Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Artık motorumdan hayır görmemeye başladım. Çok çabuk yıprandı. Gilera Runner

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Gilera Runner 180 Sp--- Pgo Kaldera 110 cc
    Merhaba Arkadaşlar ;

Benim motorla tanışmam önce mobilet ile oldu 1 sene kadar bindikten sonra 2006 senesinde Gilera Runner 180 Sp ile tanıştım sonrasında o motorumu bir kaza sonucunda perte çıkardım. Kaza ile ilgili konumda vardı eski konularımda. Sonra vazgeçemedim Her ne kadar yol tutuşu iyi olmayan bir motor olmasına rağmen tekrar temiz bir 2001 model Runner 180 Sp ( iki zamanlı ) motorumu aldım. ve 11 senelik sevdamdan vazgeçiyorum. Artık
    Çünkü ;

Devamlı masraf çıkartıyor. Hararet problemini çözemedim bir türlü 10 km den fazla yolla gidemez oldum. Hararet uçup gidiyor. zaten pistonun sıkıştığını ve performansında düştüğünü 10 km den sonra fark ediyorum.
    Fiat Uno araba aldım araba 22 kuruş yakıyor motor 28-30 kuruş yakıyor. Tabi biri benzinli biri gazlı aynı kefeye koyamam tabikide ama Devamlı masraf çıkartıyor. Zor çalışıyor. Rölanti filan desen çok ayarsız ve en önemliside eskisi gibi tat vermiyor. Her yerinden ses geliyor. Motordan garip ses geliyor. egzoz gevşeyip duruyor. 250 km de bir vidalarını sıkıyorum. Yağ pompası bozuldu. Artık yağı benzinin içine koyarak çalıştırabiliyorum. Yağ ayarını iyi tutturmak gerekiyor filan bayağı sıkıntı vermeye başladı. Elektrik tesisatı sakat Yani motor iyice çöktü.

Siz olsanız ne yapardınız. Perte mi ayırırdınız. Yoksa yaptırırmıydınız. Yaptırmayla bitmiyor. bir yerini yaptırıyorum bir yeri bozuluyor. Ben bu motorla hiç durmadan 180 km yok gittiğim günleri özledim. Antalyadan çıkıyordum hiç durmadan Isparta uluborlu ilçesine gidiyordum. Hemde hiç mola vermeden ama şimdi dediğim gibi güvenip Antalya konyaaltına gidemiyorum. Evden 12 km lik yol neyse çok uzatmıyım Sizce ne yapmalıyım.

Tekeriniz devamlı düz bassın. Şimdiden fikirleriniz için teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Her matur doğar , büyür ve ölür.

Miadı dolmuş.

Mukadderat .
    sey_47 bunu beğendi.

Motosikleti
    gt250r
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her matur doğar , büyür ve ölür.
    Miadı dolmuş.

Mukadderat .
    Katılıyorum,2 zamanlı devri çoktan kapandı bence uğraşmaya değmez,hemde gideceğin yere şüphelerle götürmeyecek yüzlerce alternatif varken..

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    2 zamanlı 2001 model bir motoru 11 sene kullanmışsın arkadaşım nasıl çabuk yıprandığını düşünüyorsunuz?

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Gönder üçe beşe bakma gitsin..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Ölüborlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar ;

Benim motorla tanışmam önce mobilet ile oldu 1 sene kadar bindikten sonra 2006 senesinde Gilera Runner 180 Sp ile tanıştım sonrasında o motorumu bir kaza sonucunda perte çıkardım. Kaza ile ilgili konumda vardı eski konularımda. Sonra vazgeçemedim Her ne kadar yol tutuşu iyi olmayan bir motor olmasına rağmen tekrar temiz bir 2001 model Runner 180 Sp ( iki zamanlı ) motorumu aldım. ve 11 senelik sevdamdan vazgeçiyorum. Artık
    Çünkü ;

Devamlı masraf çıkartıyor. Hararet problemini çözemedim bir türlü 10 km den fazla yolla gidemez oldum. Hararet uçup gidiyor. zaten pistonun sıkıştığını ve performansında düştüğünü 10 km den sonra fark ediyorum.
    Fiat Uno araba aldım araba 22 kuruş yakıyor motor 28-30 kuruş yakıyor. Tabi biri benzinli biri gazlı aynı kefeye koyamam tabikide ama Devamlı masraf çıkartıyor. Zor çalışıyor. Rölanti filan desen çok ayarsız ve en önemliside eskisi gibi tat vermiyor. Her yerinden ses geliyor. Motordan garip ses geliyor. egzoz gevşeyip duruyor. 250 km de bir vidalarını sıkıyorum. Yağ pompası bozuldu. Artık yağı benzinin içine koyarak çalıştırabiliyorum. Yağ ayarını iyi tutturmak gerekiyor filan bayağı sıkıntı vermeye başladı. Elektrik tesisatı sakat Yani motor iyice çöktü.

Siz olsanız ne yapardınız. Perte mi ayırırdınız. Yoksa yaptırırmıydınız. Yaptırmayla bitmiyor. bir yerini yaptırıyorum bir yeri bozuluyor. Ben bu motorla hiç durmadan 180 km yok gittiğim günleri özledim. Antalyadan çıkıyordum hiç durmadan Isparta uluborlu ilçesine gidiyordum. Hemde hiç mola vermeden ama şimdi dediğim gibi güvenip Antalya konyaaltına gidemiyorum. Evden 12 km lik yol neyse çok uzatmıyım Sizce ne yapmalıyım.

Tekeriniz devamlı düz bassın. Şimdiden fikirleriniz için teşekkür ederim.
    gevşeyen vidalar, vidanın altında pul yok mu? motorun problemleri tamir edildiğinde düzelir, eğer derdi bitmiyor ise ustalar tamir ettim deyip yarım yamalak iş yapıyorlardır.

sorunlu parça değiştiği zaman düzelir yani, motor eski model diye sağlam çalışmaz mı? yeni model olupta haşatı çıkmış motorlara ne dersiniz?

bence motorun eski tadını vermesi için sorunlu neresi varsa yapılması gerektiği gibi tamir edilmeli.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)