Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lpg Sisteminden Hiç bişey anlıyamıyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Gilera Runner 180 Sp--- Pgo Kaldera 110 cc
    Merhaba Arkadaşlar
    Arabayla ilgili bir konuyu buraya açmak istemiyorum fakat üyesi olduğun ve doğru bilgi alabildiğim tek yer bu forum.

Yaklaşık 1 ay önce fiat uno marka bir araba aldım. Araba bir tek Lpg ile çalışıyor. Benzinle çalışmıyor.
    Merka ettiğim şey ise bu lpg göstergesindeki ışıklar ve Bağajda bulunan gösterge bana çok karışık geliyor.
    Resim yükleyeceğim bu ARABADA TAHMİNİ NE KADAR GAZ VAR. şuan cidden çok merak ediyorum.
    Gaz biterken haber verir mi ? Ne bileyim bana bi 3-5 km önceden haber verir mi ? İnternetten araştırma yaptım. Bir kaynak bulamadım.
    Bide gaz olunca yolda filan kalırsam diye korkuyorum. Benzin değilki petrole gidip Şişeye doldurtayım :D

Bu arabada gaz varmı yoksa bitti bitecek mi merak ettim :D Bilgisi olan arakadaş söyleyebilir mi ?

Şimdiden teşekkür ederim.
    Allah kimsenin tekerine taş değdirmesin. Sağlıcakla kalın.[IMG][/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    150-100-49cc
    Göstergeniz düzgün göstermiyor. Kırmızı yanarsa bitmeye yakındır ama sizde hem kırmızı hemde sonlardan yeşil yanıyor. Size tavsiyem LPG Meter almanız olacaktır. Ondan lpg kontrolü çok çok daha kolay olacaktır

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:06 ----------

Normalde göstergelerde birkaç tane lamba olur. Depo azaldıkça o ışıklar azalır bitmeye yakında ses çıkartır.sizin bu gösterge dediğim tarzda değil ise değişmekte fayda var. Bu arada benzinde çalışmasını sağlamanızda fayda var uzun süre benzinde çalışmayan karbüratörlü araçlarda yanmaya kadar giden sorunlara debep oluyor uzun süre sonra benzine alırsanız

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    gazınız bitmek üzere...

kontrol panelinde gaz seviye göstergesi yok değişse iyi olur,benım arabada 4 adet yeşil ışık var gaz azaldıkça 4 ten geriye doğru sönüyor.en sonda kırmızı yanıp ikaz sesi veriyor.

uzun süre sürekli lpg de kullanıldıysa benzin pompası bozulmuştur.genelde diyaframlar yırtılıyor.çok pahalı olduğunu sanmıyorum.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sabah gaz vermeden çalışıyomu nasıl çalışma performansı

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Depoyu fulle sonra 100 kilometre dolaşıp tekrar fulle. Buradan aracın ne kadar yaktığını, full depo ile ne kadar gittiğini tespit et. 200-350 km arasıdır yaklaşık. Sonra depoyu fulleyip tripmetreyi sıfırlayarak arabayı kullan. Tripmetreye bakarak ne kadar menzilin kaldığını bilirsin.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depoyu fulle sonra 100 kilometre dolaşıp tekrar fulle. Buradan aracın ne kadar yaktığını, full depo ile ne kadar gittiğini tespit et. 200-350 km arasıdır yaklaşık. Sonra depoyu fulleyip tripmetreyi sıfırlayarak arabayı kullan. Tripmetreye bakarak ne kadar menzilin kaldığını bilirsin.
    Bu dediğiniz lpg de malesef çok tutturulamıyor.
    Aynı şeyi ben de denedim, 120 km sonra bir sefer 8 bir sefer 19 litre lpg aldım. 2. denemede 110 km de 11 ve 19 litre aldım.

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    ustam hem deponun analog göstergesi hem de dijital gösterge birbirini doğruluyor... eğer ikisi de arızalı değilse yakıt sonlarda.... ben de uzun süre uno kullandım ve sıkıntı yaşamamak için 200 - 250 km menzil koymuştum kendime... yani gazın bitmesini beklemeden gaz alıyordum fulleyerek... 100 kmde 7 - 8 litre gaz ortalamam vardı... benzinde çalışmama konusunu da mutlaka hallettir ne olur ne olmaz gaza çok güvenme...

unocan diye bir forum var oraya üye olmanı tavsiye ederim...

detaylı bilgi için facebbokta Lpgmeter araması ile ürün sayfasına ulaşabilirsiniz.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Konusu geçmişken sorayım.

Bi araç var. Ateşleme bobini değiştikten sonra lpgde gözüküyor ama benzin tüketiyor.

Enjektörler değişti,ayar yapıldı. Ama çözemedik konuyu.

Konu hakkında bilgisi olan var mı ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)