Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Dolandırıldım mı Acaba? Sahibinden.com telefon alımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    şu an durum nedir bilmiyorum ama müsait olduğum bi ara ip ve mac adresini bulup biraz eylenebilirim.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Adama helal olsun iyi tezgah kurmus.Takipsizlikle 100 davadanın 65 inden yırtsa paraya bakk
    Bazısı uğrasmak istemez dava bile açmaz lanet olsun der.Adam kısa zamanda iyi bir ev araba almıştır.Cidden akıllıymış vay be

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Ülkedeki adaletsizliğin örneklerinden biri daha vuku bulmuş. Vatandaşın biri şunu diyor kendi rızası ile gönderdiği için dolandırıcının serbest kalması veya davanın düşmesi normal diyor. Şimdi bir düşünelim banka yanlışlıkla sizin hesabınıza bir miktar para aktardı ve farkına'da varmadı sizde o parayı bir güzel ezdiniz. Banka hatasını farkedip bu parayı sizden talep ediyor ödemez iseniz banka size dava açacak bu dava takipsizliklemi sonuçlanır yoksa hem hatayı yapan personel ve parayı hiç eden müşteri suçlumu bulunur.
    Adalet güçlülerin haklılıkları üzerine şekillenir.

Bilgi yalın olarak paylaşılırsa bilgidir Tansu Çilleri dolandıran kişi Selçuk Parsadan'dır para istemek için kullandığı isim Fethullah Gülen değil Orgeneral Necdet Öztorun'dur.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ülkedeki adaletsizliğin örneklerinden biri daha vuku bulmuş. Vatandaşın biri şunu diyor kendi rızası ile gönderdiği için dolandırıcının serbest kalması veya davanın düşmesi normal diyor. Şimdi bir düşünelim banka yanlışlıkla sizin hesabınıza bir miktar para aktardı ve farkına'da varmadı sizde o parayı bir güzel ezdiniz. Banka hatasını farkedip bu parayı sizden talep ediyor ödemez iseniz banka size dava açacak bu dava takipsizliklemi sonuçlanır yoksa hem hatayı yapan personel ve parayı hiç eden müşteri suçlumu bulunur.
    Adalet güçlülerin haklılıkları üzerine şekillenir.

Bilgi yalın olarak paylaşılırsa bilgidir Tansu Çilleri dolandıran kişi Selçuk Parsadan'dır para istemek için kullandığı isim Fethullah Gülen değil Orgeneral Necdet Öztorun'dur.

sen ne çok biliyosun öyle yaaav parayı tokatlayandan iyi biliyosun. Anlat biraz daha bilgilenelim. Yüce bilgin.
    Parayı birlikte mi ezdiniz yoksa ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:19 ----------

zamanında yolda gördüğüm tanımadığım birisi cep telefonumu istedi acil bi yeri aramak için. Tabi tüm iyi niyetimle verdim. Aldığı gibi telefonu kaçtı. Bende yüce mahkemelerimize güvenerek şikayetçi oldum. Şahsa telefonu rızamla verdiğim için adam beraat etti.

Kanunları ben yazmadım. Durum vaziyet bu. Milletvekili de değilim ki gerekli düzenlemeleri yaptıramıyorum.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Bu ülkede cahiller bilgin olduğunu zannederse olacağı bu akça pakça kitapları okuyunca tozlu kitaplardaki bilgiden daha fazlasını daha gerçeğini öğrendiğini sanıyor.

Bu dava görüldü davada adı geçen Selçuk Parsadan Tansu Çillerden Necdet Torun'un sesini taklit ederek para aldım diyor.
    "Dönemin Başbakanı Tansu Çiller'i, emekli orgeneral Necdet Öztorun'un adını kullanarak, ‘seçimde destek vaadi’ ile örtülü ödenekten 5.5 milyar lira dolandırmaktan"

Tansu Çiller ise Örtülü ödeneğin devlet sırrı ve açıklamayacağını belirtmiştir.
    Akça pakça kanallar ve yayınlar son zamanlarda ne hikmetse su akmasa Fetö tuvalet tıkansa Fetö diyor bu saf saf bakan güzel gözlümlerde uzun uzun seyrediyor.

Sabah
    Hürriyet

Dünyanın düz olduğu söylendi acaba gerçekmi

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    SEDAT HAKAN ERCE'nin haziran'da davası varmış...
    https://www.avukatasor.biz/111734/dolandirildim-sahibinden-com-dan

ayrıca bizim gruptan Ersin arkadaşımıza da tebliğ gelmiş, Ağustos'da mahkemeye çağrılmış ...

hadi hayırlısı, bir şeyler pır pır etti, adalet yerini geç de olsa bulacak inşallah ...
    GT250rAlanya bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Ersin arkadaşımıza 2350 tl parası geri ödenmiş...

Biz de dört gözle mahkememizi bekliyoruz ...
    aviregal ve MSMorkan bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    işallah paran en kısa sürede eline ulaşır = allah yardım etsin

iyi dileklerde bulunmakta boş bence, yardımcı olma imkanım olsa da yardımcı olsam süper olurdu.

dolandırıcılara para kaptırmışsın reis, ....bugün bizimde buzdolabı bozuldu sandık ve aklımdan neler neler geçti bir kaç saat içerisinde ve çok şükür ki bozulmamış. elektrik kesintisi çok oluyor bizim buralarda ve elektrik şirketinin müdürünü tehdit mi etsem ne yapsam bir sürü şey düşündüm.

mahkeme falan uğraşamam ben, sorunu bana açan kişi bizzat düzeltecek, zaten canımdan bezdim birilerine bela olmak için bahane arıyorum.

şu memlekette ne zaman huzura ereceğim çok merak ediyorum.

Haksiz zenginlesme davasi aciyorsun havale yaptigin tutari iade aliyorsun. Bu dedgimi yapmaz isen o paraya elveda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:48 ----------

Zamanasimi 1 yildir. Fakat sen zaman kaybetmeden hemen gidip davani ac. Parani alacagina emin ol.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Dava aynı gün açıldı geçmiş sayfalarda var, ayrıca adamın adını yazınca internette 2014den mart 2018e kadar bir sürü mağdurun yazısı çıkıyor büyük vurgun yapmışlar, belki de devam ediyor...

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Savcılıktan niye para gönderdin bak burda ne yazıyor:

sahibinden.com, tüm kullanıcılar için tam bir alışveriş güvenliği sağlamayı amaç edinmiştir.

Siz de kendi güvenliğiniz ve diğer kullanıcıların daha sağlıklı alışveriş yapabilmeleri için, satın almak istediğiniz ürünü teslim almadan ön ödeme yapmamaya, avans ya da kapora ödememeye özen gösteriniz. İlan sahiplerinin ilanlarda belirttiği herhangi bir bilgi ya da görselin gerçeği yansıtmadığını düşünüyorsanız veya ilan sahiplerinin üyelik profillerindeki bilgilerin doğru olmadığını düşünüyorsanız, lütfen bize haber veriniz.

demedi mi?
    Bu site dolandırıcılığa payandalık ediyor bir türlü.. Oysa satın alan onay vermeden satıcı hesabına para gönderilmesini engelleyecek sistem yapmaları gerekir. Hadi motorlu taşıt neyse, kargo - internet satışı olamıyor ama binlerce dolandırıcı vardır bu sistemden istifade eden..
    Facebooktan gruplardan yüzlerce alım yaptım, hiç dolandırıcı çıkmadı karşıma.. Hatta 3 ay sonra unuttun gönderelim diye hatırlatanlar, 3 lira fazla gönderilmiş diye geri EFT yapanlar vardı..
    Bu pisliklere savcılık takipsizlik veriyorsa NİJERYA oluruz yakında..
    Adamlar ben savcıyım, polisim diyerek neredeyse memleketin tümünü dolandırdılar.. 10 yıl sonra vatandaşa MESAJ gönderiyor emniyet.. Beheeyyyy..

aviregal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ersin arkadaşımıza 2350 tl parası geri ödenmiş...

Biz de dört gözle mahkememizi bekliyoruz ...
    baştan sona kadar okudum ..inan çok sevindim..haydi inşallah paranı geri alırsın dostum..
    Vay be, hakikaten uçtum...

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Organize işler bunlar tabiki, Sedat Hakan Erce illa ki yalnız değildi, şu an kendisi hapisteymiş, ortağı bankamatikten para çekerken polis tarafından yakalanmış, son durum böyle...
    fz6_fazer ve aviregal bunu beğendiler.

manqa82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    ben olsam şikayeti çekmezdim glmedi telefon deyip para iadesi de alırdım :D hep onlar mı dolandıracak :D

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    yarın duruşmamız var

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yarın duruşmamız var
    abi sen parayi geri alana kadar telefon 10 kat pahalanacak. senin para pul oldu 😮

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam cok yazışma var merak ettim, paranı alamadın mı 1 senedir , mahkeme mi erteleniyor sürekli

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam cok yazışma var merak ettim, paranı alamadın mı 1 senedir , mahkeme mi erteleniyor sürekli
    mahkeme günü yeni geldi, ilk duruşma olacak, davacı olan herkese bu yazdan itibaren sıra geldi...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    R25
    geç olsun güç olmasın inşallah alırsınız paranızı gerçi paranız çok fazla değer kaybetti ama önemli olan o alçakların peşini bırakmamak
    tebrikler

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Sedat Hakan Erce uyuşturucu bağımlısı çıktı, 1 senedir tutuklu, bugünkü duruşmada 4 yıl hapis cezası ve 4500 tl bana para ödeme cezası aldı, parayı ödemezse 225 gün ekstra hapis yatacak, ancak beyanına göre Veysi Özgün tarafından kendisinin de dolandırıldığını iddia etti, ona kartlarını vermiş (!), atm kameralarındaki fotolardaki kişi oymuş, doğu şivesiyle telefonda görüşen de oymuş, öyle dedi, bir telefoncunun dükkanındaki internet kullanılmış, telefoncu ben müşterilerime şifreyi veriyorum dedi ve beraat etti, durum böyle...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:01 ----------

Veysi Özgün için ise Cumhuriyet Başsavcılığına müzekkere yazılmasına dendi, bu iş burada bitmedi galiba

Sedat her bir dolandırdığı kişiden 4 yıl alsa, bu cezalar üst üste ekleniyor mu acaba? 1500 tl emekli maaşım var dedi, bir sürü kişiye ödeme yapacaksa zaten parayı bana geri ödeyemez.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)