parkurda; oraya da Boğaz Turu teknelerinden biriyle gidilirse, dönüşte ayrı bir iskelede inip bir yer fazladan keşif şansı doğuyor insana, yolda görülen bir sürü yer de cabası...

trattataa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Burgazada'da öğretmenevi'nde kalın bence.en azından 1 gün.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Toplu taşıma yerine motosikletle gezmeni öneririm. Hem daha ucuz, hem de daha hızlı. Şöyle böyle yapıldı falan dense ve toplu ulaşımda raylı sistemlerin payı gerçekten artsa da, İstanbul'un Dünya standartlarında bir toplu taşıma sistemi yok. Güzergahlar hatalı, aktarmalar uzun vs bir çok dert var. Motosiklet daha rahat olacaktır diye düşünüyorum. Es kaza kıta değiştirmeye kalkıp 2 saatinizi yolda geçirmek zorunda kalabilirsiniz ve bu iş çıkışında falan olmak zorunda değil, gayet de öğlen saatinde de olabilecek bir şey.

Klasik Tarihi Yarımada bölgesine bir gün ayrılmalı evet, ömrümde ilkokuldaki geziler dışında gitmedim, mecbur kalmadıkça adım da atmadım Tarihi Yarımada'ya, ama görmek lazım. Kadıköy-Bostancı hattı benim şahsi vaktimi geçirmek için en sevdiğim bölge olsa da, turistik anlamda bir değer taşır mı bilmiyorum. Gündelik yaşam var, pek görecek bir şey yok. Yerel halka karışayım niyetinde gözlem yapmayı seven insanlardansan, o zaman keyifli olabilir.

Adalar'a mutlaka gitmeli diye düşünüyorum. Kınalı yazlık dolu, Burgaz'da pek bir şey yok; belki Heybeli ve esas Büyükada görülmesi gereken yerler, ancak net bir günü alacaktır, en azından sabahtan öğleden sonra geç saatlere kadar bitmiş olur, akşamında Kadıköy-Bostancı hattını tecrübe edebilirsiniz. Burada da sosyal tarzınıza göre Kadıköy-Barlar Sokağı veya Caddebostan Sahil-Bağdat Caddesi güzel yerler olur. Kadıköy daha alternatif/muhalif bir sosyal tarza sahip, Bağdat Caddesi-Caddebostan ise biraz daha bi liberal rahat bir bölge :p

Yerliler biraz kendi zevklerini empoze etmek isterler ben dahil :D
    O yüzden dışarıdan yazılmış rehber dokümanlar da iş görebilir. İngilizce varsa şuradaki yazılara bakabilirsin, ben gibi Tarihi Yarımada'dan kaçmaya çalışan biri yerine orayı turist olarak gezmiş birinin tecrübesi/uyarısı daha sağlıklı olacaktır.

https://www.tripadvisor.com/Travel_G...-Istanbul.html

(Şöyle bir Türkçe kaynak da buldum ama yüzeysel gibi. https://gezimanya.com/turkiye/istanbul )

Yeme içme ile ilgili bir deneyim beklentisi varsa İstanbul yerel lezzeti olan bir bölge değil, çok fazla kozmopolit, o yüzden Türkiye ve Dünya mutfağında ne varsa onlar var, yani her şey var ama buraya has bir şey yok.

Motosikleti
    Beyler harikasınız

Motosikleti
    falcon flash 100
    Ben de size ve herkese bir alternatif sunmak istiyorum. Gerçi bir kısmı yıkıldı ama Fikirtepe yi gezmenizi ara sokaklarda dolaşmanızı tavsiye ederim. Ben hem kendim gezdim hem ailemi gezdirdim. Bence eski havası olmasa bile son kalanlar görülmeye değer. ( Not : mandıra caddesi ile e - 5 arasını ve mandıra caddesinden kadıköye doğru olan kısmı yalnız metro üs hattını sağımıza alıyoruz murat sinemasına doğru soldaki ara sokakları da gezebiliriz. oradan devamla murat sineması münübüs yolu arasınıda gezebiliriz.)

Motosikleti
    İlk planım üsküdar iskelesine kadar gidip aracı orda otoparka bırakıp,marmaray veya vapurla tarihi yarımadaya gitmek.

Motosikleti
    Yamaha YZF - R25
    Bir de buradan bakın

Devlet-i Osmaniye Devlet-i Muhammediye zamanında İstanbul

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)