Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Alt kasanın dolusu mu yoksa üst kasanın boşu mu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ddh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Arkadaşlar araba almayı düşünüyorum. Elimdeki parayla alt kasanın dolusunu mu yoksa bir üst kasanın boş donanımlısını mı almalıyım ? Bir türlü karar veremedim fikirlerinize açığım. Mesela düşündüğüm modellerden biri Ford Focus. Focus 3 ( 2012- 2013 ) titanium x paket alabiliyorken aynı paraya makyajlı kasa ( 2014 - 2015 ) trend x alabiliyorum. Motosiklet sevdalısı yol arkadaşlarım fikirlerinizi bekliyorum Siz olsanız ne yaparsınız?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial Zn125(2007)- Ktm Duke 250 (2017)
    şimdi şu boş araba olayına çok sinir oluyorum.Sanki kümes oluyor boş olunca.Yeni kasa olsun varsın boş olsun

Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    Alıntı Brock07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi şu boş araba olayına çok sinir oluyorum.Sanki kümes oluyor boş olunca.Yeni kasa olsun varsın boş olsun
    aynen bende sevmiyorum ama piyasa dili var. biraz bu işin içine girince hemen kapıyorsun muayyer, mayer, nokta hatasız, kondisyonlu, akarı kokarı yok vb gibi :D
    Denizleri seviyorsan dalgaları da seveceksin Sevilmek istiyorsan önce sevmeyi bileceksin Uçmayı seviyorsan düsmeyi de bileceksin Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayati seyredersin

Dolu olan daha iyi benim fikrimce

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    Babamın elinden 20 küsur civarı araba geçti.
    Hepsine de binmek için alır, hepsini de satarken kar ederek satar.
    Niye dolu araba almıyosun diye sorunca bana millet dolusunu boşunu anlamaz piyasası zayıf olur der.
    Genelde eski kasanın dolusunu alacağına, yeni kasanın boşunu alır. İkinci eli daha kuvvetlidir.
    Benim yoruma gelecek olursam, bi şeyin eskisi iyi olsaydı yenisini çıkartmazlardı

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Mayyer

SweentLy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dolu olan arabadaki donanımlara ihtiyacınız varsa eski kasa dolu olanı alın. Kullanmayacağınız donanımlar varsa boşuna donanıma para vermeyin yeni kasa alın bence
    bursalıali bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dolu dolu dopdolu olsun ben gider boşu alırım yeni olsun varsın bomboş olsun

Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    yeni kasa diyorsunuz yani. çok kararsız kaldığım bir konu. Halkımızın piyasa konusunda tutumları beni çok düşündürüyor. Alıp satıcı değilim kesinlikle aldıktan sonra 4 5 sene binerim. 4 5 sene sonra da olsa satarken kolay satılsın isterim.

korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Alt kasanın donanımlarını ne kadar kullanacaksınız? Dijital klima analog klimaya göre nasıl bir dezavntajı var. Donanımlı bir araçta güvenliğe bakılır bence. Alt kasanın donanımlısında 10 hava yastığı varken üst kasanın boş donanımında 4 tane vardır. Olay sadece donanım değildir güvenliğine de bakınız. He bir de işletme maliyetini düşünmek lazım tabi.
    espresso bunu beğendi.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Titanium X al hocam.

Motosikleti
    honda pcx 125-ktm duke 200 - honda cbr 500 r
    Ford içinse Fiesta titanyum dan Focus Boşline daha iyidir.

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    sıfır olmadığı sürece model önemli değil bence sonuçta ikiside sizin dışınızda biri tarafından kullanılmış burda önemli olan kullanan kişinin temizliği,hangi araç temizse onu alın modele takılmayın.Birde yeni model daha iyidir algısına katılmıyorum telefon muhabbeti gibi 7si yerine plusı çıktı olayına dönüyor biraz.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Hangisini beğeniyorsan onu al, daha önemli bir kriter yok.
    Boş arabayı kullanmak zevksizdir kimine göre, hak da verirsin. Benim eski arabamda koltuk ısıtma ve deri koltuk vardı, şimdikinde yok. Arıyor muyum bu ikisini, aramıyorum dersem yalan olur.
    Herkesin belli başlı "olmazsa olmaz"ları vardır, benim için sunroof ve xenon sanırım. Bunları karşılıyorsa Trend X, ki eski bir Ford kullanıcısı olarak düşüncem; eşşek Ford'un dolusu bile katır gibidir şeklinde, Trend X al. Yok ben daha konforlu yolculuk yapmak istiyorum dersen de, Titanum X al. Neticede söylediğin araba da eski püskü bişey değil.
    Şöyle bir ek yapılabilir, aynı kasanın içindeki facelift araçlar genelde problemlerden biraz daha arındırılmış olurlar, yeni yeni teknolojiler denemek yerine eskide karşılaşılan sorunlar üzerine çalışılmış olur. Bu da facelift açısından bir avantaj diyebiliriz.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Hocam buradaki kriter hangi arabanın içine oturunca; "işte aradığım araba bu" dedirtiyor sana?

Ben 2 yıl önce şehir içi kıvrak olsun diye B segmenti araç bakıyordum. Corsa ve fiesta arasında gidip geldim bir ara sonra tam fiesta almaya karar vermişken bir de vosvosa uğrayayım dedim. Makyajlanmış 2015 polonun içine oturduğum an diğer arabalar aklımdan silindi, tamam ben bunu alıyorum dedim, bayiiden el sıkışıp ayrıldım

Yani senin de karar vermen için bence bir içlerine bin. Eğer Titanium X donanım seni çok cezbediyorsa tabii ki eski model dolu olanı al. Ama ben okadar opsiyona takılmam, deri direksiyon olsun, arabanın kliması olsun bana yeter diyenlerdensen tabii ki yeni modeli almak daha mantıklı bir hareket olur.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    herhangi bir konuda tercihini kamu terazisine sunup onaylatmaya kalkarsan sıfır mersedes alsan pok atarlar.
    onu da kat hesaba.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    2. elde donanım çok para etmez. Kazası boyası var mı, km si ne kadar temiz kullanılmış mı? bunlar daha önemli. İçi leş gibi sigara kokan full donanımı ne yapayım.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 250
    arkadaşlar çok teşekkür ederim. hiç düşünmediğim konulara değindiniz. benim önceki arabam da makyajlı kasaydı ve çok memnundum. ikisini de içine binme fırsatım olmadı galiba içine binince karar vereceğim.

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Donanim dediginiz nedir ki (tabi focus icin konusuyorum, yoksa exclusive araclarin donanimina lafim yok), iclerinde en ise yarayani multimedia sistemiyle cruse control onlarda disarda cok ucuza takilabiliyor

Arkadaslarin dedigi gibi 2.elde donanim para etmez ama makyajli kasa alinca otomatikman arabanin modelide yukselecek ve 2.elde en cok deger kazandiran faktorler yas, km, boya, degisen, temizlik, kasanin guncelligi

Ote yandan ayni mantikla sevdiginiz makyajli kasanin dolusunu sansiniz varsa yeni kasanin bosundan ucuzuna kapatma imkaniniz bile var

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    abimde megane 3 var tam dolu paket. abim sıcaklığı 20 derece yapıyor ve yanında oturan da 27 derece yapıyor ve iki tarafa da farklı ısıda sıcaklık geliyor :D elektrik destekli direksiyon var, bmw 1.16 ya binince sanki direksiyon şahin direksiyonu gibi geldi :D abimin megane 3 direksiyona üflesen dönüyor çok hafif.

hız sabitleyici uzun yolda yakıt tüketimini minimuma indiriyor. hava yastıklarıyla dolu her yeri. 6 vites ve kendinden daha güçlü olan bmw 1.16 modelinden daha seri bir gidişi var.

bence tam dolu paket daha iyi olur. arabaya biniyorsan konforu düşünmek daha mantıklı olur.

ben araba alsam bunu alırım;

subaru impreza 1.6 TS

alıp satma politikası yok bende, ben alırım binerim. satarkende öyle üçün beşin hesabını kesinlikle yapmam.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)