Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sim Kart Modemi (Modülü) Kullanan ? Bilen ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Derbi ETX
    Bimcell konusu açılmış, konunun içinde bu soru kaybolabilir diye, bu konuyu açtım. Şimdi bi bimcell hat alsak bunu pc ye nasıl bağlarız, internetini kullanmak için vs.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Laptop için mi masaüstü bilgisayar için mi bence en kolay yöntem telefondan hotspot açıp bilgisayardan bağlanmak. Yada usb ile bağlayarak https://www.chip.com.tr/forum/telefo...k_t297565.html burdaki gibi yapmayı deneyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=uHP6m33a5No

Motosikleti
    yamaha mt-25
    4.5g simkart takılabilen modemler var.

mesela bu ürün.

http://www.istanbulbilisim.com.tr/tp...FUO3GwodulkD4Q

yada usb modem ile pc den interneti kullanıcan. turkcell vinn gibi

Vodafone'un Cepte Wi-Fi diye bir cihazı var. Alet wireless modem olarak iş görüyor. 10 cihaza kadar rahatlıkla bağlanıyor. Sadece cihaz olarak satılıyor mu emin değilim ama bir araştır. Ben 3 yıldır kullanıyorum Vodafone hat ile, epey memnunum. Turkcell ve Türk Telekom da benzer cihazları sunuyordur ama kullanmadığım için yorum yapmayayım.

http://www.vodafone.com.tr/Cihazlar/cepte-wifi.php

Motosikleti
    R25
    Adam eve net bağlamayıp ucuza kaçmak istemiş bimcele kadar düşmüş, biri gelmiş link atıyor şu ürün var diye, fiyatı 500 TL vınn tarzı bi ürün vardı hocam daha önce kullanıyordum kaybettim, elimde vodafone vınn var ama Avea takıyorum olmuyor, banada lazım, eve net bağlatamıyorum portlar dolu diye, gidip vınnlı hat alsam 4-5 GB 40-50 TL istiyorlar aylık.. O yüzden bi hat alacam aylık 15 GB net paketi yaptırıp kullanıcam

Motosikleti
    Derbi ETX
    USB ile bağlanıyorum nete zaten, extra olarak bimcell hat ile ucuz internet kullanmak istiyorum, telefonun boşa çıkmasını istiyorum yani. Tvs01 anlamış olayı
    telefon gibi pahalı olmayacak, usb ile takılacak pc ye veya bluetooth ile sadece hattın netini kullandırabilecek birşey.

Yoksa böyle ucuz yollu bir cihaz, yatırımcı varsa düşünsün

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    3g modemlerden al.. Olmadı telefonun internet paylaşımını aç ..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

alasehirli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA AR-125/43
    Sizin dediğinizin tam tersini yapmıştım vınn'ım data sim kartını telefona takıp kullanmıştım sadece bikaç ayar gerekiyor eğer modem almayacaksanız sadece data kart alıp telefon ve usb kablo ile bağlanabilirsiniz

Motosikleti
    Derbi ETX
    Alıntı alasehirli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin dediğinizin tam tersini yapmıştım vınn'ım data sim kartını telefona takıp kullanmıştım sadece bikaç ayar gerekiyor eğer modem almayacaksanız sadece data kart alıp telefon ve usb kablo ile bağlanabilirsiniz
    bu data kartı kimden alıcaz tarifeleri ucuz mu, eski telefonlara takılır mı ? data karta baktım da fazla yaygın birşey değil sanırım. aramaya kapalı, yükle kullan şeklinde net-sim kartı sanırım

Motosikleti
    R25
    Data kart dediğiniz ne hocam, vının içindeki aramaya kapalı olan kart değilmi. Zaten onun paket fiyatları uçuk diye normal sim kart kullanalım diyoruz ya, sizin söylediğiniz hiçbir işe yaramıyor..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)