Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

GEL DE BUNA SÖVME YA :@

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Dükkanın önünde 2 saat önce arabanın birisi kediye çarptı dönüp bakmadı bile gaza körükleyip gitti... Hayvan öylece kaldı bir kaç dakika yolun ortasında hareketsiz..Başka araba çarpmasın diye aldım dükkana..Ağından bir damla kan geldi şimdi iyi ama aşırı korkmuş bir 15 dakika gözleri faltaşı gbi hareket bile edemedi hayvan koydum dükkana başına bir iş gelmesin dışarıda diye bari bu gece yanında kalayım hayvanın.Veteriner de yok bilmem neresine nettimin yerinde.. Ulan o çarpan it herifi de tanıyom ya yarın o herifin üstünden de ben mi geçsem benim şahinle..

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:55 ----------

Buna kurduğum yatağı beğenmemiş sıpa :D Dükkanda bazen dinlendiğim yatağın üstüne kurulmuş :D Biraz sevdim rahatladı gıdığıma girdi :D
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Yahu @Hachiko, hayatın aksiyon.
    Ama adamsın gözümde...
    Kedi başkana selam, şöyle ona 9 dan geri sayım başlamış :D

Çarpıp kacma olayına deginmiyorum, çünkü ban yerim.
    Ama, o insan görünümlü maddeyi Allah ıslah etsin.
    efendy06 bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Birde sokak arasında hız yapmak nedir yahu.Kedi köpek dışında insanda olabilir vurulan.Yazık günah be.Sesi çıkmıyor hakkını savunamıyor diye böyle yapmak.İnsanlığını kaybetmiş.

Bunları duyunca aklıma tarcın geldi. Onuda böyle biri öldürmüştü

TlntS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gelde sovme

simurgg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Goturebiliyorsan bir veterinere gotur bence. Bu tip durumlarda ic kanama olabiliyor, ic kanamaya karsi ilac veriyorlar.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hadi ona gelde sövme de, arabada yolculuk ederken bile hayatta kalma olasılığımız çok düşük bunlar yüzünden. kim bunlar ? fren yerine, aklına ilk kornaya basmak gelenler

Allah razı olsun. Veteriner kontrolü yaptırın kesinlikle.

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi ona gelde sövme de, arabada yolculuk ederken bile hayatta kalma olasılığımız çok düşük bunlar yüzünden. kim bunlar ? fren yerine, aklına ilk kornaya basmak gelenler
    İlk defa yurt dışına çıkmıştım,
    karşıdan karşıya geçecektim yaya geçitine gelip arabaları kontrol ediyordum boşluk olsunda geçeyim diye tam bu sırada bir anlık sendelemem ile yanlışlık ile bir ayagım gayri ihtiyari yola düştü adam zınk diye frene basıp durdu , ben adama adam bana baktı sonra tedirgin bir şekilde karşıya geçtim.

daha sonra başka yaya geçidinde bu hareketili bilinçli olarak yaptım otomobil sürücü agayımı yere koydugum an o da zınk diye durdu.

sonra hoşuma gitti bu olay nerdeyse tüm gün yaya geçitlerinde araba durdurdum. İlk gün test mahiyetli yavaş yavaş karşıdan karşıya geçtim , hatta yaya geçitinin ortasına kadar gidip geri döndüm, mediyenet ile tanıştıgım ilk gündü çok keyifli idi. Hala o günü unutmam ..bu saydıklarımı sakın TR de denemeyin kaptan magra adamları sizleri sinek gibi ezer..

bir kaç kez yurt dışına çıkmıştım hatta kıbrısta araç da kiramıştım ama ingilterede hiç araç sürmemiştim araç kiraladım , sonra yolum bir döner döner kavşaga gelmişti daha önceden aslında kuralları biliyordum alışıktım da neyse döner kavşaya girdim benim gidecegim yer üçüncü çıkış yani sag kolumun üzeriydi neyse kafa dagıldı girmedim girmeyince bir tur daha atıp gelecektim baktım ben kavşaktayım herkes bekliyor kurala riayat ediyor, sonra bir tur daha attım , sonra kendi kendime dedim ki VAY AMK medeniyetlan bu dedim..takribi döner kavşakda 10-15 dakki dönmüşümdür sonra bir araç girdi peşime takıldı dedim yeter neyse bede çıktım o araç beni ilerde durdurdu adam polismiş. beni tererüst zanetmişler emniyet gittik kosnsola falan filan girdi devreye ben salaga yattım , adamlar ı anlamıyor yattım falan filan...uzun hikaye sonrası

daha sonra nasip oldu kendi araçlarım ile yurt dışını çıkıp gezme şansımda oldu , mesela avrupanın en avrupasız yeri diyecegimiz bulgaristanda bile şehir içinde 50 geçin direk öperler veya döner kavşak kurallarına uyarlar ..Gerçi bulgarda polis benle türkçe rüşvet pazarlıgı yapmıştı benden vinetga yok diye leva yok dedim euro da yok dedim en son TL olarak bile rüşveti almıştı neyse o da uzun geyik bir hikaye ....

Tr de yaşamak başka bir sanat ,
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dükkanın önünde 2 saat önce arabanın birisi kediye çarptı dönüp bakmadı bile gaza körükleyip gitti... Hayvan öylece kaldı bir kaç dakika yolun ortasında hareketsiz..Başka araba çarpmasın diye aldım dükkana..Ağından bir damla kan geldi şimdi iyi ama aşırı korkmuş bir 15 dakika gözleri faltaşı gbi hareket bile edemedi hayvan koydum dükkana başına bir iş gelmesin dışarıda diye bari bu gece yanında kalayım hayvanın.Veteriner de yok bilmem neresine nettimin yerinde.. Ulan o çarpan it herifi de tanıyom ya yarın o herifin üstünden de ben mi geçsem benim şahinle..

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:55 ----------

Buna kurduğum yatağı beğenmemiş sıpa :D Dükkanda bazen dinlendiğim yatağın üstüne kurulmuş :D Biraz sevdim rahatladı gıdığıma girdi :D
    hiç acıma ,,git nalburdan bir kutu boya sökücü al,o şerefsizin arabasının her yerine ayrı ayrı sür ve camınada bir not yaz ,,bu çarpıp kaçtığın kedinin vebalidir diye
    adam bir müddet sonra fosur fosur boyası kabarmış arabayı görünce kalp krizi geçirirken sende uzaktan videoya çek bizde burda çekirdeklerimizi alıp zevkle seyredelim

adamın şahsına alenen bişey yaparsan başın derde girer,,ama bu dediğimi yaparsan,ona evlat acısı gibi koyar [arabayı komple boyatmak 3 binden başlıyor]
    bursalıali ve hachiko bunu beğendiler.

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Arkadaşlar eklemeyi unuttum kediye yaya geçidinde çarptı araba... Dediğiniz gibi korna çaldı fren sıkmak yerine sonra tüydü gitti.. Kedinin durumu iyi gece yanıma kıvrılıp yattı arada geldi yanağıma kafasını sürttü bir ara masaj yaptı eşşek sıpası uykusuzum saat başı gibi kediye baktım..Yalnız ilk kediyi o halde gördüğümde Allah'ım hadi 9 canın var dedim bende :D ..

Ya aklımda elemanın arabasını çizmek var çünkü arabayı caddeye bırakıyor mobese sıkıntı olur..Çeyizci esnafın teki...At hırsızı işte..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Arabasini cizsen, neden oldugunu bilmeyecek ve hatta anlamayacak belki de.
    Ama, onunla aynı seviyeye düşme.
    Ahlak ve vicdan sahibi olsa, zaten böyle davranmazdi.
    Herkes içindekini dışarı vurur.
    espresso bunu beğendi.

Harikasın, adam gibi adamsın

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Kardeşim helal olsun,merhamet ve vicdan her insana nasip olmaz..cami yaptirma sevabini aldin..

mostro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Hypermotard 1100 evo sp
    Benim de evimde 3 kedim var. ilkini otoparkta simsiyah halde buldum kisin ortasinda titriyordu sutten yeni kesilmisti. 1 yasina geldiginde 2. Cikti karsima sokaktan yavruyken aldim gozu iltihapliydi tek basina yolun ortasinda bagiriyordu. Veterinere goturdum hemen ilac tedavisine basladik gozleri kurtuldu sadece goz kapallarinin birazini iltihap yuzunden kaybetti. Cok iyi goruyor kus bile yakalayip getirdi bana ben de aldim elinden kusa da birsey olmamis saldim hemen uctu gitti. 3. de 2.nin yavrusu. Sokak hayvanlarinin sevgimize ve saygimiza ihtiyaclari var onlara zarar vermeyin incitmeyin. Bu dunya hepimizin
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    4-5 sene önce bende yolda köpek bulup topcase atıp eve getirmiştim, şuan bahçede kocaman oldu

Bugün bisiklet ile uzun tura çıkmıştım yola daha yeni çıktığım sırada yolda ayakları kırılmış (büyük ihtimalle araba ezmiş) çırpınan kenara geçmeye çalışan yavru kedi gördüm durdum trafiği el işareti yaparak yavaşlatmaya çalışırken telefonuyla oynayarak sarı hafriyat kamyonu ezerek geçti bağırsakları dışarı çıktı 60 kilometre boyunca aklımdan çıkmadı yolda da 1 ölü köpek (yolun kenarında büyük ihtimalle karşıya geçerken çarpmışlar) 4 tane de kuş ölüsü gördüm (araba çarpmış) yani bunları yaşadım uzun zamandır içmeyen adamım, yüzüp sakinleşmeye denize gidiyordum gittim deniz kenarında içtim. Ki ben gördüğüm hayvanı besleyen, seven hayvan sevgisi dolu bir insanım. Bir söz var çok yerinde. Eğer hayvanlar dine inansaydı şeytanları insan olurdu.

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    İşte eşşek sıpamız bu..

Arkadaşlar şunları sevin inanın bin ruh doktoruna bedel bin seanslık tedaviden daha etkili..Kedilerden haz etmem pek ama bu şekilde bir hayvanı bırakamam dün gece yanımdaydı sabaha kadar ilgilendim her saat başı ya da yarım saatte bir kalktım sevdim konuştum oda teşekkürünü yanıma yatarak (bir ara kafasını burnuma koyup uyumuş) kendini zorla sevdirerek etti..

Sevin şunları maliyeti yok mutluluğu çok...
    Thracian ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)