Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ali expres alışveriş yaptım yardım lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    merhaba arkadaşlar, aliexpresten iki ürün siparişi verdim ve kartımdan parayı da çektiler. şimdi ne yapmam lazım?

bunları aldım;

https://tr.aliexpress.com/item/Motor...999.271.AVgEM6

https://tr.aliexpress.com/item/2016-...999.264.AVgEM6

ilk defa yapıyorum ve "çin hava yolları" aracılığıyla gelicek sanırım. 24-37 gün arası sürecekmiş.

daha ben telefondan onay atmadan para gitti yaa :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Cb 250 R
    Bişey yapmanıza gerek yok.Artık sıra beklemekte yazdığınız adrese gelir. Benim en uzun süren kargom 60 gün sürdü.Zaten 60 günün sonunda dispute açıp paranızı geri alabiliyorsunuz.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    ev adresini yazdım, kargo ücreti baya düşük geldi bana. var mıdır bu işte bir şeyler acaba? 1.36 dolar kargo ücreti gitti.

şimdi elektronik turbo almak istiyorum ama araştırcam biraz.

https://tr.aliexpress.com/item/Tansk...87&%3Btpp=1

Motosikleti
    Cb 250 R
    Normalde ben alışveriş yaparken ücretsiz kargo olanları tercih ediyorum.Kargo ücretleri ya çok düşük ya hiç yok bir sıkıntı olmaz.Ama ürünleri alırken sipariş sayısına bakın en çok sipariş edilen yerden almaya çalışın.
    fatih.met bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    teşekkür ederim dostum, ingilizceyi çevirdim ve 24 saat içinde satıcı kişi parayı aldığını onaylayıp ürünü kargoya verecekmiş. artık aliexpres adresinden takip ederim durumu.

aksi bir durum olduğunda eposta ile geribildirim yapılacakmış.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Kandırılmışsın fatih. Geçmiş olsun su iç.
    killingroad bunu beğendi.

Motosikleti
    Tmax 530
    En onemlisi kargo onaylamaya sakin basma urun eline ulasmadan.

Air way iyidir. Hizli gelir 2 hafta max.
    Burdaki gumrukde surec uzun zaten yoksa hemen geliyor.

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Arkadaşın da dediği gibi 60 gün içinde gelmezse paranızı geri alırsınız. Endişelenmenize gerek yok, 100'den fazla siparişim oldu 1 kere bile sorun çıkmadı. Adresiniz kontrol edin. Doğru yazdıysanız adrese gelir. yanlış ise takibini yapmanız lazım. bulunduğunuz yerin PTT'sine gelince de gidip alabilirsiniz.
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kandırılmışsın fatih. Geçmiş olsun su iç.
    su deyince aklıma geldi, nescafe yapıcam 2 saattir hep unutuyorum

Alıntı acgh1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En onemlisi kargo onaylamaya sakin basma urun eline ulasmadan.

Air way iyidir. Hizli gelir 2 hafta max.
    Burdaki gumrukde surec uzun zaten yoksa hemen geliyor.
    evet o kargo ile geliyor ve 24-37 gün süreceği yazıyor. kargo onaylamaya nereden basılıyor? bakayım ona.

Alıntı GT250rAlanya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşın da dediği gibi 60 gün içinde gelmezse paranızı geri alırsınız. Endişelenmenize gerek yok, 100'den fazla siparişim oldu 1 kere bile sorun çıkmadı. Adresiniz kontrol edin. Doğru yazdıysanız adrese gelir. yanlış ise takibini yapmanız lazım. bulunduğunuz yerin PTT'sine gelince de gidip alabilirsiniz.
    5 mayısta 37 gün oluyor. ben 10 mayısa kadar ürünü alamazsam paramı geri almaya çalışacağım nasıl yapacaksam işte. 31 lira ödeme yaptım zaten, çok bir para değil ama yinede az daha koyaz termal dizlik alırım yani.

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar, aliexpresten iki ürün siparişi verdim ve kartımdan parayı da çektiler. şimdi ne yapmam lazım?

bunları aldım;

https://tr.aliexpress.com/item/Motor...999.271.AVgEM6

https://tr.aliexpress.com/item/2016-...999.264.AVgEM6

ilk defa yapıyorum ve "çin hava yolları" aracılığıyla gelicek sanırım. 24-37 gün arası sürecekmiş.

daha ben telefondan onay atmadan para gitti yaa :(
    Aliexpress te güvenli satış dalgası var onu takip et yani orda zaman var kargoya konulduktan sonra 40-45 gün filandı unuttum şimdi bende kullanıyorum sık sık. O gün bitmeden kargo gelmesi gerek ha bitmeye yaklaştı 5-10 gün kaldı mesela orda uzatmak için şey var extended filan diye mesaj atıyo ona basınca 20-30 gün filan uzatma talep et zaten uzatıyolar. Baktın kırık filan yada bozuk geldi resim, video vs. ile dispute açıp para iadesi istiyorsun ben 3-4 dispute açtım hepsindede paranin hepsini aldim saglam sitedir sıkıntı olmaz, tek sıkıntı bazen ürünler gelmiyor kayboluyor filan bişeyler oluyo yani mesela geçen 5 ürün aldım biri kırık geldi iade aldım 2 si gelmedi parayı geri aldim yine digerleri geldi sorunsuz.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Çin ve Hong Kong'da devlet sübvansiyonu var, kargolar o yüzden bedavadan az pahalı. $2'ye kargo dahil ürün almışlığım var.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    3 haftayı gözden çıkar

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben de onlarca ürün aldım aliekspresten. hiçbir sorun yaşamadım. adamlar mükemmel bir sistem yapmışlar, tıkır tıkır işliyor. brava lan dedim

bir de dolar ucuz olsaydı, yeminle çin'i yıkardık.

Motosikleti
    su deyince aklıma geldi, nescafe yapıcam 2 saattir hep unutuyorum

evet o kargo ile geliyor ve 24-37 gün süreceği yazıyor. kargo onaylamaya nereden basılıyor? bakayım ona.

5 mayısta 37 gün oluyor. ben 10 mayısa kadar ürünü alamazsam paramı geri almaya çalışacağım nasıl yapacaksam işte. 31 lira ödeme yaptım zaten, çok bir para değil ama yinede az daha koyaz termal dizlik alırım yani.

Maalesef öyle bi dünya yok dostum. Alamazsın. Açtığın anlaşmazlık olumsuz sonuçlanır ve sende olumsuz puan alırsın. Çok fazla anlaşmazlık açmak iyi değildir. Satıcıların olduğu gibi alıcılarında puanı var. İyi puanın olursa sana ürün talep ettiğinde miktarına göre normalden biraz daha fazla indirim yapabiliyorlar.
    AliExpress'teki bazı satıcılar, bu yüzden Türklere çok ürün satmak istemiyor. Ne zaman satsak dispute açıyorlar diyenler var.

24-37 gün içinde teslim demek 37 gün sonra anlaşmazlık açabilirsiniz demek değil. Açabilirsiniz ama alamazsınız. Her ilanda ....Günde telsim edilmezse %100 iade yazar
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Maalesef öyle bi dünya yok dostum. Alamazsın. Açtığın anlaşmazlık olumsuz sonuçlanır ve sende olumsuz puan alırsın. Çok fazla anlaşmazlık açmak iyi değildir. Satıcıların olduğu gibi alıcılarında puanı var. İyi puanın olursa sana ürün talep ettiğinde miktarına göre normalden biraz daha fazla indirim yapabiliyorlar.
    AliExpress'teki bazı satıcılar, bu yüzden Türklere çok ürün satmak istemiyor. Ne zaman satsak dispute açıyorlar diyenler var.

24-37 gün içinde teslim demek 37 gün sonra anlaşmazlık açabilirsiniz demek değil. Açabilirsiniz ama alamazsınız. Her ilanda ....Günde telsim edilmezse %100 iade yazar
    telefona aliexpres uygulamasını yükledim ve giriş yaptım. iki ayrı satıcı ile irtibattayım ve lazer aldığım satıcı kargoya vermiş ve bana takip numarasıda yolladı ve telefonumda uygulamadan baktığımda kırmızı bir buton var "ürün teslim aldım" yazıyor ve 60 gün süre ile geri sayım başladı. ben şimdi ürün için satıcıyla görüşmeye devam ederim ama ürünü almadan bu kırmızı butona basmam. bu butona basmadığım sürece bir sorun olduğunda para iade şansım vardır herhalde dimi? kargo parasını ben öderim ürün gelmesede sorun değil o.

telefon uygulamasından şimdi baktım. lazer durumunda yazana yazı; "the seller has shippet your order" 60 gün geri sayım başlamış.

açık hava filtresi durumu; "the seller is processing your order" 6 gün geri sayım başlamış.

lazer satan kişi bir sorun olursa bana dönüş yapabilirsin ve hiç çekinmeden danışabilirsin yazmış, yani baya uzun ingilizce yazmış ben özet geçtim

açık hava filtresi satan satıcı ise; friend, (*^-^*) parcel will be sent out to you within 2-3 working days please note the update. thank you. sanırım bu yoğun, 2 3 güne kargoya veririm falan diyor.

iki satıcıda bayan sanırım, resimleri öyle çünkü.

alasehirli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA AR-125/43
    Ben mekatronik çalışmalarımı yaparken (17 yaşındayım inşallah mekatronik mühendisliği kazanıcam )

Elektronik malzemeler almıştım tanesi 0.20$ civarı ürünün 3$ kargo ücreti vardı. 0.23$ aynı ürünün ise kargosu ücretsizdi ücretsiz kargo ile 1 tl bile etmeyen ufak şeyler almıştım

60 tl gibi bi ücret verdim ama kargo ücreti ödemedim. Ha bunları neden yazıyorum. İlla en ucuzuna bakmayın belki 1$ fazla ödersiniz ürüne ama 5$ kargo ücreti ödemezsiniz. Hayırlı olsun diyelim güle güle kullanın

Motosikleti
    telefona aliexpres uygulamasını yükledim ve giriş yaptım. iki ayrı satıcı ile irtibattayım ve lazer aldığım satıcı kargoya vermiş ve bana takip numarasıda yolladı ve telefonumda uygulamadan baktığımda kırmızı bir buton var "ürün teslim aldım" yazıyor ve 60 gün süre ile geri sayım başladı. ben şimdi ürün için satıcıyla görüşmeye devam ederim ama ürünü almadan bu kırmızı butona basmam. bu butona basmadığım sürece bir sorun olduğunda para iade şansım vardır herhalde dimi? kargo parasını ben öderim ürün gelmesede sorun değil o.

telefon uygulamasından şimdi baktım. lazer durumunda yazana yazı; "the seller has shippet your order" 60 gün geri sayım başlamış.

açık hava filtresi durumu; "the seller is processing your order" 6 gün geri sayım başlamış.

lazer satan kişi bir sorun olursa bana dönüş yapabilirsin ve hiç çekinmeden danışabilirsin yazmış, yani baya uzun ingilizce yazmış ben özet geçtim

açık hava filtresi satan satıcı ise; friend, (*^-^*) parcel will be sent out to you within 2-3 working days please note the update. thank you. sanırım bu yoğun, 2 3 güne kargoya veririm falan diyor.

iki satıcıda bayan sanırım, resimleri öyle çünkü.
    Fatih sadece sabir. O firindan biraz ekmek yiyince rahatlik saracak bedenini. Birigonderilmis. Biri de gönderecek. Urünü teslim aldim butonuna basma urun gelene kadar. Bassan da sıkıntı olmaz.belli bi gün aliexpress teslim aldim desen bile onay vermez. Hepsinin hazirladigi format mesajlar var. Satis icin ayri bekleme icin ayri, tesekkur icin ayri. Sana geri bildirim birakmak icin ayri. Zamanla anlarsin sende zaten.
    Saticinin cinsiyetini bosver. Ürunün kalitesine bak sen. En ucuzunu buldum aliyim deme. Iyice detaylari oku. O sekilde al. Malzeme kalitesi farkediyor.

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    Fatih sadece sabir. O firindan biraz ekmek yiyince rahatlik saracak bedenini. Birigonderilmis. Biri de gönderecek. Urünü teslim aldim butonuna basma urun gelene kadar. Bassan da sıkıntı olmaz.belli bi gün aliexpress teslim aldim desen bile onay vermez. Hepsinin hazirladigi format mesajlar var. Satis icin ayri bekleme icin ayri, tesekkur icin ayri. Sana geri bildirim birakmak icin ayri. Zamanla anlarsin sende zaten.
    Saticinin cinsiyetini bosver. Ürunün kalitesine bak sen. En ucuzunu buldum aliyim deme. Iyice detaylari oku. O sekilde al. Malzeme kalitesi farkediyor.
    bana ucuz dizlik getirtebilirmiyiz ben hic anlamam.. bi yol yordam goster gokhan kardesim abine..
    GT250rAlanya bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı mezit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana ucuz dizlik getirtebilirmiyiz ben hic anlamam.. bi yol yordam goster gokhan kardesim abine..
    Abi sen iste, ben AliExpress'i buraya yığarım. Ben mi bakayım sana link atıyim? Sen mi bakar bana link atarsın abi Sana göre dizlik aslında petrollerde pompacılarda var abi. gaz verirken kullanıyolar. 10 numara.
    P.tesi gününe kadar müsaade et abi. ben sana bulayım alalım.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bilgilendirmeler için teşekkür ederim, işte lazer ve açık hava filtresi gelicek. kullanıcı yorumları olumlu. siparişi dün verdim artık bir ay sonrasına unuturum belkide :D

Alıntı mezit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben şu anda koli bantı + poşet + çeşitli kumaşlar yardımıyla termal dizlik imal ediyorum ayakkabıdan kalça bölgeme kadar iki adet yapacağım. biri sağ ayak diğeri sol ayak için.

aslında su ve rüzgar geçirmez pantolon istiyorum, tek ayağını geçiriceksin ve diğer ayağınıda yanlardan birleştirip fermuarı çekince giymiş olacaksın. böyle bir pantolon görmüştüm muayene istasyonundayken. sürücü kursu sahibi vardı orada ve o giymişti, ayakkabısının tekini çıkardı ve tek ayağından pantolonu giydi ve diğer ayakkabısını çıkarmaya gerek kalmadan fermuarı çekince giymiş oldu.

böyle bir pantolon olsa giyip çıkarmak kolay olur.

internette buldum işte buna benzer hatta bundandı o adamdaki

http://www.motosikletonline.com/Spid...,PR-13444.html

http://urun.n11.com/pantolon/fermuar...B&gclsrc=aw.ds

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)