Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Krediyle motosiklet alan abiler varmıdır acaba ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Herkese selamlar.Öncelikle yeni bir motor almak istiyorum.Ama yeterli nakit paramı biriktirmedim Bu yüzden Kredi ile motosiklet almak istiyorum şu an için bir pideci de çalışıyorum ama sigortalı değilim benim motosiklet kredisi çekme şansım var mı yani devletten para kazanıyor olarak görünmüyor ama aylık 1 milyar para kazanıyorum kredi çekerek sıfır Cf motor 150 Nk motor almak istiyorum Bana hangi bankalara önerirsiniz ne kadar bir peşinat oluyor Sadece sıfır motorlar için mi geçerli bir de devletin gözünde para kazanmadığımı için sorun olur mu yoksa son çare babanemin üstüne mi alayım dağa önce çeken ler varsa bilgilendirirse sevinirim İyi günler
    4 Teker Güven 2 Teker Heycan Verir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Kardeşim öncelikle çok bir bilgim yok ama kimse yorum yapmadığı için fikir sahibi ol diye bildiğimi yazıyorum.

Benim bildiğim kadarıyla bankalar maaş bordrosu olmadan kredi vermiyor.
    Yani devlet gözünde maas alıyor gibi bi bele göstermek zorundasın.
    Bir de sigortan odeniyor olması lazım, oda ya 4 aylık yada 6 aylik düzenli sigorta olması lazımdı.

Bahsettigin şartlarda sana kredi vereceklerini sanmıyorum.
    Ve ek olarak motosiklet için taşıt kredisi yok diye biliyorum, en fazla ihtiyaç kredisi alırsın ama onunda şartları yukarda yazdığım gibi.
    Git bi bankaya sor, ayıp değil sonuçta.

Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Krediyi sadece sigortalı çalışanlar ve emekliler alabiliyor. Taşıt kredisi faiz oranları ile ihtiyaç kredisi faiz oranları aynı hatta ihtiyaç kredisinde faiz daha düşük kimi bankalarda. Taşıt kredisi sadece sıfır araçlar için geçerli genelde, ihtiyaç kredisinde miktarı sen belirlersin. Sonuç olarak kendi adına kredi alman mümkün değil yani. Büyüklerinden yardım alman en güzeli.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Bankaya göre kimisi sıfır motora kimisi 5 yaşını geçmemiş motora kredi verir.

Kağıt üstünde çalışmadığın için kredi kartını bile zor alırsın. Onuda öğrenci olarak 300 500 lira limit ile.

Sıfır almanı tavsiye etmem kredi ile. Ha illa alacağım diyorsanda babaannenin üstüne alabilirsin. Emekli maaşı vardır diye tahmin ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:51 ----------

Alıntı Metilen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Krediyi sadece sigortalı çalışanlar ve emekliler alabiliyor. Taşıt kredisi faiz oranları ile ihtiyaç kredisi faiz oranları aynı hatta ihtiyaç kredisinde faiz daha düşük kimi bankalarda. Taşıt kredisi sadece sıfır araçlar için geçerli genelde, ihtiyaç kredisinde miktarı sen belirlersin. Sonuç olarak kendi adına kredi alman mümkün değil yani. Büyüklerinden yardım alman en güzeli.
    İşverenler bağkurlu olur onlarda alabilir. Sigortalı çalışandan maaş bordrosu istiyor. Bende vergi levhası gelir belgesi vs istemişlerdi.

Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Abi tek tek hepmizi etiketliyemiyorum dağa öğrenemedim anladığım kadarıyla ki birazda üstünü nette araştırdım tekrar sonuçlar.

1.Mağaş,düzenli sigorta yoksa sen bi hiçsin.(Aylık mülkiyet kirası almak hariç.)
    2.taşıt kredisi var abi
    3.bankaya göre evet çogu banka japon,alman markalarına veriyor 0 veya 2.el. Bazı bankalar ise çinli de olsa sıfırsa olur diyorlar.
    4.krediler motorun fiyatının %70 ine kadar karşılıyorlar.

Sonuç: Ramazanda gene Babanemize gidicez 10 senedir aynı yerde sigortalı.En kötüsü Bartın'a dedeme gidip onun üstüne haledicez emekli Garanti iş.

Yorum yazan herkeze teşekürler.

Not: Abi yıl 2017 2.el motor almak 18 senelik İstanbuluyum Rus ruletinden farksiz. Kiralamacıda her ay 5.000Km geri saran 600rr görüyorum.

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Sigortasiz bir iste calismiyor isen kredi alman cok zor.
    Benim fikrim. Kredi ile motosiklet almaman. Hele simdi bu fiyatlarda iken, üstune bir de faiz. Arti diger masraflar. Sana nerdeyse 2 katina patlar. Dede, amca, teyze karistirmamak lazim. 3 ay sonra issiz kalirsan ( ki insallah oyle bisey asla olmaz, ama belli de olmaz ) sevdiklerinle aran acilir. Onlar sana bisey demese bile sen rahatsiz olursun. Kendini mahcup hissedersin. Parayla dayak yemis gibi olursun.

Kredi işi kanıtlanabilir maaş döngüsü yoksa vermezler.. konu başlığına istinaden ben ekpara ile almıştım -4500 TL ye düştüm maaş yatınca ihtiyaçlarım için kullanıyorum gitgide kapanıyor

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    120 gün tam sigortası yatmayan ve daha önce banka ile çalışmamış, maaş kredi kartı benzeri. 18 yaş altı kişilere kredi çıkmaz.
    Kesin ağızdan bilgi yayalım (evet bankacıyık gardaş)
    GT250rAlanya bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Eyvallah abiler belirtmedim hani önemi yoktur die de babamın yanında çalışıyom yani kovulmam fakat babamlar yeni motor almama izin vermiyor geçen gün çelik jant,ufakdan ses sistemli bir tane pejo 106 geldi bunu alalım sana diyor sanırım Bartına yol göründü yada ayrılık vakti abilerim😢

murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    varsa k.kartın oradan hallet yoksa sana itimat edecek biri mesela iş verenin k. kartı ile taksitlendir kirediyle felan uğraşma

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    120 gün tam sigortası yatmayan ve daha önce banka ile çalışmamış, maaş kredi kartı benzeri. 18 yaş altı kişilere kredi çıkmaz.
    Kesin ağızdan bilgi yayalım (evet bankacıyık gardaş)
    buna ek olarak duzenli odemeniz olan bir kredi kartina da (hala aktif) sahip olmaniz elzemdir. daha once herhangi bir kredilendirme olayina(örn. duzenli odemesi olan bir kredi karti) girmemis bir vatandasa kredi vermeye pek sicak bakmiyor bankalar.

Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Ben cevabımı aldım abiler herkeze teşekürler umarım başka merak edenlerede cevap olur.İyi günler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)