Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Çanakkale'de Dalış

Motovento
    REKLAM ALANI
    -Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Yaz döneminde Çanakkale taraflarına gelmeyi düşünenler için paylaşmak istedim. Belki değerlendirmek isteyenler olur.
    Ercan Abi aynı zamanda V-strom kullanıcısı, 17 Riders dernek üyesi. (Ayrı başlık açmıştım ama burada da alta ilave edeyim.)

espresso bunu beğendi.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Çanakkale'de yaşayan, çok sevdiğim bir okul arkadaşım var. Bir kaç yıl önce emekli oldu. Goldwing sürüyordu sonra GS aldı. Bir ara onu ziyarete gitme niyetim var Çanakkale'ye. Denizin karşı kıyısı ama orası da Trakya sayılır, severim oraları da.
    -Black- bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Forumun dalış eğitmeni benim, reklam yapmayın başkasını
    Guven, espresso ve -Black- bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Sizin reklama ihtiyacınız mı var? Zaten boş kalmazsınız oralarda.
    espresso ve Levent bunu beğendiler.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Cesaret edersem bir gun bunu da yapacagim :D
    -Black- bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben de arada bir Baklaburnu'na gelip yüzüp İstanbul'a geri dönenlerdenim.
    -Black- bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumun dalış eğitmeni benim, reklam yapmayın başkasını
    BU dalış mevzularına öğrenciyken merak sarmıştım, hatta okulda dalış kursu açılacak, okulun havuzunda eğitim olacak isteyen gelsin demişlerdi, ilk günü gidememiştim, sonra baktım dalış eğitimi alıcaz diye gidenleri 5km koşturarak başlamışlar eğitime, akşam hepsi ah fuf deyip duruyor, aman uzak durayım demiştim. Sonradan o arkadaşlar SAT komandosu oldular.

Yine başka bir arkadaşım da Ankara'da dalış kursu açmıştı, şaşırmıştık, yazık batar herhalde diyorduk, sonradan işi büyüttü, şimdi PADI adlı kurumun akdeniz koordinatörü oldu.

Bu dalış mevzuları güzel şeyler. Dalışla uğraşan gördülerim de hep genç kalıyorlar. Spor iyidir.
    -Black- bunu beğendi.

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Valla padi divemaster olarak kaş dışında bir yerde dalmadım ama Çanakkale ve bodrum çevresini epey merak ediyorum ancak kaş a göre su sıcaklığı epey bir düşük olduğu için yemiyor desem yeridir :D
    -Black- ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Saros, İstanbul'dan yapılacak hafta sonu tatilleri için çok güzel aslında. Ama sanırım Enez tarafından biraz uzak durmak lazım yaz döneminde. Bu açıdan körfezin güneyi çok daha iyi gibi.
    Saros'un güney taraflarında bazı noktalar işaretlemiştim kendime aslında gidip görelim diye, ama kısmet olmadı.
    espresso bunu beğendi.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Baklaburnu'na gitmemin tek sebebi mekandaki hamburgerin süper lezzetli oluşu. Denizi sığ, kumluk, ortam aile ortamı ama yetmez, hamburgeri müthiş.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    İyi hamburger dediğin zaman ben de dayanamam. Ver şu mekanın adını da forum ahalisi de faydalansın bari. (bizim karşıya geçtiğimiz yok , millet İstanbul'dan kapatıp geliyor. )
    espresso bunu beğendi.
    Sentis ad medullis!
    Dengeliyorum.com
    youtube.com/we2strom

Motosikleti
    250r
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baklaburnu'na gitmemin tek sebebi mekandaki hamburgerin süper lezzetli oluşu. Denizi sığ, kumluk, ortam aile ortamı ama yetmez, hamburgeri müthiş.
    Nereymiş orası ?

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı yec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nereymiş orası ?
    Kumsal Büfe (Ergüden Usta'nn yeri)
    espresso ve -Black- bunu beğendiler.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BU dalış mevzularına öğrenciyken merak sarmıştım, hatta okulda dalış kursu açılacak, okulun havuzunda eğitim olacak isteyen gelsin demişlerdi, ilk günü gidememiştim, sonra baktım dalış eğitimi alıcaz diye gidenleri 5km koşturarak başlamışlar eğitime, akşam hepsi ah fuf deyip duruyor, aman uzak durayım demiştim. Sonradan o arkadaşlar SAT komandosu oldular.

Yine başka bir arkadaşım da Ankara'da dalış kursu açmıştı, şaşırmıştık, yazık batar herhalde diyorduk, sonradan işi büyüttü, şimdi PADI adlı kurumun akdeniz koordinatörü oldu.

Bu dalış mevzuları güzel şeyler. Dalışla uğraşan gördülerim de hep genç kalıyorlar. Spor iyidir.

Dalışı tanımalak için benzetme yapacak olursam, motosiklet gibi gözükür, yani motosiklet dediğin zaman iki tekerlikli bir alettir, dalış dediğin zamanda suyun altında olmayı anlarsın.

Fakat nasıl motosikletin değişik çeşitleri var ise, dalışında farklı modelleri vardır. Bu modeller;

1- Serbest dalış
    2- Sportif dalış
    3- Teknik dalış

Bizim içerisinde bulunduğumuz model, sportif dalışı kapsamaktadır. Sportif dalış; soluğumuz havanın bir kompresör aracılığı ile sıkıştırılmak ve nemi alınmak sureti ile bir tüpe doldurulması ve gerekli eğitimler alındıktan sonra maksimum 40 metre derinliğe kadar yapılan, hobi dalışılarıdır.

Velhasıl sportif dalış eğitimi almak için aranan şartlar atla deve değil;

* Yüzme bilmek
    * 14 yaşını doldurmuş olmak
    * Herhangi bir sağlık sorunu olmaması. (Üst solunum yolları,akciğer,kulak vb.)

Sualtı dünyası farklı bir dünyadır, nasıl biz yeryüzünde bir hayat sürüyorsak, sualtında da bir ekosistem vardır, ve orada olup, bu yaşama tanıklık etmek büyüleyicidir.

Tavsiye ederim..
    espresso bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    2015 te gökçeada ya festivale gittim yıldız koy var baya meşhur biryer miş dalış piyasasında sualtı müzesi mi ne var dediler baya metettiler de dalmadık bilgi sahibi olmadığımız için
    sonra başka bir koy da paraşütlü sörf festivali vardı oraya gittim roman bulgar makedon sırplar gelmiş memleketin keyfini çıkarıyorlardı

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı denizz1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla padi divemaster olarak kaş dışında bir yerde dalmadım ama Çanakkale ve bodrum çevresini epey merak ediyorum ancak kaş a göre su sıcaklığı epey bir düşük olduğu için yemiyor desem yeridir :D
    Sana bir yarı kuru elbise lazim anlaşılan

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Benim hanım seviyor dalış işini.Bu sene 2. yıldızı alacak.Bende discovery olarak onunla çok dalış yaptım.Ne biliyim kızıl deniz Avurtralya
    daki gibi resifler olmadığı için bana çok çazip gelmiyor açıkçası.Gerçi daha yeni arkadaşım kızıldenize dalışa gitti onun paylaşımlarından gördüğüm oradaki mercanlarında çoğu beyzlaşmış.Hanımın kuzeni Avustralyada dedim ayarla bilet büyük resifi görürsün en azından yemen içmen konaklamana para vermezsin.Ama sırf uçak bileti bile ciddi para tutuyor.

Herşeye rağmen uzaya çıkıp yerçekimsiz ortamı deneyimleyemeceğimize göre.Tabi aramızda dolar milyarderi bir arkadaş yoksa. En ucuz şekilde yerçekimsiz ortamı deneyimleme şansı o his çok güzel bir şey.Haa birde bu dalış kulüpleri dalış yaptıkları bölgelerde balıkları alıştırmışlar.Poşetle ekmek indiriyorlar acaayip bir balık yoğunluğu oluyor.Çeşit az olsada.Çok zevkli.
    espresso ve Levent bunu beğendiler.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim hanım seviyor dalış işini.Bu sene 2. yıldızı alacak.Bende discovery olarak onunla çok dalış yaptım.Ne biliyim kızıl deniz Avurtralya
    daki gibi resifler olmadığı için bana çok çazip gelmiyor açıkçası.Gerçi daha yeni arkadaşım kızıldenize dalışa gitti onun paylaşımlarından gördüğüm oradaki mercanlarında çoğu beyzlaşmış.Hanımın kuzeni Avustralyada dedim ayarla bilet büyük resifi görürsün en azından yemen içmen konaklamana para vermezsin.Ama sırf uçak bileti bile ciddi para tutuyor.

Herşeye rağmen uzaya çıkıp yerçekimsiz ortamı deneyimleyemeceğimize göre.Tabi aramızda dolar milyarderi bir arkadaş yoksa. En ucuz şekilde yerçekimsiz ortamı deneyimleme şansı o his çok güzel bir şey.Haa birde bu dalış kulüpleri dalış yaptıkları bölgelerde balıkları alıştırmışlar.Poşetle ekmek indiriyorlar acaayip bir balık yoğunluğu oluyor.Çeşit az olsada.Çok zevkli.

Bence sende bir eğitim al, ve en azından aşağıda birlikte dolanırsınız ..

Kaşa gelirseniz beklerim.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Kaşa çok geldik.Muğladan bir köy evi alma aşamasındayım daha sık gelirim artık.
    Levent bunu beğendi.

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana bir yarı kuru elbise lazim anlaşılan
    Hocam soğuk suyu genel olarak sevmiyorum sanırım :D Kaşta da Haziran ortasından önce yani su sıcaklığı 23lere çıkmadan pek dalmam.Ağustos’ta ise gerçekten çok güzel oluyor 27-28lere kadar çıkabiliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:32 ----------

Alıntı denizz1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam soğuk suyu genel olarak sevmiyorum sanırım :D Kaşta da Haziran ortasından önce yani su sıcaklığı 23lere çıkmadan pek dalmam.Ağustos’ta ise gerçekten çok güzel oluyor 27-28lere kadar çıkabiliyor.

Şuraya en sevdiğim fotoğrafımı da bırakayım madem konu açık
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)