Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

ENGELLİ KIZ İÇİN ENGELLİ RAMPASINA İZİN VERMEYEN BİNA SAKİNLERİ...

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Senle mi uğraşacam bas engeli gitsin..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

doğru senlemi uğraşacağım, okuduğunu anlamayan saygısız canlı...
    Allah ıslah etsin seni, yazık....

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

sana basan basmış engeli

Alıntı DreamTheater adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yazmışım zihinsel engelli....

"beddua etmek nedir millet, döner sana gelir, ne oluyoruz, yapmak zorunda değil millet, zorundamı? karar alınırsa yapılır, bencede yapılsın ama olmaz denirse kimse kusura bakmasın....

bizde bize hiç sormadan mermer mermer merdivenleri kiracı delip kırıp tahtadan rampayı vidalamış, ses etmedik, yere ve duvarlara delikler açmış mermeleri patlatmış, 3 ay sonrada çekti gitti, kimse ses etmedi, mal sahibide yüzsüz olunca kırık dökük kaldı ortalık, yani bir iş yapılacaksa adam gibi yapılır, çoğunluk hayır dediyse konuşacak birşey yok...

bela okuyanlar, millete beddua edecekseniz birkere günahı size, ikincisi karşılarında edebilirmisiniz onu düşünün sonra yazın..."

ben yapılması taraftarıyım demişim, ortak karar yapılmaması yönündeyse yapacak birşey yok- yapılacaksada adam gibi güzelce yapılsın, kafana göre kırıp dökerek değil demişim...

ayrıca dikkat et, pardon beyin özürlüydün değilmi, olsun, ben beddua etmiyorum dikkat edersen...

şimdi ikile uzaaaa, özürlüsün belli fazla zorlama....
    ne ağladın be, forumu kreşe çevirdin resmen , görüyorsun adam bu çirkin muhabbetine dahil olmak istemiyor niye kudurdun.

Alıntı AnladımHocam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne ağladın be, forumu kreşe çevirdin resmen , görüyorsun adam bu çirkin muhabbetine dahil olmak istemiyor niye kudurdun.
    ağlayan kim, derdimizi anlatıyoruz, anlamaktan acizsen kesersin sesini, çirkin muhabbeti yapan benmiyim, bela okuyan o, çemkiren o, muhabbete dahil olmak istemeyende cevap vermez... sana ne olduda muhabbete dahil oldun?

yahu nasıl insanlarsınız siz be, biri bela okur bir küfür eder, birisi senin gibi atlar, kudurdun ne demek, herkesi kendin gibi sandın, kudurdun sanırım...

şimdi sende uzaa, sizin tabiriniz kusarada bakma, uzaa ve git klubende kudur terbiyesiz canlı....

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Yönetmeliği değiştirip binaların kullanılır alanlarını ve bu alanların yapımında kullanılacak her türlü materyali değiştiren "kurum", yine bir değişiklik ile yeni binaların engellilere uyumlu yapılması zorunluluğu ve eski binaların ise elverdiği ölçülerde 5 yıl içerisinde uyumlu hale getirilmesini talep edebilir.

Bu yaptırım bizim ülkemizde hayal gibi olduğu için "insan" ların anlayışına güvenmek kalıyor geriye.. Ve görünen o ki o da kalmamış.

Birde "çoğunluğu söylediği doğrudur." yaklaşımından da nefret ettiğimi bir kez daha hatırladım.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Benim resimlerden gördüğüm kadarıyla merdivenlerin bir tarafı zaten engelli rampası. Galiba vatandaş oraya asansörlü falan bir şeyler yaptırmak istiyor? O zaman iş değişiyor bence.

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    Dostlar hemen birbirinizi yemeyin bu işte başka bir şey var
    Merdivenlerde zaten engelli rampası var
    [IMG][/IMG]
    drtayfun bunu beğendi.

Haydaaaa, sol taraf rampamı? rampadar ampaymış hani, dağcı olmak lazım orayı çıkmak için, öyleyse bir mekanizma işi çözer...

bu arada çoğunluğun verdiği karar her zaman doğru demek değildir, kim diyor doğrudur diye, olmadığına bizim ülkede bariz örneklerde var mesela... fakat kanunlar bu şekildeyse ne yapmalıyız?

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Orası güya rampaymış ama aşırı dik ve ıslak havalarda kayar orası. Uygun hale getirmek gerekir, herhalde engelli rampası var işte demek için yapılmış göstermelik rampalardan.

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demokratik bir oylama yapılmış ve milli irade tecelli etmiş.
    Her zaman olduğu gibi.
    Çoğunluk ne derse doğru olan odur.
    İnanmazsanız cumhurbaşkanına sorun.
    Bir şeyin çoğunlukla hak olsaydı budizim hak olurdu. Her konuyu sabote etmeyin. Bu millet her zaman zalimin karşısında mazlumun yanında olmuştur. Fransada duradura ülkemize fransız kalmışsın.

Engelli vatandaşa yapılan bir terbiyesizlik.

O genç kızın yerinde kendileride olabilirlerdi biraz empati.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı ARçİL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir şeyin çoğunlukla hak olsaydı budizim hak olurdu. Her konuyu sabote etmeyin. Bu millet her zaman zalimin karşısında mazlumun yanında olmuştur. Fransada duradura ülkemize fransız kalmışsın.

Engelli vatandaşa yapılan bir terbiyesizlik.

O genç kızın yerinde kendileride olabilirlerdi biraz empati.
    Adam ironi yapmış

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı fatih. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar hemen birbirinizi yemeyin bu işte başka bir şey var
    Merdivenlerde zaten engelli rampası var
    http://<a href="http://hizliresim.co...m0.jpg</a></a>
    Bu rampaları cok görüyorum. Hatta daha dikine şahit oldum. Geçen hafta böyle bi konu açıcaktım çünkü rampa bildiğin düz duvardı.

Kentsel dönüşüm diye yapılan evlerin %98i iskansız.
    İskan sebeplerinden biride engelli rapması diye biliyorum.

Ayağımı kırıp ameliyat olduğumda anladım ne kadar önemli bişey olduğunu. Yaşayan bilir...

Eminim engelli rampası zorunludur ama denetim olmayınca ne anlamı var.

Geçenlerde malum sitede bi ilan gördüm.
    Elektrikli engelli rampası.
    Açıklamada ise yazan şu.
    İskan için aldık, iskanı aldık satıyoruz..

Selametle..

ykocabay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Karar aşaması yine...
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu rampaları cok görüyorum. Hatta daha dikine şahit oldum. Geçen hafta böyle bi konu açıcaktım çünkü rampa bildiğin düz duvardı.

Kentsel dönüşüm diye yapılan evlerin %98i iskansız.
    İskan sebeplerinden biride engelli rapması diye biliyorum.

Ayağımı kırıp ameliyat olduğumda anladım ne kadar önemli bişey olduğunu. Yaşayan bilir...

Eminim engelli rampası zorunludur ama denetim olmayınca ne anlamı var.

Geçenlerde malum sitede bi ilan gördüm.
    Elektrikli engelli rampası.
    Açıklamada ise yazan şu.
    İskan için aldık, iskanı aldık satıyoruz..

Selametle..
    Evet engelli rampası şuan proje aşamasında ve iskan aşamasında zorunlu. Bu fotoğraftaki gibi dış merdivenlerde rampa yapılabilecek alan varsa rampa yapılıyor yoksa ve içeride ki merdivenlerde eğer asansöre kadar merdiven varsa yani mekanik rampa projesi çiziliyor ve iskanda isteniyor. İskan alındıktan sonra ben de bu rampaların satıldığını duydum. Burada ki olay sadece fotoğrafta gördüğümüz merdiven ve rampa da olmayabilir (ki bu rampa sanki çok dik engelli rampası eğimini karşılamıyor sanki bu açıdan görünce) bina içerisinde de rampa yoksa asansöre kadar o zaman eziyet. Bir de amaç engelli kişilerin tek başlarına da kullanabilmesini sağlamak olmalı. Bu rampayı tekerlekli sandalye ile çıkmak çok zor olur tek başına.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı ykocabay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet engelli rampası şuan proje aşamasında ve iskan aşamasında zorunlu. Bu fotoğraftaki gibi dış merdivenlerde rampa yapılabilecek alan varsa rampa yapılıyor yoksa ve içeride ki merdivenlerde eğer asansöre kadar merdiven varsa yani mekanik rampa projesi çiziliyor ve iskanda isteniyor. İskan alındıktan sonra ben de bu rampaların satıldığını duydum. Burada ki olay sadece fotoğrafta gördüğümüz merdiven ve rampa da olmayabilir (ki bu rampa sanki çok dik engelli rampası eğimini karşılamıyor sanki bu açıdan görünce) bina içerisinde de rampa yoksa asansöre kadar o zaman eziyet. Bir de amaç engelli kişilerin tek başlarına da kullanabilmesini sağlamak olmalı. Bu rampayı tekerlekli sandalye ile çıkmak çok zor olur tek başına.
    Abicim bırak tekerlekli sandalyeyi, kendime bisiklet konusunda çok güveniyorum ben bisikletle ordan inemem.

Elektrikli rampa bence iskandan geçmemeli.

Geçen bi siteye siparişe gittim, inanın 90 derecelik bi engelli rampası.

Askere gidene derler ya askerlikde mantık arama diye, tamamen yanlış. Türkiye'de mantık arama olması lazım..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)