Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

web sitesi kurmak-forum açmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar;

Sağlıkla ilgili spesifik bir konuda araştırma yapıyorum.Fakat internette farklı farklı sitelerde,
    serpiştirilmiş olarak çok az bilgi ve hastalık hikayesine ulaşabildim.

Buna yönelik olarak internet sitesi ve-veya forum sitesi açmak istiyorum.Amacım hem kendi deneyimimi paylaşmak,hem de ulaşabildiğim kadar örneğe ulaşarak fikir ve bilgi alışverişinde bulunabilmek, olabildiğince güncel olması ve tek çatı altında toplayabilmek-toplanabilmek.

Bu sitenin çok fazla ziyaretçisi,reklam geliri v.s.olmayacağından eminim böyle bir derdim de yok.
    Ticari hiçbir amacım yoktur günlük yirmi ziyaretçisi olacağını bile sanmıyorum zaten.
    Dediğim gibi şu an bile internette tek site yok konuyla alakalı.

İstediğim özelliği hikaye paylaşımı yapılabilmesi ve gerekirse döküman,rapor vs yüklenebilmesi vs.,böylece benzer durumda olanlara ve kendime yardımımın dokunması.Maalesef ayrıntılara çok fazla giremiyorum burda.İşleyiş olarak bildiğimiz sosyal paylaşım sitelerini kullansam faydalı ve kullanışlı olmayacağını düşünüyorum.

Böyle amatör bir site kurulumu neye malolur? işletim maliyeti var mıdır en az ne kadar olur tamamı cepten gidecek çünkü.

Bilgili arkadaşlar bir el atarsa çok makbule geçecektir.Saygılarımla,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Alan adını 10$ civarına alırsın. Hosting için sorun yaşamayacağın bir hosting paketi 60-70 $ civarı masraf yapar. Alan adı için GoDaddy, hosting için HostGator kullanıyorum, tavsiye ederim.

İnternet sitesini Wordpress tabanlı kurabilirsin, kurulumu gayet kolaydır ve ücretsizdir. Ücretsiz tema kullanabilirsin, veya ThemeForest sitesinden 30 - 40 $ civarına hoşuna giden bir tema satın alıp kullanabilirsin. (Tabii temayı warez olarak bulabileceğin wplist-org gibi siteler de var, ama temayı hazırlayan firma olur da yakalarsa kullanımını durdurmanı sağlayabiliyor.)

Toplamda 2 günlük bir çalışma ve maksimum 150 $ içinde bir siteyi kendin kurmuş olursun.

Alternatif olarak Wix sistemini kullanabilirsin, hazır site şablonları var ve hemen kurulum yapıyorlar, dilersen kendi alan adınlar kullanmak için de aylık 9 TL'den başlayan premium paketleri var.

Wordpress kuracağın zaman aklına takılan sorular olursa Youtubeda nasıl kuracağını anlatan gayet iyi eğitim videoları var ve epey de kısa sürede (1-2 saatte) kaparsın işi, takıldığın konu olursa, veya SEO uyumlu hale getirme konusunda da dilediğin zaman yardımcı olmaya çalışırım.
    kefkes bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Başlangıç için 150$ gibi uçuk rakamlar harcamaya gerek yok. Yapacak olduklarınız 40-50tl gibi rakamlara da yapılabilir
    kefkes bunu beğendi.

alasehirli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA AR-125/43
    Veya herşeyi ücretsiz yapabilirsiniz ilerde sitenizi yedekler ve daha profesyonel bir siteye taşıyabilirsiniz
    Ben herşeyiyle ücretsiz olarak 1 haftadır site üzerinde çalışıyorum

000webhost.com ile ücretsiz hosting sağlayabilir
    Dilerseniz de dot.tk ile ücretsiz domain alarak hostinge bağlayabilirsiniz
    Hem wordpress ile kolayca hazırlayabilirsiniz
    Hosting sitesinden kurulum bölümünde wordpress seçeneği var sizin için kuruyorlar
    FTP destekli

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:55 ----------

He birde forum kurmak için birçok wordpress eklentisi var
    simple-press.com en basit wordpress forum eklentisi veya bbpress ile de kurabilirsiniz
    kefkes bunu beğendi.

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Selamlar;
    alan adı ve hosting hizmeti olmak üzere yıllık 25 ile 40 dolar arası maliyetin olur..

olmasını istediğin alan adın belli ise BURADAN
    hosting paketini seçebilirsin..
    ifadene göre en düşük paket işini fazlası ile görecektir..
    düşük pakette verilen SQL veritabanın 1 adetle sınırlı olmasıdır.. oda yeterlidir..

geliştirmek özelleştirmek için platformun linux sunucu olmalıdır..
    bunları aktif ettikten sonra wordpress veya drupal,joomla kurulumlarını yapabilrsin..

eğer hem forum hemde web sitem olsun dersen SQL veritabanın 1 adet olacağı için mümkün olmaz..

onuda şöyle aşarsın..
    örneğin drupalde ve diğerlerinde forum eklentiler vardır..bunların üzerinden koşabilirsin..

sormak istediğin bir şey olursa detaylı olarak yardımcı olurum..
    kolay gelsin...
    kefkes bunu beğendi.

ufukt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hostingler , domainler , ftpler , wordpressler havada uçuşmuş ama sanırım arkadaş konu hakkında acemi. Ö.M atarsanız yardımcı olabilirim.
    kefkes bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Öyle sağlıkla ilgili bir yazı yazıp, sonra bunlara inanan-uygulayan biri zarar görürse kanunen zor duruma düşersiniz. O yüzden bu tip bilgileri profesyoneller bu ortamlarda paylaşmaz.
    kefkes bunu beğendi.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese teşekkür ediyorum mesaj yazan.

Kullandiginiz terimleri, neye yaradığını falan teorik olarak biliyorum.Maalesef fazlası yok.Bu arada belki düşüncem yanlıştır ama ücretsiz sağlayıcılardan falan uzak durma fikrindeyim bilgisizligimden.Yarın öbürgün iptal ettik v.s., virüsüydu, spamiydi uğraşmamak adina, dediğim gibi yabancısı olduğum konular..
    .
    Sitede sağlıkla ilgili şunu kullanin-bunu kullanmayın, şu gıda iyidir bu kötudur gibi tavsiye hiç olmayacak zaten.Deneyim, hikaye paylaşımı, toparlayicilik amaç. Bu arada emin olun profesyonellerin,uzmanlık alanı olanlarin bile bu konularda biçok şeyden habersiz olanları çok..Tomarla para alıp, semptomlardan haberi olmayanlarıni gordüm, grip ya da karın ağrısı hakkında değil. .Sonuç olarak bana ve kullanıcılara da zarar verecek bir işe girmem zaten..

Site konusunu; sağlıklı olsaydim sabahlara kadar çalışıp bir gecede bile halleder öğrenmem gerekenleri öğrenirdim.Normalde az uyur,dakikada besyüz kelime okuyabilirim fln.Fakat yavaş ilerlemek zorunda şuan için.Ufak ufak bir ayda halletmeye çalışacağım,Teknik olarak hangisi ne ile uyumludur, hangisi daha uygun yaygin v.s.kendimce öğrenmeye çalışayım biraz. Satınalma süreçlerini, hukuki durumlar nasıl oluyor falan, sanırım özelden de rahatsız edeceğim. .

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:13 ----------

Ekleyecektim unutmuşum, bu isin (site+forum) ybr 125'i neyse onu kullanmak istiyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler