Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

MERHABA YALNIZLIK..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle üst satıra +1

Ek olarak;
    Enduro'cu olsan bu konunun başlığı "Allahım sana şükürler olsun Yalnızım" felan olurdu.

Bu gün beni aramasalarda ormanda kendi kendime , kendi kendimi dinlesem diye dua ediyorum.

Misyonerliğe devam;
    Enduro sevin.
    Enduro can'dır.
    Bu yorumada katılıyorum. Motosikletin motoru değiştirmek için parçaladım. Bu pazar şehirdışına çıkamadım bunalımdayım
    İster düşün... Kendini ister hayale kaptır...Uzar uzar, çünkü hiç sonu yoktur yolların.
    Bakarsın aldanmışsın, gördüğün bir seraptır. Sevimli bir hayale açılırken kolların.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni işyeri açmıyorum 10 senedir zaten işyerim var Bilgisayar teknik servis.. Bayram günleri dahi yalnızlıktan açacakmıyım dedim.. Eskiden öyle yapardım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:42 ----------

Orası neresi üç günde çeviririm orayı ben :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:43 ----------

Yalan yook doktor lazım..Tatil bayağı iyi geldi pek sağa sola bağırmıyorum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:44 ----------

Yalan yook çok istedim bazen yalnızlık iyi oluyor özellikle şöyle bir deniz kenarında meltem esintisinde on numara oluyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:45 ----------

Bu dediğin şeylere senelerce sahip oldum da yaş ilerleyince kimse kalmıyor çevrende herkes evleniyor yalnız olmyor en son 1 ay önce son kalan tek tük elemandan birisini evlendrdik..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:47 ----------

Sorma daha bugün geberiyordum arka tekerin mil somunu düşmüş 150 km hızla giderken motor birden sağa sola saptı arkası toparlayana kadar canım çıktı.

Tc kimlik no 31 ile başlıyor o memuru bir yakalar isem.. :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:48 ----------

Her insanın yapısı bir değil ama şu çok arkadaşlılık konusunda size katılıyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:49 ----------

Abi benim bilgisayar teknik servisim var genelde pc kullanırım bu yüzden foruma vakit ayurabiliyorum Ama bazen oturup yemek bile yiyemiyorum bazen pek gelen olmuyor akşam zaten pek durmam genelde ya bizim 89 taka şahinle ya da motorların biri ile gezerim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:51 ----------

Arkadaşla yolculuk daha güzel olur diye düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:53 ----------

Bir zamanlar çok yaşadım öyle böyle değil insanın tek sosyal aktivitesi cumartesi geceleri işyerinde iki tek atıp o kafayla motorla şehri gezmek olur mu ya :D
    bilgisayarcı bulmuşum biraz sohbet edelim, sonrada alış veriş yaparız

hoca bana ram lazım yaa, gözlerimin önünde 70 liraya aldığım kingstone 2 gb ddr2 800 ram bozuk çıktı. yıllardır makine durup dururken niye reset falan atıyor diyordum meğersem ram bozukmuş.

dün memtest86 ile bozuk olduğunu görünce hüzne boğuldum :( 4 gb ram vardı şimdi yarısı gitti.

iki bilgisayarım var ve bir tanesi çok yavaş ve diğeri hızlı, aslında ikiside ddr2 anakart. yavaş olan anakart web tabanlı oyunlarda donuyor ve masaüstünde de o istediğimiz akıcılık yok.

şöyle söyleyeyim;

elimde ekran kartı olarak "sparkle 9600 GT nvidia 2gb" ve "radeon hd5670 1gb" ekran kartı var.

işlemci olarak "intel core 2 quad Q8300" ve "amd phenom x4 9500" var.

ram olarak "2 tane 800 mhz kingstone 2gb" ve "1 tane kingstone 800mhz-1gb" ve "2 tane 2 gb 800 mhz G.Skill" var.

hdd olarak "320 gb ve 500 gb ve de 1 tb" var.
    -----------------------------------

intel anakartta sadece kingsone "ram"lar çalışıyor ve g.skill "ram"lar bir türlü çalışmadı. kikstonlardan 2gb olan bir tanesinde bilgisayar ramdımansız ve ara sıra mavi ekran veriyordu ve dediğim gibi memtest ile baktığımda arızalı çıktı. g.skiller ne durumda bilmiyorum çünkü amd olan anakartta bazen çalışıyorlar bazen çalışmıyorlar.

sağlam ve akıcılık olan anakartım; hiper G31LM
    yavaş ve kısmen arızalı anakartım; GA-MA790FX-DS5

işlemci olarak aşağı yukarı aynı güçteler gibi "q8300" ve "phenom x4 9500". ama intel anakartta bilgisayar uçuyor adeta, ekran kartı olarakta 9600gb beni hayal kırıklığına uğrattı. "the forest" oyununda full kısık ayarlarda bile donması hatta nvidia panelinden tüm ayarları dibe vurduğum halde bu oyunda donması beni şaşırttı. sonra bir kaç oyunda daha berbattı, arma3-beamNg.drive-crysis2-Kingdom.Come.Deliverance.v0.4 yani bu ve bir kaç oyunda daha performans yeterli değildi.

aynı oyunlarda hd5670 1gb takılı iken denedim ve "the forest" ayarları full açmama rağmen nvidianın tam kısık ayarından daha çok "fps" verdi. ama ati ayar panelindende anti aleyzingi falan kapattın onu söyleyeyim

yani sonuç olarak bilgisayarlardan birini abime hediye edeceğim ve beğenmediğim 9600 gt ve amd anakartı ona vereceğim. 2 adet gskill ramları takmadım çünkü çalıştıramadım. abimin kasada şu anda bunlar var;

phenom x4 9500
    sparkle nvidia 9600gt 2gb gddr3
    2 gb kingstone ddr2 800 mhz bozuk ram
    320 gb hdd

benim kasada ise;

q8300
    2 gb kingstone ddr2 800 mhz ram
    1 gb kingstone ddr2 800 mhz ram
    amd radeon hd5670 gddr3 1 gb ekran kartı
    500gb + 1000gb hdd (500 windows kurulu, 1000 yedek)

--------------------------------------------------------

abime verdiğim anakartın yani cigabaytın anakartında ön usb ve audio girişleri çalışmıyor, yani anakarttan bağlantı doğru ama usb cihaz takınca "aygıt tanınmadı" diyor ve mikrofonu kulaklığıda görmüyor. zaten arakda 6 tane ses giriş ve çıkış yeride bozuk olduğundan orada da mavi olan 3,5 mm jak girişini kullanıyordum.

zaten bu anakartta kuzey köprüsüne falan bağlı olan o büyük uzun borulu soğutucu yok ve ben kuzey köprüsüne uydurma bir soğutu ayarladım ama ısı olarak beni endişelendiriyordu hep. "speedfan" ile "temp3" 89 dereceye kadar çıkıyordu ve ben soğutucusunu sürekli uydura uydura bu değeri en fazla 82 ye çekebildim tam yük denemede.

yani şimdi derdimi sana döktüm ustam, bana ne önerirsin? bir aralar sevinirdim 6 gb ram var diye ama sonra 6 gb rama rağmen yavaş bilgisayar beni sıktı ve 3gb rama sahip akıcı kasa beni ele geçirdi.

kendim için bir tane 2 gb ram alsam ve abim içinde iyi bir amd anakart alsam nasıl olur acaba? phenom x4 9500 işlemcidemi sorun var acaba yoksa çok şüpeli duran anakart yüzündenmi yavaşlık söz konusu? çünkü mevcut anakartta ben athlon 64 5200 çift çekirdek işlemcide kullandım ve ne darkorbit nede agar.io nede web tabanlı bir başka oyunda performans alamadım. ekran kartım hep güçlüydü ama bu basit şeylerde bile hep kasma vardı.

ne yapacağım. ben kendimi kurtardım ama şimdi abime dandik bilgisayar vermek istemiyorum, temiz ikinci el amd anakart alsam akıcı bir kullanım sergiler mi? en azında dual channel ram özellikli bir anakart olsa ve uyumlu iki ram ile hızlı bir anakart olabilir.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilgisayarcı bulmuşum biraz sohbet edelim, sonrada alış veriş yaparız

hoca bana ram lazım yaa, gözlerimin önünde 70 liraya aldığım kingstone 2 gb ddr2 800 ram bozuk çıktı. yıllardır makine durup dururken niye reset falan atıyor diyordum meğersem ram bozukmuş.

dün memtest86 ile bozuk olduğunu görünce hüzne boğuldum :( 4 gb ram vardı şimdi yarısı gitti.

iki bilgisayarım var ve bir tanesi çok yavaş ve diğeri hızlı, aslında ikiside ddr2 anakart. yavaş olan anakart web tabanlı oyunlarda donuyor ve masaüstünde de o istediğimiz akıcılık yok.

şöyle söyleyeyim;

elimde ekran kartı olarak "sparkle 9600 GT nvidia 2gb" ve "radeon hd5670 1gb" ekran kartı var.

işlemci olarak "intel core 2 quad Q8300" ve "amd phenom x4 9500" var.

ram olarak "2 tane 800 mhz kingstone 2gb" ve "1 tane kingstone 800mhz-1gb" ve "2 tane 2 gb 800 mhz G.Skill" var.

hdd olarak "320 gb ve 500 gb ve de 1 tb" var.
    -----------------------------------

intel anakartta sadece kingsone "ram"lar çalışıyor ve g.skill "ram"lar bir türlü çalışmadı. kikstonlardan 2gb olan bir tanesinde bilgisayar ramdımansız ve ara sıra mavi ekran veriyordu ve dediğim gibi memtest ile baktığımda arızalı çıktı. g.skiller ne durumda bilmiyorum çünkü amd olan anakartta bazen çalışıyorlar bazen çalışmıyorlar.

sağlam ve akıcılık olan anakartım; hiper G31LM
    yavaş ve kısmen arızalı anakartım; GA-MA790FX-DS5

işlemci olarak aşağı yukarı aynı güçteler gibi "q8300" ve "phenom x4 9500". ama intel anakartta bilgisayar uçuyor adeta, ekran kartı olarakta 9600gb beni hayal kırıklığına uğrattı. "the forest" oyununda full kısık ayarlarda bile donması hatta nvidia panelinden tüm ayarları dibe vurduğum halde bu oyunda donması beni şaşırttı. sonra bir kaç oyunda daha berbattı, arma3-beamNg.drive-crysis2-Kingdom.Come.Deliverance.v0.4 yani bu ve bir kaç oyunda daha performans yeterli değildi.

aynı oyunlarda hd5670 1gb takılı iken denedim ve "the forest" ayarları full açmama rağmen nvidianın tam kısık ayarından daha çok "fps" verdi. ama ati ayar panelindende anti aleyzingi falan kapattın onu söyleyeyim

yani sonuç olarak bilgisayarlardan birini abime hediye edeceğim ve beğenmediğim 9600 gt ve amd anakartı ona vereceğim. 2 adet gskill ramları takmadım çünkü çalıştıramadım. abimin kasada şu anda bunlar var;

phenom x4 9500
    sparkle nvidia 9600gt 2gb gddr3
    2 gb kingstone ddr2 800 mhz bozuk ram
    320 gb hdd

benim kasada ise;

q8300
    2 gb kingstone ddr2 800 mhz ram
    1 gb kingstone ddr2 800 mhz ram
    amd radeon hd5670 gddr3 1 gb ekran kartı
    500gb + 1000gb hdd (500 windows kurulu, 1000 yedek)

--------------------------------------------------------

abime verdiğim anakartın yani cigabaytın anakartında ön usb ve audio girişleri çalışmıyor, yani anakarttan bağlantı doğru ama usb cihaz takınca "aygıt tanınmadı" diyor ve mikrofonu kulaklığıda görmüyor. zaten arakda 6 tane ses giriş ve çıkış yeride bozuk olduğundan orada da mavi olan 3,5 mm jak girişini kullanıyordum.

zaten bu anakartta kuzey köprüsüne falan bağlı olan o büyük uzun borulu soğutucu yok ve ben kuzey köprüsüne uydurma bir soğutu ayarladım ama ısı olarak beni endişelendiriyordu hep. "speedfan" ile "temp3" 89 dereceye kadar çıkıyordu ve ben soğutucusunu sürekli uydura uydura bu değeri en fazla 82 ye çekebildim tam yük denemede.

yani şimdi derdimi sana döktüm ustam, bana ne önerirsin? bir aralar sevinirdim 6 gb ram var diye ama sonra 6 gb rama rağmen yavaş bilgisayar beni sıktı ve 3gb rama sahip akıcı kasa beni ele geçirdi.

kendim için bir tane 2 gb ram alsam ve abim içinde iyi bir amd anakart alsam nasıl olur acaba? phenom x4 9500 işlemcidemi sorun var acaba yoksa çok şüpeli duran anakart yüzündenmi yavaşlık söz konusu? çünkü mevcut anakartta ben athlon 64 5200 çift çekirdek işlemcide kullandım ve ne darkorbit nede agar.io nede web tabanlı bir başka oyunda performans alamadım. ekran kartım hep güçlüydü ama bu basit şeylerde bile hep kasma vardı.

ne yapacağım. ben kendimi kurtardım ama şimdi abime dandik bilgisayar vermek istemiyorum, temiz ikinci el amd anakart alsam akıcı bir kullanım sergiler mi? en azında dual channel ram özellikli bir anakart olsa ve uyumlu iki ram ile hızlı bir anakart olabilir.
    İki kasaya da fazla birşey yapılamaz artık..9600 dediğiniz kart hele bir de 256 bit değil ise zaten mimarisi çok eski üstüne 10 nesil kart çıkmş bildiğiniz çöp.....

Yapabileceğiniz iki kasayıda çalışır hale getirip elden çıkarmak ve yerine en azından bir i3 sistem almak...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:05 ----------

Dün gece ödemeli attı kız arkadaşım aradım açmadı dünde dükkanın önünden geçti iki kere gözümün içine baka baka biraz yürüdüm homurdanıp duruyordu bugün zaten görmedim... Diğer arkadaşla zaten imkanı yok görüşmemizin..Canımı tek sıkan şey yalnızlığım aslında rahatım artık hiçbirşeye sinirleniyorum 13 gün oldu birisine sen demişliğim yok gelirse olacakları da biliyorum sürekli kavga kavga ..Ama yalnızlıkta çok kötü..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:13 ----------

Sanırım bunların yokluğunda tekrar motosiklet servisine gireceğim motosiklet tamiri öğrenmek için (bir ara gidiyordum çok güzel vakit geçiriyordum) artı olarak klarnet alacağım kendime..Hep aklımdadır..
    jimi_hendrix bunu beğendi.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    artı olarak klarnet alacağım kendime..Hep aklımdadır..
    bi klarnet-gitar yapalım hocam...

"ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi klarnet-gitar yapalım hocam...

https://www.youtube.com/watch?v=73AGsVB5mYA
    Daha güzel bir eserle daha iyi sonuç alabilirdi gerçekten harika çalıyor..

Şunu çalmayı çok isterim...

jimi_hendrix bunu beğendi.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    bazen annenin bile seni hiç tanımadığını farketmek yalnızlık bence. sahi beni doğuran büyüten annemle nasıl , ne zaman bu kadar farklı düşünür olduk. nasıl derdimi bile anlatamam ağzımdan tek kelime çıkamaz. dışarı çıkıyorum kendim gibi düşünen, davranan birini bulamıyorum. Sonra düşünüyorum ki bende dışarda aslında olduğum gibi davranmıyorum, onlarda davranmıyor heralde. peki sorarım bu aramızdaki duvarlar, bu kısır döngü nasıl kırılır arkadaşlar?

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    araştırmacı gazeteci kuvvetmira sunar

mevzuya yeni ayıktım;

bu hachiko, zamanında mt'nin değişik işler müdürü olan ve yıllar önce küsüp giden "musti81" rumuzlu renkli üyesi.

naber musti? hiç değişmemişsin.
    ferhatkars bunu beğendi.

Seni kimse görmez, sende onları görmezsin. Sesini duyan olmaz, sende onları duymuyorsundur. Anlamazlar seni, sende onları anlayamazsın. Kimse sevmemiştir seni. Senin sevdiklerin ise hiç var olmamıştır.
    Sonunda görünmez olmuşsundur.
    Ya da kimsenin göremediği biri...

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Lan bu salihin işi değilse neyim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:03 ----------

O değilde ben bununla hala görüşüyorum..

Motosikleti
    MT-07
    Lan bu salihin işi değilse neyim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:03 ----------

O değilde ben bununla hala görüşüyorum..
    Kaptan sana bir vitesli naked lazım. Bu skuterler adamı depresyona iter. Mesela bugün iki tane kangal iti, köy yollarında yapıştırmış gidiyorken yolumu kestiler. Bırakmıyorlar, geri dönsem iflahımı sevecekler. Arkamda aramıza 5km çıktığım bir araba vardı gelmesini bekledim. O şerro’da gaz kesmeden yanımdan geçip, köpeklere yem edecek beni (motorcu düşmatı büyük it.). Bu daha gelirken (gidiş geliş yolda geliş tarafında bekliyorum.) arayı bunu alacağım die hesaplıyorum. Yaklaştıkça gaz açtı. Mt ile bir yapıştırmışım, köpekler aralarında set olunca üstüme atlatamadı. Sonra aramıza bir 10km daha koydum bununla.

Demek o ki; kalbinin kan pompalaması lazım. Adrenalin lazım. Normalde 60-70 atan nabzım, motor başında 120-130 atıyor. O odaklanma, o riskin verdiği korku, o anlık kararlar...

Hava soğuk olmasa şimdi çıkıp gene gazlardım. 7/24 motor sürmek için kendimi nasıl gaza getiriyorum? Halen bende bilmiyorum

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    araştırmacı gazeteci kuvvetmira sunar

mevzuya yeni ayıktım;

bu hachiko, zamanında mt'nin değişik işler müdürü olan ve yıllar önce küsüp giden "musti81" rumuzlu renkli üyesi.

naber musti? hiç değişmemişsin.
    BENGÜ den bir şarlı istiyoruz
    4 teker gövdemi ,2 teker aklımı alır...

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Baştan zor geliyor ama, Sonrası ; "YALNIZ AMA KAFASI RAHAT ADAM". imzam ve lakabımdır. Sende hoşgelmişsin Dostum dediğin adamı bilmem ama, Kız ile kafanda en ufak bir şüphe dahi varsa barıma. Sonunda o şüphen konusunda haklı çıkıyorsun, tecrübe ile sabit.
    yigozya bunu beğendi.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)