Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İŞKUR kursları hakkında bilgisi olan?

Motovento
    REKLAM ALANI
    dkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha r6 mavi istyor:)
    arkadaslar işkurun verdiği ücretsiz Bilgi İşlem Destek Uzmanı kursu var gitmek isityorum az önce başvurdum 2ay sürüyo İSTİHDAM GARANTİLİ diyolarlar günlükte 20tl cep harçlığı veriyorlar bu kurslara katılıp bitiren varmı yada çevresinden katılıp bitiren iş sahibi olan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Piaggio Carnaby 200 - Honda Wave 110i
    Eski kızarkadaşım! Biz tam ayrılırken yazılım üzerine bir kursuna gitti İŞKUR'un ama hatun zaten bilgisayar bilmemne -unuttum- mezunuydu.. Kurstan sonra bir sınava girdi, şu anda Alcatel'de çalışıyor.. Sürekli yurtdışında.... Ama tabii senin ne kursuna gideceğin falan da önemli.. para veriyorlarmış, doğru, sigortanı da yapıyorlar o süreç içinde.. Allah bin bereket versin. kursta kendini ispatlarsan seni illa bir yerlere sokuyorlarmış..

bence git

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Eğer sadece sertifika olsun diye gidiyorsan ve vaktin varsa git ama ben buradan işi öğrenirim güzel de maaşla bir işe yerleştirirler diye düşünüyorsan iki ayına yazık. İş garantisi dedikleri aslında o kadar da garanti değil ve teklif ettikleri işler genelde asgari ücretle stajer forumda işler oluyor. Böyle bir kursa katılmadım ama başka bir konuda 6 ay giden birisini tanıyorum.

Motosikleti
    Alıntı Ozzycan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski kızarkadaşım! Biz tam ayrılırken yazılım üzerine bir kursuna gitti İŞKUR'un ama hatun zaten bilgisayar bilmemne -unuttum- mezunuydu.. Kurstan sonra bir sınava girdi, şu anda Alcatel'de çalışıyor.. Sürekli yurtdışında.... Ama tabii senin ne kursuna gideceğin falan da önemli.. para veriyorlarmış, doğru, sigortanı da yapıyorlar o süreç içinde.. Allah bin bereket versin. kursta kendini ispatlarsan seni illa bir yerlere sokuyorlarmış..

bence git
    başvurdum bekliyorum cevap sigorta olayı sağlık sigortası yapıyorlar yani emeklilik için pirim felan yatmıyo sadece iş kazası için sağlık sigortası yapıyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:22 ----------

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer sadece sertifika olsun diye gidiyorsan ve vaktin varsa git ama ben buradan işi öğrenirim güzel de maaşla bir işe yerleştirirler diye düşünüyorsan iki ayına yazık. İş garantisi dedikleri aslında o kadar da garanti değil ve teklif ettikleri işler genelde asgari ücretle stajer forumda işler oluyor. Böyle bir kursa katılmadım ama başka bir konuda 6 ay giden birisini tanıyorum.
    2. seceneği düşünüyorum işi öğrenelimde askeri ücretede çalışırız sonuçda işi bildikten sonra heryere iyi maaşa gireriz önce cefa sonra sefa

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    ben bu kurstan işe girdim.. istihdam garantili demesine güven.. gerçekten öyle oluyor..
    kursun btiminde sınava tabi tutulacaksın ve bu sınavdan geçersen hemen seni ilgili birime yerleştirecekler..
    verdikleri 20TL doğru ,sağlık sigortanda yatıyor.. Mesala hangi iş içinkurs alacağını belirtmediler mi..
    örneğin ben Pepsico firmasına girdim.. çünkü orası için kurs açılmıştı

Motosikleti
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bu kurstan işe girdim.. istihdam garantili demesine güven.. gerçekten öyle oluyor..
    kursun btiminde sınava tabi tutulacaksın ve bu sınavdan geçersen hemen seni ilgili birime yerleştirecekler..
    verdikleri 20TL doğru ,sağlık sigortanda yatıyor.. Mesala hangi iş içinkurs alacağını belirtmediler mi..
    örneğin ben Pepsico firmasına girdim.. çünkü orası için kurs açılmıştı
    başvuru bilgileri aynen yazıyorum abi bunun dışında bi bilgi yok

Geçerli Bir Mesleğiniz Olsun İster Misiniz?
    Mesleği olmayanlara meslek edindirme, mevcut mesleğinde iş bulamayanlara yeni bir meslek öğretme amacıyla kurslar düzenlemektedir.
    Kurslara katılan her bir işsize İŞKUR ve Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Kurs Bitirme Belgesi verilmektedir.
    Kurslara katılan işsizlerden hiçbir ücret alınmamakta; kursiyerlerin zaruri giderlerini karşılamak üzere her fiili eğitim günü için cep harçlığı verilmektedir.
    Ayrıca eğitim süresince iş kazası ve meslek hastalığı sigorta primleri İŞKUR tarafından ödenmektedir.

Genel Kurs Bilgileri

Kurs No: 110477

İl / İlçe: İSTANBUL / BAĞCILAR

Meslek: Bilgi İşlem Destek Uzmanı

Eğitim Bilgileri

Başlangıç Tarihi: 03.09.2012

Bitiş Tarihi: 28.11.2012

Son Başvuru Tarihi: 03.09.2012

Toplam Gün: 60

Toplam Saat: 480

Ders Saatleri:
    1. grup : 09:00 - 18:00

Eğitim Günleri: PAZARTESI-SALI-CARSAMBA-PERSEMBE-CUMA

Eğitim Adresi: LİDER ÖZEL EĞT.-ÖNDER BİLGİ. EVREN CAD. NO:22 GÜNEŞLİ

BAĞCILAR

Amaç

Konsolide Bilişim Sistemleri Uzmanlığı Kursuna katılmak isteyenler Lider Özel Eğitim (Önder Bilgisayar) Evren cad. no:22/3 Güneşli / Bağcılar 29.08.2012 tarihin de saat 10:00 bulunmaları gerekmektedir.

Yüklenici Bilgileri

Mülakat Bilgileri

Adres: LİDER ÖZEL EĞT.-ÖNDER BİLGİ. EVREN CAD. NO:22 GÜNEŞLİ

BAĞCILAR

Yaş Sınırları- Cinsiyet

Alt Yaş Sınırı : 15

Üst Yaş Sınırı : 70

Öğrenim Durumu: Ortaöğretim (Lise ve Dengi) - Lisans

Programlar

İŞKUR’un düzenlediği “Mesleki Eğitim Programları”, Kurslar, TYÇP(Toplum Yararına Çalışma Programları), Staj Programları, Girişimcilik Eğitimleri ve Çalışanların Mesleki Eğitimi olarak farklı başlıklar altında yürütülmektedir.(detaylı bilgi için; http://www.iskur.gov.tr adresinden sağ üst köşede “hizmetlerimiz” başlığı altında “Mesleki Eğitim Kursları ve İşgücü Uyum Hizmetleri” ‘ni seçiniz.)

Kurslar

KURSLAR
    - Kursa katılabilmek için İŞKUR’a kayıt olmalısınız.
    - Bu kurs için belirlenen Katılım Şartlarını (Öğrenim Durumu, Yaş, Diğer) taşıdığınızdan emin olunuz.
    - Program başlangıcı itibariyle SSK, BAĞ-KUR veya Emekli Sandığı’na bağlı olarak çalışıyorsanız kursa katılamazsınız.
    - Kursa devam zorunludur. Ancak, Kurumun kabul edebileceği mazeretiniz olursa kurs süresinin 1/10’unu aşmamak üzere mazeret izni ve en fazla 5 günlük sağlık izni kullanabilirsiniz. Bu sürenin aşımı halinde, kursla ilişiğiniz kesilir.
    - “İlgi ve yetenekleri kursları takibe elverişli olmadığı için ilişiği kesilenler ile yataklı tedavi görmeyi gerektiren hastalık hali, askerlik, tutukluluk, hamilelik/doğum, işe giriş ve kursa devamı engelleyebilecek ikametgah değişikliği, doğal afetler, eğitim esnasındaki iş kazası nedenleri dışında” mazeretsiz olarak kurstan ayrılan kursiyerler 24 ay geçmeden herhangi bir kurs ve programdan yararlandırılmaz.
    - Devam ettiğiniz her bir kurs günü için 20,00 TL hak edersiniz. Devam etmediğiniz günler için ödeme yapılmaz. Ödemeler açılacak banka hesabınıza aylık olarak yatırılır.
    - İşsizlik sigortasından yararlanmaktaysanız kursa katılmanız halinde işsizlik sigortası ödemeniz kesilmez. (Hak ettiğiniz kadar işsizlik ödeneğini ve kursa katıldığınız her gün için 20,00 TL’yi almaya devam edersiniz.)
    - Kursa başlamadan önce kuralları bildiğinize ve kurallara uyacağınıza dair “Taahhütname” imzalamanız gerekmektedir.
    - Doğru mesleği seçtiğinizden emin olunuz! Kursa katılmanız halinde; aynı meslekte hiçbir zaman, farklı meslekte ise 2 yıl geçmeden hiçbir şekilde başka bir kursa katılamazsınız. Ancak istihdam garantili, alınan mesleki eğitimin devamı veya tamamlayıcısı niteliğinde ya da aynı mesleği geliştirmeye yönelik üst düzeyde bir kurs olması koşuluyla, kurslardan üç kez yararlanılabilir.
    - Kurslardan mezun olan kişiler aynı meslekte veya alanda olmak kaydıyla İşbaşı Eğitim (staj) Programlarına devam edebilirler. Bu durumda, Kurs ve İşbaşı Eğitim (staj) Programlarının toplam süresi takvim günü olarak altı ayı geçemez.
    - İşsizlik Sigortasından yararlanmaktayken geçerli bir gerekçe sunmadan katıldığınız kursu bırakmanız halinde bu tarihten itibaren işsizlik ödeneğiniz kesilir.
    - Program süresi boyunca “bakmakla yükümlü olunanlar dışındaysanız genel sağlık sigortası ile iş kazası ve meslek hastalığı sigorta priminiz” İŞKUR tarafından karşılanır.
    - Kurs sonunda yapılacak olan sınavlarda başarılı olmanız halinde MEB onaylı Kurs Bitirme Belgesi verilir.
    İŞKUR İş Danışmanlığı Hizmetinden Randevu alabilirsiniz
    İŞKUR’ un sunduğu İş Danışmanlığı hizmetlerinden yararlanabilmek için www.iskur.gov.tr adresinden “İş Arayan” olarak kullanıcı adınız ve şifreniz ile sisteme giriş yaptığınızda, aşağıdaki işlem basamaklarını takip ederek randevu alabilirsiniz:
    - Online İşlemler
    - İş ve Meslek Danışmanlığı
    - Randevu Talebinde Bulunma

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    bu kurs normal sertifika alacağın bir kurs.. İtihtam garantli oluşu ile ilgili bişey göremedim.. bana kalırsa şöyle yap.. kurslara bak örneğin istihdam garantili xxx firmasında kurs bitiminde işbaşı diye not olur... bunlara bak..

Motosikleti
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kurs normal sertifika alacağın bir kurs.. İtihtam garantli oluşu ile ilgili bişey göremedim.. bana kalırsa şöyle yap.. kurslara bak örneğin istihdam garantili xxx firmasında kurs bitiminde işbaşı diye not olur... bunlara bak..
    [IMG][/IMG]

istihdam garantili yazıyo firma galiba yukarda amaç kısmında yazan Konsolide Bilişim Sistemleri o mu acaba?

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Bu kursları bitirenler veri tabanında arşivleniyor ve istanbul ticaret odasına bağlı kurumların personel ihtiyaçlarını öncelikli olarak bu datalardan yararlanarak gidermeleri yolunda çalışma yapıldığı gibi eğer bu veri tabanı üzerinden ve verilen sertifikaya sahip bir personel istihdam etmeleri halinde gerekli başvuruyu yaparlarsa 36 ay boyunca ssk primleri işkur tarafından ödeniyor ve bu bağlamda işveren açısından tercih sebebi oluyorsun.

Mutlaka git.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

fahricin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamahondawasaki FB1907
    Hortlatiym mi konuyu? Başlatayım mı yine? Şu an danışmanımla olan randevuma geldim. Bekleme salonundayım. Bu konuda tecrübelilerden bilgi almak isteyenler foruma bir göz atıyor, bilginiz olsun. O nedenle görüşmemden sonra sonucu yazacağım. Sonuçta 5 yıldan sonra ilk yazan benim. Mevzuatta, şartlarda değişiklikler olmuştur mutlaka.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    iş-kur un kursları çok çeşitli.
    hangisi hakkında ne öğrenmek istiyorsanız yazın sorarız.

Motosikleti
    Yamahondawasaki FB1907
    Az önce sevgili danışmanımla olan toplantım sona erdi. İki sistemden bahsetti. Biri işbaşı eğitim programı. Diğeri mesleki eğitim kursları. İşbaşı eğitim programında bildiğiniz staj durumu var. İşi yaparken öğreniyorsunuz. Tabi iyi bir maaş tamamen hayal. İş garantisi var mı? Tabiki var. Size o eğitimi veren firma çalışmanızdan memnun ise "bizımlasın" diyor. Bunu ona dedirtmek için şartsız itaat gereklidir mutlaka, tahmin edersiniz. Yoksa, "bana yaramaz bu" dediğinde iş garantiniz buhar olur. Gazetelerin sarı sayfalarına gömülürsünüz yine.
    Diğer seçenek olan, mesleki eğitim kursları ise, kurs başında bir mülakat, kursa kabul edilirseniz kurs sonunda bir sınav ve bir mülakat daha. Kursiyeri isdihdam edecek firma ile mülakat gibi şeyler olacak elbette. İşe girdiğiniz firmada kalifiye bir eleman olmak için o firmanın en kalifiye elemanından kaç kat daha fazla çalışmanız gerektiğini bilmiyorum. Kursu işkurdan isteyen kurum şartlar koyuyor. Mesela Bilgisayar yazılım kursuna, bilgisayar alanından eleman istiyor. Tamam biz oduncu da alın demiyoruz ama bu şekilde mevcut sistemden başka birşey olmuyor ki. Yani, siz bilgisayar bölümünden mezunsunuz ve iş arıyorsunuz, bu alanda eleman arayan yere başvuruyorsunuz. Burada şöyle birşey var. Ben girişimcilik eğitim programını bitirdim ve sertifikam da var. Ama kosgeb ile iş kurmam, neden çünkü, devlet verdiğini zaten senin attığın her adımını yasallaştırarak vergiye tabi tutarak geri alıyor. Amaç herşey kayıtlı olsun. Senin iş araman, sana iş veren, çalıştığın süre, aldığın maaş herşey kayıt altında olsun . "Pazartesi gel başla, bir ay çalış, beğenirsem sigorta yaparım" sistemini tarihe gömmeye çalışıyor hükümet. Ama bu daha iyi, yapılmak istenenden. Çünkü aynı şey oluyor ama atılan imzalarla daha bir zincirli oluyorsunuz.
    Anladığım bu arkadaşlar. Ben denemek isteyen arkadaşlarımın vazgeçmelerini istemem. İsteyen istediğini söylesin. Belki de hayatınızın en iyi kararını verdiğinizi düşündürecek harika bir fırsat yakalayacaksınız. İnşaallah da öyle olur. Bol şans.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fahricin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce sevgili danışmanımla olan toplantım sona erdi. İki sistemden bahsetti. Biri işbaşı eğitim programı. Diğeri mesleki eğitim kursları. İşbaşı eğitim programında bildiğiniz staj durumu var. İşi yaparken öğreniyorsunuz. Tabi iyi bir maaş tamamen hayal. İş garantisi var mı? Tabiki var. Size o eğitimi veren firma çalışmanızdan memnun ise "bizımlasın" diyor. Bunu ona dedirtmek için şartsız itaat gereklidir mutlaka, tahmin edersiniz. Yoksa, "bana yaramaz bu" dediğinde iş garantiniz buhar olur. Gazetelerin sarı sayfalarına gömülürsünüz yine.
    Diğer seçenek olan, mesleki eğitim kursları ise, kurs başında bir mülakat, kursa kabul edilirseniz kurs sonunda bir sınav ve bir mülakat daha. Kursiyeri isdihdam edecek firma ile mülakat gibi şeyler olacak elbette. İşe girdiğiniz firmada kalifiye bir eleman olmak için o firmanın en kalifiye elemanından kaç kat daha fazla çalışmanız gerektiğini bilmiyorum. Kursu işkurdan isteyen kurum şartlar koyuyor. Mesela Bilgisayar yazılım kursuna, bilgisayar alanından eleman istiyor. Tamam biz oduncu da alın demiyoruz ama bu şekilde mevcut sistemden başka birşey olmuyor ki. Yani, siz bilgisayar bölümünden mezunsunuz ve iş arıyorsunuz, bu alanda eleman arayan yere başvuruyorsunuz. Burada şöyle birşey var. Ben girişimcilik eğitim programını bitirdim ve sertifikam da var. Ama kosgeb ile iş kurmam, neden çünkü, devlet verdiğini zaten senin attığın her adımını yasallaştırarak vergiye tabi tutarak geri alıyor. Amaç herşey kayıtlı olsun. Senin iş araman, sana iş veren, çalıştığın süre, aldığın maaş herşey kayıt altında olsun . "Pazartesi gel başla, bir ay çalış, beğenirsem sigorta yaparım" sistemini tarihe gömmeye çalışıyor hükümet. Ama bu daha iyi, yapılmak istenenden. Çünkü aynı şey oluyor ama atılan imzalarla daha bir zincirli oluyorsunuz.
    Anladığım bu arkadaşlar. Ben denemek isteyen arkadaşlarımın vazgeçmelerini istemem. İsteyen istediğini söylesin. Belki de hayatınızın en iyi kararını verdiğinizi düşündürecek harika bir fırsat yakalayacaksınız. İnşaallah da öyle olur. Bol şans.
    Kosgeb ile iş kuran arkadaşım 8-9 ay oldu şirketi maliyeye kaydını yapmadı, şimdi şirketlere günlük kiraladığı elemanları sigortalayamıyor, bu yüzden başka şirket üzerinden bunu yapıyor. zaten işleri iyi değil

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    işbaşı eğitim programı kapsamındakiler istihdam rakamlarına ekleniyor,
    devletin senin kayıtlı olmanı istemesindeki sebep o.
    zira işbaşı eğitim de mayışını devlet çalıştığın gün üzerinden veriyor.
    yani işverene bir maliyeti yok gibi,
    zira SİGORTA da yok.
    GS6S var.
    istihdam garantisi de yok.
    firmanın mecburi istihdam etme süresi var.

.

Motosikleti
    Yamahondawasaki FB1907
    İşsizlik rakamları düşüyor...meğer böyle düşüyormuş. Hayal kırıklığı oldu benim için.

Arkadaşlar iş garantisi falan fasa fiso öyle bir şey yok.

2010 senesinde işsiz kaldığım bir dönemde şu kurslara bir başvurayım deyip web tasarım kursuna başvurmuştum, o kadar yoğun bir başvuru vardı ki bana olumsuz geri dönüş yapıp isterseniz sizi ücretli kursa kaydedelim dediler Ücret derken ben kursa ücret ödeyecektim, kabul etmedim tabi.

Mart ayında istihdam garantili, Sualtı bakım onarım ve kaynakçılık kursu açılacağını gördüm, bu kurs Türkiye de bu alanda açılan ilk ve tek kurstu.
    Dalış yapmayı sevdiğim için ve istihdam garantisini görünce başvurdum ve mülakata katıldım. Şartların çoğunu karşıladığım için ve grup grup yapılan yüzme yarışlarında birinci olduğum için kursa kabul edildim. Sağlık raporları falandı filandı derken zor şartlar altında 6 aylık kursu bitirdik ve yapılan son sınavı da başarıyla atlatıp belgeleri almaya hak kazandık.
    Epey şaşalı bir tören düzenlendi ve belgelerimiz Statü sahibi kişilerce teslim edilirken fotoğraflar falan çekildi ve iş vaatleri yenilendi Kurs bittikten sonra bir sefer iş gösterildi, 25 gün çalıştıktan sonra iş bitti ve kimse ücretini alamadı
    Daha sonra anladık ki herkes kendi başının çaresine bakacak. Neyse o günden bu güne bu mesleği icra eden 1 arkadaş kaldı, diğer herkes farklı işlere yöneldi.
    Ben kendi tırmalamalarımla 1 sene gibi bir süre duabi de çalıştım ve iyi de para kazandım fakat bende bıraktım

Yani demem o ki iyi bir kurs bulursan ve ilgi alanına giriyorsa, boş vaktin varsa yazıl ama iş garantisini unut. Kendi çabanla belki bir şeyler yapabilirsen yaparsın o da gerçekten zor oluyor her mesleğin diplomalısı var 3-5-6 ayda verilen mesleki belgeleri pek sallayan olmuyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)