Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Hachiko.

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dövme cezaevi işi mi ?
    Hatır işine öyle oluyor.. Amatör.. Birde bayağı eski dedim ya yenilenmesi lazım..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    işte gerçek dost budur.
    ne golden ne bilmem ne dış görünüşten başka bir halta yaramayan hayvanlar.
    benimde buna benzer sarı renkte drahtarım vardı.
    şerefsizler zehirledi

Motosikleti
    Honda NSS300 Forza

Heykeli de böyledir. Geçen ay gittiğimde çekmiştim fotoyu.
    tanertc bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Bir köpeği yavruyken alıp büyütmeyen insan, insanı dost sanar.
    Askerliğimi veteriner olarak yaptım.
    Mayıncı ruh hastası bir Belçika Malinois ile.
    Adı zifir'di, 1 buçuk kilometre mesafeden taramaya başlayıp mayın bulma rekoru vardı.
    2 defa ayak bileğimden bir defa baldırımdan ısırmışlığı oldu ama canı sağolsun, birbirimize alışma evresinde çok kavga ettik
    Askerliğim bittikten sonra 2 defa ziyaretine gittim.
    Beni tanımayan askerler abi girme yanına bu hayvan çok sıkıntılı dedi, ama sağolsun zifir otur dediğimde ikiletmeden oturuyodu.
    Teskere aldığım gün hiç birşey Zifirin kafes arkasından bakışı kadar koymadı bana.
    Bu yaz yine gidicem yanına inşallah.
    8 yaşına geldi son gördüğümde hastalanmaya başlamış görevden muaf kalmıştı.
    Onlarca madalyası plaketi var başarılı görevlerinden dolayı.

Çok istedim vermelerini ama olmadı, Alay komutanına kadar yalvardım, sivil hayatta büyük sıkıntı olacağı, insanlara karşı ölüm makinesi olduğu için mümkün değil dediler.
    Çoğu çocukluk arkadaşımı unuturum zifiri unutmam.
    Çok deli agresifti, hareket eden herşeyi öldürme isteği vardı.
    Aslında zifir için normal birşey, Asker bi köpek sonuçta, görevi bu.
    Biz cobraya binmeye korkarken zifir helikopterin sesini duyunca gezmeye gideceğini anlayıp başlardı çıldırmaya.
    Çocukluğumdan bu yana hep köpeklerle içli dişli oldum ama zifirden sonra hiç bi köpeği sahiplenmek gelmedi icimden.

Öldüğüm zaman sevdiklerimi yanımda görme şansım olacaksa eğer, zifir ayağımın dibinde olacak eminim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:31 ----------

Zifir ile olan fotoğrafları hep kaybettim malesef, bu Zifirin yavrusu Yuna, askerliğimin son 1 ayları felan, eğittiğim son ruh hastası.
    Aynı babasının kızı.
    Az kamuflaj ziyan etmedik sağolsun, pacalarimiz hep yırtıkdı.
    Hey gidi günler.

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Arkadaşlar gene anasayfaya haber çakmışım tebrik edin beni..

Motosikleti
    .
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorgunuz benden 3 nüzü alıyorum içeri,
    dur önce bi banlıyım
    Elebaşımız kim bizim şimdi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:04 ----------

Mrmud sen askerde endurocu değilmiydin yani???
    Hayret.
    MrMud ve something123 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorgunuz benden 3 nüzü alıyorum içeri,
    dur önce bi banlıyım
    Abla yalan herşeyin başı müd.
    Elimde kanıtlarım var.
    Ben mahsum, ben esker.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:18 ----------

Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir köpeği yavruyken alıp büyütmeyen insan, insanı dost sanar.
    Askerliğimi veteriner olarak yaptım.
    Mayıncı ruh hastası bir Belçika Malinois ile.
    Adı zifir'di, 1 buçuk kilometre mesafeden taramaya başlayıp mayın bulma rekoru vardı.
    2 defa ayak bileğimden bir defa baldırımdan ısırmışlığı oldu ama canı sağolsun, birbirimize alışma evresinde çok kavga ettik
    Askerliğim bittikten sonra 2 defa ziyaretine gittim.
    Beni tanımayan askerler abi girme yanına bu hayvan çok sıkıntılı dedi, ama sağolsun zifir otur dediğimde ikiletmeden oturuyodu.
    Teskere aldığım gün hiç birşey Zifirin kafes arkasından bakışı kadar koymadı bana.
    Bu yaz yine gidicem yanına inşallah.
    8 yaşına geldi son gördüğümde hastalanmaya başlamış görevden muaf kalmıştı.
    Onlarca madalyası plaketi var başarılı görevlerinden dolayı.

Çok istedim vermelerini ama olmadı, Alay komutanına kadar yalvardım, sivil hayatta büyük sıkıntı olacağı, insanlara karşı ölüm makinesi olduğu için mümkün değil dediler.
    Çoğu çocukluk arkadaşımı unuturum zifiri unutmam.
    Çok deli agresifti, hareket eden herşeyi öldürme isteği vardı.
    Aslında zifir için normal birşey, Asker bi köpek sonuçta, görevi bu.
    Biz cobraya binmeye korkarken zifir helikopterin sesini duyunca gezmeye gideceğini anlayıp başlardı çıldırmaya.
    Çocukluğumdan bu yana hep köpeklerle içli dişli oldum ama zifirden sonra hiç bi köpeği sahiplenmek gelmedi icimden.

Öldüğüm zaman sevdiklerimi yanımda görme şansım olacaksa eğer, zifir ayağımın dibinde olacak eminim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:31 ----------

Zifir ile olan fotoğrafları hep kaybettim malesef, bu Zifirin yavrusu Yuna, askerliğimin son 1 ayları felan, eğittiğim son ruh hastası.
    Aynı babasının kızı.
    Az kamuflaj ziyan etmedik sağolsun, pacalarimiz hep yırtıkdı.
    Hey gidi günler.
    https://i.hizliresim.com/lWdk0g.jpg
    La dün gece sabaha kadar askerlik anılarını dinledim zaten wp'dan.hay zifirine.
    MrMud ve something123 bunu beğendiler.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elebaşımız kim bizim şimdi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:04 ----------

Mrmud sen askerde endurocu değilmiydin yani???
    Hayret.
    Dağcıydım Enduro sayılır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:19 ----------

Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abla yalan herşeyin başı müd.
    Elimde kanıtlarım var.
    Ben mahsum, ben esker.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:18 ----------

La dün gece sabaha kadar askerlik anılarını dinledim zaten wp'dan.hay zifirine.
    Başka anıları da gördün inkar etme şimdi :D

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dağcıydım Enduro sayılır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:19 ----------

Başka anıları da gördün inkar etme şimdi :D
    [IMG][/IMG]
    MrMud bunu beğendi.
    “Büyük beyinler fikirleri tartışır, orta halliler olayları, küçük beyinler ise insanları tartışır.”

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    2007 yılında amcam Konya'dan çok iyi cins av köpeği göndermişti. Bizde o dönem dedemden kalma bahçeli evde kalıyoruz yazın. Avla bi işimiz yok ama yavruyken aldım beslemeye başladım.

Adını Tarzan koymuştum.

Tarzan ile çok iyi arkadaş olduk. Tabi gezdirirken normal köpek gibi gezmiyor. İz sürücü olduğundan sürekli koklayarak gidiyor. Zinciri çekiştiriyor filan. Normal köpek gibi gezdiremesemde onu öyle sevdim. Hastalandığında sanki evladım hasta gibi gece gündüz uğraştığımı bilirim. Kışın evimize döndüğümüzde ise -o zamanlar halısaha işi yapıyorduk- halısahaya bıraktım. Orda hem babamın güvercinleri koruyor hemde ben gidemediğimde ilgilenecek kişi oluyordu.

2008 yılında halısahayı devrettik ve köpeği götürecek yerim kalmadı. O civarda bakan olur diye serbest bıraktık. Ailemi bi türlü ikna edemedim. Apartman sonuçta.

İki hafta sabredebildim. İki hafta sonunda halısahanın o tarafa gittim. Uzaklardan beni görmesiyle koşması bir oldu. Sevinçten çıldırdı Tarzan. Uzaktan gören köpek bana saldırıyor zanneder. Atlıyor zıplıyor yalıyor filan.

"Seni ne olursa olsun götürecem lan" dedim. Anladı heralde. Takıldı peşime. Yürüye yürüye gidiyoruz. Baya uzak mesafeyi beraber gittik. Dedemin eski evine vardık. Oraya bıraktım.

Her gün okula giderken önce oraya gidip sabahın köründe yemeğini suyunu veriyordum. Okul dönüşündede oynamaya gidiyordum. Mesafe uzak ama umursamıyorum.

Bir gün babamla haftasonu beraber gittik. Bahçenin kapıyı açınca normalde bana koşması lazımdı. Koşmadı. Biraz seslendim yine gelen giden yok. Evin alt katına gittim orda yerde yatıyordu. Hareketsiz. Çevirdiğimde şok oldum. Kafasının sol tarafı komple kan.

Bağlamıyordum bahçede dolaşırdı. Canı sıkılınca başka yerleride dolaşır gelirdi. Gittiği yerde biri ona kürek vb bişeyle vurmuş. Yaralanmış. Yerine gelip orda ölmüş.

Allah o vuranın belasını versin. Normalde ben duygusuz bi insanım pek bişeye üzülmem. Ama ona baya üzülmüştüm.

Buda böyle bir anımdır işte.

Köpek sevgisi çok başka bi durum. Köpeklerin insana sevgiside başka hayvanlarda yok. İnşallah ilerde evlendiğimde bahçeli evde yaşayacağım ve yine köpek alacağım. Aksaray Malaklısı besleme niyetim var.
    GT250rAlanya bunu beğendi.
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1924 yılında Tokyo Üniversitesi’nde görev yapan Japon profesör Hidesaburo Ueno, küçük bir köpek yavrusu edindi kendine.
    Profesör Ueno, Japonca’da ‘sekiz tane’ anlamına gelen Hachiko adını koydu köpeğine...*
    Beraberliklerinin sadece bir yıl süreceğini bilmiyordu. Ama o bir yılda dünya tarihine geçecek, kitaplara, filmlere konu olacak bir ilişki yaşadılar.
    Safkan Akita cinsi beyaz bir erkek köpek olan Hachiko, her sabah üniversiteye gitmek için evden metroya yürüyen sahibine eşlik etti...
    Metronun dış kapısına kadar getirdiği sahibini uğurladıktan sonra da eve döndü.
    Çok geçmeden bir akşam üniversite dönüşünde metronun çıkışında Hachiko’yu kendisini beklerken gördü profesör ve çok şaşırdı.
    Bu akıllı köpek sahibinin akşam eve dönüş saatlerini hesaplayarak ve aynı yolu kullanacağını düşünerek metronun önüne gitmişti.
    Ondan sonraki bir yıl boyunca her sabah sahibini metroya kadar götürdü, her akşam iş çıkışında da metronun önünde karşıladı Hachiko...
    Hiç saatini şaşırmadı...
    Ama bir akşam metrodan çıkmadı profesör, gözleri metronun kapısında gece boyunca bekledi Hachiko.
    Bir sonraki akşam yine yoktu profesör...
    Üçüncü akşam metrodan yine çıkmadı...
    Dördüncü, beşinci akşam yok yok...
    Üniversitede kalp krizi geçirip ölmüştü profesör.
    Hachiko her akşam sahibim metrodan çıkacak diye inatla bekledi.
    Haftalar, aylar boyunca her akşam Tokyo metrosunun Shibuya istasyonun kapısına gitti...
    Tam 10 yıl boyunca...
    12 yaşındayken metronun kapısında öldü Hachiko...
    Bugün Tokyo’ya gidenler Shibuya istasyonun kapısında yukarıda fotoğrafını gördüğünüz heykelle karşılaşır.
    ışte o Hachiko’dur...
    Japonlar, sadakat ve insan-hayvan ilişkisinin sembolü olarak ölümünden hemen sonra diktiler bu heykeli...
    ıkinci Dünya Savaşı’ndan sonra da unutmadılar Hachiko’yu ve 1948’de yeni heykel yaptılar.
    Bugün Shibuya istasyonun o kapısı Hachiko çıkışı olarak biliniyor ve Tokyo’nun en önemli buluşma merkezlerinden biri.

Filmini ne yapip edip izleyin elimin uzerinde dovmesi durur bu essek sipasinin.
    Bu filmi nasıl kaçırmışım . Dün tavsiyeniz üzerine indirip izledim. Muhteşemdi yani insan tek başına izleyince daha çok ağlıyormuş onu da anladım. İtiraf ediyorum sular seller gibi gözyaşı döktüm.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Heykeli bu.Tren istasyonunda.
    Bu da kendisi oluyor :
    tanertc bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ]
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2007 yılında amcam Konya'dan çok iyi cins av köpeği göndermişti. Bizde o dönem dedemden kalma bahçeli evde kalıyoruz yazın. Avla bi işimiz yok ama yavruyken aldım beslemeye başladım.

Adını Tarzan koymuştum.

Tarzan ile çok iyi arkadaş olduk. Tabi gezdirirken normal köpek gibi gezmiyor. İz sürücü olduğundan sürekli koklayarak gidiyor. Zinciri çekiştiriyor filan. Normal köpek gibi gezdiremesemde onu öyle sevdim. Hastalandığında sanki evladım hasta gibi gece gündüz uğraştığımı bilirim. Kışın evimize döndüğümüzde ise -o zamanlar halısaha işi yapıyorduk- halısahaya bıraktım. Orda hem babamın güvercinleri koruyor hemde ben gidemediğimde ilgilenecek kişi oluyordu.

2008 yılında halısahayı devrettik ve köpeği götürecek yerim kalmadı. O civarda bakan olur diye serbest bıraktık. Ailemi bi türlü ikna edemedim. Apartman sonuçta.

İki hafta sabredebildim. İki hafta sonunda halısahanın o tarafa gittim. Uzaklardan beni görmesiyle koşması bir oldu. Sevinçten çıldırdı Tarzan. Uzaktan gören köpek bana saldırıyor zanneder. Atlıyor zıplıyor yalıyor filan.

"Seni ne olursa olsun götürecem lan" dedim. Anladı heralde. Takıldı peşime. Yürüye yürüye gidiyoruz. Baya uzak mesafeyi beraber gittik. Dedemin eski evine vardık. Oraya bıraktım.

Her gün okula giderken önce oraya gidip sabahın köründe yemeğini suyunu veriyordum. Okul dönüşündede oynamaya gidiyordum. Mesafe uzak ama umursamıyorum.

Bir gün babamla haftasonu beraber gittik. Bahçenin kapıyı açınca normalde bana koşması lazımdı. Koşmadı. Biraz seslendim yine gelen giden yok. Evin alt katına gittim orda yerde yatıyordu. Hareketsiz. Çevirdiğimde şok oldum. Kafasının sol tarafı komple kan.

Bağlamıyordum bahçede dolaşırdı. Canı sıkılınca başka yerleride dolaşır gelirdi. Gittiği yerde biri ona kürek vb bişeyle vurmuş. Yaralanmış. Yerine gelip orda ölmüş.

Allah o vuranın belasını versin. Normalde ben duygusuz bi insanım pek bişeye üzülmem. Ama ona baya üzülmüştüm.

Buda böyle bir anımdır işte.

Köpek sevgisi çok başka bi durum. Köpeklerin insana sevgiside başka hayvanlarda yok. İnşallah ilerde evlendiğimde bahçeli evde yaşayacağım ve yine köpek alacağım. Aksaray Malaklısı besleme niyetim var.
    hayat ne garip. köpek olsa sevmeyeceğim, köpeğe yaklaşmaya layık olmayan adam köpeğe vuruyor

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu filmi nasıl kaçırmışım . Dün tavsiyeniz üzerine indirip izledim. Muhteşemdi yani insan tek başına izleyince daha çok ağlıyormuş onu da anladım. İtiraf ediyorum sular seller gibi gözyaşı döktüm.
    Ağlamak insanın en saf en temiz hali iken neden utanır ki insan..İlk dükkanda izlemiştim dvdsi vardı akşam izlemiştim gözler şişti ağlamaktan müşteri geldi abi cenazen mi var dedi.. Yok dedim film izliyorum dedim..

Kız arkadaşımla bir de bizim eşşek sıpası köpeğimizle izlemiştim..Harika birşey...

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    hort......
    yürekçe bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hort......
    Hüngür!!!...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

"Giresun’un Tirebolu ilçesinde serinlemek için girdiği denizde kaybolan öğretmeni arama çalışmaları devam ederken, köpeği ise sahilde bekleyişini sürdürüyor"

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)