Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosikletimi polis çekmiş

Motovento
    REKLAM ALANI
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Merhaba arkadaşlar.
    Başımdan geçenleri anlatayım sırasıyla.

İki motosikletime de genel temizlik yapmak amacıyla petrol ofisinde yıkama yerine götürmüştüm. Ekonomik olduğu için kısa mesafelere YBR 125 kullanıyorum ve temizliğine pek dikkat etmediğim için çamurlukların altında ki çamur katılaşmış, tazyikli suyla çıkmayacak dereceye gelmiş.

Çamurluğu sökmek için plakalığı vs komple söküp yıkama yerinde makinelerin üstüne koymuştum. Çamurluğu sökmek için yeterli anahtar olmadığını farkedip diğer motora atladim işyerine, anahtar almaya, döndüğümde YBR 125 im yoktu. Başında arkadaş bekliyordu, polis gelmiş plakasiz motosikletleri topluyorlarmış arkadaşı dinlemeden çekiciye yükleyip götürmüşler.

elimde plakalık ve sinyaller ile ortada kaldım

Başıma daha önce hiç böyle birşey gelmediği için ne yapacağımı bilmiyorum.
    Sizlere danışmak istiyorum, almaya gitsem ceza keserlermi? Sigortası vs herşeyi tam hiçbir evrağı eksik değil. Trafik şubeye gidip almaya kalksam ne tür bir yol izlemem gerek? En önemlisi internette okuduğum kadarıyla plakasiz kullanmanın 1600tl cezası var. Motoru zaten 2500tlye almıştım.

Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    Temizlik için bulunduğun istasyondan rica et güvenlik kamerası görüntülerini al, en azından 1600 yemezsin tahminimce, çekici falan onlara yapacak bisey yok

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.
    Başımdan geçenleri anlatayım sırasıyla.

İki motosikletime de genel temizlik yapmak amacıyla petrol ofisinde yıkama yerine götürmüştüm. Ekonomik olduğu için kısa mesafelere YBR 125 kullanıyorum ve temizliğine pek dikkat etmediğim için çamurlukların altında ki çamur katılaşmış, tazyikli suyla çıkmayacak dereceye gelmiş.

Çamurluğu sökmek için plakalığı vs komple söküp yıkama yerinde makinelerin üstüne koymuştum. Çamurluğu sökmek için yeterli anahtar olmadığını farkedip diğer motora atladim işyerine, anahtar almaya, döndüğümde YBR 125 im yoktu. Başında arkadaş bekliyordu, polis gelmiş plakasiz motosikletleri topluyorlarmış arkadaşı dinlemeden çekiciye yükleyip götürmüşler.

elimde plakalık ve sinyaller ile ortada kaldım

Başıma daha önce hiç böyle birşey gelmediği için ne yapacağımı bilmiyorum.
    Sizlere danışmak istiyorum, almaya gitsem ceza keserlermi? Sigortası vs herşeyi tam hiçbir evrağı eksik değil. Trafik şubeye gidip almaya kalksam ne tür bir yol izlemem gerek? En önemlisi internette okuduğum kadarıyla plakasiz kullanmanın 1600tl cezası var. Motoru zaten 2500tlye almıştım.

Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.
    Nasıl arkadaş o "plakası şurda duruyor napıyorsunuz plakasız değil bu arkadaş takım almaya gitti" diyememiş mi? Motosiklet benzin istasyonunda park halinde ise polisin onu çekmeye yetkisi yok. Trafik denetleme esnasında siz onu plakasız kullanırken yakalanmamışsınız, dolayısyla plakasız kullanmaktan dolayı ceza kesilemez. Polise gidip uygun bir dille durumu izah et, bir yanlışlık yapıldığını falan söyle. Sadece çekme ve park cezası ile kurtarabilirsin.

Motosikleti
    09
    Alıntı hayat2teker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Temizlik için bulunduğun istasyondan rica et güvenlik kamerası görüntülerini al, en azından 1600 yemezsin tahminimce, çekici falan onlara yapacak bisey yok
    benimde ilk aklıma gelen kamera görüntüleriydi. petrol ofisine rica ettik ilk başta gösteremeyiz dediler mırın kırın ettiler biraz zorlayınca yetkiliyle konuşup baktık motor kör noktada kalıyor. motor sıcaktı su sıçramasın diye yıkama yerinin bir arkasına koymuştuk. sadece ön jant gözüküyor.

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl arkadaş o "plakası şurda duruyor napıyorsunuz plakasız değil bu arkadaş takım almaya gitti" diyememiş mi? Motosiklet benzin istasyonunda park halinde ise polisin onu çekmeye yetkisi yok. Trafik denetleme esnasında siz onu plakasız kullanırken yakalanmamışsınız, dolayısyla plakasız kullanmaktan dolayı ceza kesilemez. Polise gidip uygun bir dille durumu izah et, bir yanlışlık yapıldığını falan söyle. Sadece çekme ve park cezası ile kurtarabilirsin.
    arkadaş gelen polislerden birisiyle kavga edecekmiş zaten bu konudan dolayı. diğer polis arkadaşlar sakinleştirmiş. polisler kesin emir var üzerinde plaka olmayan bütün motosikletleri topluyoruz demiş.
    apaçi kardeşliğinin plakasız cgleri sokaklardan topluyorlar mesela. polisin park halinde iken çekme yetkisinin olmadığını zannetmiyorum.

bukadar talihsizlik olamaz ya. işimin yoğunluğundan dolayı henüz gidemedim. mesai bitmeden gidip bir soracağım bakalım ne çıkacak

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Of of şansa bak.Geçmiş olsun abi
    Ben de plakalığı kırdım dün

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Polisler işlerini yaparken zerre zeka kullanmıyorlar. Bile bile saçma şeyler yapıyorlar. Çünkü insiyatif alırlarsa sorumluluk da almış olurlar. Maksat verilen emir yerine getirilsin kimse "sen niye böyle yaptın" diyemesin.
    Yıkamak için sökülmüş motora plakasız diye muamele yapmak ne yahu. Bu polisler oto sanayiden geçseler tampon tamiri yapılan arabaları da plakasız diye toplarlar.
    fatih.met ve isomancan bunu beğendiler.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Polisin plakasız araca el koymasının yasal dayanağı nedir?
    Kimse aracına plaka çıkartmak zorunda değil.
    Trafiğe çıkmadığı sürece araç,sahibinin tasarrufundadır.
    Plaka ve ruhsat trafiğe çıkma iznidir.
    Siz trafiğe çıkmadığınız sürece aracınıza plaka takmak zorunda değilsiniz.
    Bu yapılan ülkemizin yasalarla değil yasaklarla yönetildiğinin ilanıdır.
    Bunlar yarın kros pistlerinden motosiklet toplamaya gidebilir dikkat edin.
    artemis99, montanaturne, exteras ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Şimdiye kadar böyle bir şey duymamıştım. Polis sağda solda parketmiş benzinliğin içindeki bir motosikleti plakası olmadığı gerekçesi ile nasıl alıyor? hangi şehirde olmuş bu? motosikleti götürmek için polisin özel bir kamyoneti mi var yoksa sıradan otomobil çeker gibi mi almışlar? Arkadaşla polis kavga noktasına varana kadar ne konuşmuşlar? Trafikte olmadığı sürece plakası olmayan araçlar otoparka çekilir mi? Hangi maddeye istinaden böyle bir uygulama yapmışlar. Sonuç ne oldu? mesai bitti motorunu aldı herhalde arkadaş.

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Geçmiş olsun antalyanın neresinde gelişiyor bu olay?

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cidden çok saçmaymış. İstersek her park ettiğimizde plakayı eve çıkarırız. Yukarıda da yazıldığı gibi trafikte aktif olarak kullanılırken plaka olmamasıdır yasak olan. Bence bir avukat tanıdığınız varsa o çekici ücreti dahil her şeyi o polislere ödetirsiniz.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polisler işlerini yaparken zerre zeka kullanmıyorlar. Bile bile saçma şeyler yapıyorlar. Çünkü insiyatif alırlarsa sorumluluk da almış olurlar. Maksat verilen emir yerine getirilsin kimse "sen niye böyle yaptın" diyemesin.
    Yıkamak için sökülmüş motora plakasız diye muamele yapmak ne yahu. Bu polisler oto sanayiden geçseler tampon tamiri yapılan arabaları da plakasız diye toplarlar.
    Aksaray'dada olmuş bu. Motosiklet tamircilerindeki plakasızları bile toplamışlar. Aslında güzel uygulama. Böyle yanlışlıklar olmasa daha güzel.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polisin plakasız araca el koymasının yasal dayanağı nedir?
    Kimse aracına plaka çıkartmak zorunda değil.
    Trafiğe çıkmadığı sürece araç,sahibinin tasarrufundadır.
    Plaka ve ruhsat trafiğe çıkma iznidir.
    Siz trafiğe çıkmadığınız sürece aracınıza plaka takmak zorunda değilsiniz.
    Bu yapılan ülkemizin yasalarla değil yasaklarla yönetildiğinin ilanıdır.
    Bunlar yarın kros pistlerinden motosiklet toplamaya gidebilir dikkat edin.
    Katılıyorum.

Ne yani ben bilmem ne dağında gezerken, emniyet güçleri gelip dostum plakan yok in baglicaz diyebilir mi ?
    Kaldı ki senin kontak bile kapalı...

Durum ya çok saçma, yada atladigin bi nokta var.
    bursalıali bunu beğendi.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    Bizim şu an bilemediğimiz bir detay yoksa, petrol ofisinden kamera kaydı al.

Kara yolunda seyir halinde olmadığı sürece, hele petrol istasyonu gibi kamuya ait olmayan bir mülk içerisindeki bir aracı polis plakasız gerekçesiyle çekemez.
    polise git. durumu anlat. motorum neye dayanarak çekildi? dayanağı nedir diye sor. ücret ödemeden vıdıvıdı olmadan almayı dene.
    Yok şunu ödücen bunu ödücen derlerse senin insiyatifinde. motora hemen ihtiyacın yoksa savcılığa dilekçe ve kamera kayıtlarını vererek muhtemelen sıkıntısız geri alırsın motorunu.

Anlattıklarına dayanarak bakıldığında polisin uygulaması mantıklı değil. yolda seyir halindeki plakasız motorları toplar. o zaten görevi. Ama seyir halinde olmayan bir aracı plakası yok diye çekmesinin pek bi dayanağı yok gibi.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Benzeri başıma geldi bir zaman bir cup vardı plakasını düşürmüştüm :D Sonra mahallenin altına indik içiyoruz ehliyetimiz de yok polisler geldi motorun başında durdu eee ehliyet yok alkolde var gidemedik yanlarına neyse dedik biz içek giderler..1 saat sonra lan bi gittik motoru götürmüşler..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Fravdet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 2017
    Plakasız halde park halinde duran motoru polisin çekme yetkisi yok.Zira o motor plakasız olduğu için motorlu taşıt değil bir eşya olarak nitelendiriliyor ruhsatı da varsa tabiki.Gidip trafik şubeyle görüşürseniz ceza almadan motorunuzu teslim alabilirsiniz fakat yinede çekici parası ödersiniz, malûm ülkemizde çoğu kişi gibi sizde madur duruma düştünüz hukuksuzluk sayesinde...

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum.

Ne yani ben bilmem ne dağında gezerken, emniyet güçleri gelip dostum plakan yok in baglicaz diyebilir mi ?
    Kaldı ki senin kontak bile kapalı...

Durum ya çok saçma, yada atladigin bi nokta var.
    Sizin kabilenin videolarını izliyorum zaman zaman toprak ta olsa yolda kullanıyorlar.Hatta geçen omzu kırılan arkadaş böyle bir yolda omzunu kırdı.Oralar yol statüsündemi.

Motosikleti
    09
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdiye kadar böyle bir şey duymamıştım. Polis sağda solda parketmiş benzinliğin içindeki bir motosikleti plakası olmadığı gerekçesi ile nasıl alıyor? hangi şehirde olmuş bu? motosikleti götürmek için polisin özel bir kamyoneti mi var yoksa sıradan otomobil çeker gibi mi almışlar? Arkadaşla polis kavga noktasına varana kadar ne konuşmuşlar? Trafikte olmadığı sürece plakası olmayan araçlar otoparka çekilir mi? Hangi maddeye istinaden böyle bir uygulama yapmışlar. Sonuç ne oldu? mesai bitti motorunu aldı herhalde arkadaş.
    Arkadaşım çocukluğu boyunca zerre aile sevgisi görmemiş, bağırış çağırısların içinde şiddetle büyümüş hafiften kayışları kopuk bir arkadaş. Polis hiçbirşey dememiş olsa bile o kendi kendine alamazsınız vermiyorum diye olay çıkartmıştır kendisini çok iyi tanıyorum

Antalya Muratpaşa da oldu. Normal çekici ile geziyorlarmış.

Sanırım ohal nedeniyle ülkede bilmediğimiz olaylar dönüyor karakolun önünde 20den fazla plakasiz motosiklet gördüm. Birisinin 2 sene önce çalınan CBR 250sinide plakasiz motosikletleri toplama bahanesiyle bulmuşlar.

Karakolda sorduğum kadariyla emir Ankaradan geliyormuş fazla bir detay vermediler öğrenemedim.

92 lira ceza + çekici ücretiyle 170lira gibi bir para çıktı.
    Sezon açıldı, işlerimin en yoğun olduğu vakitler, ne uğraşacak ne de ayırabilecek vaktim olmadığı için itiraz etmeden ödeme mecburiyetinde bulundum.

Kısaca sokakta motosikletinizi plakasız bırakmamaya dikkat edin. sizlerin dediği gibi bir durum yok paşa paşa topluyorlar işte bende tam anlayamadım.

Motosikleti
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım çocukluğu boyunca zerre aile sevgisi görmemiş, bağırış çağırısların içinde şiddetle büyümüş hafiften kayışları kopuk bir arkadaş. Polis hiçbirşey dememiş olsa bile o kendi kendine alamazsınız vermiyorum diye olay çıkartmıştır kendisini çok iyi tanıyorum

Antalya Muratpaşa da oldu. Normal çekici ile geziyorlarmış.

Sanırım ohal nedeniyle ülkede bilmediğimiz olaylar dönüyor karakolun önünde 20den fazla plakasiz motosiklet gördüm. Birisinin 2 sene önce çalınan CBR 250sinide plakasiz motosikletleri toplama bahanesiyle bulmuşlar.

Karakolda sorduğum kadariyla emir Ankaradan geliyormuş fazla bir detay vermediler öğrenemedim.

92 lira ceza + çekici ücretiyle 170lira gibi bir para çıktı.
    Sezon açıldı, işlerimin en yoğun olduğu vakitler, ne uğraşacak ne de ayırabilecek vaktim olmadığı için itiraz etmeden ödeme mecburiyetinde bulundum.

Kısaca sokakta motosikletinizi plakasız bırakmamaya dikkat edin. sizlerin dediği gibi bir durum yok paşa paşa topluyorlar işte bende tam anlayamadım.
    Neyse geçmiş olsun motoru almışsınız. Arkadaşınızla da cezayı aranızda halledin madem öyle arıza yapmış size bir yemek ısmarlasın bari. Anca beraber kanca beraber di mi?

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    dışarda plakasız gezen onlarca apaçiye birşey olmaz böyle adamlara olur işte. Tamam polisin yaptığı doğru keşke tüm plakasız motorları toplasalar ama adam uyarmış olayı izah etmiş yani bi dinleyipte duruma bakılırdı. vs. Hemen çekiciye yükle götür nedir. Çekici ve park parasını muhtemelen size yüklerler ama gidin olayı güzel bir dille ifade edin. Plakasız kullanmaktan işlem yapabilceklerini sanmıyorum. Geçmiş olsun

aviregal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostlar başımdan gecen bir olayı anlatayım...
    benim borç harc aldıgım arabam çalındı...
    karakola gittik rapor ettik..
    tam bir yıl sonra balıkesir havranda bir arac gelmiş arızalı arabada 1 bayan 2 erkek varmış..bunlar demiş abi buralarda tamirci varmı ponpacılar tarif etmişler bu insanlar giderken plakayı cıkarıp gitmişler..
    ponpacılarda işkillenmiş polisi aramıslar...ve sonuç bizim arac bulundu...
    tam bir yılda 90 bin km yapmışlar .. otellere günü birlik kalıp akşamları odalara girip hırsızlık yapıyorlarmış..
    buradan ne anlamak isterseniz anlayın..))

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)