Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Günümüz Kötü Alışkanlığı Bonzai..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Mutlaka duydunuz belki de karşılaştım ben şayet kullanana rastladım hea durumları tvde ya da medyada gördüğüm gibi değildi ama bu illet hakkında ne düşünüyorsunuz?
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Sentetik kannobinoid=kimyasal

Çok şahit olduğum bir tablo.

Anlayacağın bonzai adamı bozai.

Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Narkotik madde kullanımı ne yazık ki günden güne artıyor. Bunun en büyük sebeplerinden biri gençlere boş zamanlarında yapabilecekleri aktiviteler veremememiz. Bir diğeri de ne yazık ki kültürsüzlük. İnsanlara eğlenmek için madde kullanımına ihtiyaçları olmadığını anlatabilseniz ve dahası iyi vakit geçirmelerini sağlarsanız zaten sorun büyük ölçüde azalır.
    mchi bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Modern bali
    mete_han bunu beğendi.

2 tane arkadaşım kullanıyormuş, gerçi kafaları dışında kullanmadıkları şey yok.
    Bu lalelerden biri de güvenlik görevlisi düşünün artık.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunu ve benzerini kullananda s...... sürmeye akıl yok insan kendine bile bile zarar verir mi aklım almıyor
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    KAWASAKİ-R6
    2 gün önce kağıthane iski duvar dibinde bir eleman gördüm, hemen firen,e basıp yanına gittim araba çarpmış gibi duruyordu, seslendim iki tokat attım tık yok, koluna bacaklarına baktım sağlam, derken gözlerini açtım resmen şeytanı gördüm göz bebekleri büyümüş gözü komple siyah, hemen 112 aradım durumu yeri anlatım uyuşturucu kullanmış sanırım dedim kendinde deyil derken, bir şahıs geldi elinde su yüzüne döktü, çocuk fişek gibi kalktı ve bir sigara istedi , 112 görevlisine ambulansa gerek kalmadı diyerek kapattım, orayı terk ettim 2 saat sonra yine oradan dönüş yaparken çocuğu gördüm poşetle bali çekiyordu. böylelerini görünce,kızıyorum sinirleniyorum, küfür ediyorum ama çoğuda bu tuzağa düşmüş gençler, sahte arkadaş kurbanı, umursamaz olmak istesem de bazıları suçsuz onlara yazık.
    mete_han bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/watch?v=4R38-vqpBB0

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Arkadaş kurbanı geyiği tamamen safsata. Kullanan bi çok kişiyi tanıyorum bi çoğu kendi seçimi. Devlet bi kaç senedir pkk'nın üzerine fazla gidince piyasada ot baya bi azaldı. İnsanlarda buna yöneldi. Ota göre kafası kimyasal olduğu için daha etkili. Ve daha ucuz satıldığı için iyice yaygınlaştı.

Ama sentetik kannabinoid olduğu için kalıcı psikolojik hasarlara yol açıyor. Kullanımın ilk 15 dk'sı insanı moron seviyesine çekiyor. Etkiside ortalama 30 dk sürdüğü için tekrar kullanmaya itiyor. Akabinde zaten bağımlı olmuş oluyosun.

Eğlenceli bişey değil resmen kendine eziyet etme.

tedavülden azalması için en güzel çözdüm de kenevir kullanımını yasallaştırmak.

Avrupa-Amerika baya bi yol aldı bu konuda. Biz o seviyeye nasıl geliriz bilemiyorum. Binlerce yıldır anadoluda yetiştirilen kullanılan keneviri Amerika'nın dürtmesiyle yasakladık. Şimdi onlar serbest etti biz önyargı geliştirdik. Öcü ilan ettik. Yakın zaman da da herhangi bir radikal adım atılacağını düşünmüyorum. Öyle bi vizyona sahip devlet yöneticileri henüz ülkemizde yetişmedi.
    espresso ve drtayfun bunu beğendiler.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha adi bile duyulmamisken bundan 4 veya 5 sene oncesinde denemek gibi bir gaflete dustum. Adini sanini bile bilmiyorduk, denk gelmisti bir marihuana cesidi diye ictik. Cok az olmasina ragmen afederseniz belami gocertti. Ertesi iki gun asiri yorgunluk,aptallik ,bunalim hissi ile gecti. Bir daha da tovbe ettim bilmedigim seyi icmemeye.

Simdilerde Gaziosmanpasa,Tarlabasi, Omer Hayyam gibi yerlerde tamamen transa gecmis , ara sira bayilan, kisisel kontrolunu kaybetmis cocuklari goruyorum cok uzuluyorum. Boylesine maddelerle bir sekilde mutluluk arayanlara dikkat edin hep toplumun disinda yasayan insanlar.

Su an darbe girisiminden alinan dersten mi bilinmez, bu bolgelerde yogun bir polis,asker varligi mevcut. Umarim buyuk abilerin (tomarla canli para kaldiriyorlar cunku) ekmegini keserler.

Marihuna yasallastirma isi nasil olabilir dusunemiyorum. Sonucta sigara ile savasan bir parti donemindeyiz.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    İşin kötü yanı, aslında bonzai diye bir uyuşturucu yok.
    Çok kalitesiz marijuana veya bazen çer çöp üstüne, akla hayale gelmeyecek - kimi zaman fare zehiri- kimyasal maddeler sıkılıp dağılıyor, bu kadar ucuz olmasının sebebi de bu.

Neden yaygın olduğunun da sebebi çok basit.
    Bir öğrenci, akşam çıkıp iki bira içip gevşeyecek parayı bulamıyor, çıksa evine dönecek taşıt bulamıyor. Nato kafalar asla kabul etmeyecekler de, bonzai isminde yayılan sentetik kannobiodlerin yaygınlaşma sebebi eğlence hayatının baskılanmasından başka bir şey değil.

https://www.haber3.com/guncel/cok-tartisilacak-bonzai-aciklamasi-haberi-2845683

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    antidepresanlar, e-sigara, bonzai bunlar şuan gençlerin kendini bir halt sanma yolları olduğunu düşünüyorum
    en önemli faktöründe iradesizlik olduğu kanaatindeyim

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşin kötü yanı, aslında bonzai diye bir uyuşturucu yok.
    Çok kalitesiz marijuana veya bazen çer çöp üstüne, akla hayale gelmeyecek - kimi zaman fare zehiri- kimyasal maddeler sıkılıp dağılıyor, bu kadar ucuz olmasının sebebi de bu.

Neden yaygın olduğunun da sebebi çok basit.
    Bir öğrenci, akşam çıkıp iki bira içip gevşeyecek parayı bulamıyor, çıksa evine dönecek taşıt bulamıyor. Nato kafalar asla kabul etmeyecekler de, bonzai isminde yayılan sentetik kannobiodlerin yaygınlaşma sebebi eğlence hayatının baskılanmasından başka bir şey değil.

https://www.haber3.com/guncel/cok-ta...haberi-2845683
    Nato kafalar bunu anlamaz dediğin gibi.

İstanbul'da yaşıyorum kaç tane uyuşturucu kullanan tanıdıysam bu nato kafalılardan nedense...
    Anlam veremiyorum 1 bardak bira içene ayyaş-alkolik gözüyle nasıl bakıyorlar da bu tarz maddeleri kendilerine serbest bırakıyorlar.?

Bugun 4 bardak bira içtim söylemesi ayıp. Ödediğim hesap 58 tl.
    Tekelden alsam ortalama 35 tl

Haliyle içenede hak veriyorum bonzai daha hesaplı..

Ama yakın zamanda bonzai de %51 lik vergiyle satılır..
    drtayfun bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Arkadaşların çoğu olayı doğru teşhis etmiş, şu anda sentetik uyuşturucuya ulaşmak çok ucuz ve kolay, üstelik bunlar toplum için çok daha tehlikeli olaylara yol açıyor. Eskiden 2 bira içip bankta sızan adamlar en fazla mahalleliden dayak yer zararsız hale getirilirdi, şimdi bunların etkisindeki insanlar çok tehlikeliler, batı dünyasında yasal olan pek çok şey bizde yasak olduğundan sonuç bu oluyor. Biz o yolu ne zaman bulabiliriz? Ben ufukta pek göremiyorum o günleri.

Kurzgesagt – In a Nutshell adlı harika youtube kanalı bağımlılık başlıklı Türkçe alt yazılı videosunda uyuşturucu bağımlılığını ele almış. Şimdiye kadar sergilenen yaklaşımlardan çok daha gerçekçi, çözüme odaklı, bilimsel bilgiye dayalı ve doğru teşhis sunan bir bakış açısı. Temel sebep temel insani ihtiyaçların karşılanmaması olarak görülüyor. Ayrıca bulgular uyuşturucu dışında alkol, sosyal medya, forum, aşırı yeme gibi diğer bağımlılık türleri için de geçerli.

(bkz: https://www.youtube.com/watch?v=ao8L-0nSYzg)

Hazır harika youtube kanallarından dem vurmuşken The School of Life'ı da anmadan geçmeyelim. 7 ölümcül günaha insan psikolojisi ve ihtiyaçları açısından başka bir perspektiften bakan bir videosu çok etkileyicidir. (bkz: https://www.youtube.com/watch?v=tMjF_100onI) Henüz Tükçe alt yazısı yok.

Geri kalmış ülkelerin özelliklerini listeleyen bir başka harika videoyu da not edeyim. Bizim durumla kıyaslayınca hayli aydınlatıcı oluyor. Bunda Türkçe alt yazı seçeneği var. (bkz: https://www.youtube.com/watch?v=9-4V3HR696k)
    Metilen ve crxforever bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-25
    Saman iciyo cogu , cogunun da ayiktigi yok. Is netice de verilmiş olan akil nimetine oyle ya da boyle bir şekilde gidiyor.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kurzgesagt – In a Nutshell adlı harika youtube kanalı bağımlılık başlıklı Türkçe alt yazılı videosunda uyuşturucu bağımlılığını ele almış. Şimdiye kadar sergilenen yaklaşımlardan çok daha gerçekçi, çözüme odaklı, bilimsel bilgiye dayalı ve doğru teşhis sunan bir bakış açısı. Temel sebep temel insani ihtiyaçların karşılanmaması olarak görülüyor. Ayrıca bulgular uyuşturucu dışında alkol, sosyal medya, forum, aşırı yeme gibi diğer bağımlılık türleri için de geçerli.

(bkz: https://www.youtube.com/watch?v=ao8L-0nSYzg)

Hazır harika youtube kanallarından dem vurmuşken The School of Life'ı da anmadan geçmeyelim. 7 ölümcül günaha insan psikolojisi ve ihtiyaçları açısından başka bir perspektiften bakan bir videosu çok etkileyicidir. (bkz: https://www.youtube.com/watch?v=tMjF_100onI) Henüz Tükçe alt yazısı yok.

Geri kalmış ülkelerin özelliklerini listeleyen bir başka harika videoyu da not edeyim. Bizim durumla kıyaslayınca hayli aydınlatıcı oluyor. Bunda Türkçe alt yazı seçeneği var. (bkz: https://www.youtube.com/watch?v=9-4V3HR696k)
    ikinci videoyu izledim fakat din ile ilgili yanlış bilgi veriliyor yani inançlarda öteki dünya önemi vurgulandığı söyleniyor ama aslında bu tam olarak öyle değil yani dolaylı yollardan öyle diyelim yada eksil bilgi diyelim.

hani bir söz var; "bugün ölecekmiş gibi ibadet et, hiç ölmeyecekmiş gibi dünya için çalış."

yobaz dediğimiz insanlar dini çarpıtıyorlar ve bu yüzden din yok olacak ise bu yobazların yüzünden olacak. kader tek değildir ve her kes kendi kaderini çizer, bu kuranda yazıyor. isra suresi 13. ayette yazıyor.

hatim indirmiş hocalara baksanız daha okuduğu ayetin ne anlama geldiğini bilmezdir belkide. dini yaşamak için envai çeşit meshebe ihtiyacınız yok sadece kur-an-ı kerim yeterlidir.

Daha iki gün önce isten çıktım eve doğru gidiyorum,hava karanlık,bilen vardır belki çorlu Kore mahallesi yanindaki yolu, aydınlatma lambası vs hic bir şey yok.Hızım en fazla 30,bi baktım kenarda yolun dibinde bariyerlere yaslanmış, oturmuş vaziyette biri.Dedim ulan durayim,bakayım belki durumu kötüdür, ama yer felaket ötesi bir yer,hani dursam motordan insem,çocuğun yanina gitsem,arkami döndüğümde motora başkaları binmiş gidiyor olacak dedim aga boşver yola devam,nasıl olsa ayilacak.Ertesi gün is yerinde konuşuyorlardı eleman bi arabanın altına atmış kendini.Simdi gelde vicdan azabı çekme.
    Biraz siyasi olacak ama,koskoca MUSTAFA KEMAL ATATÜRK bu gençliğe mi emanet etmiş vatani,milleti.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Dark-ghost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha iki gün önce isten çıktım eve doğru gidiyorum,hava karanlık,bilen vardır belki çorlu Kore mahallesi yanindaki yolu, aydınlatma lambası vs hic bir şey yok.Hızım en fazla 30,bi baktım kenarda yolun dibinde bariyerlere yaslanmış, oturmuş vaziyette biri.Dedim ulan durayim,bakayım belki durumu kötüdür, ama yer felaket ötesi bir yer,hani dursam motordan insem,çocuğun yanina gitsem,arkami döndüğümde motora başkaları binmiş gidiyor olacak dedim aga boşver yola devam,nasıl olsa ayilacak.Ertesi gün is yerinde konuşuyorlardı eleman bi arabanın altına atmış kendini.Simdi gelde vicdan azabı çekme.
    Biraz siyasi olacak ama,koskoca MUSTAFA KEMAL ATATÜRK bu gençliğe mi emanet etmiş vatani,milleti.
    böyle insanlar için üzülmeye değmez, doğru bir insan gece vakti evinde ailesi ile olur. ben uyuşturucu sigara yada alkol kullanmıyor isem vardır bir bildiğim ve kendimce sorumluluklarım.

kendini düşünmeyeni ben neden düşüneyim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)