Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Halkbankası konut kredisi kullananlara bir kaç sorum var.

Motovento
    REKLAM ALANI
    EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Merhaba,

Halkbankasına konut kredisi için başvuracağım. Yakın zamanda bu bankadan konut kredisi kullananlar var mı, varsa ne kadar hangi tür masraflar ödedi bu bilgiye ihtiyacım var. İnternette cazip olsun diye uygun gösteriyorlar fakat başvurduktan sonra şok yaşamak istemediğim için psikolojimi cüzdanımı hazırlamaya çalışıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Uzun bir süredir Halk ve Vakıf bankası çok uygun oranlar ile kredi veriyorlar.

BDDK ve rekabet kurulu vs kanunları gereğince de hemen hemen hepsinde dosya masrafları vs aynı zaten, kaldı ki bu iki banka da devlet bankası.

Hayırlı olsun.
    EthanHunt bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu aralar en uygun oranlardan biri Halk'ta. Bilmiyorum daha önce kredi kullandınız mı ama, bence ilk dikkat edilmesi gereken şey, başka bir banka ile karşılaştırırken, aylık değil yıllık faizn (toplam maliyet) oranlarına bakın.
    EthanHunt bunu beğendi.

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Dosya masrafının dışında, dask, konut ve hayat sigortasını mecburen yaptırıyorlarmış ve expertiz masrafı varmış. Bunlar için yaklaşık ne kadar tutar?

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dask, şehre, bina yaşına, semtine v.s. göre değişir, İstanbul için bilemem, biz burada 90 a da yaptırdık, 220 ye de, hayat sigortası için benden son çektiğim kredi için yıllık 185 tl gibi bir şey kesiyorlar, expertiz bankaya göre bir miktar değişmekle birlikte en son 900-1000 arası idi.
    EthanHunt bunu beğendi.

Masraflar için en az 2 bini gözden çıkarın. Ben iş bankasindan çektim, 3 bine yakın masraf oldu.

Motosikleti
    Duke 200
    Eve vereceğin para ile 30 yıl kirada oturtabiliyorsun. Ev alınacak bir dönem değil. Para varsa arsa tarla al yoksa kirada otur 250 binlik eve 500 ödeme kredi ile

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)