Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

15 YAŞINDAYIM İŞ BULAMIYORUM

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba yaşım 15 2. el bir motosiklet almayı düşünüyorum.Cup model bir motosiklet alıcam. Fakat 15 yaşında koskoca Bursa da iş bulamıyorum.Arkadaşlarım hep tanıdıklarının yanına girdi bazıları dönercilerde çalışıyor.Fakat ben sorunca ya yok saol deyip gönderiyorlar ya da biz kalıcı elemanlar arıyoruz deyip gönderiyorlar. Lütfen yardımcı olun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Baba amca dayı veya abiler ilgilenmiyorlar mı bu sorunla

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:47 ----------

15 yaşında motosiklet nasıl kullanacaksın
    ErenReis bunu beğendi.

Motosikleti
    Yuki Gusto 50cc
    16 yaşından önce M sınıfı ehliyet alıp motosiklet kullanman yasak. He, bir yıl çalıştıktan sonra alacağım diyorsan o zaman da iş bulmak için yanlış sitedesin güzel kardeşim.
    ErenReis bunu beğendi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    ben mesleğim olduğu halde 29 yaşında İstanbul'da zor iş buluyorum gayet normal yani
    ErenReis bunu beğendi.

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Çok minyon tipli değilseniz komi,ortacı,çaycı olarak girebilrsiniz.Ama çoğu sizinle çalışmak istemicekdir yaşınız küçük olduğu için.
    İllede yapıcam derseniz bir pideci,fırına çırak olarak gidin çok para vermezler ama taze kanı severler.
    ErenReis bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    18 yaş altında personel çalıştırmanın biraz farklı sıkıntıları var. İşverenler pek yanaşmıyor.
    ErenReis bunu beğendi.

dayım veya amcam fsrklö şehirlerde babamda tornacılık yapıyor yanı babamın bana ayarlayabıleceği bir iş yok.Minyon bir tip degilim hatta baya kaslıyımdır arkadaşlarımın arasında fakat bu bi işe yaramıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:49 ----------

ayrıca motosikleti ehliyet aldıktan sonra kullanıc ehliyet babamdan

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    Gir baba nın yanına meslek öğren çalış çabala ozaman para kazanmasan bile motoru babana aldırırsın
    ErenReis bunu beğendi.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Sen Bursada iş bulamıyorsan küçük şehirdekiler ne yapsın ?

Al birşeyler çık semt pazarlarına kucağında sat. günse 50-60 kazansan sana dolu dolu yeter.
    ErenReis bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Son yıllarda cnc makinalar biraz o sektöre darbe vurdu ama, babanın güzel bir mesleği var, bence takıl yanında.
    Ben o yaşlarda yazın (kışın okul ve aileye yardım), naylon toplayıp satıyordum, o sıcakta bu aylarda, dağlardan kapari toplayıp satıyordum. Yani illaki bi yere bağlı olman şart değil.
    ErenReis bunu beğendi.

şöyle bir sorun var ben liseye geçtim o yüzden sadece 2 ay çalışıcam daha sonra okul başlayınca eğer saatler uyarsa çalışmaya devam ederim naylon poşet veya şişe toplayarak satardım fakat buna da ailem yanaşmıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:14 ----------

şimdi iş aramaya çıkıyorum.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Boş oturmaktansa çıkıp iş aramak bile tebriği hak edecek bir hareket.

Sana bir abi tavsiyesi, sabah erken saatte dışarı çık ve iş ara. İş aramaktan kastının her dükkana girip "abi eleman lazım mı?" demek olduğunu anlıyorum.

Sabah erken saatte yatmak yerine kalkıp iş arayan adama şans verecek işletmeciler mutlaka vardır
    yürekçe ve ErenReis bunu beğendiler.

Bunu deneyeceğim saolun.Bir tane buldum bu playstation dükkanı 2 3 gün sonra gel yeni dükkan açacak o zaman alır dedi.Hepinize teşekkürler.Eğer olmazsa aramaya devam

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Kardeşim sağlık sorunun yoksa sanayide iş bak bence. Elinde altın bilezik olur.

Garsonluk vb işler yaşın için güzel ama sana sabır ve etkili iletişim dışında pek birşey kazandırmaz.

Ama sanayide işi ciddiye alarak yapacağın çıraklık sana çok şey katacaktır.

Motosiklete ilgin varsa bir motosiklet tamircisinin yanında da çalışabilirsin..

2-3 aya yetenek ve ilgine bağlı ciddi mesafe kat edersin.

Allah sana hayırlı kapılar açsın.
    Metehan07-70 ve ErenReis bunu beğendiler.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı yusufkalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok minyon tipli değilseniz komi,ortacı,çaycı olarak girebilrsiniz.Ama çoğu sizinle çalışmak istemicekdir yaşınız küçük olduğu için.
    İllede yapıcam derseniz bir pideci,fırına çırak olarak gidin çok para vermezler ama taze kanı severler.
    o minyonluk yüzünden 23 yaşında iş bulamıyorum ben.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Keşke benim 15 yaşındaki oğlum da iş arasa. Kendisi playstation üzerine ihtisas yapıyor şu aralar. İstanbul'dayım sana yardımcı olamayacağım , ama yüreğim seninle, umarım aradığın işi bulursun.
    ErenReis bunu beğendi.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    İş bulamıyorsan,kendi işini kendin kuracaksın
    Bence hor görülecek yada küçümsenecek bir konu değil,önemli olan işin içince alın teri olması
    naylon poşet veya şişe toplayarak satardım fakat buna da ailem yanaşmıyor.
    Gazetecilerin yanında iş bulabilceğini düşünüyorum

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Ben 20 yaşında koca istanbulda iş bulamıyordum. Neymiş devamlı işçi arıyolarmış. En son otellere extraya gitmeye başladım. 2 aydır çok yıprandım ama evde durmaktansa çalışmak iyidir.
    ErenReis bunu beğendi.
    HONDA

#BZ3082

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o minyonluk yüzünden 23 yaşında iş bulamıyorum ben.
    Hadi hayırlısı olsun, bana dua edin millet. Mechanical enginering internship diyordu ben de başvurdum. Belli mi olur belki beğenilirim.

ErenReis bunu beğendi.

Hepinize teşekkürler. Yarın başlıyorum inşallah.
    fz6_fazer bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)