Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Dolandırıldım mı Acaba? Sahibinden.com telefon alımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Olayın hızlanması için Bimer'den yardım istedik, 2250 ben, ersin 2350, semih 2000 tl kaptırdı, ismail terhan'ı bilmiyoruz...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhabalar, aynı kişinin bilgilerini bende alabilir miyim ? Savcılığa başvurdum. Birde İcra için başvuruda bulunacağım. Teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:11 ----------

Birde yarın savcılığa tekrar gideceğim bu kişiye dava açanlar savcılık yerini ve dosya numarasını belirtebilir mi ? o dosyalarıda söyleyeceğim belki sağlam bi ceza verirler

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı cinard adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, aynı kişinin bilgilerini bende alabilir miyim ? Savcılığa başvurdum. Birde İcra için başvuruda bulunacağım. Teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:11 ----------

Birde yarın savcılığa tekrar gideceğim bu kişiye dava açanlar savcılık yerini ve dosya numarasını belirtebilir mi ? o dosyalarıda söyleyeceğim belki sağlam bi ceza verirler
    merhaba, yarın bende çağlayan adliyesine gideceğim, sizin de adı soyadı ve dosya numaranızı alabilirmiyiz, listeye kendinizi eklersiniz, aynı yere gidiyorsak beraber de gidebiliriz.

SEDAT HAKAN ERCE TARAFINDAN DOLANDIRILANLAR:
    1- AHMET SELİM DALKILIÇ, 2250 TL, DOSYA NO 2017/54419
    2- SEMİH AKSU, 2000 TL, DOSYA NO 2017/4069
    3- ERSİN BEKTAŞ, 2350 TL, DOSYA NO AKŞAMA BAKICAM, BENDE VAR
    4- İSMAİL TERHAN, internette fordclub üyesi, kendisine ulaşılamadı
    5- ÇINAR D...?
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

1550 TL hocam

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    SEDAT HAKAN ERCE TARAFINDAN DOLANDIRILANLAR:
    1- AHMET SELİM DALKILIÇ, 2250 TL, DOSYA NO 2017/54419
    2- SEMİH AKSU, 2000 TL, DOSYA NO 2017/4069
    3- ERSİN BEKTAŞ, 2350 TL, DOSYA NO 2017/58241
    4- İSMAİL TERHAN, internette fordclub üyesi, kendisine ulaşılamadı
    5- ÇINAR DUZEN, 1550 TL, DOSYA NO 2017/65370

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Geçmiş olsun hala malum sitede faalmi ?

Büyük ihtimalle faal. Farklı isimle.

Emin değilim ama,

bu şahıs aynı tarzda eklemiş ilanları. aynı günde ekli. Fotoğraflar hep farklı yerlerden alınmış. ve 1. yıl

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:12 ----------

Evet arkadaşa yazışmasını söyledim farklı ıban numarası ve bilgi verdiler. Şebeke sanırım. diğer hesapları gibi ilanlar aynı gün onaylanmış hepsi jelatinli diyor ve efendim efendim li konuşması..

https://tuncaticaret.sahibinden.com Mehmet Şirin Çetin

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ulan bu insanlar nasıl uyku uyuyor, nasıl rahat rahat gezip, nasıl gülüp eğleniyorlar, aklım hafsalam almıyor.

şurada çaresizce parasını kaptıran arkadaşı izliyorum, bu insanın parasını çalıp, nasıl rahat rahat hayatlarına devam edebiliyor bu dolandırıcı takımı inanın anlamakta zorluk çekiyorum.

bu düzenbazlar karşısında o kadar çaresiz kalıyoruz ki, sıra bize ne zaman gelecek onu bekliyoruz adeta.

hükümete bir şey de diyemiyorum zira bunları yakala yakala bitmiyor, bunları yetiştiren aileyi, sistemi eleştirmek lazım bence.

ağlayanın malı ile gülüp eğlenen, hayatını devam ettiren insanlar olduğu sürece, insanlık benim için hiçbir şey ifade etmiyor. afrikadaki sırtlan sürüsü bile insanlardan daha erdemli hareket ediyor.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    savcı biz yakalarız cezasını verdiririz dedi, para işine karışmıyorlarmış, forumda AVUKAT var mı acaba? bize yardımcı olsa biraz icra davası topluca açabilirmiyiz? ne yapalım?

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bir bilgeye nasıl bu kadar doğru kararlar alabildiğini sormuşlar, "Deneyim" demiş. O deneyimi nasıl kazandın, diye sormuşlar "Hatalarımla" demiş

Olayın 2 hafta öncesi kendi telefonumu sattım. Alan kişi parayı aynı şekilde eft gönderdi.

Kargoyu gönderdikten sonra faturasını alamadım ama durmadan yanlış anlaşılmayayım diye sattığım kişiye mesaj atıp durdum eşimin telefon numarasını verdim. neyse ki sorunsuzca ulaştı eline telefon.

belki sıkıntı çıkar bi kaç hafta telefon bakmayacağım, söyleyin gerekirse paranızı gönderirim dedim sattığım kişiye ama sorun çıkmadı teşekkür ettiler.

Ama herkes benim gibi düşüncede değilmiş. Mağaza dedik, sahibinden.com onayladıysa güvenilirdir dedik.. kanı bozuk insan çıktı. Hem kendi telefonumdan oldum hem kenara ayırıp iyi bi telefon alırım dediğim paradan oldum.

Hakikaten çok iyi bir deneyim oldu. Ama işin peşini bırakmayacağım.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016

Sülün Osman'ın bir gazeteciye verdiği röportajdan:
    "Benim dolandırdığım insanlar dolandırıcıydı aslında. Yani bana yaklaşma sebepleri beni dolandırmaktı.
    On tane bilezikle geliyorum adamın önüne akşam vakti. Kuyumcunun kapısındayız. Ve dükkân kapalı. Karımın hastalığını anlatıyorum, acilen bilezikleri bozdurmam gerektiğini, o an nöbetçi eczaneye gidip hastaneden istedikleri ilaçları almamın şart olduğunu söylüyorum falan.
    Hakiki olsalar bileziklerin fiyatı bin lira. Diyorum ki 300 liraya ihtiyacım var. Paranın gerisi umurumda değil, yeter ki karım ameliyat masasında kalmasın...
    Adam sabah kuyumcuya gidip bilezikleri bin liraya bozdurabileceğini ve birkaç saat içinde havadan 700 lira kazanacağını düşünüyor. O arada benim ayakçım da ortaya çıkıyor ve o almak istiyor bilezikleri. Telaşlanıyor adam kazanç imkânı kaybolacak diye. 300 lirayı verip alıyor bilezikleri, ben de kayboluyorum ortalıktan. Adam ertesi sabah kuyumcuya gidip de bileziklerin sahte olduğunu öğrenince, dolandırıldım, diye karakola gidiyor. Ben aranıyorum.
    Demiyorlar ki ona, be adam 1000 liralık bileziği 300 liraya almayı düşünürken aklında ne vardı, diye. Gayet açık ki, beni dolandırmayı planlamıştı. Ben hayatım boyunca beni dolandırmaya kalkışmamış tek bir kişiyi dolandırmadım."
    fz6_fazer bunu beğendi.

Alakasız olmuş. Almaya çalıştığım ürünün pek fazla sıfırı bulunmuyordu.

Adamın sıfır jelatinli demesi yüzünden almak istedim cihazı. Ayrıca adam Mağaza açmış şahıs hesabı değildi.

neyse.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.emlakwebtv.com/images/or...1458632390.jpg
    Sülün Osman'ın bir gazeteciye verdiği röportajdan:
    "Benim dolandırdığım insanlar dolandırıcıydı aslında. Yani bana yaklaşma sebepleri beni dolandırmaktı.
    On tane bilezikle geliyorum adamın önüne akşam vakti. Kuyumcunun kapısındayız. Ve dükkân kapalı. Karımın hastalığını anlatıyorum, acilen bilezikleri bozdurmam gerektiğini, o an nöbetçi eczaneye gidip hastaneden istedikleri ilaçları almamın şart olduğunu söylüyorum falan.
    Hakiki olsalar bileziklerin fiyatı bin lira. Diyorum ki 300 liraya ihtiyacım var. Paranın gerisi umurumda değil, yeter ki karım ameliyat masasında kalmasın...
    Adam sabah kuyumcuya gidip bilezikleri bin liraya bozdurabileceğini ve birkaç saat içinde havadan 700 lira kazanacağını düşünüyor. O arada benim ayakçım da ortaya çıkıyor ve o almak istiyor bilezikleri. Telaşlanıyor adam kazanç imkânı kaybolacak diye. 300 lirayı verip alıyor bilezikleri, ben de kayboluyorum ortalıktan. Adam ertesi sabah kuyumcuya gidip de bileziklerin sahte olduğunu öğrenince, dolandırıldım, diye karakola gidiyor. Ben aranıyorum.
    Demiyorlar ki ona, be adam 1000 liralık bileziği 300 liraya almayı düşünürken aklında ne vardı, diye. Gayet açık ki, beni dolandırmayı planlamıştı. Ben hayatım boyunca beni dolandırmaya kalkışmamış tek bir kişiyi dolandırmadım."
    şu yazdığın yazı buraya uydu mu şimdi? adamın canı yanmış, sen kalkmış adama "dolandırıcı" imasinda bulunuyorsun. bu kadar patavatsızlık olmaz ya!

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    enteresan yorumlar geliyor umarım sizlerde bir gün dolandırılırsınız adamların mesleği bu unutmayın, bana garantili faturalı, sıfır cihaz 250 tl ucuza verilecekti, çok da anormal bir fark değildi, dip rakam gibiydi ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:58 ----------

Bimer'den mesajımız var
    "Başbakanlık İletişim Merkezi tarafından Cumhuriyet Başsavcılığımız Bilgi Edinme Büromuza gönderilen 18/04/2017 tarih ve 1700559160 sayılı BİMER Başvuru dilekçenizde ileri sürdüğünüz hususlar, soruşturmayı gerektirir nitelikte değerlendirilmiş olup 21/04/2017 tarih ve 2017/3642-1915 muh sayılı yazımız ile değerlendirilmek üzere Başsavcılığımız Bilişim Suçları Bürosuna, ilgili C.Savcısına intikal ettirilmiştir."

bu adamı illa ki bulacaklar da biz paramızı nasıl geri alırız, o işi öğrenmemiz lazım
    Crixa bunu beğendi.

Dekontun duruyorsa adama icra takibi yaparsın onunla.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı oklawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dekontun duruyorsa adama icra takibi yaparsın onunla.
    adliyeye gideceğiz, avukat olmadan icra diye dilekçe mi yazalım, sonuç nasıl alınıyor o aşamadan sonra?
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu yazdığın yazı buraya uydu mu şimdi? adamın canı yanmış, sen kalkmış adama "dolandırıcı" imasinda bulunuyorsun. bu kadar patavatsızlık olmaz ya!
    Konu sahibine veya bu şekilde mağdur olanlara dolandırıcı demedim, ima da etmedim. Dolandırıcılık nedir, nasıl yapılır, kimler hedeftedir 22 sene çalıştığım emniyet teşkilatından dolayı bildiğim şeyler.
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enteresan yorumlar geliyor umarım sizlerde bir gün dolandırılırsınız adamların mesleği bu unutmayın, bana garantili faturalı, sıfır cihaz 250 tl ucuza verilecekti, çok da anormal bir fark değildi, dip rakam gibiydi ...
    Cep telefonu piyasası ile ilgili karlılık oranları ile ilgili Antalya Ticaret Odasının kararı.
    Satıcı hem bu işten %5 kar edecek, hem de karından 250 tl indirim yapacak. Kaç para kazanılıyor ki bir telefondan? Satıcıda bir yamukluk olduğu başından belli değil mi?

23.GRUP MESLEK KOMİTESİ (Elektronik ürünler ve telekomünikasyon)
    CEP TELEFONU TİCARETİ İLE UĞRAŞAN FİRMALARIN BRÜT KARLILIK ORANI (KARAR TARİHİ:
    52
    13.04.2016)
    Antalya Küçük ve Orta Ölçekli Mükellefler Grup Başkanlığı’ndan gelen 01.04.2016 tarih AGB-A-5395/21-12 sayılı
    yazı ile 29.03.2016 tarih ve AGB-A-5086/22-14 sayılı yazılar, komite üyeleri tarafından değerlendirilmiş olup;
    sektörde cep telefonu ticareti ile uğraşan firmaların iki farklı uygulamayla satış yaptıkları ifade edilmiştir. Buna
    göre;
    a) Operatör firma ile kontratlı cep telefonu satışı yapan işletmelerin (telefon bedelinin müşterinin aylık ödediği
    operatör faturasına yansıması) brüt karlılık oranının operatör firma ile yapılan prim anlaşmasına göre
    değişebileceği,
    b) Firmadan müşteriye taksitli veya nakit cep telefonu satışı yapılması halinde ise brüt karlılık oranının %3 ile %5
    arasında olabileceği yönünde görüş belirtilmiştir.
    Kaynak:www.atso.org.tr

avukat olmadan da icra takibi yapabilirsiniz. Önce icra takibi hazırlamanız lazım. Sonra icra dairesinden harcını yatırıp posta masrafını verip dosya açtıracaksınız

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Bugün arkadaş dolandırıcının güncel telefon numarasını bulmuş ve görüşmüş, bu iş artık ayyuka çıkmaya başladı derler ya tam öyle olmaya doğru gidiyor, artık bir an önce yakalanması gerekiyor ...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)