Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Dolandırıldım mı Acaba? Sahibinden.com telefon alımı

Motovento
    REKLAM ALANI

görüşen kim ne konuşmuş mahkemeye verdıgımızı anlatmısmı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu sahibine veya bu şekilde mağdur olanlara dolandırıcı demedim, ima da etmedim. Dolandırıcılık nedir, nasıl yapılır, kimler hedeftedir 22 sene çalıştığım emniyet teşkilatından dolayı bildiğim şeyler.

Cep telefonu piyasası ile ilgili karlılık oranları ile ilgili Antalya Ticaret Odasının kararı.
    Satıcı hem bu işten %5 kar edecek, hem de karından 250 tl indirim yapacak. Kaç para kazanılıyor ki bir telefondan? Satıcıda bir yamukluk olduğu başından belli değil mi?

Kaynak:www.atso.org.tr
    anladım hocam. o yazı orada yanlış anlaşıldı galiba. neyse, inşallah arkadaş magduriyetinden kurtulur.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Yahu aynı telefona 2350 diyen mağaza da var 3500 diyende var, samsung s7 edge, ben 2250 den kazıklandım, yazın google'a görürsünüz, cimri.com fiyatları bunlar, 3500 teknosa fiyatı ...

Belki adam iflas ediyor, acil nakite geçmesi lazım, sahibinden de fark ettim millet muhtemelen uzun taksitlerle evkurdan telefon alıyor ve değerinden satıyor, kredi çekmekten muhtemelen daha ucuza geliyor, ya da kredi notu düşük olanlar öyle yapıyorlar diye düşünüyorum.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu aynı telefona 2350 diyen mağaza da var 3500 diyende var, samsung s7 edge, ben 2250 den kazıklandım, yazın google'a görürsünüz, cimri.com fiyatları bunlar, 3500 teknosa fiyatı ...

Belki adam iflas ediyor, acil nakite geçmesi lazım, sahibinden de fark ettim millet muhtemelen uzun taksitlerle evkurdan telefon alıyor ve değerinden satıyor, kredi çekmekten muhtemelen daha ucuza geliyor, ya da kredi notu düşük olanlar öyle yapıyorlar diye düşünüyorum.
    Hocam sizin yaptığınızda aslında normal şartlarda sorun yok. Uygun fiyatlı sıfır bir ürün görüp almak istiyorsunuz, buraya kadar tamam.

Ama asıl sorun elinize geçmemiş ve geçmeme garantisi olan bir malın parasını karşı tarafa havale etmeniz.
    Yanlış anlamayın ama bu devirde sizin yaptığınıza iyi niyetten ziyade "saflık" deniyor.

Bir dükkana girsem, oradaki eleman dese ki "abi yarın sıfır S7 geliyor kutulu, sen parasını öde malı gelince alırsın" valla ben parayı vermem. Yarın getir ayır bana 1 tane der geçerim. Almayı çok istiyorsam da en fazla kaparo veririm.

Siz eski zaman esnafları gibi yaklaşmışınız olaya. O zamanlar "söz senettir" mantığı varmış yeri gelir 5 kuruş para alınmadan mal verilirmiş. O devirler çok eskilerde kaldı be hocam.
    Neyse, artık size tecrübe olsun bu olay.Bundan sonraki internet alışverişlerinizde parayı bloke eden, siz onay vermeden parayı karşı tarafa vermeyen özellikteki sitelerden alışveriş yapın. Yada daha büyük ve kurumsal internet sitelerini tercih edin.

Paranızı elbet geri alırsınız ama harcayacağınız zamanı, kaçan hevesinizi ve bozulan moralinizi geri alamayacaksınız ya, en kötüsü de bu.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    https://www.google.com.tr/webhp?sourceid=chrome-instant&rlz=1C1NHXL_trTR736TR736&ion=1&espv=2&ie=U TF-8#q=BANDIRMA+MOB%C4%B0LE

Burada FİRMA Gözüküuor,,,
    Firmaya git KİŞİ İSMİ ile ara,
    akşamına Yolunu çevir,,

Gecenin Şahidi Olmaz,,,

Olay olduktan sonra sahibinden.com a mesaj veya arama ile şikayette bulunanlar bana ekran görüntülerini gönderebilir mi ?

cinarduzen@gmail.com

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun.
    Adam nitelikli dolandırıcılıktan en fazla 1-2 sene ceza alır. Siz haciz işlemi vs. başlatsanız dahi hiç birşey koparamazsınız.
    İçinizi karartmak istemem ama, para gitti kısaca.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    Adam nitelikli dolandırıcılıktan en fazla 1-2 sene ceza alır. Siz haciz işlemi vs. başlatsanız dahi hiç birşey koparamazsınız.
    İçinizi karartmak istemem ama, para gitti kısaca.
    Evet. Biraz uğraştıracak. Ama suçun büyük kısmı sahibinden.com'da Uyarılara rağmen kişinin hesabını kapatmamış. Diğer arkadaşlarda bana sahibinden.com a yaptıkları şikayet mesajını gönderebilirse eğer dilekçeye ekleyeceğim.

İlk önce ondan zararı karşılamasını isteyeceğim. Sonra diğer dolandırıcı.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cinard adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet. Biraz uğraştıracak. Ama suçun büyük kısmı sahibinden.com'da Uyarılara rağmen kişinin hesabını kapatmamış. Diğer arkadaşlarda bana sahibinden.com a yaptıkları şikayet mesajını gönderebilirse eğer dilekçeye ekleyeceğim.

İlk önce ondan zararı karşılamasını isteyeceğim. Sonra diğer dolandırıcı.
    Eğer hukuk sistemimiz, dolandırıcılığı önleyemeyip müşteri mağduriyeti oluşturduğu için söz konusu ilan sitesine ceza verirse devrim niteliğinde bir karar olur.
    Çok mu karamsarım yoksa
    bursalıali ve VECİHİ bunu beğendiler.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Bi şekilde çözeceğiz ama kimse Sahibinden.com'a gidip bu adamı şikayet etmemiş sanırım
    bursalıali bunu beğendi.

Geçmiş olsun arkadaşlar. Paranızı yüksek ihtimal alamıcak olsanızda peşini bırakmayınız. En azından diğer dolandırılacak kişileri kurtarmış olursunuz.
    Düşük ihtimal olasa da paranızı geri alabilirsiniz. Bu arada s7 alacaksanız edge almayın ben aldım pişman oldum bilginize. o yamuk ekran çok rahatsız edici bir şey.

Ben şikayet ettim. Hesabını kapattırdım. Adam devamlı yeni hesap açıyor, sahibinden buna bi şey yapamaz maalesef.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı semihhx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şikayet ettim. Hesabını kapattırdım. Adam devamlı yeni hesap açıyor, sahibinden buna bi şey yapamaz maalesef.
    normalde bu tip organizmaları tecrit edip, toplumdan izole edeceksin. ıssız bir adada ömrünü tamamlayip azot döngüsüne katılmasını sağlayacaksın. cesedinden arta kalanları gübre olarak kullanacaksın, en azından doğaya bir faydası olur.
    maalesef yapilacak baska bir şey yok.

Tüketici hakem heyetine sahibinden.com u şikayet ettim. Sizde edebilirsiniz. 5-6 Ay'a sonuçlanır dedi.

https://drive.google.com/open?id=1_FVQdhmOcVWgBZ6laOODujkIr41XMRoXHB8ae8vA3 0k

Ayrıca sedat hakan erce'nin Telefon ve adres bilgileri mevcut onuda savcıya verdim. İsteyen olursa paylaşabilirim.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Bir arkadaşımızın İletişimdir belki hayra geçer

LÜTFEN PAYLAŞIRMISINIZ YARDIMCI OLMAK ADINA TRAFİK KAZALARINDAN MAĞDUR OLAN ARKADAŞLAR TAZMİNAT İSTEMİ VE DAVALAR İÇİN BENİ ARAYABİLİRLER YARDIMCI OLABİLİRİM 05535936734 UFUK EROL
    polo34 bunu beğendi.

sedat hakan erce kansızı telı 0506 066 43 40

Alıntı ersin2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sedat hakan erce kansızı telı 0506 066 43 40
    O telefonu kapalı hocam. Gerçek numarası 0544 633 13 73

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı cinard adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O telefonu kapalı hocam. Gerçek numarası 0544 633 13 73
    Şu an mesajlasiyorum kendisiyle en son ver kurtul paraları dedim...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu an mesajlasiyorum kendisiyle en son ver kurtul paraları dedim...
    Benlede çok mesajlaştı aradım ama faydası yok bi müddet sonra cevap vermeyecek. Benim adıma çekmiş hackerlar diyor ama yalan dolan

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Benden 2250 tl samsung s7 edge çarptın, tc bilgin adresin herşey deşifre durumda, hakkında türlü türlü davalar açıldı, paraları iade et, kurtul bizden ...

Arkadas kartim calindi kullanmislar

Geçmişte yaptığın işler şikayetler belli, kurtuluşun yok, eninde sonunda paraları geri alacağız, güzellikle ver kurtul bizden

Avukat henuz tutmadik, onumuzdaki hafta ici tutacagiz, onun masraflarını da ödeyeceksin, yol yakınken paraları iade et, başbakanlığa bile hakkında şikayetler gitti, savcılar peşinde...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)