Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Dolandırıldım mı Acaba? Sahibinden.com telefon alımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    SEDAT HAKAN ERCE BANDIRMAMOBİLE sahibinden.com'da 1 yıllık üye görünüyordu, 20-30 neyse epey telefonu satıştaydı, samsung s7 edge almak için kendisine bugün öğlen 2250 tl havale ettim, şu an akşam ve mağazası sıfırlanmış durumda, hiçbir ilan yok ...

aşağıdaki sitede ismi dolandırıcılıkla anılıyor, muhtemelen telefonu bana yollamaz, whats'up dan artık online olup olmadığını göremiyorum, nöbetçi savcıya gidip hemen şikayetçi oldum ...http://www.fordkulubu.c...B1%C4%9F%C4%B1na-dikkat/

nasıl oluyor da o kadar çok ilanı cebinden onaylı olmadan verebiliyor, 1 senelik satıcı olarak görmüştüm, banner'dan aldatmacamıydı bilemiyorum ...
    ersin2002 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    geçmiş olsun umarım sıkıntı çözülür

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Geçmiş olsun ne diyeyim bir bardak su iş görecektir abicim öyle pat diye 2250 hesaba geçilirmi diyeceğim geçenler var araştırmanı yapsaydın almadan önce gerçi sahibinden nedir abicim gidicen elden teslim alacaksın böyle şeyleri olmuyorsa gitti gidiyordan hepsi buradadan gibi paranı koruması olan sitelerden alacaksın ürün gelince onaylayacaksın başın ağrımayacak zaten sahibindenin olayı da adama para gönder değil kaldıkı uyarıyıda yapıyor kendileri geçmiş olsun diyelim

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Adamın adresi vs bilgileri mağaza olduğu için sahibinden.com da varmış ama savcılıktan vermek için yazı istiyorlar, yarın sabah yine adliyeye gidip durumu anlatsam mı acaba? Bilişim suçlarına bakan savcı yarın sabah gelecek, bugün nöbetçi ile görüştüm, bilişim savcısı duruma hakim olur mu acaba?

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Belki gönderecek adam telefonu? Belli bir süresi vardır herhalde beklemek gereken, savcı falan bilirdir.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    GeT ile alsaydın keşke.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki gönderecek adam telefonu? Belli bir süresi vardır herhalde beklemek gereken, savcı falan bilirdir.
    Nöbetçi savcı telefon gelirse şikayetini geri çekersin dedi, şüpheli bir iki durum oluşunca panik oldum, satıcının mağazası sıfırlandı, whats up dan muhtemelen engellendim, online olma zamanını göremez oldum, profil resmi de çıkmıyor, mng kargo ile yolladım dedi, yarın mesaj gelecekmiş

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:33 ----------

6 gün önce verdiğşm linkte dolandırıcılığa ismi karışmış...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:36 ----------

Başka bir siteden alıntıdır....

"Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar hayırlı akşamlar.
    Konuyu yanlış yere attıysam özür dilerim.
    Yeni bir ekip türemiş. İnternette sahibinden.com da dükkan olarak üyelik açıp piyasada rağbet gören telefonları ucuza garantili sıfır dıye satmaya çalışıyorlar. Ancak sadece eft kabul edip para aldıktan sonra kayıplara karışıyorlar. Normalde internetten ürün alırken çok dikkat ederdim. Ancak adamım dükkan fotoları ürün fotolarına aldandım. Sizlere uyarım internetten tanımadığınız yerden ürün alırken insanlara güvenip eft vs işlemleri yapmayin. Get yada diğer güvenli urunu aldıktan sonra ödemesini yapabileceğiniz yolları tercih edin. Adamın ismi sedat hakan erce bu isme dikkat. Hayırlı akşamlar"
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Gecmis olsun.. Fiyati vs uygunmuydu ki tercih ettiniz? Bulunmaz birsey degil cunku..

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    250 tl ucuza alacaktık, genpa 24 ay garantili adıma faturalı olacaktı...

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Yazık olmus. Geçmiş olsun.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Geçmiş olsun
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Belki denediniz ama başka telefondan arayın bakalım ne diyor?

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    İlk defa o kadar pahalı bir telefonum olacaktı, normalde ucuz 2.el takılırdım, hanım al dedi, en iyi selfie çeken büyük ekranlı diye bu rakama kadar çıkmıştım, 5.2"diye sony xperia xz'yi beğenmemiştim, lg g5'leri kronik ghost screen arızaları vs derken çok uğraşmıştım yani, hatta bunu görmeden önce samsung note 5 alıyordum az kalsın...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:53 ----------

Alıntı mece14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki denediniz ama başka telefondan arayın bakalım ne diyor?
    Ben telefonunun sinyalinden aranan adamı bulurlar diye koşturdum ama neyse siz anladınız

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:54 ----------

Vereyim telefonunu siz arayın isterseniz üste 500 tl daha veririm, yeter ki telefonu bana yollasın

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:56 ----------

0536 519 57 06

mehmetGHOST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150MG
    Gecmis olsun benimde başıma geldi zar zor halledebildim.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı mehmetGHOST adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun benimde başıma geldi zar zor halledebildim.
    Nasıl halloldu?
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    250den kaçarken 2.250 tlden olmak ...
    Alman_ bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    5 gün önce aynı adam sahibinden.com da mağazası aracılığıyla birini dolandırmış, o kişi siteye adamı şikayet etmemiş olabilir mi? Şikayet etmeme olasılığı var mı? Şikayet olduysa site neden mağazayı durdurmamış...

mehmetGHOST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150MG
    Satan vatandas bana urun gonderdi ama istedigim telefonla uzaktan yakindan.alakasi yok vede calismiyor gazeteye sarip gondermis telefona ulasamadim kapatmis bu zeki arkadas kargoya verirken farkli bi numara vermis hemen aradim savciliga verdigimi belirttim beni tehdit ettiler iste biz diyarbakirliyiz adami soyle yapariz boyle yapariz bir ton kufurde cabasi hepsini konusmalari tehditleri dahi ilettim sikayetci oldum aradan 2 gun gecti istedigim telefon geldi hemde sifir kutusunda baskasi aradi ozur falan diledi soyle boyle anlatti neyse sonra sikeyetimden vazgectim geri aldim kapandi konu aman abicim bilmedigin emin olmadigin bi yerden almacayksin.
    ersin2002 bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Tanımadığınız kişilere TC kimlik numarası ve cep telefonu numaraları kullanılarak yapılabilen para transferlerini gerçekleştirmeyiniz.

Tanımadığınız kişilere kesinlikle para göndermeyiniz.

Aldığınız ürünün size teslim edilmesini garanti altına almak ve yaptığınız ödemenin güvenliği için alışverişlerinizde Güvenli e-Ticaret (GeT) sistemini kullanmaya özen gösterin.

Güvenli e-Ticaret (GeT) sisteminde ödemenizi sahibinden.com havuz hesabına yaparsınız. Satıcı size ürünü kargo ile gönderir. Ürünün elinize ulaşması ile birlikte ürünü kontrol etmek ve almak istediğiniz ürün olduğundan emin olmak için 4 iş günü zamanınız olur. Ürüne onay vermenizi takiben ödemeniz satıcıya aktarılır.

Üründe sorun olması halinde ürünü satıcıya aynen geri gönderebilir, ödemenizi geri alabilirsiniz. Aynı şekilde, satıcı ürünü belirtilen süre boyunca göndermese bile ödemeniz sahibinden.com hesaplarında güvence altında olacak ve işlem süresi sonunda da tekrar eksiksiz olarak tarafınıza iade edilecektir. Güvenli e-Ticaret (GeT) sistemiyle ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

GeT sistemi dışında verilmiş ilan sahiplerinden ilanlarını GeT sistemi ile vermelerini talep edin. Alışverişiniz Güvenli e-Ticaret (GeT) sistemi dışında gerçekleştirilmek isteniyorsa ürünü teslim almadan ve almak istediğiniz ürün olduğundan emin olmadan ödeme yapmayın. sahibinden.com’da tam anlamı ile güvenliğinizi sağlayan tek sistem Güvenli e-Ticaret (GeT)’tir.

Kapıda ödemeli bir alışveriş yapılıyorsa, sorun çıkması halinde satıcıya ulaşabileceğiniz sabit bir iletişim ve adres bilgisi alın. Ürününüzü teslim alırken kargo yetkilisinin yanında ürünü açıp kontrol edin, sorun olması halinde tutanak tutturun.

Herhangi bir ön ödeme veya kapora ödemesi yapmanız sonucunda mal/ürün teslim alamamanız halinde sahibinden.com’un hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    bence o site sayesinde çok kişi dolandırılıyor, sitedeki ilan sistemi bu işe müsait, ne kadar da uyarı yazıları olsa da insanlar benim gibi kanıyor işte, ne yazık ki gerçek böyle, 1 senelik satıcı olarak görünüyordu, 30-40 telefonu satıştaydı, güven vermişti bu durum bana ...

asıl vahim olan benden önceki dolandırdıkları siteye şikayet etmişlerse ve o site ona rağmen ilanları kaldırmamışsa büyük ihmalleri var, benden öncekini o siteden 6 gün önce dolandırmış, dahası var mı bilmiyoruz ...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)